Разведохме се, а тя не спира да ме търси. Предлага ми някакви странни модели на общуване. Моля за съвети
Здравейте,
Бих се радвал, ако ми дадете някакви съвети относно моето положение при създалата се около мен ситуация след развода.
Мъж, на 38 г. От шест месеца съм разведен, тъй като хванах съпругата си в изневяра и не можах да и простя. Имаме две деца на 10 и 6 годинки, момчета. Апартаментът го прехвърлихме на името на децата и тя живее в него, тъй като и родителските права върху децата са нейни. Аз и бях предложил да поема изцяло грижата за момчетата, а тя да си живее сама, но тя ми отказа. Финансово изцяло се грижа за децата си, освен издръжката, която плащам им купувам и всичко останало, от което имат нужда. Мисля, че съм бил добър съпруг и баща. Финансово съм обезпечавал семейството си, демонстрирал съм любовта си към жена ми многократно и съм го потвърждал с действия, но явно това не е било достатъчно и тя се хванала с семеен мъж. Ходили са заедно 7 месеца. Разбира се тя прекрати връзката си след като разбрах, но сле дъжд качулка както се казва.
Сега, проблемът е следният: съпругата ми изпадна в някакво много странно състояние след развода. Първо тя ме молеше да не се развеждаме, казваше ми, че изневярата и била само увлечение, че било груба грешка от нейна страна, но се случвало при по слабите хора, когато рутината в брака ги поеме, че никога нямало да се повтори, че не съм заслужавал такова отношение, че ме обича много и т. н. Ако съм искал да и отмъстя - да преспя с колкото си жени искам, тя щяла да го приеме и т. н. Обичала ме безумно, не можела живота без мен да си представи. Не простих, защото доверието вече е изгубено, а то трудно се възстановява и още заради това, че тя е имала връзка с този човек и аз я хванах. Това не е било мимолетна авантюра и тя да се е осъзнала и да я прекъсне. Вариант да се съберем няма и ясно и го казах.
В момента съм в процесура по закупуване на ново жилище и да ви кажа чувствам се окрилен за едно ново начало и другото сам се чувствам прекрасно. Знам, че на нея няма да е леко с децата, но аз ще бъда винаги до нея. Оставих и страхотен апартамент в нов комплекс, но има обаче един недостатък. Там всичко е на газ, вкл. и бойлера, а газта е много скъпа. Миналата зима плащах по 600 лв. на месец. Аз, ако не съм, не я виждам да се оправя финансово и макар, че живеем в София, нейната чиста заплата е 1100 лв.
Преди две седмици поиска сериозен разговор и ми сподели това, че сама с двете ни момчета трудно може да се справя, защото големия влизал в пубертета, а малкият му подръжавал във всичко. Аз и казах, че ми има пълната подщрепа за децата, а тя пак се разрева - плака, ама много плака. Бяхме в един ресторант и чак хората се обръщаха да ни гледат. Сподели ми, че не иска да се превръща в отчаяна разведена, която да пише по форумите и разни хора да я подиграват. За тези шест месеца след развода била разбрала, че освен сексуална играчка в ръцете на мъжете друго не можела да бъде. Никой нямало да я приеме насериозно с две малки деца и то момчета, а още по - малко да я издържат финансово. Не искала и да се обвързва с друг мъж и да му ражда деца. Нашите деца и стигали. Това било абсурд за нея. Момчетата била сигурна, че друг мъж нямало да да приемат да живее с тях. Не искала и да се занимава и с разведени мъже и да им гледа децата в събота и неделя и да влиза в нови филми, както тя се изрази. Не искала да си натоварва психиката с допълнителни емоции, тъй като тя била достатъчно натоварена. Животът и се променил коренно след развода и тя бавно се побърквала и се страхувала от всичко. Ясно ми призна, че се плаши най - много от това да не създам друго семейство и да я забравя с децата. Жените щели лесно да ме омотат, като ме видят колко съм добър и т. н.
Тя ми предлага следното: да съм ходел три пъти седмично в делничните дни в апартамента при нея и децата и там да съм преспивал през цялата нощ. Тя щяла да прави вечеря и всичко останало. И отделно от това в събота и неделя, или единия от двата дни, когато съм имал възможност да взимам децата и заедно с нея да сме пътували из страната, както преди. Причината за това е, че така децата нямало да чувстват моята липса и липсата на семейство като цяло. Тя ми сподели, че големият започнал вече да и отговаря и да не я слуша. Иска още всяко лято и зима да сме ходели на почивки заедно, както преди ( водил съм ги освен на нашето Черноморие, в Гърция, Турция, Испания и Португалия. Това лято обаче никъде не ги заведох). Предлага ми съдействието си във всяко едно отношение. Можел съм да разчитам за нея във всичко (Бога ми, докато сме били женени тя не ми е говорила така). Как ви се вижда всичко това?
Не съм и отказал предложението, но не съм и обещавал нищо. Как ви се струва всичко? Вопъл на здравомислеща жена или на отчаяна бивша съпруга?
Благодаря Ви!

Коментари

51-100 от 117

53.   Сега не ми се четат коментарите, но съвета ми към автора е да я вземе обратно жената. Тя се е вразумила така, че повече няма да прави пакости. Естествено пак се подразних от типичната женска алчност и егоизъм. Жената иска да се съберат не защото автора и липсва, липсват и емоциите и моментите и общите спомени а защото иска той да продължи да е провайдър и да и дава пари и сигурност, да я води на почивки с децата, да и помага във възпитанието и подобни шитове. Тоест за нея той е ценен не сам по-себе си като човек, любовник, съпруг а като източник на материални ресурси, услуги и удобства и тя се страхува някоя друга да не и вземе този източник като види какъв послушен и добър провайдър е. Кажете ми сега как да възприемаш такива жени на сериозно?

