Да избягам или да се омъжа
Здравейте, трябва ми много добър съвет. Не знам какво да правя със живота си. Имам връзка от 3 години с един мъж. Бившият ми да го наречем К. той ме обича и то много, обичам го истински, разделихме се заради неговата сестра, която създаде проблеми между нас. Много го обичам виждахме се тайно няколко пъти преди да замине в Германия. Момчето с което сега живея да го наречем Г. ще се женим догодина, а сърцето ми не иска него. Започнах да се отдалечавам от Г. защото не го обичам, аз никога не съм. Тръгнах с него защото слушах майка ми която все искаше да бъда с Г. защото имал пари, бил богат. Аз не искам нито парите му нито нищо от него. Искам само К. Сватбата ми със Г. е април догодина, К. знае за това и ми предложи да избягам с него в Германия, искам да избягам от тук. Кажете ми моля ви, според вас трябва ли да избягам да послушам ли сърцето си или да се омъжа за човек който не обичам?

Коментари

1.   Бягай ужасно е да си с човек, който не обичаш ако ще и милиони да има.

2.   Ами избягай, толкова акъл ли се иска...

3.   Глупости, ще бягаш...
Първо, увери се, че няма да имаш същите проблеми с бившия си, каквито си имала и преди.
Второ, спри да драматизираш излишно, не си част от пиеса или филм, а участник в истинския живот.
Ако си мислиш, че е супер романтично да избягаш с "любовта на живота" си, жестоко се лъжеш. Това води единствено до проблеми.
Щом не обичаш годеника си, просто му сподели, че не можеш да се омъжиш за него и се разделете.
Няма да си нито първата, нито ще си последната, отказала се от сватбата си.
Разделете се нормално и като зрели хора и след това започни връзка с бившия си, държейки я в тайна за известен период от време.
В момента, между другото, идолизираш представата за бившия си, а това може да доведе до много проблеми вбъдеще.
Обмисли внимателно дали ще ти е по-добре с бившия, защото разделиш ли се със сегашния си партньор, връщане назад няма да има.

4.   Дали да избягаш или не е въпрос на лична преценка, но последствия ще има и в двата случая и по важното е да си готова за тях. Най добре седни и пиши на един лист плюсове и минуси на двамата и така реши а не се подавай на пеперудите ти в корема защото винаги отлитат

5.   Бягай. Любовта е най важна

6.   Слушай сърцето си

7.   Здравей!
Аз съм само на седемнайсет, и може би моето мнение ще прозвучи детински, но ако бях на твое място, щях да избягам с човека, когото обичам. Ти си ТИ, и никой, дори майка ти, няма право да се меси в любовния ти живот. Дори да се омъжиш за Г., ще бъдеш ли щастлива? Отговорът със сигурност е "не". Колкото и да е богат, като не го обичаш, няма да ти се получи, най-много да се разведете след време.
Ако заминеш с К. в Германия, ще ти е трудно в началото, но поне ще си свободна да живееш така, както намериш за добре. Послушай себе си, сърцето си. Все пак Ти, а не майка ти ще живее живота ти. Все пак ти пожелавам успех!

8.   Защо трябва да бягаш? За да ти е спокойна съвестта, говори с годеника си, че няма да се получат нещата и че е по - добре, от сега да му го кажеш. Може да те е страх, но трябва да го направиш. И заради себе си и заради него. И щом искаш да бъдеш с бившия си, замини с него. Не прави нищо, против волята си!

9.   Бягай. Бягай, бягай - това е.

10.   Спри да слушаш майки и сестри! Всеки сам си твори живота, със сърце! Направи избора, който те прави щастлива в момента, където имаш импулс и искра, това което като си представиш се усмихваш и въодушевяваш. Така ще разпознаеш себе си сред мнението и очакванията на другите и ще започнеш да живееш собствения си живот.

11.   Тук май повечето, да не кажа всички не схващат основния проблем, а той е, че бившият К е тотален путьо. Мъж, който му влияели, та така, та иначе и още по-страшното е, че тук не иде реч за промиване на мозък, а това, че го е страх. Защото ако му е промит мозъка, той ще си повярва, че тая мацка не е за него, обаче щом тайно са се виждали, значи я иска, но просто го е шубе да не го хване сестра му.
Какви хора, какви мъже са това. Аз когато съм си движел с някоя, на нашите съм им казвал, гъг да не чувам от тяхна страна. Те дума не са смеели да кажат, камо ли да предприемат действия да ни разделят и т. н. Пък ако са толкова властни и нещата са нетърпими, просто им казваш ебавайте си м.. ката и си отиваш да си живееш с любимата.
Обаче и авторката е същата стока... да не ми се обиди. Майка й ще и каже с кой да ходи, за кой да се жени и т. н. Едно е да си каже мнението, харесва ли или не харесва този или онзи, а съвсем друго е да те сватосва. Любов насила не става и човек после цял живот е нещастен в много от случаите. Все пак имам една резерва като казвам много, а не всички, защото съм свидетел на прагматични бракове и сега жената след десетки години казва, че такъв мъж никога не би го заменила. ЗАЩОТО: любовта така или иначе, или тази която е в началото леко полеко изчезва. Ако няма друго което да свързва двама души, то нещата се окъкват тотално. Като все пак си има физическо привличане, секса е супер, отношението е на шест, дамата е уважавана и гледана, а и ако има и финансова стабилност-ехе, идилия. Знаете ли що жени си мечтаят за такъв мъж, дори да не го обичат в онзи смисъл на пеперудите в стомаха.
Казаното естествено не изключва това, което упоменах за бъзливците и путьовците. Пак може да си отстояваш интереса и да си избираш партньор, за който да не позволяваш да ти влияят, независимо защо си с него.