Гадже с очила
Здравейте. Един мой приятел (мъжко приятелство ) на 18 години от две години носи очила за късогледство. Никой не му се е смял или подигравал за това, но той леко се притеснява от това дали ще може да си намери приятелка за интимни отношения. Аз и други хора му казват, че ако някоя не го иска само заради това, че носи очила значи не си заслужава да е с нея и той уж се съгласява с това, но все пак. Освен това той пък има предимството, че е висок - 183 см. После каза, че обмислял да носи лещи, но не заради това, а по - други причини. Та въпросът ми най-вече към женската част е честно как бихте реагирали ако някой с очила започне да ви сваля? Ще ви смущава ли това, че външният му вид е донякъде променен и заради това ще го отрежете или няма да гледате това? Аз, както и моите приятели, вкл. и споменатият не бихме обръщали внимание дали някоя е с очила или без, тъй като хората които ги носят, не са виновни, че имат проблеми с очите и не трябва да си рискуват здравето, като още повече да ги увредят.

Коментари

1.   За мен никак не е проблем да носи очила. Дори веднъж не съм замислила, че това стои отблъскващо.

Ж 21

2.   Мда... ти си същият този субект, който беше пуснал темата, че обича приятеля си, но той е нисък... Сега пък с очила! А някой косъм от ушите няма ли да му порасне случайно?

3.   183 см не е висок, това е среден ръст, висок е над 190. Не харесвам мъже с очила, все едно е нисък или слаб. Това дали очилата са евтини или скъпи няма значение. Лошото е, че този човек има здравословни проблеми и не вижда добре. За един мъж е проблем, представи си, че вървим по улицата и ни нападне някой, счупи му очилата, той като не вижда как ще ни защити?

4.   Изобщо не ми пука, дали мъжът е с очила или без - други неща са доста по-важни при избора на партньор...

5.   Аз съм жена на 29 години. В студентските години като се запознахме с мъжа ми, бяхме на около 23 години, той носеше /и все още носи/ очила.
Още от първата ни среща той направо ми грабна вниманието.
Освен, че носи очила е и плешив, но е с обръсната глава, което доста му ходи.
Веднага ми направи впечатление, че въпреки очилата и липсата на коса, той нямаше никакви комплекси, винаги беше центъра на компанията и дори се майтапеше със самият себе си- как бил недоскив, как главата му приличала на яйце и тн.
Просто той е мъж без комплекси, който е уверен в себе си.
А и честно казано е красив, с правилни черти, а очилата го карат да изглежда по- интелигентен. Но мъжът ми винаги е бил леко суетен към стайлинга си. Когато иска да си купи нови рамки, направо се мота с часове и пробва всякакви видове, такива които ще са му удобни а и които изглеждат добре на формата на лицето му.
Живеем в 21-ви век. В момента има голямо разнообразие от рамки и стъкла, така че не мисля, че очилата биха загрозили някой.
Това което вбесява съпруга ми е, че доста момичета, които нямат проблеми с очите, започват да носят очила, само заради модата.
Проблема на приятелят ти не е в очилата, а че си внушава, че няма да му върви с момичетата заради това. Нека се приеме такъв какъвто е, и да не се притеснява.

6.   Има хора на които им стои страшно секси ;)
Изобщо не би ми пречило, че носел очила, може дори да изглежда по-добре, пък и с този ръст ако и вътре в главата е "добре сложен"
Ще е супер.

7.   Приятелят ми носи очила. Нямам никакъв проблем с това. Преди него си падах по едно друго момче, което също носеше очила. Като цяло гледам характерите, очилата не ме притесняват.

9.   Като човек с късогледство от години мога да кажа, че разликата в това как ме възприемат околните с очила и с лещи е доста голяма. Хората сме повърхностни, няма какво да се лъжем - ти също си повърхностна, авторке, всички сме. Има хора, които ще общуват с мен по един начин като съм с очила и по друг като съм с лещи. Самият аз също се променям според това как ме възприемат другите. С очила съм по-интровертен, с лещи мога да си позволя повече. Въобще, браво на твоя човек, че мисли за лещи. Колкото по-рано ги почне, толкова по-бързо ще може да се адаптира. Аз нося лещи навяскъде освен на работа, където просто непрекъснатото взиране в екрана ми изморява очите по-бързо, ако съм с лещи. Когато си сложих лещи за пръв път бях в 11-ти клас и когато влязох в класната стая всички момичета ме погледнаха и започнаха да се държат показвайки интерес към мен.

10.   Никакъв проблем не ми е. Ще гледам най-вече как се държи с мен. Ако е пълен задник обаче и с очила и без очила ще го разкарам.

11.   Ама вече е 2018, всеки втори носи очила.. какви са тези странни въпроси? :D

13.   В днешно време толкова готини и секси рамки има, че дори хора, които нямат диоптър си купуват, за да ги носят като аксесоар.

14.   Някога и аз носих очила, така че както за хората около мен това не бе проблем, така и за мен не би било драматично. Излизала съм с двама с очила, не ни се получиха нещата, но не защото не виждат отлично.
До коментиралата, че ще ги нападнат, ще му ги счупят и той няма да вижда - зависи от диоптера. Може да е /- 1 и без очила няма да му е драматично да ги натупа. Аз бях с отклонение почти 4 на едното око и все пак виждах и без очила. Дори съм работила с всякаква техника без очила като съм ги повреждала.

15.   Аз съм на мнение, че очилата придават нотка сексапилност и при двата пола.

16.   Ограниченост, млади хора толкова ограничени и за какви неща мислят, че са... незнам. Сещам се за прости хора, които не носят очила, защото е грозно ходят с присвити очи. И се сещам за топ личности с очила и интелект.

17.   За мен не е проблем. С очила, без, все тая. Има по-важни неща.

18.   Аз самата съм с очила и може би за това не ми прави впечатление кой е с очила и кой не. Даже понякога в компания всички сме с очила аз изобщо не обръщам внимание. Преди имах комплекси заради тях, сега толкова съм свикнала, че не ме бърка кой какво мисли. А и с правилните рамки човек може да изглежда много привлекателен.