54.   То така много готино. Хем разведена, хем финаносово подсигурена, на почивки, пътувания и изобщо играта на семейство, но с пълното право да си ляга с някой друг. Паралелно с това, ти - ангажиран не само с децата, а и с нея 5 от 7 дни, плюс отпуски, празници и т. н. Ако премеш това обаче, забрави за ново семейство. Нищо, че вероятно сега не ти се мисли за това. Или се съберете или сложи граница. Взимай си децата, води ги на почивки, но без нея.

55.   Ако позволиш да чуеш гледната точка на жена като жена ти, пък после ще си събера в торбичка камъните, които ще хвърлите. Обичам съпруга си, обичам ума ми, разговорите си с него, плановете, които правим заедно, обичам да сме семейстео с нашите прекрасни деца. Но той е ужасен партньор. Не говоря за секс, партньор в живота. Никога няма да пренебрегне себе си заради мен или децата. Това води до ужасяващо чувство на самота, чувство, че във всяка трудност трябва да се оправяш сама и не можеш да се отпуснеш за миг. Мен не ме питат как си? ! Аз винаги трябва да си намеря как да съм добре. Иначе отстрани е чудесен, хубав, умен, млад мъж с образование и хубава работа... който сяда вечер и яде сладко, скадко, а аз храня децата и се оказва след това, че е изял и моята порция. И редица други примери мога да дам. И един ден се появи моят любовник, който го е грижа за мен. Имам любовник вече почти две години. Моят толкова не се вгкежда в моето емоционално състояние, че изобщо не зажелязва.
Виж аз се виждам с другия, не защото моят не прави хубав секс, а защото имам нужда от нежност и от приятелство, от грижа за мен. Секса е само бонус, той е това което правят двама души, които са заобичали душите си.
Не бих искала да ме хванат, заради децата, не заради мен самата. Искам те да имат баща си до тях.
Помисли върху това. Помисли защо го е правила. Никоя щастлива жена не изневерява. Ние не го правим от непреодолим нагон.

56.   Няма нещо, което не бих направил за децата си. И ако трябва, ще гълтам жаби и гущери, само да съм до тях, докато пораснат. Това са усилия, които си струват, за децата е добре, за мен като баща-също е добре, общуването с тях ме прави щастлив и спокоен. Иначе-и жени много, и мъже много. Не вярвам и с жена ти положението да е толкова зле, припомни си защо си си влюбил точно в нея, защо нея си избрал да е майка на децата ти, и нещата неусетно ще си дойдат на мястото. Няма по-голямо щастие за децата от това, родителите им да са заедно. Както казах, усилията си струват.

57.   Авторе, защо позволяваш на анонимни хора да обсъждат с какви финанси разполага жена ти - макар и бивша? Всеки човек се стреми към качествен живот. Леко късно, но все пак се е сетила как ще се почувстват децата след като измине определен период от раздялата ви. Права е. И не смятам, като дете на разведени, че трябва да обърквате нормалният ритъм в живота на момчетата. Ако досега сте правили почивки, кино, вечери и темподобни всички заедно - то не бива да се спира изведнъж с глупави оправдания кой бил материалист, презадоволен, незадоволен.

А за окончателна раздяла или нов шанс ти най-добре сам ще усетиш и без излишното влияние от странични мнения.

58.   до номер 55 - ти да се чувала, че човек не може да има всичко? На теб ти е добре и се оправдаваш за свинщината, която правиш, но дали така ще се чувства мъжа ти, ако разбере? ! Да ви имам идотската представа за любовта, брака и семейството...

59.   46, кво викаш, автора си е виновен, че жена му е кръшкала, а? Баси егоиста, да реши, че предаденото доверие и клетвата която са си дали пред олтара, са просто незначителни детайлчета. Които не значат нищо и се изпаравят на момента в който някой мазник ви погали между краченцата както искате.

Естествено, че жена му няма да има авторитет пред децата. Не само пред тях, ами пред обществото, семейството си. И защо това трябва да е проблем на автора? Защо тя не се е замислила какво ще стане с нея, ако случайно тази нейна авантюра излезе наяве? А, сетих се - щото автора освен егоист, е и твърде тъп за да провери дали не го лъжат нагло зад гъбра му.

Ех, че сте ми сладички :) Само че знаеш ли, такива добри балъци като автора вече са на изчерпване. И скоростно се стопяват. А такива като тебе и жена му рано или късно се наиграват. А после пък вървете разправяйте, че автора е бил егоист.

Аз имам въпрос към тебе - жена му като не е такъв егоист, и мисли толкова за децата, как не си даде сметка, че разрушаваш живота им, правото им да живеят със 2ма родители които си имат доверие и са основата на здраво семейство което е задължителна основа върху която те ще стъпят в ранния си етап на развитие?

Ако не си разбрала накъде бия, да те питам и по друг начин - този избор на жена му да се поклеца тайно и странично, кого друг облагодетелства освен нея, лично? Ама разбира се, че това нейното не е акт на егоизъм. Тя го е направила от любов към мъжа си и децата си. Разбира се, как не се сетихме.

60.   Не казваш ти какво искаш. Не може само да реагираш на това, което тя иска. Трябва да знаеш добре какво искаш. Все пак две деца имаш. Едва ли искаш да ги изоставиш и след 5 години да сте си чужди. Седни и си помисли при какви условия искаш да си близо до тях. Твоите условия.

