Не му хареса външният ми вид и ме остави
Здравейте! Момиче на 17 години съм. Не мога да кажа, че съм от най-красивите с най-прекрасното тяло и меко казано ми е комплекс. Всеки път преди да изляза с момче се притеснявам дали ще ме хареса, дали няма да ме остави.. Последният такъв случай завърши по възможно най-ужасният начин. Писах си с въпросното момче доста време и постоянно отлагах излизането ни. Казах му притесненията си относно това дали ще ме хареса. Той ми обещаваше, че всичко ще е наред, че ще му харесам, правехме доста планове за бъдещето си заедно. С много колебания от своя страна, склоних да излезем. Бяхме в компания с приятелката ми и негов приятел. Приятелката ми дойде при мен и ми сподели, че той не ме е харесал, че се чувствал излъган за това как изглеждам, че на снимки съм му била по-симпатична.. меко казано ми стана зле. Самочувствието ми падна долу в краката. Той ми каза как между нас няма да се получи, как това е краят. Вече 3ти ден откакто се случи всичко това, а аз се чувствам все толкова унизена и съсипана. Може би трябваше да излезем още преди да почна да свиквам с него, преди да се привържа. Сега се чувствам сама.. Пиша тук, за да ми дадете някакъв съвет, да ми вдъхнете кураж за в бъдеще.. Благодаря Ви, че прочетохте историята ми!

Коментари

1.   Съвета ми е без повече писаници. Трябва да се видите веднага и да видите дали се харесвате. Също така почни упражнения и диета, информация има много.

2.   Ами така, то от много фотошоп във фб и ненормални ъгли на снимане никой не печели. Той се чувства излъган, на снимки - мис Свят, а на яве - нормален човек. Ти също се чувстваш зле. Няма какво да тъжиш, просто си направи съответните изводи за в бъдеще: гледай на живо да общуваш и завързваш познанства и после раздавай фр или поне бъди с естествени снимки в социалните мрежи.

3.   На 17 си, мила моя!
Затова ще ти кажа как ги виждам нещата.

Първо - евала на приятелката ти, че ти е казала истината. Приятелите трябва да казват истината, независимо дали ще ни причинят болка.
Но... Ако някой злепостави моя приятелка пред мен, при първата лоша дума, ще му затворя устата.
Правило едно - винаги защитаваш приятелите си. И винаги очакваш да те защитят! Пред околните е това, когато останете сами си казваш каквото искате.

Правило две - никой не е длъжен да те харесва! Нито ти си длъжна да харесваш някого. Но винаги намираш деликатен начин да се измъкнеш от ситуацията.
Човек, който си позволява да те коментира пред приятелите ти, не заслужава сълзите ти. Не е длъжен да те харесва, но е длъжен да прояви уважение към личността ти.

Правило три - научи се да се обичаш! Всеки си има по нещо - килограми за сваляне, рядка коса, мазна кожа, лесно изпотяване. Няма човек без комплекс и нещо, което да го притеснява. Обичай тялото си!
Но не онази пасивна любов! Обичай го, като работиш така, че то да ти се отблагодари. Здравословна храна и повече спорт.
Пътят е труден. Моята промяна започна преди няколко дни. Но моето тяло заслужава повече... Твоето също.

Правило четири - никога, ама никога не споделяй комплексите си! Особено на мъж! Ще те удари там, където най-много ще те заболи! И няма да знаеш защо - защото се е влюбил в друга, защото шефа му се е развикал или защото му е малка пишката.

Но има и мъже, които ще знаят комплексите ти. И не, защото си им ги казала. Те няма да ги използват срещу теб. Те заслужават уважението, сълзите и усмивките ни...

Сега бърши сълзите и си слагай короната!
Решавайки на танци ли ще ходиш, на фитнес ли, на волейбол ли...
Чети! Забавлявай се! Смей се! Живей!

Гушкам те!
Жена, 27

4.   Че ти още от чата ли се привърваш към мъжете.... леле ка-мо ли ако спиш с някой., ... тогава няма отърване сигурно от теб...

5.   Горе главата! Някой ден ще срещнеш момче, което ще те оцени!

Ме

6.   Научи се да не си пипаш снимките с Фотошоп като за начало..

7.   Виж, от една страна не е виновен той според мен. Когато се срещнах за първи път с приятеля ми, той ми сподели по-нататък че си е помислил че ще бъда по-пълна на живо, защото съм се снимала еди как си и т. н. След това ми сподели, че веднъж се е срещнал с момиче, което нямало нищо общо на снимките си. Един съвет за всички момичета, които четат това:
1. Отивайте на първа среща без или с минимален грим, за да видят истинското ви Аз и ако ви харесат, да е истински;
2. Не качвайте само снимки с много грим, качвайте и естествени;
3. Не ползвайте приложения, за да се правите по-слаби в лице, тяло, с по-големи гърди и т. н.
И в крайна сметка, това момче очевидно е изгубил много добро момиче, така че горе глава мацка, има още много риби в морето!

8.   Още един съвет от мен - направете си ти и твоите приятелки/приятелка girls night - тоест отивате на кино, на прическа, дискотечка, шопинг, маникюр, купи си шоколад и го забрави!

9.   Както гласи една скорошна тема - жените не харесват мъже по-ниски от тях. Така че ако и той беше по-нисък от теб, сигурно щеше да го зарежеш заради външния вид. Какво се вайкаш сега тогава, след като той е постъпил така, както постъпва всяка жена.

10.   Като не му харесва да си ходи, на теб такъв не ти трябва.

11.   Научи се да обичаш себе си, независимо как изглеждаш. Всеки има комплекси за нещо, но гледай да не ги показваш на яве пред други, защото както виждаш могат да го използват срещу теб. А и с това отлагане да се видите какво искаш да постигнеш? Така или иначе ще излезете някога, колкото по-рано, толкова по-добре. На живо нещата са други и не говоря само за външен вид.

12.   Ами отслабни, ама здравословно разбира се! То главният проблем не е че той не те е харесал, а че си личи, че и ти самата не се харесваш, ами направи нещо по въпроса!
Ж19