Няколко въпроса относно срещите и отношенията след това
Здравейте, доста се надявам админите да публикуват темата.

Имам няколко въпроса относно какво лично вие правите като извеждате жена на среща. И няколко за отношенията при евентуална връзка.

1. Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носилите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща)

2. Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?

3. Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?

4. Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра? Ако все пак не се случи нищо след няколко срещи (дори да се поцелувате) продължавате ли да излизате с нея?

5. Вие ли покривате всички излизания с нея?

6. При връзка правите ли подаръци (често )от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.

7. Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.

8. Ако пазарувате заедно тя плаща ли за нещата която тя си взема?

9. Почивките изцяло от вас ли се покриват?

Ще се радвам да чуя всякакви мнения, може и да не са по всичките въпроси. Темата ми е провокирана от това че отскоро ходя отново по срещи. Мъж съм на 28 от София. Наскоро се разделих с приятелката ми която бяхме последните 3 години и нещо. Това са част от проблемите с които съм сблъсквал с нея и някои които се сблъсквам в момента при ходенте ми по срещи.

Аз лично на среща ги водя на ресторант или сладкарница- неделя, сратбъкс. Черпя ги изцяло аз. Вземам ги с колата, прибирам ги. Цветя за първите срещи не носи (бонбони изобщо), вземам за поводи букети или ако искам да ги изненадам по някога импулсивно без повод по цвете или няколко. За повод букета е към подаръка ест. Ако дори не се опита да извади пари ми прави много лошо впечатление. Само за това наполовина съм я заебал вече. Ако дори не се поцелуваме след 1 вата среща в 90 % от времето няма 2 ра. В 10% от времето излизам още 2-3 пъти с тях и ако е пак така работа не излизам повече с тях.

Аз покривам всичките излизания което ми е проблем тъй като момичетата като не плащат те се отпускат страшно много. Признавам си надявам се по някое време да се усетят че не става така и да почнат да си дават доброволно тъй като няма как да им поискам. Проблемно е че много не го правят.

При пазаруването аз плащам храната на 2 мата+ че си слага в кошницата неща които са само за нея. На касата плащам всичко аз. Примерно 30 лв са само нейните неща които си е взела и аз съм платил, пък след няколко дни за да ми върлела жеста плаща сметката на 2 мата която е 10 лв.

Повдигал съм темата за това без резултат ест. Сменял съм жените без резултат. Напрактика се получава така че всеки път като съм във връзка трябва да покривам освен моите разходи, тези и на някои друг, които не се съобразява по никакъв начин с бюджет. На мен това да имам приятелка ми излиза златно.

Ако при вас не е така как го правите?

Коментари

1.   1. Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща). Срещаме се където тя реши. Отивам с ръце в джобовете.

2. Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?

Където тя избере. Ако е много скъпо значи е меркантилна, (звънят ми по спешност) и напускам без обяснения ;)

3. Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?
Не. Ако иска да плаща да плаща. Сегашните са научени да са "еманципирани" и да си плащат . Мен не ме бърка.

4. Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра?
Не.

5. Вие ли покривате всички излизания с нея?

Не. (виж випрос 3)

6. При връзка правите ли подаръци (често) от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.

Никакви.

7. Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.

А ти плащаш ли и като се таковате ?

8. Ако пазарувате заедно тя плаща ли за нещата която тя си взема?
Да.

9. Почивките изцяло от вас ли се покриват?

Да. Ако си плащам на професионалистки ми идва по-скъпо. (следствие на въпрос 7)

2.   Това е поне стотната тема по въпроса и естествено мненията са винаги много разнопосочни просто защото няма универсален отговор, а и нещата опират до възможности. За мен е нормално да се излезне 2-3 с едно момиче, на които момчето плаща. Ако нещата станат сериозни естествено, че и тя трябва да плаща част от разходите. Големият проблем е, че по-голямата част от жените си мислят, че мъжът трябва да им осигури някакъв стандарт на живот и видиш ли като не платиш екскурзията си стиснат, смотан и тн. Даже и са сериозни отношения(съвместно живеене) те очакват или ти да имаш жилище или ти да плащаш наема.