Жена ти не каза ли и нещо за теб в увещанията да се правите на нормално семейство? Не каза ли, че те обича, че те иска, че я боли от раздялата? Все пак тя ти предлага да се съберете пробно един вид, но само за пари и за децата ли става дума или и за вашата връзка? Не знам, може нейният план да е добър и за теб. Просто си направи сам сценария за отглеждането на децата, за връзката ви (ако имаш желание за връзка), за финансите ви и ако съвпадат с нейните представи - супер. Ако не, ще търсите път да ги напаснете. Не може единият да диктува, трябва и двамата да са съгласни.

61.   Дай й последен шанс, при условие - повече никакви изневери. Но без да се жените отново. Ако не си щастлив с нея, след подновяване на съвместното ви съжителство, или в живота ти се появи нова жена, или пак започне да 'кръшка', тогава ти ще я напуснеш, този път окончателно и завинаги. Възможно е, въпреки изневярата и въпреки че не искаш да признаеш сам пред себе си, все още да имаш чувства към нея...
Според мен в семейството най-важните са децата, а не егоизмът, грешките и прищевките на родителите.

62.   Тя много работи иска, но реално какво предлага?
След развода, с колко мъже се е чукала?
Ако наистина те обича, не е трябвало да бъде с нито един!
Време е, и ти да мислиш за себе си , гледам горните коментари и се
Чудя колко са нагли, децата щели да страдат, тя мислила за децата и т. н.
А като се е ебала, в продължение на половин година и повече с друг
мъж, много е мислил за тях и целоста на цялото семейство.
Затова и ти кажи твоите условия, ако искаш да се събираш с нея
Кажи и, щом е съгласна да преспиш , колкото си жени искаш
Тя да ги избира , после ако ти хареса и си доволен може да сте квит.
Тогава наистина може да живеете заедно!!!

63.   Абсолютно съм съгласен, хич не е мислила за децата, докато е имала любовник. Сега вижда дебелия и си търси стария комфорт. Когато мъжът изневерява, за него е само секс и не застрашава сигурността на децата си, нищо че уж сме мислили с долната си глава. А вие жените изневерявате и хоп майната му на мъжа ми, на децата, аз отивам при новия. Какво ще кажете за това уважаеми емоционално/неразумни дами?

64.   Авторе, надявам се все още си следиш темата. В такива истории винаги се опитвам да съм максимално обективен и да оставя емоциите на страни. Аз също съм баща на 2 момчета малко по-малки от твоите.
Имаш няколко варианта в твоето положение.
Първия е да си караш така, както казваш, че се чувстваш добре и ти е леко на душата. Твое право си е и никой не може да те съди за което. Обаче кой каквото иска да казва, децата имат нужда и от двамата родители. Вече както казваш тя няма никакъв авторитет пред тях, но и ти не можеш да ги следиш изкъсо. След още малко време като влязат във пубертета може да тръгнат по лош път и нещата да станат непоправими (наркотици, алкохол, криминални прояви, агресия, занемарено образование). Ясно е, че вината е на жена ти, но за съжаление до голяма степен децата плащат за нея.
Ти от своя страна можеш да си намериш друга жена и да се опиташ да имаш ново семейство. Много вероятно е да срещнеш жена с дете/деца и тогава ти ще гледаш чужди деца, твоите ще ги гледа някой друг чичко, както е модерно в днешно време.

Втория вариант е да се опиташ да приемеш това, което ти предлага и в крайна сметка да се съберете отново. За децата би било най-добре, но за теб дали ще е така, честно казано не знам. Съвсем искрено мога да кажа, че не знам как бих реагирал в ситуация като твоята и искрено се надявам да не попадам. Ако можеш да търпиш бившата ти жена (изобщо не казвам да я обичаш или да ти е хубаво с нея) просто опитай. Нищо не губиш, тя ще те носи на ръце от тук нататък след като е видяла дебелия край. Ако обаче не можеш да я търпиш и семейната среда стане отровна от скандали и драми, по-добре продължавай както до сега.
Ти си човекът, който трябва да реши на базата на своите чувства и принципи. Можеш да се опиташ да изпълняваш по-добре функциите си на родител и при сегашното положение, но се съмнявам да имаш много добри резултати. Пиши как са се развили нещата след време. Успех

65.   Номер 55 - Ти ме подразни с твоите себеоправдания и прехвърляне на вината на другия. Да не говорим, че това за което обвиняваш съпруга ти - че поставял себе си и нуждите си над семейството си, това ти го правиш като се чукаш с любовник. Оправдания винаги могат да се намерят. Ти се оправдаваш, че не ти обръщал достатъчно внимание и не ти е оказвал достатъчно подкрепа и ти не си център на неговия свят и не тича подир теб и това е достатъчно оправдание за теб да си правиш каквото искаш, но тайно естествено, защото не искаш да загубиш един добър провайдър за себе си и за децата си, нали? Ама ти не си си го избрала защото е чувствителен и внимателен и те изслушва и ти съчувства на терзанията нали? Избрала си го на базата на това какво можеш да получиш материално от него, направила си си добра кръчмарска сметка - да е добър провайдър: "Иначе отстрани е чудесен, хубав, умен, млад мъж с образование и хубава работа... ". Не ще и дума - той е добър и "реализиран" сурогат от който да точиш материални облаги на готово. Само дето няма тръпка, за да има тръпка трябва да си избереш човека не да е провайдър и "перспективен" и да търсиш "сигурност" а да го приемеш заради привличането между вас. Когато вземеш някого за съпруг на база неговите качества на провайдър като се мислиш за много хитра и мъдра после няма живец в тези отношения и започват да се промъкват мисли как да си "обогатиш" живота с тръпка, ама тайно да не разбере провайдъра, че да ти развали рахата. Самооправдания винаги ще намериш, ще намериш и причини да обвиниш него за действията си, това е най-лесното. Дали е правилно? Естествено, че не! По-този начин и провайдъра ти може да те зареже с децата като му скимне и да се самооправдае и да обвини теб, че брака и ти го задушавате, че не се чувства свободен или, че ти нямаш уменията и външността на порно звезда а той не иска да живее един посредствен живот и да се задоволява с теб и всякакви други измислици. Сега ти помисли върху това, помисли и върху това, че аферите обикновено излизат на яве и после следват драми, раздели и плач. После жената осъзнава как нейния работен вол вече го няма да и работи и почват неистови опити да си го върне, да казва каква глупачка е била, как е разбрала, че за мъжете на тези години и с деца не може да е нищо повече от сексуална играчка, как жените като го видят какъв добър провайдър е ще го лапнат да им работи за тях а тя ще загуби добичето си и ще остане на сухо откъм благинки и подобни излияния от които човек може само да въздъхне да поклати глава и да се запита с тъга: Такива ли жалки и егоистични отношения на алъш-вериш и покупко-продажба и бит-пазар между мъжа и жената са били определени и замислени отначало? Това не е ли една жалка пародия на истинското нещо, бледа сянка на реалността? Май е точно така. Да наистина, замисли се.

