Изневери ми
Здравейте. Имам си приятел, с който сме заедно от една година. Аз съм от Варна, а той от София, на скоро се преместих при него в София. Нещата вървяха много добре, докато той не ми изневери. Преди няколко дена не се беше прибирал цяла нощ, на сутринта когато дойде ми призна, че тази вечер някаква жена в клуб го е целунала. Събрах си багажа и си тръгнах, не знам какво да правя. Постоянно ми звънни и ме моли да се върна при него. Моля ви дайте ми някакви съвети, да се върна ли при него или не?

Коментари

1.   НЕ

2.   Общо-взето пичът явно е точен, щом ти го е казал, било му е гузно. Не бих казал, че е изневяра това.

3.   Щом го е направил веднъж, то ще го направи пак. От личен опит ти го казвам, но може и до човек да си е.

4.   Веднъж станало - ще стане отново. Бягай по навреме, че само повече ще страдаш.

5.   Някаква жена го е целунала, той идва и ти признава, а ти го зарязваш!
Показваш ниско самочувствие!
Единственото, което трябваше да направиш е да се засмееш и да го попиташ "Хареса ли ти".
Ако той я беше свалил и завлякъл в хотел или в колата си или в тоалетната, то щях да ти кажа да бягаш с 200.
Ама че някаква го е целунала...
Да, не е бил цвете и е дал повод, за да го направи, но пък само с това е останало.

Сега се връщай при него, ако го обичаш! И му кажи, че това е показно - ако още един път се случи, да знае какво да очаква.
Ако не го обичаш - намерила си повод да си тръгнеш.
Жени сме, освен импулсивни, трябва да бъдем и умни.

6.   А той каква работа има там, аз ако бях на него, щях да си бъда у нас пред телевизора, не ми трябва да ходя някъде, че и пари да харча! По това си личи, ако родиш, какъв баща ще е и дали изобщо ще останете заедно, щом се появи бебето! Вземи поговори с него за тези неща-един бъдещ съпруг не ходи по клубове и да харчи маса пари за една нощ, а си стои у тях и си наляга парцалите! Е, ако ти каже, че иска да се качи на влака и да отиде някъде с цел туризъм, навярно ще го пуснеш, и няма да харчи маса пари, освен за билети-да отиде за 24 часа, а останалото време ще спи във влака, какво толкова? Просто говори с него дали е готов за баща и дали ще се промени към добро!

7.   Не. Тръгни си. Ти не. си изтривалка

8.   Е, какво като го е целунала? Върни се при него, разбира се. Нали го обичаш? Дори и да е правил секс с другата, нали се връща при теб и те иска? Дори ти е признал какво е станало. Нито е крил, нито нищо. Нито и е направил дете на оная, нито иска да прави семейство с нея. Просто било секс. Когато мъж изневерява, няма проблеми, защото той дава само генетичен материал на любовницата. Докато ако жена извневерява, то тя внася чуждо дете в семейството, което е много по-лошо. Затова в много страни законите за изневеряващи жени са много по-строги спрямо тези за изневеряващи мъже.

9.   Не Не НеНеНе
Не Не Не
НеНеНе НеНеНе
Не Не Не
Не Не НеНеНе

10.   Всеки прави грешки! Прости ми веднъж, ако се повтори тогава можеш да го напуснеш...

11.   ХАХ, не ще да е било само целувка :) Много си наивна, ако си мислиш, че е било само целувка, дотолкова му е стигнала смелостта да ти признае ;) А и е нормално като живееш с някой и да се забавляваш с него, малко е странно да си ходи и да си гледа животеца, а ти да си седиш вкъщи. По-добре си намери някой, който ще ходи с теб по дискотеки и ще целува теб навън ;)

12.   Не разбира се, ако станеш никога няма да е същото. Да е мислил навреме.

16.   Някаква го целунала, той ти казал и ти вече разтуряш връзката!! В детска градина ли си още? Та докъде ще стигнеш, ако цяла връзка разваляш? Значи и следващата и следващата, та докато не останат хора на Земята. Проблемът е в тебе, замисли се сериозно!