3.   Така са свикнали принцесите, то затова след брака се почва от тяхна страна едно мрънкане и вечно недоволство и после хайде любовник, на теб ти бият шута, после любовника ги разочарова и пак искат при теб!
Аз лично съм решил, дори да се смята, че не съм мъж, на жена няма да й плащам сметките. Пусни си обява, че търсиш жена срещу подпомагане, излиза доста по евтино и получаваш веднага, това което искаш.

5.   Момче, с този начин на мислене, няма и да си намериш приятелка въобще. Голямо смятане, голямо нещо ... Бъди импулсивен, усети жената до себе си. Не стой да смяташ колко пари си дал днес, тя колко е дала утре, догодина и т.н. Пък за целуването няма да коментирам...

6.   Старахотна тема. И аз плащам винаги, имало е случаи при следващи срещи, дамата сама да реши да заплати цялата сметка. И мен факта, че някой дори не се и бърка ме отказва изобщо. Има всякакви. Иначе, за мен е нормално мъжът да има по- голямо участие в сметките...
все пак е мъж. Да, наистина, да имаш гадже си е скъпо удовилствие, но и е шут в гъза, който те кара да се усъвършенстваш и да изкарваш повече пари.

7.   Еми сексът и връзката си имат цена. Ако няма да плащаш всичко за какво да са с теб, само заради колата ти ли? При мен този проблем не съществува защото съм асоциален и намирам удовлетворение в творчеството.

8.   1. Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носилите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща)

Ако го почувствам така, да.

2. Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?

Пак зависи. Предпочитам първата среща да е бар или кино и след това разходка евентуално.

3. Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?

На мен не.

4. Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра? Ако все пак не се случи нищо след няколко срещи (дори да се поцелувате) продължавате ли да излизате с нея?

Ако говориш за секс, това че не ми е пуснала първите няколко срещи, няма да ме спре, ако ми харесва като човек и жена. Дори ще ми направи добро впечатление, стига да не е прекалено. Примерно повече от месец трудно ше издържа без секс.

5. Вие ли покривате всички излизания с нея?

Задължително.

6. При връзка правите ли подаръци (често )от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.

Малки да, скъпи само по повод.

7. Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.

Ако се нанесе при мен, значи е дошъл момента за общ бюджет и няма значение кой плаща.

9.   Добре, аз съм жена и ми е неудобно да ми плащат всичко, дори когато съм излизала с ясното съзнание, че срещата е само за секс. Да, позволявам да ме черпят по някое питие и то за да не нараня мъжкото его, но вечери и т.н. - абсурд. Не знам с какви момичета излизате, явно ви е такъв вкуса на повечето мъже.

10.   Авторе, ако си на първа среща с мен и трябва да се бръкна да извадя пари, втора няма да има. Не защото не мога да си платя кафето от 5 лева в Старбъкс, а защото няма да оставиш дори следа от мъжествеността си у мен, ако изобщо ме оставиш да се бръкна. Истинският джентълмен не чака жената да изкара пари и тогава да каже самодоволно "Аз ще платя". Той отива до сервитьора и я плаща дискретно, без те да разбере. Дори ако случаят не позволява да го направи дискретно, не я оставя и за секунда да си помисли, че трябва да си вади портмонето. На втората среща, разбира се, истинската дама му връща жеста, но въпросът не е в парите, а в отношението.
Цветя и скъпи подаръци не искам, фалшиво ми е, но много се радвам, когато мъжът предложи да ми подари нещо негово. Например сме у тях и се зачета в някоя книга, и той ми каже да я взема. Ако не сме близки, отказвам, но ми прави добро впечатление.
При пазаруването заедно не очаквам никой да ми плаща каквото ще си купя. Ако пазаруваме за двамата, делим сметката.

11.   Човек ако е влюбен нещата ще стават импулсивно. Започнеш ли много да му мислиш и да смяташ, просто тази жена не е за теб.

12.   Жена на 24 години:

1. Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носилите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща)

- Да вземеш дамата от тях и да я изпратиш до вкъщи е признак на загриженост и кавалерство. Дори и момичето да ти каже - Няма нужда да ме изпратиш, ще се оправя и сама - разбира се, че няма да я оставяш! Нищо не пречи да се разкараш малко. Мен са ме оставяли са по нощите да се прибирам сама, дори няма да го коментирам.
Цветя, бонбони и подаръци са too much точно за първа среща, някак прекалено задължаващо ми идва.

2. Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?

- Предпочитам разходка в парка или някое тихо кафене, където да можем да си говорим спокойно. Бар и кино отпадат. Покана за ресторант, особено ако е някой по-скъп, не приемам - ясно ми е, че така мъжът иска да ме впечатли и бих се чувствала някак тягостно в такава обстановка. Когато на един мъж му идва отвътре да е кавалер, това си личи по дребните жестове, особено ако идват естествено - да ми отвори вратата, да ми направи път да мина и т.н. елементарни обноски, които не всички мъже притежават обаче. Всякакви останали напъни като скъпарски вечери и ненужно пръскане на пари имат обратен ефект при мен.

3. Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?

- Аз винаги предлагам да си разделим сметката, въпреки че ми е ясно, че мъжът в повечето случаи няма да позволи това да стане и гледам да не настоявам, за да не го накарам да се чувства неудобно. Ако отидем на бар и ми е платил питиетата, гледам по някое време да го черпя и аз по някоя бира/шотове или каквото там пие, защо не.. :) Ако е много настоятелен само той да плаща, пия по 1-2 макс, неудобно ми е и нямам намерение да го 'цоцам' цяла вечер човека. А и мисля, че на мъжете веднага им светва лампичката, когато дамата се поотпуска за тяхна сметка и поръчва по много и все от скъпото.

4. Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра? Ако все пак не се случи нищо след няколко срещи (дори да се поцелувате) продължавате ли да излизате с нея?

- И какво точно трябва да се случи, освен да се опознаем евентуално? Ако се харесаме взаимно, естествено че ще има 2ра и 3та среща. Интимностите трябва да дойдат естествено, когато и двамата го пожелаят, а не заради клишето за края на първата среща. Да отрежеш дамата, защото не сте се целували на 1ва среща е пълна тъпотия като цяло. Е, ако се познавате отпреди и сте се харесвали и излизали в общи компании е нормално да се получат по-бързо нещата. Аз не бих искала да оставям впечатление за лесна жена и не бих спала на 1ва среща с мъжа, дори и много да го искам - но не бих си и играла прекалено на недостъпна или нещо такова, защото с тези страхове да не ме помисли за лека изгубих интереса на момче, в което бях много влюбена преди време. Ама пък и ми стана ясно, че ме иска само за секс, но това е друга тема.

5. Вие ли покривате всички излизания с нея?

- Не желая мъжа да покрива всички излизания, това ме потиска някак... А и не е нужно всеки път да се ходи по ресторанти, барове, заведения.

6. При връзка правите ли подаръци (често )от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.

- Подаръците трябва да идват спонтанно и естествено - вървиш си и виждаш някоя интересна книга или някаква вещ, която мислиш, че ще зарадва човека и му я купуваш. За да го зарадваш и защото ти е дошло отвътре. Не защото се чувстваш длъжен. И не защото искаш да го впечатлиш със стойността на дадената вещ. Нещо малко, ама от сърце, което да остави мил спомен. Някак бездушни са ми напъните постоянно да се подаряват 'маркови' и скъпи неща, букети с по 101 рози и подобни. Излишна показност е при това, а и едва ли жените, които са свикнали на подобни подаръци са способни да ги оценят - това за тях е даденост.

7. Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.

- Естествено, че да - наем, битови сметки, храна. Ще се чувствам като половин човек да живея изцяло на гърба на някой друг.

8. Ако пазарувате заедно тя плаща ли за нещата която тя си взема?

- Не си представям да си делим сметката на касата в магазина, или да пресмятаме после касовите бележки. Както се споразумее двойката - примерно единия път плаща той, друг път тя пазарува. Или пък се дели по равно. Представяш ли си при сметка от 50лв примерно да му кажа - Дай да ти дам едни 2,71 за дамските превръзки и шоколада, че ще си го ям сама. Абсурдно е...

9. Почивките изцяло от вас ли се покриват?

- Не е нужно да ги покрива само и винаги мъжът, особено ако и жената печели добре. Като цяло когато става въпрос за сериозна връзка или за семейство, особено когато го има и фактора деца, няма някакъв универсален закон, всяка двойка си преценя дали парите се делят на "мои и твои" или са общи. Обаче това вече е за семейния раздел, доста е дъвкана тая тема. Всяка двойка е различна, важното е да има разбирателство и за двамата да е ОК, а не единия да си мълчи, че му тежи все той да плаща.

