Причерня ми!
Здравейте аз съм момиче на 13 години 167/68 см висока около 56 57 килограма. От известно време ми причернява, за няколко секунди ми се замъглява зрението и ми се завива свят, но само това нищо сериозно, предполагам се случва, защото понякога ставам по-рязко след като съм лежала дълго време. Имам шкаф точно над вратата, докато лежах се сетих за нещо и реших да проверя дали е в шкафа. Станах отидох до шкафа отворих го и изведнъж нищо не можех да видя и около 5 6 секунди сигурно бях така не мога да преценя. След като зрението ми се оправи видях че съм на земята и усещах болка в ръката болка в ръката нямам никаква идея какво е станало само знам че продължи максимум 7 секунди. Реших да го напиша в сайта, за да чуя вашите мнение родителите ми ми казаха, че ще отидем на доктор, но преди това трябва горе долу да разбера при какви обстоятелства се случва.
П. С. Благодаря за вниманието предварително!

Коментари

1.   Много ми е интересно как все още излизат подобни теми. Щом имаш здравословен проблем и се притесняваш най-правилното решение е да отидеш на доктор специалист, които ще ти даде адекватна диагноза. Има толкова много фактори, с които не сме запознати - телосложение, метаболизъм, рискови фактори в живота ти, психическа стабилност. Няма как хора, дори доктори в този сайт по 3 характеристики да преценят какво ти е. Като за начало може все пак да опиташ промяна в диетата, спорт, редовно проветряване на стаите, ранно лягане и ставане и позитивно настроение. Дано всичко да е наред и успех!

2.   Или е ниско кръвно или е ниска кръвна захар, а може и двете. Отивай на лекар по най-бързия начин. Я си представи, че припаднеш докато пресичаш улицата и те блъсне някоя кола.

3.   Не е от килограмите, не са много, не са малко.
Друго е, отиди да ти направят изследвания, не е тук мястото да разбереш какво ти е.
На мен ми е причернявало и съм получавала сърцебиене, плюс усещане за гадене, когато имах проблеми със здравето, комплексни, това беше само един симптом, който се появяваше понякога, плюс крампи, плюс болки като ревматизъм и т. н.
Затова се прегледай обстойно, може да е симптом на болест.
Не е просто ниско кръвно и пак казвам, не е от килограмите ти, както то си мислиш, щом си ги написала.

4.   И дано всичко е наред при теб. Здраве ти желая :)

5.   Здравей имах същите проблеми, точен преди 1 година аз съм, като теб само че съм на 14, искам да ти кажа че това се дължи на пубертета и това, че растеж на мен след като ми се кучи това около 6-7 пъти ми откриха симптоми на епилепсията, така че е хубаво ако ти се случва често да се консултирам с невролог, мен ме вкараха в неврологичната болница св. Наум в София, стоях там 4 дена и ми предписаха едно лекарство"левебон", което пия и до днес, в началото поех по едно и половина, а сега само едно сутрин и вечер... Пожелавам ти успех и дано всичко, да мине! :)

6.   Ами известно е, че рязкото ставане може да доведе до това, особено ако кръвното ти е по-ниско принципно. Но може и да е нещо друго. Пробвай да консумираш повече месо, зеленчуци и да пиеш повече вода (пробвай да смениш марката на водата, има значение за съдържанието на минералите). Но най-добре отивай на лекар да питаш.

7.   Докотор!