Повече ли ни обичат мъжете, когато ги нараняваме?
Въпросът ми е както към мъжката така и към женската аудитория. Интересно ми е кога един мъж тича след една жена и се бори да я задържи в живота си. На кратко искам да разкажа за себе си. С него съм от година и поливина заедно. Във връзката ни аз съм мъжът. С течение на обстоятелствата ли не знам все така се случваше, че трябваше аз да доказвам любовта си. Направих много неща за него, защото го обичам. Никога за нищо не ми е досвидяло исках само да ме обича и да му е добре с мен. Винаги аз трябваше да прощавам, аз бях тази която не бе щастлива, понеже не получавах нищо. Знам, че да обичаш не означава да очакваш нещо в замяна, но и аз, съм човек. Аз не искам много, искам някой който да ме обича и за него да съм важна, да се бори за нас за двама ни. Той винаги е мислил първо за себе си, за него думата Ние не съществува. Опитах се да не го задушавам да го пренебрегвам, пак не се получи. Може би егото ми е по силно от любовта ми не знам. Знам само, че аз съм тази която обича много повече и като жена постъпвах мъжки. Аз мисля за напред, за парите, за семейство. Аз се опитвам да го предпазя от грешки, аз се грижа за него. Защо така се получава? Всъщност за какви жени се борят мъжете и ги обичат. Нима трябваше да съм някоя златотърсачка или някоя използвачка, или топ модел или супер кеасива. Ами не не съм, та в това ли ми е вината? Обречена ли съм на такъв тип отношения? Къде сбърках отново? Нима не трябва да, показваш любовта си?

Коментари

2.   Мъжете тичат след жени, които не правят всичко за тях, отстояват себе си, обичат себе си и поне създават чувство в мъжа, когато трябва, че дори него да го няма, те ще се справят и Сами. Всъщност, това, което правиш ти е ролята на майка му. За него ти си мама или поне се опитваш да бъдеш, а не огнената лъвица, която го води до лудост, но в същото време незнайно защо я желае неистово! Мъжете обичат да опитомяват, обичат да им е интересно и такива ситуации ги държат в кондиция и ги карат да се доказват, като те връщат към себе си, отново и отново!

3.   Ами колкото повече бягате и нараняват толкова повече се привързва е особено ако наистина сте бе цена за един мьж

4.   Разбира се че хубаво да показваш любовта си, но за някой който ще ти отвърне със същото. В твоя случай виждам само напразно хвърляне на усилия, след като се чувстваш наранена. Един живот живееш не се хаби за някой който не го заслужава.

5.   Това е по-присъщо за жените. Само мъжете без себеуважение са така.

6.   Повече ви обичаме когато сте млади и хубави. Тогава сме склонни да търпим доста капризи (наранявания) за да ви ч*каме. Поостарей, погрозней и няма да има кой да ти търпи глезотиите ;)

Успех !

8.   Вие женени ли сте. Да, вярно е, че мъжете тичат след жени, които ги пренебрегват, но има една подробност. Мъжете винаги гледат да забият най-доброто. Ако търчи след теб, това значи, че си най-добрата от опциите, които има. Ако е готин, красив, умен, трудно ще тича по някоя. Колкото по-голям избор има, толкова по-голям егоист е. Жените, които са желани и обичани, си хващат мухльовци. Ако искаш някой да те носи на ръце, трябва да ти е под нивото, за да си звезда в очите му.

9.   Същото, което си написала, но с обратен знак. Отнася се за бившата ми приятелка. И аз си задавах подобни въпроси. Не е свързано с мъже-жени, а конкретно какъв е човекът насреща. Помисли много дали искаш това да продължава.

10.   2, не мъжете, а идиотите тичат след такива жени...
Нормалните хора си намират нормални партньорки, с които си сътрудничат във всичко - от създаването на дома, децата, някакъв семеен бизнес, общи хобита и забавления, обикаляне на света заедно.
Преди 50 000 години може и да са тичали, а сега тичат само тези, които са на онзи далечен етап от еволюцията...

11.   Ами вие сама сте формулирали проблема, макар и не съвсем точно. Казали сте, че сте тази, която обича повече, а според мен сте единствената обичаща в тази връзка, която описвате. Казвате, че за него не съществува НИЕ. Това мисля е достатъчно, за да приключите. Просто мъжът, с когото сте, не ви обича и не вярвам да промените това колкото и да се раздавате в тази връзка. На въпроса какво търсят мъжете не мисля, че има един верен отговор, защото всеки човек е различен, независимо мъж или жена. Никога не съм играла някаква роля, нито съм мислила как да се държа, за да бъда обичана и харесвана. Мисля, че мъжете /поне цивилизованите/ обичат жени, които са естествени, уверени в себе си /не става въпрос за някаква демонстрация на кифленско самочувствие/, знаят какво искат и обичат себе си. Естествено в България има маса мъже, които очакват жената да изкарва минимум колкото тях, но в къщи да им носи ракийка и салатка, докато са се протегнали пред телевизора, да готви и гледа децата, щото това си е женска работа и т. н., но такива са извън моята среда слава Богу. Та, според мен грешката ви е, че се опитвате да се нагаждате към мъж, който просто не ви обича. Просто бъдете себе си и не променяйте това заради следващия. Той трябва да обича вас, а не това, което правите за него.

12.   Номер 6 и млад няма да има коя да го търпи ха ха ха

13.   В една връзка би трябвало мъжа да е този, който обича повече- дори и малко повече да е. В твоя случай ти правиш всичко за него, а той си гледа кефа. Няма как да излезе удовлетворяваща връзка. Дори ако продължаваш така, е въпрос на време да те зареже или да ти изневери.
Опитай да поставиш себе си на първо място- първо твоето удоволствие и след това неговото. На някои хора им идва отвътре- като мен, на други им е трудно и трябва да положат усилия, но според мен това е начина да задържиш всеки мъж.
Не бъди удобно килимче, на което да стъпва. В това няма нищо вълнуващо за него. Пак го обичай, но всичко което правиш за него, го направи първо за себе си и чак след това, ако ти останат време и енергия, за него.

14.   Номер 13 не е лоша тактиката ти, аз не съм момиче но я ползвам също, ако видя че повече я обичам всичко приключва.

15.   Аз съм мъж, но изобщо не си падам по жени, които ме пренебрегват или не ми обръщат внимание. Бил съм два пъти в подобна ситуация, като и двата пъти, след като видях, че отсрещната страна няма особен интерес, прекратих всичко и продължих напред. В случая на авторката си мисля, че мъжът й просто не я обича.