Към самия автор - без да се обиждаш, но на мен ти ми се струваш доста пренавит и искаш да правиш впечатление все с някакви материални неща, а не с чисто човешки качества. Сигурно си излизал по десетки срещи и ти е писнало все да плащаш масрафа и после нищо да не става. Мисля, че трябва да пробваш да смениш малко тактиката. Любовта и вниманието не се купуват с пари. Ако си свестен, умен, добър, джентълмен и т.н. нямаш нужда от безсмислено пръскане на пари, за да впечатлиш някоя дама ако и тя е свястна и добра. Твоята тактика работи при меркантилните жени, които се възползват от такива като теб докато не намерят някой с повече възможности и не ви оставят с пръст в ръка след това.
Аз честно казано по-скоро не бих излязла на среща с теб. Често ми се случва във фейсбук или в бара да ми пише или да ме заговори някое момче и да ме пита дали бих искала да излезем на вечеря в ресторант и никога не съм приемала такава покана, защото предполагам че ще последват напъни от страна на момчето да ме впечатли. Много ми е пренавито някак и задължаващо. Предпочитам разходка, кафе, да посетим някое събитие или нещо интересно и различно от тъпото клише. Ама това съм си аз и говоря за себе си, а не от името на всички жени. Виждаш, че няма универсална тактика. За това - създаваш си умение да преценяш хората и действаш индивидуално във взаимоотношенията си с тях, пък било то приятелски или любовни.

ПП: Такъв ферман не бях писала досега :D

13.   Въпрос 1: Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носилите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща)
Отговор 1: Срещаме се на заедно уговорено място, макар че повечето пъти жената избира къде да е срещата поради съображения за сигурност - иска да е в нейния район или в познато заведение. На първа среща не нося цветя, бонбони и т.н.. Нося единствено увереност, положително мислене, вежливост, естествено излъчване и спретнат външен вид, без да се правя на такъв, какъвто не съм.

Въпрос 2: Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?
Отговор 2: Първите срещи по ресторанти отдавна не ги практикувам, тъй като през годините се нагледах на огромен брой жени, на които им е сякаш хоби всеки ден да са с по 2-3 различни мъже с предварителната идея да не се стига до втора среща, само и само да бъдат водени на ресторанти безплатно. Това е и личният опит на много от моите приятели, колеги и познати. Затова вече задължително изисквам просто да се разхождаме на центъра или в някой парк, да поговорим на спокойствие на някоя пейка и да не намесваме парите в първоначалното впечатление за отсрещния човек.
Ако с жената взаимно си допаднем и се стигне до следващи срещи, втората задължително също е някъде на разходка, без намесване на пари. Тогава по-лесно се преценява дали жената действително се ръководи от интерес към моята личност или ще се издаде, че без плащане ще си подвие опашката и ще се пробва при някой друг плащач за почерпки и подаръци.
Ако се стигне до трета-четвърта среща, обикновено отиваме на пицария или кино, като задължително сме се разбрали предварително всеки да заплати своята сметка, тъй като съм справедлив и не мога да очаквам жената да плаща моите харчове. Ако тя нервно се възпротиви това условие и започне да ме убеждава как аз трябва да плащам сметките ѝ с редовното оправдание "Защото си мъж, а аз дама!", не считам за ползотворно да продължаваме опознаването помежду си. Не възнамерявам да си тровя живота със случайни цупли. Една дама никога не би постъпвала по такъв . Мъжеството и кавалерството са отношението на мъжа към жената, а не се измерва в пари. До мен няма място жена, която на мига ще ме зареже, ако не ѝ плащам. Това нито е проява на уважение, нито на взаимност, нито на любов.
Имал съм срещи с няколко жени, които не се комплексираха, приеха с готовност предложението ми да си поделим сметката и действително така сториха. Интересното беше, че повечето от тях по-късно при следващите ми срещи започнаха да натякват като развалена латерна как са си платили сметката веднъж и се изявяваха едва ли не като някакви героини. Затова аз съдя за човек по делата му в дългосрочен план, а не по самонадеяно изречените слова.

