Как да постъпя с него
Здравейте! Не знае къде да вмъкна тази тема, извинете ме ако мястото й не е за тук. Ще бъда кратка :
Момиче на 20 съм и от няколко месеца излизам с една компания, която постепенно се разпадна. Бяхме 8 човека, но имаше някакви драми ии ето че след всичко останахме аз и едно момче. С времето с него си станах по-близка, последните седмици излизаме само двамата, но той има чувства към мен.
Винаги съм се държала напълно приятелски, ходим заедно по магазините, помага ми за разни неща по компютъра, разказвала съм му за бившите си и съм му споделяла много лични неща. Направи ми впечатление, че ходим където аз поискам, угажда ми за всичко и усетих разликата в държанието му. Където и да седнем сяда плътно до мен, пише ми по-често, постоянно ме кара да излизаме, някак уж небрежно прави да ми докосне било то ръката или крака, забелязва някакви детайли в прическата ми или дрехите, дори маникюра ми, прави ми комплименти. Е аз не изпитвам абсолютно нищо към него, имам много приятели момчета и него го приемам точно по този начин - близък приятел. Той е на 22, нямал си е приятелка и е много срамежлив, но с времето почна някак да ми се "натрапва" Онзи ден ме разпитваше с кой си пиша, винаги изчаква да седна първа и той до мен, в случай че се преместя отново някак се намества до мен. Неловко ми е вече, когато сме двамата, вчера му казах, че ще излизам с една приятелка и ако може без него, днес излязохме и повиках други хора, за да сме повече.. иначе иска все някъде да ходим да се разхождаме, води ме по някакви "романтични места", в колата пуска само песни, пеещи за любов и ме гледа по различен начин, искаше да ходим на кино, харесал някакъв филм- изненада било. Абе не искам да се караме, но не мога да продължавам така.. някой ден ще събере смелост да ми го каже и ще трябва да го нараня или да прекратим контакти.
Много ще се радвам на съветите ви, дори и на хейта, каквото й да еочаквам вашето мнение по въпроса. Благодаря!

Коментари

1.   А след като е добър с теб, невъзможно ли е да ти допадне или просто е добро момче, но не твой тип. Обикновенно такива угаждачи никога нямат шанс, чак го съжалявам.

2.   Пожелавам ти да имаш несподелена любов 30 40 години любов моя. Много съм алчен и не искам да страдам сам принцесо❤️❤️ще си мисля за тебе докато смъртта ни раздели

3.   Сядаш и му казваш всичко, което мислиш. Сигурно няма да му стане приятно и ще го нараниш, но ако продължиш да мълчиш, той ще се привързва повече и повече.

4.   Както си тръгнала, само след 10 години ще пишеш в сайта "никой не се интересува от мен, няма с кого да общувам и да излизам...", точно както в тази тема: http://spodeli.net/3/story-134080.html

5.   Режи го директно или не го виждай повече. Такива мъже не ти трябват, поведението му говори че има проблем с жените. Не ги слушай другите, по-добре сама отколкото с последния льльо. Като не ти харесва не си длъжна да ходиш с него само да не го нараниш.

6.   Кажи му, че искаш приятелски отношения и това му държание не ти е ок. - кратко и ясно :)

7.   Ами по добре сега да го нараниш отколкото по късно, така или иначе и в двата случая ще остане наранен.