66.   Напълно подкрепям номер 62. Освен това мисля че тя не те обича, а
просто е видяла дебелия край и буквално търси спасение. 7 /седем/ месеца е връзка, не е еднократна изневяра, не е грешща, не е слабост. Не знам това дали и как се прощава. Продължи напред, грижейски се за децата. И без сделки, защото те са са само в нейна полза. Кажи - й скъпа, нямаме сделка. Получаваш си издръжката, дрехи и обувки за децата - толкова. По-малкото жилище е реален вариант. Иначе ще ти излезе солено и направо и ще работиш за другата къща само. Бъди прагматичен!

67.   Не се заблуждавайте, ще го носи на ръце първоначално, после ще забрави миналото и ще започне пак да го мачка, а може би и мами. Знам, че жените ще ми скочат, но навремето сме били многодетна нация, защото жената си е стояла вкъщи и е гледала децата, а сега то претенции, то драми, то молове и екскурзии, то спа почивки, абе глезли!

68.   Добре е да помислиш в друга посока. В момента си във временна еуфория - хем се чувстваш свободен, хем тя реве и си признава вината. Но това няма да е вечно. Утре може да те удари депресия, ти да ѝ се молиш, а тя да откачи и да не иска да те вижда. Така че премисли нещата и не се възгордявай. Може би е добре да приемеш предложението ѝ - в противен случай тя ще се "развие" в някаква нова посока. Или апатия, или откачане или ще реши да живурка с други.

69.   Виж авторе, няма да ти давам съвети и напътствия, просто кратко ще ти разкажа моята история, пък ти ще си правиш изводите.
С жена ми бяхме заедно вече 10 г. с 2 деца - момичета на 3 и 5 г., когато хванах жена ми в изневяра, която е продължавала 1 г. След 5 месеца опити да спася брака си и да възвърна доверието си, жена ми так и не прекрати страничната си връзка. Разбрах, че няма смисъл да продължаваме така и поисках развод. Разбира се последваха много драми, ревове, молитви, обещания и т. н. от страна на жена ми да не разваляме семейството си. Реших главно заради децата да и дам последен шанс. В началото всичко беше цветя и рози - жена ми - грижовна, обичлива, секса прекрасен, веселие и щастие - всичко на всичко 2 месеца. Сега - 6 години след това, няма и помен от всичко това, секса почти умря и доколкото го има е лош, няма интимност, няма доверие, няма любов. Жена ми постоянно ме гледа критично, каквото и да направя, следи ме, слухти (без никакво основание - дебело подчертавам) - просто избива вина предполагам. Ходим много по почивки, екскурзии - по 7-8 пъти в годината, вкл. и в чужбина, но това не променя нищо в отношенията между ни - обстановката е тягостна и напрегната. Резонно възниква въпроса защо сме още заедно? ! Защото за щастие, децата растат радостни, щастливи и обгрижени с баща и майка, от които имат нужда. Колкото до мен, в последните месеци се отдавам на едно мое хоби, игнорирам жена си и просто съжителствам с майката на децата ми.
Ти си прецени как да постъпиш, успех и щастие ти желая, каквото и да решиш!

70.   До 55:
Умният ми, нежен и добър съпруг ми изяде порцията и аз... си хванах любовник! Е, не!!! , земльо юнашка!!! Бога ми!! Това е култово!!! Чувал съм за мъже мъже, които пърдят в тоалетната, но това е уникално!
Уважаема Госпожо, пробвайте да се отнасяте към Вашият съпруг така, както се отнасяте към любовника, а към любовника, се отнасяйте така, както към Вашият съпруг.
Уверявам Ви, ще се учудите от резултата!

72.   Поздравления, 70, за страхотния ти коментар. И аз от сърце се забавлявах за изядената манджа. Ама и твоята реплика си е култова, но аз леко ще я видоизменя и ще я цитирам така-ако се отнасяш с жена си, респективно с мъжът си като с любовник-просто няма да имаш нужда от такъв.

73.   Нямам думи, то бива нагло същество, но това вече минава всякакви граници. Коментаторите, които намират причини и оправдания за изневери ме шокират тотално. Причини за раздяла - ИМА, за изневяра - НЕ.

74.   Авторе какво реши?

75.   Авторе,
Дръж ни в течение за текущото ти решение и положение, информирай ни и след време, това служи за урок на мъже в подобно положение.
Късмет!