Въпрос 3: Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?
Отговор 3: Не искам да карам жената да се чувства като платена компаньонка, която е с мъжа (мен) заради това, че аз плащам, затова съвсем справедливо всеки си плаща неговото. Почти винаги се е случвало жената накрая умишлено да се суети около чантата си и в продължение на две минути да не може да си извади портфейла оттам, или да промърморва с половин уста и с престорена усмивка нещо от сорта на "Ще отида до тоалетната. Оправи сметката през това време!". Ако ми спретне такъв номер и се отметне от обещанието си, което е дала, аз или я изчаквам да се завърне от тоалетната, за да си оправим сметката в нейно присъствие, или плащам лично на сервитьорката моя дял от парите и си тръгвам, уведомявайки я: "Момичето ей сега ще дойде от тоалетната да си плати сметката". Веднъж една такава хитруша веднага след вечерята направо се чупи от ресторанта и не я видях никога повече. Оттогава не съм позволявал жена да ми направи този номер наново, тъй като няма как да го стори - изисквам да ни пишат поръчките на отделни сметки, така че при проблем с подобна използвачка да си търсят парите от нея, а с мен всичко е точно. Благодарение на този лесен начин за отсяване на мътилката, съм имал многократни срещи с няколко наистина качествени жени, за които не е било драма съвестно да си платят собствената сметка.
Утре ще броя колко единички ще ми насвяткат след тези думи редовните анонимни лелки и бабички тук, само защото според тях "мъжът е длъжен да плаща за всичко". :) Ще се обидя, ако прочета по-малко от 10 пъти думите "мухльо", "комплексар", "мишок", "льольо", "нещастник" и т.н. :)))

Въпрос 4: Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра? Ако все пак не се случи нищо след няколко срещи (дори да се поцелувате) продължавате ли да излизате с нея?
Отговор 4: Не зная какво имаш предвид под това "да се случи нещо", но никога не съм излизал на първа среща с идеята още вечерта да изчукам мацката или в най-малкото непременно да съм я целунал няколко часа след запознанството ни. На младини с първата ми приятелка се целувахме страстно с език цели 3 часа само броени минути след първата ни среща, но преди това поддържахме 3 месеца кореспонденция с дълги хартиени писма
и телефонни разговори, така че целувките не бяха съвсем прибързани и без да сме се познавали преди в достатъчна степен. Имахме след това 6-месечна връзка. Миналата зима ми се случи една красива и заможна дама да дойде посред нощ от столицата с такси до моя град и пак с него да се върнем заедно в нейния дом, а на втората вечер се любихме страстно. Това беше единственият случай, в който си лягам с жена толкова бързо и се чувствах малко неловко. Но преди това поддържахме ежедневни продължителни разговори по телефона и Facebook за повече от месец, така че не е било съвсем без никакво опознаване. Нейното идване да ме забере с таксито беше импулсивно и неочаквано за мен. В другите ми връзки с жени винаги са минавали най-малко месец-два, преди да се любим.

Въпрос 5: Вие ли покривате всички излизания с нея?
Отговор 5: Категорично не! Точно това ми дава възможност да отсявам качествените жени и способът доказано работи! На по-късен етап, когато вече имаме установена сериозна връзка, се случва да плащам вечери, храната за вкъщи или някоя дреболия, но наемът на квартирата задължително си го поделяме. Твърде лесно плащащият за всичко мъж се превръща в лесна мишена за използвачки. Жена с чест никога няма да те нарича мухльо или комплексар, нито ще те зарязва, ако не ѝ плащаш всички прищевки. На младини разни обиграни жени доста лукаво са ме слагали в ролята на ходещ портфейл, зарязвали са ме в момента, в който вече не съм бил в състояние да им плащам сметките, затова онзи опит тогава ми помогна да се науча на много ценни неща и отдавна вече не позволявам да ме правят на глупак.

Въпрос 6: При връзка правите ли подаръци (често) от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.
Отговор 6: Когато връзката е напреднала до степен да е преминала в съвместно съжителство и жената също работи, си правим взаимни подаръци. Стремя се моите подаръци да са стойностни, като жест на внимание, а не с гръмко звучаща сума, макар че в повечето случаи са по-скъпи от нейните. Като става дума за парфюми, се разбираме да си ги купим заедно - аз на нея с мои пари, а тя на мен с нейни пари. Тогава пак жената е на сметка, защото качествените женски парфюми обикновено са 2-3 пъти по-скъпи, но все пак дори и този жест от нейна страна е по-добре, отколкото някоя готованка да чака все аз да плащам за всичко, а тя само да получава и нищо да не прави за мен.

