По-смела
Здравейте! На 15 години съм, момиче. Аз съм задръстена и то доста - не пия никакъв алкохол, не пуша нищо дори наргиле. Имам само 3 истински приятелки в този живот. Но темата ми е друга. Винаги, когато взема някакво решение, се страхувам от последиците. И още по-тъпото е, че преди да взема решение мисля около 2 дни, анализирам около 20 неща.. И след това, действам. Все пак съм зодия дева)! Въпросът ми е как да бъда по-смела и да рискувам в разни ситуации?

~secret girl~

Коментари

1.   Горе главата. Взимай правилните решения още от сега, за да ти бъде леко после. Евала за алкохола и цигарите, това е освен ако не обичаш тълпите.

2.   Благодаря за коментара. Аз съм много срамежлива и притесни-телна. Ама на истината ацки много.

3.   Смелост понякога се бърка с безразсъдство. Доста 'смели' хора си отидоха за няма нищо. Хубаво е да си по-решителен, но при липса на жизнен опит твоето поведение е по-приемливо. Нещата ще се променят, но след време.

Успех!

4.   Здравей. А какви трудни решения трябва да вземаш, за да бъдеш по-смела?

Аз също съм зодия дева и обичам да премислям нещата, преди да взема решение, но това не се дължи на липсата на "смелост", а по скоро разума почти винаги взема превест над чувствата! Не обичам промените, големите тълпи от хора, но това не ми пречи да комуникирам с познати, приятели и т. н. Общо взето, човек трябва да е по отворен към света и да общува повече! На тази база се трупа и опита, който пък е много ценен при вземането на решения, но понякога трябва и да се рискува. ;)

>>М. 32г. <<

5.   Ок, от написаното разбирам, че за теб смелост е да пушиш и пиеш?

Така както се описваш според мен си доста адекватно момиче.

6.   Задръстените са младежите, които пият, пушат и използват наркотици, за да се правят на готини. Толкова им е задръстен мозъкът, че дори не могат да видят, че в бъдеще ще изглеждат като пачаври заради това, което си пречиняват в момента.

Плюс това да имаш 3 истинки приятелки не е малко. Повечето хора дори нямат един истински приятел.

7.   Това, че не пиеш и нв пушиш далеч не тв прави задръстена. Може да се забавляваш и без тези неща. Ако за „приятелите” ти това е изискване, значи не са ти приятели.