76.   Авторът съм. Благодаря ви за направените коментари и дадените съвети. Всички сте прави и всеки прави с заключенията си от собствен опит и разбиранията за живота. Съгласен съм, че децата са най -важни и трябва безболезнено да приемат ситуацията.
Аз се премествам в ново по - голямо и просторно жилище. Всяко от децата ще си има самостоятелна стая и съм им дал правото сами да си я обзаведат и подредят както искат. За момента са много щастливи. Към жена ми още никакви конкретни стъпки не съм предприел, т. е. нищо окончателно не съм и казал, защото при нея не се развиват добре нещата. Тя е срината психически и това не и се отразява добре нито в работата, нито с общуването с децата, въобще навсякъде. От разсеяност и невнимание преди три дни катастрофира, не е нещо сериозно освен, че помля колата отпред, не е ударила никой, блъснала се в някакви контейнери за боклук с колела, отстрани на пътя в една улица. Има дребни наранявания, но не са болка за умиране. Много е уплашена и не знае на кой свят е. Не съм я оставил, подкрепям я. Взе си отпуска и я посъветвах да престане да мисли, а просто да си почива или да отиде на психолог, ако трябва. Не спира да ми звъни и да ми казва колко ме обича. Реве щяла да се реваншира, осъзнала си била грешката.... Успокоявам е, че всичко ще се нареди, че не може така да се самоизмъчва, че винаги ще бъда до нея и децата. Тя пак ми вика дай ми втори шанс и ако се проваля ме заплюй изхвърли ме на боклука. Обещал съм и като обзаведа жилището да се съберем и да го полеем, дотогава и поставих условие да влезе в кондиция, че в това състояние ме притеснява.
Та, така. Още един път благодаря.
Пожелавам ви здраве, любов и си бъдете верни.

77.   :)

Не искам да звуча дребнаво, но няма шофьор, било то мъж или жена, който така да помете контейнер за боклук, че да помели предница. А пък може би е било особено подходяща цел, в която да се хакнеш, че да привлечеш внимание и загриженост. Като си сигурен, че за теб няма да има голяма опастност, нито за другите хора. Можеше да е друга кола или стълб, примерно. Жена ти е добър стратег :)

Чудя се, как половин година не осъзнала, че прави грешка. Но видиш ли, сега получила просветление след като ти си разбрал. И най важното - когато тя е видяла(не "разбрала") какво има да губи. Навярно просто съвпадение :) Интерсно дали сега се обажда и на другия и му обеснява, че го обича така пламенно? или пък любовта им вече се е изпарила, след като реалността деликатно и е напомнила за някои съвсем практически специфики за нейното бъдеще което я чака ако продължава така пламенно да се държи с 2 ръце за... любовта :)

И половин година е шофирала безупречно, правила е деликатни маневри със спокойствието на човек със чиста съвест който просто е "намерил любовта". Какво по хубаво от това, а дами :)

Сетих се за една сцена със Де Ниро, където го питат защо има любовница. Той отговаря "Защото с нея правя неща които не мога с жена си". Казват му "добре де, защо? ", А той - "Ти луд ли си, тя с тази уста целува децата ми" :)

Може би звучи малко саркастично но вярвам всички ще признаят, че има сериозна доза истина.

Радвам се за новото ти жилище и за децата. Звучи като нещата за вас 3мата да са във правилна посока и явно всички са доволни и щастливи.

Аз лично благодаря на номер 69, който за пореден път ни припомни какво се случва когато решим да се направим на "добри", или "в името на децата". Понякога не знам кой е по склонен да гони вятъра, дали мъжете или жените. И се сещам за дефиницията на лудостта...

78.   Нито здравомислеща съпруга, нито отчаяна бивша.
По-скоро ти не си я обичал.
Затова ти е толкова лесно. Просто. Ясно. Кратко.
Който обича-прощава, не безкрайно, но прощава. Поне първия път. После става глупав.

По-скоро бих искала да дам съвет на нея- да разбере възможно най-скоро, ама най-скоро, че няма любов от твоя страна и изневярата е само извинение, което умело използваш.

И наистина да намери място за друг.

79.   Браво, тя срината психически, а ти ще я поканиш да полеете новия ти просторен дом, където децата й имат по една собствена стая. Пък я пращаш и на психолог, пък и й даваш улсловие дотогава да се взима в ръце, а тя даже катастрофирала. А тук я изкарват и добър стратег. Луди хора. Даваш ли си сметка или си злобен човек?
Хубаво отмъщение, да. Ти изобщо не си я обичал.

80.   леле, какво доживях да видя. т. е. понеже авторът не циври с крокодилски сълзи а е решил да продължи с живота си трезво и начисто, значи, че не я "обича", не е достоен за нея. ама разбира се, как иначе. те тия дето ще ви се обеснят в любов само и само да ви изклатят качествено отзад, хич не са малко :) Май ще е win-win-win scenario. E, поне докато не ви минат няколко такива, и докато не ви набият в тиквите (наред с многото "любов" :)), че от вас се иска само това :)

78, само едно ще ти кажа - жената на автора е много по умна жена от теб. Много по прагматична :) Но нищо, и ти ще осъзнаеш някои работи, след многото "любов" която ще отнесеш :)

81.   Хубаво е, че се разкайва за постъпката си, моли се и плаче, така трябва да се държи една истинска жена когато направи такава грешка. Време е като истински кавалер великодушно да и простиш, да я изцериш от нервния срив и да я приемеш обратно.

82.   откъде-накъде пък авторът никога да не я е обичал? вие бихте ли обичали някого доживотно без значение какви мизерии и предателства е вършил???
мине ли човек определена граница, режи и хвърляй, счупеното трудно се лепи

83.   Понеже съм преживявал изневяра и съм прощавал, мога да кажа, че прошката е велика, християнска добродетел, но... в никой случай не е задължителна. Не можеш да се напънеш да простиш насила, нито да си върнеш доверието. Колкото до отношенията на автора и съпругата му - пардон - 'бившата', добрите намерения и желания нямат голяма значение, когато любовта и доверието са се изпарили.
Пътят към ада е постлан с добри намерения.