Въпрос 7: Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.
Отговор 7: Разбираме се или да си поделяме поравно наема, иначе въобще не се нанася при мен и тогава продължава да си стои при родителите си или да си плаща 100% от нейната квартира. За тока и храната аз съм плащал всичките сметки, но вече и там ще искам взаимност, тъй като имах подобен случай с една жена преди година, която беше недоволна и постоянно мрънкаше, че плаща половината наем, а аз плащах другата половина и всичките ѝ други сметки от всяко естество. Дори аз бях този, който ѝ намери работата със заплата 800 лева чисто, от която ѝ оставаха 550 лева свободни за нейни харчове, а аз винаги бях на нула след общите сметки, въпреки по-високата ми заплата от 2000 лева. Бях писал за това в една съседна тема преди време със заглавие "Ужасните мъже и добрите жени": http://spodeli.net/4/story-132848.html , мнение 28. Аз вече я отсвирих и отдавна не сме заедно, но тя упорито още ме търси, защото видя колко е гадно сега да си плаща не само целия наем в новата ѝ квартира, а и се чуди как да се оправя с всички други сметки. Такива недоволни готованки, сещащи се изведнъж какво са загубили, когато преди това са престанали да го ценят, най-ги обичам.

Въпрос 8: Ако пазарувате заедно тя плаща ли за нещата която тя си взема?
Отговор 8: Ако живеем заедно, аз плащам за всичко и намирам това за нормално, ако все пак си плаща половината наем и нейната заплата е осезаемо по-малка от моята. Ако сме все още в начална фаза на връзката и се виждаме само на разходка и кафенета, без да сме навлезли в задълбочени отношения, всеки си плаща неговото като приятел с приятел. Има един израз, който може и да звучи грозно, но е много верен: "Не си вкарвам парите там, където не го вкарвам!". И това не значи, че си плащам за любенето (тогава аз също отдавам от себе си чувства, страст, ненаситен език и работлив приятел), а просто не намирам за уместно да сме силно неравнопоставени при началното опознаване преди връзката (когато сме буквални никакви един на друг) и да хвърлям сляпо излишно количество пари, докато жената насреща не полага съответстващи усилия.

Въпрос 9: Почивките изцяло от вас ли се покриват?
Отговор 9: Ако ми хрумне изведнъж и аз каня, поемам пътните и нощувките. Ако тя кани или взаимно го решим, всеки си плаща неговото, но се е случвало с някои жени отново само аз да плащам за всичко, понеже са били безработни. Но имах и едно изключение преди години с жена, която държеше тя винаги да си плаща всички нейни сметки. Веднъж едва я убедих да я черпя с една гофрета за 5 лева. Тази жена ме научи на много неща и я уважавам безкрайно много. И до ден днешен сме приятели с нея.

14.   Здравей Авторе,
наблюденията ти са много показателни за състоянието на нашето общество...
Ще се включа и аз в темата:
по нашите ширини цари една "селективна еманципация"..
тоест, жените са избирателно еманципирани. Когато става въпрос за техните права, лично пространство, свободи от всякакъв вид итн. настояват да са наравно с мъжете.
Задължения от всякакъв вид обаче се опитват да прехвърлят на мъжете. Към задълженията спадат и плащанията в магазина, на сметки итн.
Дамите много добре осъзнават "стойността си" докато са млади и хубави и се възползват от това без каквито и да било задръжки. С времето, или по-скоро с възрастта тази тяхна стойност пада и се нормализират, тоест при намален интерес на мъжката половина към тях се сещат да поемат поне частично своята част от своите задължения/разходи.
Естествено има всякакви изключения, има добре възпитани и коректни във взаимоотношенията дами, но масата е плод на чалга културата, която възвишава в култ положението " мъжът е богат и хубав, жената е само хубава и той едва ли не трябва да е благодарен, че тя е с него"...
DirtyDaddy

15.   1. Отивате да я вземете или се срещате на мястото. Носилите ли цветя, бонбони и тн. (говоря за 1 ва среща)

