Цената на истината
Здравейте, на 22 съм, имам приятел от около 2г.
Много се обичаме, не се караме, дори започнахме да си говорим за дете, семейство.
Материално сме осигурени, и двамата си имаме жилища, всичко до тук добре, но има едно НО!
Има нещо, което крия от него от самото начало и то с цел да не го загубя, ако му го кажа.
Аз съм от друг етнос, но не ми личи, на роднините ми им личи малко, но за сега той не е подозирал нищо, поне така си мисля.
Мисля си хора редно ли е преди да пристъпим към нещо по сериозно -деца, брак да му кажа това за произхода ми, ако трябва с цената да го загубя, много ми тежи, че през тези 2г от страх мълчах, защото много го обичам. Помогнете с мнения и надявам се без нападки!

Коментари

1.   Ами, хм, не си постъпила много честно спрямо него...
Но и той, ако заради това се раздели с тебе, значи просто не си е заслужавало да общуваш с такъв човек. Ако за него етносът е над човешките качества, значи още е твърде зелен в житейско и духовно отношение, и нищо добро не те чака с него.
Виж, много по-опасно, според мен, е родителите ти да не предприемат някакви стъпки в опит да ви разделят. Тогава вече ще е кофти, особено ако още си зависима от тях...

2.   Ако близките ти роднини са повече от 50 на брой (братя, сестри, братовчед/и/ки, лели, стринки ) задължително. Взимаш ли жената взимаш и родата.

3.   "редно ли е преди да пристъпим към нещо по сериозно -деца, брак да му кажа това за произхода ми"

Не, направете 2 деца и тогава му кажи. Защо да бързаш толкова?

4.   Поговори с приятеля ти. Обясни му, че си искала първо да те опознае като човек и затова не си му казала досега, но смяташ, че вече е време да му признаеш и му кажи. Ако криеш от него, ще стане още по-зле. Щом общува с роднините ти, все някога ще разбере и тогава наистина може да имате проблеми и не заради друго, а заради лъжата ти. Страхът е лош съветник.

5.   Хм, а ти защо си мислиш, че той вече не е разбрал! Я помисли малко....

6.   До номер 1
"Ако за него етносът е над човешките качества, значи още е твърде зелен в житейско и духовно отношение, и нищо добро не те чака с него"
Какви са тези кардинални изводи, човека може да цени човешките качества, но това не значи, че трябва или е длъжен да приеме човек, който е от друг етнос! Това си е личен избор, а и кой знае какви проблеми ще си навлекат, знаем обществото ни как приема смесените бракове.
Аз, ако бях на авторката и уважавах човека до себе си още в началото бих му споделила, иначе става след дъжд качулка-нека се влюби, да го оплета в мрежата си и на по-късен етап ще му кажа, абсолютно грешен подход, сгрешила си и ако те остави един ден се сърди на себе си не на него!

8.   Естествено, че трябва да му кажеш. Ако имаш колебания как ще го приеме и мислиш, че етносът ти ще го отблъсне, тогава за какво семейство и деца става дума? Ако смяташ, че може да го загубиш заради етническата ти принадлежност, за какво ти е този човек? Възможно е тези притеснения да са само в твоята глава и той отдавна да е разбрал. Ако е нормален толерантен човек, който те обича, това не може да е никакъв проблем за него. Ако пък признанието ти ще доведе до това да си тръгне, то тогава прав му път. Не е загуба да разкараш от живота си човек, обременен с такива предразсъдъци и липса на толерантност.

9.   Не си постъпила честно спрямо него, защото си изградила връзката върху една голяма лъжа! Разбира се, ако той те обича няма да му пука, но все пак трябва да му кажеш!

10.   Факта, че се срамуваш от себе си??? Мацка, не трябва да се срамуваш от това каква си и откъде си.

12.   Разбира се, че трябва да му кажеш.

13.   Не е честно спрямо приятеля ти.
Ако му беше казала в началото той щеше да си прецени кое е най-правилното решение за него,а и за теб.Една връзка,която се гради на лъжа и то немаловажна не е връзка.
Задължително му кажи,ако момчето наистина иска семейство с теб.
Да,може да те остави,но може и да не те.
Това,че не ти личи етноса не е предпоставка да накараш някой да се влюби и в последствие да му го признаеш,лъжеш себе си,а и човека до теб!

14.   Фейк тема. Мадама от боята със собствено жилище, ходи с българин (вместо баща и да я изкара на пазара девствена), а момъка две години не разбрал, че е от етноса... айде бе ;) ФЕЙК!