Разведохме се, а тя не спира да ме търси. Предлага ми някакви странни модели на общуване. Моля за съвети
Здравейте,
Бих се радвал, ако ми дадете някакви съвети относно моето положение при създалата се около мен ситуация след развода.
Мъж, на 38 г. От шест месеца съм разведен, тъй като хванах съпругата си в изневяра и не можах да и простя. Имаме две деца на 10 и 6 годинки, момчета. Апартаментът го прехвърлихме на името на децата и тя живее в него, тъй като и родителските права върху децата са нейни. Аз и бях предложил да поема изцяло грижата за момчетата, а тя да си живее сама, но тя ми отказа. Финансово изцяло се грижа за децата си, освен издръжката, която плащам им купувам и всичко останало, от което имат нужда. Мисля, че съм бил добър съпруг и баща. Финансово съм обезпечавал семейството си, демонстрирал съм любовта си към жена ми многократно и съм го потвърждал с действия, но явно това не е било достатъчно и тя се хванала с семеен мъж. Ходили са заедно 7 месеца. Разбира се тя прекрати връзката си след като разбрах, но сле дъжд качулка както се казва.
Сега, проблемът е следният: съпругата ми изпадна в някакво много странно състояние след развода. Първо тя ме молеше да не се развеждаме, казваше ми, че изневярата и била само увлечение, че било груба грешка от нейна страна, но се случвало при по слабите хора, когато рутината в брака ги поеме, че никога нямало да се повтори, че не съм заслужавал такова отношение, че ме обича много и т. н. Ако съм искал да и отмъстя - да преспя с колкото си жени искам, тя щяла да го приеме и т. н. Обичала ме безумно, не можела живота без мен да си представи. Не простих, защото доверието вече е изгубено, а то трудно се възстановява и още заради това, че тя е имала връзка с този човек и аз я хванах. Това не е било мимолетна авантюра и тя да се е осъзнала и да я прекъсне. Вариант да се съберем няма и ясно и го казах.
В момента съм в процесура по закупуване на ново жилище и да ви кажа чувствам се окрилен за едно ново начало и другото сам се чувствам прекрасно. Знам, че на нея няма да е леко с децата, но аз ще бъда винаги до нея. Оставих и страхотен апартамент в нов комплекс, но има обаче един недостатък. Там всичко е на газ, вкл. и бойлера, а газта е много скъпа. Миналата зима плащах по 600 лв. на месец. Аз, ако не съм, не я виждам да се оправя финансово и макар, че живеем в София, нейната чиста заплата е 1100 лв.
Преди две седмици поиска сериозен разговор и ми сподели това, че сама с двете ни момчета трудно може да се справя, защото големия влизал в пубертета, а малкият му подръжавал във всичко. Аз и казах, че ми има пълната подщрепа за децата, а тя пак се разрева - плака, ама много плака. Бяхме в един ресторант и чак хората се обръщаха да ни гледат. Сподели ми, че не иска да се превръща в отчаяна разведена, която да пише по форумите и разни хора да я подиграват. За тези шест месеца след развода била разбрала, че освен сексуална играчка в ръцете на мъжете друго не можела да бъде. Никой нямало да я приеме насериозно с две малки деца и то момчета, а още по - малко да я издържат финансово. Не искала и да се обвързва с друг мъж и да му ражда деца. Нашите деца и стигали. Това било абсурд за нея. Момчетата била сигурна, че друг мъж нямало да да приемат да живее с тях. Не искала и да се занимава и с разведени мъже и да им гледа децата в събота и неделя и да влиза в нови филми, както тя се изрази. Не искала да си натоварва психиката с допълнителни емоции, тъй като тя била достатъчно натоварена. Животът и се променил коренно след развода и тя бавно се побърквала и се страхувала от всичко. Ясно ми призна, че се плаши най - много от това да не създам друго семейство и да я забравя с децата. Жените щели лесно да ме омотат, като ме видят колко съм добър и т. н.
Тя ми предлага следното: да съм ходел три пъти седмично в делничните дни в апартамента при нея и децата и там да съм преспивал през цялата нощ. Тя щяла да прави вечеря и всичко останало. И отделно от това в събота и неделя, или единия от двата дни, когато съм имал възможност да взимам децата и заедно с нея да сме пътували из страната, както преди. Причината за това е, че така децата нямало да чувстват моята липса и липсата на семейство като цяло. Тя ми сподели, че големият започнал вече да и отговаря и да не я слуша. Иска още всяко лято и зима да сме ходели на почивки заедно, както преди ( водил съм ги освен на нашето Черноморие, в Гърция, Турция, Испания и Португалия. Това лято обаче никъде не ги заведох). Предлага ми съдействието си във всяко едно отношение. Можел съм да разчитам за нея във всичко (Бога ми, докато сме били женени тя не ми е говорила така). Как ви се вижда всичко това?
Не съм и отказал предложението, но не съм и обещавал нищо. Как ви се струва всичко? Вопъл на здравомислеща жена или на отчаяна бивша съпруга?
Благодаря Ви!