Вече се ожених, но до преди няколко години излизах с жени и в повечето случаи се срещахме някъде. По принцип, аз рядко им казвах къде точно ще ги водя, но никога не питай жена къде иска да я заведеш. Направо и кажи: "Ще те заведа на едно хубава местенце". Обикновено за 1 среща избирам някое по-тихо място, къде да можем да се чуем или ако е хубаво времето се разхождаме в парка, после сядаме някъде. Разбира се, има глезли, които гледат дали ще ги вземеш, дали изобщо имаш кола, дали е скъпа колата и т.н., но с такива нещата не се получават.
На 1 среща нося единствено добро настроение. Супер лузърско е да подаряваш каквото и да било на 1 среща, освен ако дамата не е над 40 години, жадна за внимание, отношение и секса е сигурен. Разбира се, ако мацето има някъв повод като имен или рожден ден, може да и подариш цвете. Аз например, преди с една мацка на не знам коя среща (още не бяхме преспали), разбирам, че тя има рожден ден, беше делничен ден, тя ми се обяди да ме покани на обяд, не знаех нищо. Когато излязохме тя ми каза, че е рожденичка. След като хапнахме аз се направих, че отивам до тоалетната, веднага изтичах до един цветарски магазин наблизо и купих една роза. Много се зарадва. Но мое разбиране е, че цветята при младите жени следва да се подаряват, когато са си ги заслужили.

2. Къде я водите - примерно ресторант, кафе, бар или се разхождате някъде. Ако я водите някаде на заведение по лъскави ли места избирате?

Обикновено ги водех на кафе или разходка. Зависи от времето навън, дали е топло , студен, дъждовно, дали е вечер или през денят. На лъскави места съм избягвал, освен някои кифли, които да се впечатлят зради единия секс после.

3. Ясно е че ние мъжете плащаме, но прави ли си лошо впечатление ако момичето не се опита даже да извади пари или дори да погледне сметката?

Не, не прави лошо впечатление, защото аз съм я поканил, аз съм я извел. На първа среща задължително аз плащам, освен ако не е много настоятелна да си поделим сметката.

4. Ако на първа среща не се случи нищо между вас стигате ли до 2-ра? Ако все пак не се случи нищо след няколко срещи (дори да се поцелувате) продължавате ли да излизате с нея?

Значи ако на 1 среща си легне с мен в 90% от случаите става дума за обикновено курвенце. За да продължа да излизам с такава е само заради секса, но в рамките на месец или два най-много нещата приключват. Дори да не се случило нищо след няколко срещи, ако жената си заслужава, продължавам с нея. Просто трябва да я усетя. Значи, ако ми разиграва театър и ме мотае умишлено за да ме изпробва, накрая тя е губеща, като в повечето случаи накрая е наебана и зарязана.

5. Вие ли покривате всички излизания с нея?

Не!!! От къде на къде. Курволяците им покриват всички излизания. Ако е стойност жена със самоуважение, ще се срамува малко или много всеки път да и плащат всичко. Едно е да и платиш кафето, но ако почне да те третира като касичка, ебеш и довиждане. Понякога и не ебеш, ама......

6. При връзка правите ли подаръци (често )от сорта на дрехи обувки и маркови парфюми.

Не, както по-горе ти казах курвентиите искат точно това, да си намерят паралия и да го цицат, да им купува парцалки и да го води насам натам. С такава жена връзка не ми е трябва. Иначе съм правил подаръци на гаджета, но всичко е до човека. Без да живея с жена, скъпи подаръци не правя.

7. Ако тя се нанесе при вас дава ли ви някакви пари за сметки.

Естествено, че ще дава, аз не я осиновявам. С моята жена като се нанесе при мен през първите 3 месеца беше безработна. Тогава не даваше, после започна работа и сега парите ни са общи. Въпреки, че изкарвам повече, тя не си кътка парици и обсъждаме всички покупки и сметки.

8. Ако пазарувате заедно тя плаща ли за нещата която тя си взема?

Значи, ако сме гаджета, аз не съм длъжен да и купувам шампоани, сапуни, крем за ръце и т.н., нито да и зареждам хладилника. Който иска курви, нека им пазарува.

9. Почивките изцяло от вас ли се покриват?

