Да продължа ли напред или да изчакам още
Здравейте,

Имам следния проблем, който до сега не ми се е случвал. Имах дълга връзка ( 3+ години) и бях доста дълго време в депресия, емоционална дупка или както там го наричат и през това време не исках имам допир до жени. След като си събрах мислите и се окопитих реших, че е време да пробвам нова връзка. Намерих момиче, което като цяло ми допадна и т. н. , но имам следния проблем. Знае че я харесвам казах и го излизаме почти всяка вечер само двамата, но тъй като още на първите срещи реших да я целуна и т. н. ( тя не се дърпаше) след това ми каза че бързам. Излизаме но като повдигна темата за отношения почват едни приказки от сорта ама ние още не ходим, за къде бързаш и т. н. Казах и на няколко пъти, че не я разбирам, защото хем излизаме хем понякога иска целувки, понякога не, прегръдки, лягане в скута и т. н. Разговори от типа НИЕ, а след това пак по някое време бум ама ние не ходим и ми се скапва настроението. Виждаме се вече 3 седмици. То е ясно според мен friend zone. Та въпроса ми е да почакам ли още малко или директно да й кажа, че така няма да стане и да си търся друга. Тя е на 20 аз на 26. Тъкмо се реша да не й пиша да не я търся и на вечерта тя почва. По принцип не съм човек, който се отказва лесно, но тук в тоя случай даже аз не знам като какъв се явявам и ми е трудно. Ако някой е имал подобрен случай нека сподели. Искам да добавя също, че тази жена е имала връзка до преди няма и 2 месеца и долавям признаци на депресия и т. н. нещата през който минах аз. Не искам да съм душевно кошче, временен заместител и т. н. Просто не знам какво е най правилно да се направи в тоя случай. Искам я, но просто ме смазва психически тези приказки и губя желание да направя каквото и да е. Пробвал съм да говоря докато сме заедно не става. Пробвал съм и по телефона на чат и там по зле директно се ядосва и спира. Мисля да изчакам още малко и ако продължава така да спра всякакъв контакт без излишни обяснения и драми.

Коментари

1.   Според мен правилно си го решил. Дори от това, което обясняваш не знам има ли смисъл да продължаваш повече.
Според мен и моят опит когато двама човека се харесват взаимно го няма това дърпане. Щом прави така явно не те иска или се чуди за нещо. И в двата случая не е добре за теб. Разбира се, ако за теб е толкова прекрасна и идеална има смисъл да се бориш повече, за да видиш какво ще стане.

2.   Сигурно още не се е съвзела след раздялата с бившия. Може да има чувства към него. А теб сигурно те харесва щом те търси, но не иска да се впуска в друга връзка веднага. 3седмици не са много време. Но ти ако толкова бързаш си търси друга.

3.   Е ти след три седмици очакваш сериозна връзка? Много я притискаш нормално е момичето да се отдръпне.

4.   Не се занимавай с неосъзнати. Намери си някоя, която знае какво иска. Нека тази да си хапе от яд после.

5.   Режи я още сега на момента, заеми се с някоя по зряла жена около твоята възраст, дори по голяма от теб, тази с която си в момента е дечко до оня ден е карала колело с спомагателни колелца.

6.   Питай я директно какво иска от теб и какво и става. Няма смисъл от увъртания и подобни. Най-добре да имате ясни отношения.

7.   Номер 3 Искам просто ясни отношения. Не я притискам за нищо, но това поведение не е нормално. Поне по моите стандарти това не е нормално.
Номер 6 Точно това мисля да направя! За това исках странично мнение, защото има случаи, в които сме заблудени и с неправилна преценка. Сега виждам, че съм на орав път. Благодаря за отзивите.
Номер 2 Аз като не се бях съвзел си трайках и не обърквах другите с фалшиви сигнали. Просто не е честно спрямо отсрещната страна. Първо се изяснаваш със себе си, какво искаш след раздялата и тогава действаш. Аз ако знаех, че й е толкова прясно изобщо нямаше да се занимаваме.
Номер 3 Според мен ако един човек знае какво иска 3 4 седмици са напълно достатъчни, а в момента даже не се знае какви сме. Нито сме приятели, нито двойка. Значи тя иска да се съобразявам с нея и да се държа все едно сме заедно, но в същото време ми говори тъпотии, че все още сме никакви.