Коментари

101-117 от 117

104.   №99 съм!
Може да не съм се изразил съвсем правилно, за което се извинявам.
Имах предвид за онази категория мъже, които се грижим повече от майката за децата си и за онази категория майки, които са разглезени и само искат да харчат за безмислени сушилни за 2хил., козметични процедури, купуване нон-стоп на дрешки (за тях) всякакви и т. н. Накрая няма пари за хляб. За тези случаи говоря, сигурно повечето мъже не са като мен, но има и като мен!
Не се обиждайте на полова основа, но има хора всякакви, не всички бащи нехаят за детето, а майките са отговорни и едвам кретат. За пример мога да кажа, че докато живяхме заедно аз взимах по-малко пари, плащах поне на 50% и накрая дамата с голямата заплата оставаше 10 дена без пари и ми искаше, просто не може да си направи сметката, а работи финанси...

105.   103, ти си некъв гнусен индивид.
Я кажи, а ако бащата изневерява пак жена му ли е виновна?
Абе знам, на вас за всичко са виновни жените, такива като вас съм виждала много!
Ама виж, майка дето да си зареже децата и да не се интересува от тях не познавам нито една, а примери за такива бащи под път и над път.

106.   Може да опиташ, заради децата.

107.   Авторе как се развиха нещата !

108.   до 105
за 103 не знам, но за теб че сме наясно каква си. Каква изневяра от бащата, какви пет лева, ти прочете ли темата? Не знам къде живееш и в каква среда, ама първия случай за който се сещам, беше как една жена с три деца ги заряза и избяга с треньора си по тенис. В момента има ново от него, а за другите три не интересува. На тези три момичета как ще им обясниш ситуацията? И още - обикновено като стане дума за такова нещо, жените викат за мадамата “еми влюбила се, нека си го изживее“ а ако е мъж “леле мале, аз горката! “. Примери около мен бол за такива жени. Всички тези деца оставени в детските домове, да не са оставени от бащите си, то обикновено не се знае и кои са им бащи де...

109.   Към автора. Рядкост са жените, дето тръгват да търсят авантюри от скука. Особено пък ако имат малки деца и куп ангажименти. За да погледне една жена чужд мъж, значи е имало нещо, което не е било както трябва. Обикновено мъжката гледна точка в тези случаи звучи точно като описаното в историята - обичал съм я, уважавал съм я, показвал съм го. Въпросът е дали тя е разбрала? Дали си я карал да се чувства жена - желана и единствена? Аз години наред живях един такъв уж спокоен, сигурен и осигурен живот....но тръпката си беше отишла отдавна. И усещах тотална празнота....липса на смисъл. И тогава се появи Той. И заради него преобърнах живота си, но си струваше всичко през което минахме. Вече 10 години сме заедно, животът ми ме е така спокоен и материално обезпечен както с първия ми мъж....но лично за мен има много по важни неща.

110.   До 109. Жена съм и разведена при това. В случая ти си имала късмет, че любовникът ти е бил сериозен и след развода сте се събрали. Дали обаче с всички жени и така? Не пишеш дали имаш деца? Ако имаш как са го приели те като втори баща?
Мен например любовтинът ме изостави, въпреки че нямаши деца с жена си. Обещанията му, че ще се разведе с жена си и ще заживеем заедно бяха просто лъжи. Сега вече след толкова години, сама с две деца си задавам един въпрос: "Кой е по -лош: безхаберният ми съпруг, който не ми обръщаше внимание или любвеобилният ми любовник, който ме омайваше и лъжеше и при първата трудност си би камшика?
Ж46

111.   "животът ми ме е така спокоен и материално обезпечен както с първия ми мъж....но лично за мен има много по важни неща."

Щото ако второто ти мъжле, при все , че е "Той", ако не можеше да те "обезпечи материално" като първия, дали щеше да се хукнеш да бегаш от първия :) "Имало други важни неща" ама "обезпечаването" си е необходима предпоставка която е преди тези "по важните неща" за които не спирате да тръбите. Тва си е вече като нещо което си се подразбира и нема нужда да се споменава :)

Тънък но много показателен аспект за тези жени които имат подобен начин на мислене. Някак си твърде прагматичен, силно контрастира защото същевременно все опитват да се правят на нещо повече от жени които преди всичко търсят "обезпечаване". Аз лично, като много мъже , бих ти набутал тези "по важни неща", ама със все топките , и бих те оставил да си търсиш обезпечаване. Както и честичко се случва де.