Зависи, но по принцип и тук важип принципа, че усетиш ли се в ролята на банкомат, трябва да си биеш шута от такава. Иначе съм водил гаджета на море, къде съм плащал всичко или почти всичко. Но това е защото аз съм ги поканил.

18.   №6
Защо пък мъжът е мъж и трябва да плаща нали жените вече се по добре образовани, а и някой от тях са доста добре платени?
Не смятам, че трябва имането на гадже да се възприема като скъпо удоволствие, тъпо е. Може би не трябва да се плаща и да се прикриваш, че имаш пари, за да знаеш, че е с теб от обич!

№7 Ти ме изкефи, намерил си решение!

19.   Едно време от майка си не можех да водя момичета вкъщи, сега от жена си не мога.

21.   Мъж под 30, не плащам сметки, дели се. Но излизам с успешни жени и парите не са фактор като цяло.

22.   Жена съм, но много обичам анкети и ще си позволя да отговоря на въпросите ти. Приеми го като отговор от другата гледна точка.

1. Както се разберем. Предпочитам да се чакаме на място и винаги избирам този вариант. На първа среща не искам цветя или бонбони.
Обаче много мразя, ако се налага сама да се прибирам по никое време. Затова и гледам да приключа до 21 часа. Не, че нещо, но съм страхлива. Няма проблем да се прибера сама, стига да ме оставиш да се прибера във време, в което ще се чувствам спокойна, вървейки от спирката към апартамента, ако съм без кола.

2. Срещата трябва да е по договаряне. Зависи от хората. Аз предпочитам разходка или кафене. Не ми е комфортно на първа среща да отида на луксозен ресторант- скъпо е, облеклото е по-официално, има твърде много хора наоколо, не е за мен.

3. Не е съвсем ясно, че мъжете плащат. Повечето жени предпочитат сами да си платят сметката. Бих оставила човека да плати кафе от 2 лева, но не ми се струва редно да плаща скъпа вечеря.

4. Честно казано на първа среща на предприемам нищо, оставям мъжа да води. По-вероятно е да целуна сама на втора среща, на първата ще чакам да видя дали той ще го направи. На първата няма да ми хареса да искаш секс, няма и да го получиш.

5. Не? Защо? Трябва ли само единият да покрива всички срещи? Нужно ли е срещите да са такива, че да имат нужда от особено много пари за даване и изобщо да е под въпрос кой плаща?

6. Е, харесвам малките подаръчета от рода на ключодържател. Скъпите са приемливи по повод. Купуваш ли си жените, или...?

7. Ако живеем заедно, бюджета е общ.

8. Ако не живеем заедно, но сме отишли на пазар, се предполага, че няма да сложа тампони и самобръсначки в кошницата. В такъв случай се редуваме с плащанията, плаща този, който е застанал пред касиерката. Изобщо, ако не живеем заедно, то ще сме купили вино, презервативи, месо, картофи или някакви пакетирани боклуци като чипс. Сметката би следвало да излезе не повече от 20лв за неща, които ще се ползват и от двама ни, само където аз ще готвя. Поне се надявам заедно да ползваме кондомите....

9. Почивките се плащат и от двамата, освен, ако почивката не е подарък по идея на един от нас. Всъщност, живея с приятеля ми, бюджета ни е общ, а с предни партньори не съм ходила по почивки.

23.   Явно нямаш достатъчно висок стандарт, за да си позволиш да плащаш всичко. Иначе нямаше да го повдигаш на въпрос и да го усещаш като проблем. Моето впечатление е, че всеки се разполага според възможностите си. Ако има пари, плаща, ако няма не плаща. Всеки обича да го глезят. Аз лично, ако видя, че мъжът има много висок стандарт, няма да плащам. Някакси аз взимам 700 лв. примерно, той 7000 минимум и е подигравка към мен да се чувствам притисната и да се чудя как да ми останат пари до края на месеца. Но тези неща се случват естествено. Например последно ходих с чужденец, който изкарва много пари. Аз не знаех в какъв хотел иска да сме и не искам да го ангажирам, после да каже, че избирам прекалено скъпи хотели. Затова му предложих той да избере. Той си избра петзвезден и плати всичко с карта предварително. Ако не го беше направил и трябва да си делим сметката, ще си избера тризвезден, защото не мога да платя по 250 лв. за една нощувка. И така...