Трябва да сложа очила, но не мога да го приема.
Това беше най-лошият ден в живота ми. Денят в който отидох на очен лекар, тъй като от край време усещам, че не виждам добре, особено на далеч - виждам размазано. Най-лошият ми страх се сбъдна - трябва да сложа очила. Няма друго спасение. На 24 години съм и съм мъж. Млад мъж, в разцвета на силите си... или поне бях, досега. Не искам очила. Мразя ги. Не мога да ги понасям. Хората на които не им се е случвало това, няма да ме разберат. Това е все едно да ти отрежат ръката или да ти махнат крака. Вече официално ставам инвалид... автоматично ставам по-долна категория човек. Нека не се лъжем, хората с очила не са атрактивни, по-малко харесвани са и на тях се гледа все едно имат недъг. Жените никога не биха предпочели мъж с очила пред мъж без очила, ако всички други качества са равни. Казвали са ми, че имам хубави очи, но вече няма да е така, защото ще са скрики зад две лупи... Абе очилата са проблем, откъдето и да го погледнеш. МРАЗЯ ГИ И НЕ ГИ ИСКАМ!!! Как да го приема? Наистина изживявам тежко целия този период. Не съм вярвал, че ще ми се случи.

Коментари

1.   Не се притеснявай, аз от 11годишна нося очила. Отначало ме хвърлиха едни емоции - не знам радвах ли се, ядосвах ли се. Но свикнах дотолкова, че известно време влизах с тях под душа без да се усетя. Имах мързеливо око. Бързо ще свикнеш, за седмица - две максимум.
П. П. Ако ходиш на кино или слагаш триде очилата върху нормалните очила, или само първите. УСПЕХИ!!!!!

2.   ти не си мъж - ти си дете

3.   Погледни го от добрата страна. Вече ще ти викат "Цайс" - като на известния германски инженер-механик и оптик Карл Цайс създал едноименната фирма и е знак за качество.

4.   Сложи си лещи. Очилата ги носи само в къщи. Аз съм така от много години.

5.   Абе пич, гледай си здравето аз какво да кажа като имам 3 операций на очите и два лазера за отлепени ретини още когато бях на 15.
Очите са най-важни пази ги!
слагай очилата и да не ти пука важното е да виждаш както трябва
Успех.

6.   Не те ли е срам да сравняваш загубата на крайник с едни очила? ! Ти си едно гевезе, ами коригирай си зрението оперативно и няма да носиш очила - няма да си "инвалид", лигльо!

7.   Има ли възможност, за лазерна операция? Една приятелка, много години носеше очила и лещи, но накрая си направи лазерната операция и забрави за всичко. Сега си вижда перфектно, все едно никога не е имала проблем. Разучи, интересувай се. Скъпо е, но пари се намират, а и си струва!

8.   Замисляш ли се, че наричаш читателите на тази тема с очила инвалиди? И искаш съвети от инвалиди и по-долни хора от теб? Извинявай, ама за 24 годишен мъж се очаква да се е научил да се съобразява с изказванията си. Очилата не са никакъв проблем, ти ги правиш проблем. Всеки 5ти човек е с очила. И всички те са намерили начин да се справят с проблема си. Не е като да ти режат краката и ръцете. Напротив, ще ти бъде по-лесно да виждаш и няма да ти се натоварват очите. Отиди с приятел да си избереш рамка и хубави стъкла. Не е задължително да ги носиш 24/7, а когато усетиш нужда, примерно при шофиране, пред компютъра, когато четеш.
Не обиждай хората и не си изкарвай яда на някой, само защото не знаеш как да се оправиш.

9.   Всички ще сложиме покрай тия телефони да знаеш.Жените обаче са много яки с очила.

11.   Добре де, ти за лещи не си ли чувал? Слагаш и се оправяш. Само гледай да не се подлъжеш да си правиш операция, че има доста трагични истории.

PS: И намали чекиите, че виж докъде я докара. А ти казваха хората, че ще ослепееш.

12.   Аз дори не мога да повярвам, че тази тема е реална. :D
2018 сме, всеки ВТОРИ носи очила. На никого не му прави впечатление. НИКОЙ не гледа на хората, носещи очила, като на хора с недъзи... Ти къде живееш? Втора категория човек? :D Не мога.
Проблемът не са очилата ти, а самочувствието ти, което очевидно и без това го нямаш...
Не мога да повярвам какви драми имат хората, очила трябвало да сложи, леле мале, страшна работа...
Стягай се, че..

13.   Не звучиш разумно за годините си!

Жените не биха предпочели мъж с инвалидно мислене.

14.   Детски истории. Най-сексапилният мъж, когото познавам тази година сложи очила. И познай: стана още по-секси. Но той го носи отвътре.

Alpha, ж. 29 г.

15.   Еми как да ти кажа, че за всяко лице си има рамки и цветове, които да прилягат. Аз миналата година сложих очила, имам астигматизъм. Жената ми дава едни чисто червени рамки, ми бяха ми много грозни, даде ми от същия вид само че черни и се влюбих в тях. Пък и както казаха можеш да си сложиш лещи. Но все пак здравето е важно и звучиш като девойка, която не иска да проумее, че ако ходи зимата с гол кръст и ще може да получи сто заболявания.
Ж20