84.   78, би ли ни обяснила какво разбираш под това " поне първия път". Първия път когато си разбрал, първия любовник, първата изневяра? Защото няколко месечна връзка не е еднократна изневяра, от там нататък може да имаме много тълкувания на тезата ти. Ако не знаеш, не самото проникване е толкова проблем, а лъжата. Любимият ти човек да те гледа в очите и да те лъже, да ти прави мили очи, да се гушка в теб, а преди това да се е фраскала с друг. Това е нещо, което не се прощава лесно, а понякога е и невъзможно. Дори при тези, практикуващи суинг, тройки, четворки и всякакви подобни комбинации, такива лъжи биха скапали отношенията им.

85.   Ахахах хитрушата катастрофирала... ех, авторе, не си толкова чак наивен, нали? !
Аз съм жена и продължавам да изумява от изобретателността на някои жени.
Авторке, един съвет от мен! Преди да решиш каквото и да е...
Слаби малка, палава, скрита камера и наблюдавай дискретно "горката многострадална Геновева"! Бас ловя, че ще се "изненадаш" слагам кавички, защото май просто не искаш да видиш истината. Продължава да си те работи яко!

86.   Авторе, кефиш ме - за сега си железен. Държиш правилният курс - не се отклонявай от него. Не се поддавай на евтини манипулации! С теб сме.

87.   Конкретно на въпроса:Вопъл на здравомислеща жена или на отчаяна бивша съпруга?
Определено: Отчаяна бивша съпруга.

88.   Късно коментирам, ама все пак :)
Към автора - прочетох описанието на разговора ви, и ми направи впечатление, ако е предаден вярно, че в него жената описва проблемите си, които за автора не би трябвало да имат значение, защото са разведени. В частта с предложението - офертата :) тя предлага дребни неща, които да накарат мъжа да реши проблемите и - финансови и други. Не предлага нищо, което той да не може да си намери другаде, а за капак вкарава две от най- старите оръжия в женския арсенал - децата и секса. Аз бих се отвратил от такова предложение, бих впрегнал всичките си възможности за взема децата, или поне да направя така че да да имам повече време с тях, като покривам единствено техните нужди. Това, което за мен е оскърбителното е именно убеждението на женицата, че ще е в състояние да ме закачи пак за себе си във времето, което означава, че тя не е наясно с мен, или че има миско мнение за мен - все възможности, които изключват всякакави бъдещи отношения. Прави ми впечатленние, че предимто жените търсят оправдание - и то винаги е нянкакави имагинерни неща - чувства, дрън-дрън. Но те винаги са първите които прекратяват връзката, ако човека отстреща има само чувствата си и нищо друго. Мантрата е, че търсели сигурност. Еми да си я намерят другаде...

89.   Тази ревла мисли само за себе си. Дори не толкова за децата, а главно за себе си. Че без теб е г-жа никоя и че няма кой да се навие на нейните условия. И затова иска да ти досъсипе живота окончателно. А ти, според мен, си в добра възраст и имаш право на лично щастие и на личен живот. Така, както ти е предложила сделката, (защото това е сделка), ще и бъдеш някаква патерица, някакъв слуга. И, разбира се, се надява отново да те върже, да те омотае, с други думи, да си уреди живота, да си развява байрака и да си разиграва коня за твоя сметка. Не й се връзвай, защото ОТНОВО ще бъдеш използван. Хубаво се грижиш за децата си, може да им отделяш от личното си време за общуване и възпитание, нека чувстват, че си имат баща, но до там. Това нейното са някакви търговии. С любовта търговии не вървят. Можеш да си намериш по-свястна, и да си устроиш живота според истинските ти потребности и изисквания. Би могъл да имаш още деца дори. При което трябва да имаш самочувствието на достоен и горд мъж. Не ставай роб, слуга на една недостойна, невярна жена. Но би трябвало много и много да премислиш опита си, за да се поучиш от грешките, които си допускал в брака си, в отношенията си с жена си, за да не ги повтаряш. Има обучения, има сума ти книги по въпроса, има консултанти. Не пести време и средства за наука. Науката е слънце.

90.   Обича те повече от всичко на света, и при това се е чукала с друг в продължение на 7 месеца зад гърба ти? Тя, отгоре на всичко, е и нагла. Ако те обича, би почувствала колко тежат на главата на един добър съпруг такива разклонени рога и нямаше да го допусне. Това е безпардонна егоистка, която мисли само за себе си. Няма какво да го мислиш. Зарязваш я, това е ясно. Прошка за това не може да има. Да е мислила. Ако мъжете прощават такива неща, жените окончателно ще се разпуснат и ще им се качат на главите.

91.   Хахахаха... Как може въобще да питаш? Тя ти позволява да и отмъстиш, като преспиш с колкото си жени искаш, и тя щяла да го приеме... Това е 100% потвърждение на очебийния факт, че тя НЕ ТЕ ОБИЧА. Ако те обичаше, нямаше да се съгласи да й изневеряваш. Иска само парите и положението - то ест навика, да си я кара както и преди, това я устройва.

