Кое да избера-приятелството или любовта..
Здравейте. Момиче, на 22 години съм. Преди 3 години приключих 2-годишна връзка, след която останах много наранена и объркана. Завърших средното си образувание и отидох да работя в друг град. Бях погълната от живота, запознах се с много нови хора, започнах много приятелства, работех излизах всяка вечер и живота мми беше всичко, от което има нужда едно 19 годишно момиче. Започнах да забравям момчето, което ме нарани. Срещнах други 2! Едното момче ми беше колега, а другото от моя град. И двете момчета са с 2 години по-големи от мен, коренно различни един от друг. Често пътувах до родния си град и започнах да излизам с момчето от там. Между нас започна бурна сексуална връзка и си обещахме че в повече няма да прерастне. С другото момче никога нищо не е ставало, изживяхме едно страхотно лято само като приятели, но и двамата знаехме че трябваше да стане нещо повече. И двамата се желаехме, но премълчахме всичко. Лятото свърши, прибрах се в родния си град, момчето с което се виждах се влюби в мен, реших да пробвам и до ден днешен сме заедно. Бях луда по него. Той е всичко, което някога съм търсила. Обича ме и през тези 3 години не спря да ми го показва и доказва. Знам че с това момче мога да имам прекрасно бъдеще, ОБИЧАМ ГО с цялото си сърце... Но преди няколко месеца започнах да чувствам че не е достатъчно. Аз съм по импулсивна и обичам да рискувам, искам да опитам колкото мога повече от живота, искам да се чувствам влюбена... А той се примирява по-лесно с обстоятелствата и дори не показва недоволство. Неусетно дните минаваха и аз разбрах, че го обожавам с цялото си същество, но като приятел, а не като мъж. Имах възможност да замина за чужбина и приех. Помолих го да дойде с мен, да рискуваме заедно, да пробваме нещо различно, с надеждатата че ще събудя онази искра между нас, която е изчезнала. Той отново предпочете сигурното и ми каза че ще ме чака ако трябва и цял живот. Каза ми да пътувам, да пробвам, да работя докато намеря своя път в живота. Той щял да бъде там и да ме чака. Сега съм в Англия, смених 3 държави за 2 месеца, докато намеря това което ме устройва. Работя и се чувствам добре, но нещо липсва. Липсва ми чувството да съм влюбена, липсва ми страстта. Исках да дойде, да вървим един до друг, да преоткрием любовта си, а той иска да ме чака. Имаме си пълно доверие, той е най-близкият ми приятел, влюбен е до уши в мен и е готов да заложи живота си на карта заради мен. Осъзнавам всичко това и съм му благодарнА, и винаги ще бъда. Осъзнавам че такива хора се срещат рядко, но чувствам че се обвързах рано. Бях на 17 когато имах 2 годишна връзка... дори не бях се оттърсила напълно от нея, когато срещнах сегашния си приятел. Той е готов за семейство и ми каза че когато се наситя на живота извън бг ще ме чака за да бъдем завинаги заедно. Така... проблема е следния-преди да замина започнах да си пиша с момчето, с което работих онова лято. Онова, с което така и не се осмелихме да бъдем заедно. Онова, с което чувствах че имаше нещо недовършено, преди да е започнало. Дойде до моя град, той живее в съседен. Видяхме се, пихме кафе, казах му за моята връзка. Сподели че чувства, че е трябвало да пробваме когато можехме, опита да ме целуне, дръпнах се и нямах смелостта да му кажа че се чувствам по същия начин. Каза ми че няма да направи нищо, за да развали отношенията с приятеля ми, но е искал да разбере дали и след 3 години ще се чувства по същият начин... не ми каза отговора и не попитах. Знам го, но не исках да го чувам. Продължихме да си пишем като приятели. Разбрах, че и той иска да замине в чужбина, но така и не каза къде. Водехме дълги приятелски разговори дори и по телефона. Криех това от приятеля ми и се чувствах гузно, но колкото повече се сближавахме, толкова повече осъзнавах, че може би съм направила грешният избор за себе си преди 3 години. Заминах и спряхме да си пишем. Преди 3 седмици пристигнах в Манчестър, започнах работа и на 3тия ден го видях. Видяхме се пред съседния хотел, там работи. Стояхме и мълчахме, и двамата не разбрахме какво става... Дали съдбата е виновна? Прегърна ме и ме попита какво правя тук... Сякаш се надяваше да съм го потърсила и намерила. Виждаме се почти всеки ден, прекарваме много време заедно, а аз започвам да се влюбвам както никога до сега. Всичко е различно, излизаме, забавляваме се, харесва ме едни и същи неща. От 2 години искам да скочим с бънджи с приятеля ми, но го направих чак сега с това момче. Знам че с него живота ми ще бъде изпълнен с предизвикателства и весели моменти и много много страст. Излязохме преди няколко вечери, пийнахме и в момент на слабост преспах с него. Бях по щастлива от всякога. Иска да е с мен, каза ми го веднъж и каза че няма да го повтаря. Каза че е готов да се бори за мен. От тогава отказвам да се видим, искам да реша сама. Каза ми да помисля какво искам от живота си и че ако искам да съм с приятеля си - ще изчезне от живота ми, за да не чувстваме това напрежение между нас. Не искам да изчезва, не и този път. Знам че трябва да опитаме, знам че съм влюбена. Но не искам да нараня човека до себе си- най-добрият ми приятел. Не искам да страда, толкова много сме преживели заедно и толкова много сме правили един за друг. Незнам как да постъпя... Да рискувам ли? Да бъда ли с това момче? Да послушам ли сърцето си? Да направя ли това, което искам? Да се отдам ли на живота? Или на да направя компромис със себе си и да продължа по пътя, който поех преди 3 години. Знам, че няма да намеря отговора тук, но имах нужда да споделя.

Коментари

1.   Да, отговорът ще намериш сама, а не тук. Но щом искаш друго мнение, ето ти и моето- изживей мига. Говори с приятеля си какво ти липсва във вашата връзка. Вие просто сте различни с него. Вярно е, че ще го нараниш. Но по-добре да знае истината сега от колкото да го държиш в заблуда. Явно с новото момче си открила това което ти липсва, а и най-вече сродна душа. Вероятно си щастлива, не подтискай това чувсто защото после може и да съжаляваш. Така мисля аз, но ти най-добре ще прецениш. Успех! Ж.

2.   Не се страхувай да се отдадеш на живота и да правиш това, което искаш! Не се обвинявай, че с приятеля ти сте различни! Не се чувствай гузно, за това че си щастлива! Просто поеми риска да живееш както на теб ти харесва. Изживей новата си любов.. дори съдбата ти го казва :)

3.   Хм муцка тоя в България само поради факта че не е трагнал с теб си заслужава тъча, а в прочем както си тръгнала ела при нас в Франция и ще те водим на скоци с парашут, пък онзи нека си стой на сигурно у родното БГ...

4.   Аз се намирам г/д в почти същатата ситуация, и смятам да дам път на щастието а не на дълга да остана, с момчето заради това че мога да го нараня. Щом ти си импулсивна а той спокоен, никога няма да имате общи неща :) Пожелавам ти успех