17.   От номер 8: Нещо не сте съгласни с мен ли? Ами проверете. В повечето общества прелюбодеянието, извършено от съпругата, е незаконно и се наказва строго, докато изневярата на съпруга се толерира или се наказва леко. До XIX век в Англия е било възможно да се подаде граждански иск от оскърбения съпрог за "престъпни разговори". Дори жителите на остров Тробриан, възхвалявани от Бронислав Малиновски през 1927 г. като сексуално освободени хора, наказват със смърт жени, извършили прелюбодеяние.

Обикновено се приема, че този двоен стандарт е типичен пример за предразсъдъците на обществото и нищо повече. Но законите за други престъпления не са такива. Жените нийкога не са били наказвани по-строго от мъжете за кражба или убийство.

Причината за тази разлика в тежестта на провинението в зависимост дали изневерява мъжа или жената е точно както казах в по-горния си коментар: Законът наказва не прелюбодеянието като такова, а единствено възможното въвеждане на чужди деца в семейството и даже несигурността, която изневярата внася в това отношение. Изневярата от страна на съпруга не води до такива последствия.

Ейнджъл Клеър от романа на Томас Харди "Тес от рода Д'Ъбървил", преди първата брачна нощ признава на новата си съпруга Тес, че е палувал преди брака. Тогава тя, успокоена, му разказва за собственото си прелъстяване от Алек Д'Ъбървил. Тя си мисли, че прегрешенията им са равностойни.

Ето цитат директно от книгата и вижте какво се случва накрая:

"- Прости ми, както аз ти прощавам, Ейнджъл! Аз ти прощавам.
- Ти - да, ти ми прощаваш.
- А ти не ми ли прощаваш?
- О, Тес, в този случай не може да става дума за прошка. Ти си била една, сега си друга. Боже мой, каква прошка може да има за подобни фокуси?
Клеър я напусна същатата нощ. "

19.   Виж сега - от една страна ти е споделил и сега те моли да се върнеш. Всеки прави грешки. Вярвам във втория шанс, но само във втория, не в третия и т. н.
От друга страна - ти скоро си се преместила при него от друг град, а той ходи сам по нощни клубове, не се прибира по цяла нощ и ей така "от нищото" го целува някаква жена? What the fuck? !? !? А дали ситуацията е приключила само с целувката?
Решението е твое. Горе главата - животът е прекрасен! :)
Ж30

20.   Върни се! Поговорете, признал ти е, значи е човек на място. Всеки греши.
Ж. , 34 години

21.   Абе вие нормални ли сте, бе... да си била тръгнала. Първо, то никаква изневяра няма тук. Второ, оная го е награбила. И трето, малко са мъжете, които ще си кажат за случилото се, което значи, че пича е супер свестен и искрен.
Авторке, върни се при него без въобще да го мислиш. Що за дребнавост. А тези, които те съветват обратното просто ти завиждат на свестния приятел. Сигурно и единички ще ми напраскат сега, но това е моят съвет. Такива мъже вече почти не се срещат.

22.   Проблемът в случая не е за една непоискана целувка, а че цяла нощ е бил някъде (може би клуб). И това човек във връзка... никой ли не вижда проблем в това? изглежда авторката не е говорила с приятеля си каква тип връзка очакват. Дали само да съжителстват заедно на квартира, и всеки да си прекарва нощите поотделно по клубове, или сериозна връзка с подобаващи взаимоотношения.

23.   Хайде, моля ви се. Ако беше обратната ситуация и беше жена на неговото място всички щяхте да казвате "а тя що не се е отдръпнала; кво е направила за да я целунат; кой знае кво му е говорила", така че си задай същите въпроси и за него.

24.   23 авторката никъде не упоменава неговата реакция... казва, че го е целунала, а не да са се целували.

25.   Тя го е целунала... не той нея... вероятно се е отдръпнал след това, не прави от мухата слон.