112.   Мисля че трябва да и дадеш втори шанс. Всеки може да направи глупава грешка. Очевидно тя го е осъзнала и искренно съжалява. На твое място, бих и простил и поне заради децата, да се съберете отново. Запомни че тази изневяра, може да те разкъсва от вътре, но прави живота на децата ти кошмар и ги убива. Каваш че им купуваш неща и ги обезпчаваш финансово, но те искат баща, а не пари. След като тя иска да се съберете отово, сигурен съм че няма да ти изневери отново. Пробвай, сигурен съм че нещата между вас ще се изгладят и ще живеете отново добре!

113.   Тази жена не те обича, авторе, каквото и да ти говори. От изневяра до изневяра им разлика. Едно е да се изчукаш еднократно в подпийнало състояние след фирмено парти, съвсем друго е седеммесечна паралелна връзка. Къде е било вниманието, времето, нежността на жена ти тези седем месеца? И сам можеш да си отговориш на този въпрос. Затова сега се чувстваш добре - отървал си се от тосичен брак с човек, който грам не му дреме за теб.
Ще разкажа и аз нещо дано съм ти от полза. Жена съм, омъжена от доста отдавна, имам син, голям и самостоятелен. Преди години усетих/без да имам доказателства, но те не са и необходими/, че мъжът ми има паралелна връзка/не говоря за еднократно ебане/ с една пачавра, също омъжена/да ме прощават изневеряващите жени с груби мъже, които не им обръщат внимание : )) Взех изключително трудното решение да не се развеждам и години наред живяхме така - той се лигавеше с оная, аз бях сама. Не е като да нямах предложения от други мъже, за секс, за връзка - доста бяха. Ха познайте защо не се възползвах от никое от тях - проклетата ми съвест не ми позволи. Не можех да си представя как ще се прибера при мъжа си и ще го гледам в очите. Фактът, че той ми изневеряваше, не променяше това.

114.   до 55
каква торбичка, самосвал за камъни ще ти трябва като ти чета поста :)

115.   Авторе, доста от четящите чакаме да кажеш как се развиват събитията около теб.

Л

116.   Авторът. Благодаря ви за интереса по темата и за много години. Ето и няколко думи.
След като се нанесох в новия си дом, децата много го харесаха и пожелаха да останат при мен да живеят. Аз разбира се приех безпроблемно. Много съм доволен от момчетата. Наложил съм желязна дисциплина и те приемат нещата. Учат, тренират поддържат се и ми имат уважението. Много ги обичам и не съм излишно строг с тях. Научихме се да се забавляваме по мъжки. Гордея се с тях.
Бившата ми уж трудно преживя решението на децата, но нямаше друг избор, прие го. С двама подрастващи трудно би се справила. Не искам нищо от нея и тя е освободена от всякакви ангажименти към децата, макар че родителските права са още нейни. Не ми се занимава със съдилища. Тя поддържа разбира се връзка с децата и когато има време може да ги вижда, въпреки че последно време е много заета. Между другото вече си има нов приятел, с който живеят заедно.
Животът продължава.

117.   Авторе, благодаря, че сподели, желая ти много щастие, ти си сериозен и отговорен мъж, радвай се на живота, всичко най-хубаво

118.   E, видя ли, авторе ? Не е бил зорът за теб, а за провайдър. Даже пак е на далавера, защото другия мъж едва ли ще се радва да гледа чужди деца, а с решението си - което си е правилно, ти си и осигурил и много свободно време да се вее байряка. Не знам на мястото на другия мъж дали бих поискал да живея с такава жена, ако изнам миналото...Явно много се старае в леглото, за да не изпусне и този влак...

119.   Разбира се, че жената ще си хване ново гадже. Защо не, след като авторът й е дал да разбере, че няма да й прости и да се съберат отново. Да, всяка жена има нужда от провайдър - на любов, страст, емоции. За жалост много женени мъже забравят тази си роля и накрая се стига до разбити семейства.

120.   То женската листа от различни типове "провайдъри" си е доста дългичка :) А от мъжете се очаква да влизат в различни роли иначе жените доста бързичко и с готовоност се впускат в търсенето на липсващия тип провайдър :) Дали пък това не е причината за разбити семейства :)

Нищо де, всеки си има собственото мнение и изисквания но в крайна сметка този случай е доволно показателен как завършват нещата, и за двете страни. Всеки може да си направи заключенията.

101-117 от 117