92.   Авторе но. 85 е права. На жената ти не й пука нито за теб, нито за децата ви. В момента реве заради себе си щото се е прецакала. Нарича се емоционално изнудване. Трябва да си супер твърд с нея. Няма да се учудя да се стигне до заплаха за самоубийство ( случвало ми се е мойта да я сварвам да си реже вените в кухнята). но ти не й се вурзвай, нека се самоубива ако иска. Само не я пускай в новото си жилище!!!!
Ако си намери нов клон за който да се хване веднага ще спре със всичките тези телефонни обаждания и простотии. Искала е да остави децата при себе си за да има коз пред теб и другите. Че тогава съвсем и децата ще се отрекат от нея и съвсем ще падне. Те нямат нужда от такава майка- имат нужда от възпитание. А тя никакви ценности не може да им даде защото тя самата е буклук. Така че си ги прибирай при себе си, за да не станат наркомани или престъпници.
Следващата нейна фаза ще е сигурно да те намрази , като види че не става на нейната. Може даже и да настрои децата срещу теб.

93.   Нагла е да, и тъпа на тва отгоре, авторе ИГНОРЕ, ма с голямата балтия, само нещо покрай децата ако се налага - тогава имай вземане даване с нея..

94.   Тая мадама трябва да работи в търговията :)
Авторе - като гледам сделката, дето ти предлага - да си получи живота обратно като права и благини, веднага ми идва на ум въпроса ти какво ще получиш - май само задължения - да и осигуряваш стандарта, на който е свикнала :):) Даже и червейчето на кукичката е смешно- секс... С жена, дето ми е слагала рога и всеки път като я видs ще се сещам за това... тя сериозно ли? ! Учудват ме тука разни "мъже:, дето препоръчват да си преглътнеш гордостта... За обикновения българин май само тя е останала... Децата са важни, но робията в тяхно име е национална болест. След 10 години като си тръгнат, и като ги питаш - защо ги ручах жабетата, ще ти отговорят - еми да не си. А вече го чух този отговор. Млад, здрав, прав си, като гледам - и финансово красив : ) Просто продължи живота си, а тя няма място в него. Децата ще изрстнат и без да сте вие до тях заедно нон стоп. И това, че щели да бъдат щастливи, винаги го дрънкат жените. За твоето щастие кой да се погрижи?

95.   Ако всичко написано е вярно, автора изглежда човек със финансови възможности. Такъв човек не може да не е умен или поне хитър. Така че със сигурност ще постъпи правилно. Историята е просто едни пример за това, как презадоволяването на потребностите води до изкривявания. Човек не се ли бори за нещо, не го цени. Като се махне емоционалната страна на нещата, аз силно бих се замислил дали да имам нещо с човек който играе театър по такъв начин. Би било доста натоварващо ежедневие от този момент нататък. Вина, отговорности, вина, отговорности и т.н. до безкрай....

96.   Не разбирам такива жени. Аз също съм разведена. С бившия ми съпруг се разделихме по негово желание, въпреки че изневяра нямаше и от двете страни, просто беше преценил, че отношения ни са изчерпани. Дойде ми като гръм от ясно небе, но се съгласих, защото не може да държиш човек насила до себе си, всеки трябва да се чувства свободен. Нямахме какво толкова да делим: живеехме в неговото жилище, деца нямаме. Моята майка обаче, изненадващо отказа да ме приеме в апартамента ни, на който тя е съсобственик, защото съм била "разведена жена". Изобщо не влязох в спор с нея. Намерих си квартира и се озовах сама жена под наем със 700 лв. заплата в София. Провидението се смили и скоро ми предложиха допълнителна работа с отлично заплащане. После поех още един ангажимент. Вече нямах финансови проблеми, стъпих си на краката. След време срещнах втория си съпруг и така... С бившия такъв не поддържаме каквито и да било отношения от години. В началото се чувахме за рождени дни и други празници, но постепенно и това отмря. През ум не ми е минало - дори в най-тежките моменти - да предявя някакви финансови претенции към него, въпреки, че говоря за доста заможен, да не кажа богат човек, поради което по време на съвместния ни живот аз можех да си позволя да работя ниско платена работа, която обаче ми оставяше достатъчно свободно време за домакинството. Нито ми е плащал тока, нито наема, нито пък съм очаквала такова нещо от него. А ако ми беше предложил, щях да откажа. За мен би било ужасно унижение да получавам пари, внимание и приятелство от мъж, който е настоял да се разведем, т. е. ясно е заявил, че не ме иска. А ако пък вината беше в мен (да въртя половин година любов и той да ме хване), щях от срам да се моля да не се засечем някой ден случайно на улицата, защото би ме било срам да го погледна в очите.

97.   Към 96 - Приятно е ей така, за разнообразие, от време на време човек да срещне нормална жена, с нормален начин на мислене и ценностна система. На изчезване сте, да знаеш :) Вторият ти мъж е късметлия :)

Пожелавам на всички ви късмет в текущите и бъдещи връзки :)

98.   До 70 и 55
Истина е този начин на мислене у жените, вярвам, че се е случило... Преди години пиех кафе в едно заведение с маси навън и на съседната маса седнаха две жени, предполагам бяха на около 35, може малко отгоре - много добре облечени, прилично изглеждащи, не някакави отрепки. Масите бяха много близо и се чуваше разговорът им. Едната попита другата за някъкъв мъж и какво мисли да прави, защото явно онази я свалял някакъв, ама бил грозен, нисък и не бил българин/в хода на разговора се оказа грък/. Втората и отговори, че вече е преспала с него, защото мъжа и я бил ядосал, понеже на Свети валентин се прибрал, и не носел цветя, а марули...? !! WTF!!! Тя го попитала, няма ли да отбележи празника, и съпругът отвърнал - “Eми ето, купих марули, ще си направим салатка и ще си пийнем по домашному“... Не си вярвах на ушите.. Разбирам манията на жените по маркетингови простотии като празник, дето даже не е православен, а католически, но да сложиш рога на мъжа си затова, че не ти е донесъл цветя...? ! Представих си го тоя пич като някакъв нормален човек, който бачка и издържа семейство, и се прибира скапан, без въобще да го интересуват такива простотии като измислени празници, а у дома го посрещат с рога... После на няколок пъти правих експеримент, като разказвах случката на различни жени, и голяма част от тях казаха, че не оправдават мъжа и разбират жената. Моят извод е, че голяма част от жените са обсебени от емоциите и желанията си същества, които са готови на какво ли не в името на преследването на така мечтаното “Щастие“, което кой знае защо все някой друг трябва да им го достави... Жените не се чувстват щастливи да си постигат нещата сами, те са щастливи, когато някой друг ги прави за тях, и го отдавам на манията им да се чувстват специални, което е смешно, защото не можеш да си специален без нещо уникално, а всички хора малко или повече не са такива, ако изключим мнооого тънка прослойка, която живее в съвсем отделен свят и реалност от нашите...

99.   №96
Ако имаше деца от бившия, щеше да смяташ, че ти е длъжен и да го дойш. Така правят всички жени, без тези, на които бившите мъже са безотговорни или нямат пари. Ако имаше дете с бившия, щеше искаш не искаш да подържаш контакт.

100.   Номер 99, ако имах деца (96 съм) и бащата плащаше договорената при развода издръжка, не виждам причина да "доя" бившия си съпруг. Авторът на темата изпълнява това си задължение и затова не намирам основание за други претенции от страна на жена му. Неговите деца са подсигурени с всичко необходимо за нормален живот, образование и ако се наложи - здравеопазване. Какво повече? Всичко останало е плод на фантазиите на една объркана жена, която явно не се възприема като самостоятелна личност, а като придатък на мъжа. Но ако си влязла в такава роля (в което няма нищо лошо), би трябвало въпросният мъж да бъде уважаван, ценен и обичан, а не предаван. Половин година завиране по коли и хотелски стаи не е просто да се напиеш с колеги и да осъмнеш в леглото на някой от тях, а планирано, съзнавано и организирано предателство. Авторът би бил идиот, ако повярва на приказките за разкаяние, вечна преданост и неземна любов. Мацката просто е слязла на земята и е разбрала, че не е лесно да живееш сама. Интересно ми е каква е позицията на въпросния любовник в така създалата се ситуация. Ако беше пич на място, щеше да се разведе (ако е женен) и да застане до жената, която обича. Къде е неговата подкрепа в случая?
Ще ви разкажа смешна история. Мой познат преди години хвана жена си в изневяра. Не направи скандал, отнесе се спокойно, дори я успокояваше, но накрая й заяви: "Виж, миличка, няма да бъда пречка пред твоето щастие. Обичаш друг - значи той е по-добър от мен. Единственото, което искам, е да ни срещнеш, за да се уверя, че децата ми ще имат добър пастрок". Госпожата се съгласила. И идва джентълменът на вечеря, моят приятел го посреща радушно, вади ракии и мезета и сядат на приказка. "Та, така, друже - казва домакинат, - разбрах, че с жена ми имате планове за общо бъдеще, аз не съм против, цивилизовани хора сме... " Онзи мига. "Искам само да знаеш - продължава моят човек - че със сватбения ми подарък, който ще ви изпратя, приключват моите финансови ангажименти. Така е по закон. Жилището си е мое, наследствено, така че си търсете квартира, ако, разбира се, настоящата ти жена не се съгласи да ти отстъпи нейния апартамент". Онзи пак мига. "Та кога ще е събитието? " - пита рогоносецът. Любовникът вече панически скача и кресва на любимата си: "Аз кога съм казвал, че ще се женя за тебе, ма? Ей, братле, тая жена ни разтури и на двамата семействата! " И изхвърчал през вратата. А моят другар погледнал разреваната си благоверна съпруга и се запътил към адвоката си да оформи документите за развод.

101.   Номер 99, да го дои ли?
Че те тия деца само нейния ли са?
Да се погрижиш за собствените си деца се възприема като доене от българските мъже?
Ейй, на мама златните, вие отговорности в тоя живот нямате!

102.   До 101 - Децата не са само нейни, и той каквото трябва е направил за тях. Тук става дума за бившата. А, че жените обожават да преставят личните си нужди за такива на децата, съм свидетел всеки ден. А и още нещо - най ми е омразно като чуя някоя да каже “родих му деца“! Ти не си ми направила услуга, в повечето случаи жените са тези, които искат семейство и деца. Щом си МУ родила деца, значи признаваш, че са изцяло негови, оставяш му ги и хващаш гората. Мъжа като И купи палто на благоверната не го носят и двамата после... :):)

103.   101, на мама още по златната, я ми обясни, като толкова ги разбираш нещата, и най вече - понятието "отговорност" - как ти, лично, ще обясниш на детето си защо расте без баща? Ама тези прикаки които ще му сервираш като -"ами той баща ти ни изостави защото не ни обича", ще са до време, нали се сещаш. Като порастне малко, най накрая ще осъзнае, че баща му е зарязал майка му защото мамичка много обичала да се поебва странично и после да говори за "отговорности". След като баща му си е скъсал задника за да подсигури всичко необходимо за семейството си. И що - щото сладката му женичка се почувствала недостатъчно обгрижвана и обичана, и решила да се поклати странично. ама тайно, ако може. Облагите са си облаги, нали? И това е акт на отговорност, нали? И бащата като е разбрал, че за всички тези усилия в крайна сметка в къщата си има една змия, е решил просто да се махне от нея. Разбира се, че ще се махне.

Както и да ги обрисувате нещата, това е голата истина. Нека да продължим и по нататък - да ти кажа ли какво най често се случва ако въпросното дете е момче и какво става като порастне? Дълбоко в него е вкоренена концепцията, че всички жени са курви, дори и да не го съзнава. Ако се чудите защо днешните мъже ви сменят като носни кърпички...

51-100 от 117