Има ли такава закономерност в предпочитанията на по-възрастните мъже и малките момчета?
Съчиних, супер - странно заглавие, но е породено от следното, което ми се случва.

Приличам на 15 годишна, децата и възрастните ми го казват, дори наскоро си общувах с едни хлапета, на 10-11г. възраст, и те се очудиха когато им казах на колко съм. И не, по акъл съм на преклонна възраст, няма да Ви обяснявам това, защото ще стане прекалено, но визията... хората, преценяват по нея. В други сфери от живота - не страдам, защото не живея за ничие мнение, но мъжете... тези, които ме заобикалят, много трудно е с тях, защото са или доста по-възрастни от мен, ключов фактор тук е и визуалната разлика, те са на около, 40 г. или около 50 г., като бащи са ми, или момченца, на най-много 15 г., не смея да кажа, че са доста малки, но са.
Защо ме харесват такива? Питам себе си, Вие - няма ка да знаете.
Има ли такава закономерност, че по-възрастните мъже, харесват млади жени, а младите момчета, харесват - каки?
Чела съм, че има, но недоразумението е голямо, как се справяте в подобни ситуации без да засягате човека насреща.
Има хора, за които огромната разлика в годините е маловажна, за мен не е така и имам основателни причини, които мога да изброя ако някой иска.

Коментари

1.   Зрелите мъже харесват млади момичета се харесват защото са секси и защото могат да им предложат това, което искат повечето - кинти.

Младите момчета харесват каки защото каките им пускат по-лесно и не се лигавят толкова.

Това е в най-общи линии.

2.   И аз приличам на 15 годишна и само по-големи мъже (с 8-15 години) ми се лепят, а "момченцата" само си гледкат.
Според мен по-възрастните си търсят някое младо момиче, защото са по-лесни за впечатляване, а младите момчета си търсят момиче на своята възраст или "кака да ги отрака". Не знам какъв е проблема, не е нужно да им се обясняваш - казваш не и това е. Има ли значение дали ще е с много голяма възрастова разлика или някой около твоите години, който просто не ти допада.

3.   Мъжете подсъзнателно ги интересува само и единствено дали жената е във фертилна възраст. Такива жени им се струват "привлекателни". 20-25 годишни са екстра и за стари, и за подрастващи.
Това до тук е каквото иска Природата.
А иначе, който не може да надникне отвъд външността ти, значи изобщо не си заслужава да си губиш времето с него.
Когато човек се захваща с физически красив партньор, 2-3 седмици му е супер. Ако се хване с физически грозен, 2-3 седмици му е кофти. Това което остава след този период обаче е функция на съдържанието на двамата, не на вида им.

4.   Всички мъже харесват млади жени. Между 20 и 25 години. Разбира се има и изключения, но генетично е предопределено да харесваме жени в тази възраст, защото те могат да ни родят най-много наследници. Дори и да сме на 60 години, пак предпочитаме 20-25 годишни, въпреки че ако не бяха парите ни, тези младите нямаше да ни погледнат. Ако си на 12-13 или 15 пак харесваш 20-25 годишни.

5.   И не разбрах как така си на преклонна възраст, а тези на 40 са ти бащи, а ти на 15годишните си кака ?
Това е като „ два крокодила си летели”.
По темата- има такава закономерност от сумати години. Защо се впрягаш.

6.   Да, точно така - 90% от мъжете на възраст между 14 и 70 г. харсват 18-25 годишни жени. Това обяснява защо жените в тази възраст са в позиция да избират, особено привлекателните. Търсене и предлагане. При мъжете пък тези в позиция да избират са тези, които се справят в живота добре вкл. и финансово, и са уверени.

Разбира се, всичко това е до инстикт, отвъд инстикта вече има и по-висши критерии като духовност, ценностна система, сходства и т.н. Но истината е, че колкото и в основата си да сме духовни същности повечето хора се водим повече от инстиктите си отколкото от духовното, просто защото в момента сме хора. Като умрем и отидем на другия свят (ако има такъв), там вече ще сме изцяло духовни същности и неща като хормони и нервна система няма да заглушават духовността ни и ще избираме само по духовни критерии. Ако въобще има такова неща като романтична връзка на онзи свят.

8.   Аз съм на 31 и привличам по-малки, но аз самата изглеждам на 25, примерно. Младите мъже харесват с една идея по-зрели жени, много от приятелите ми са го споделяли това. Познавам и момчета, които се заглеждат и по 40 жени, според мен е нормално. Подсъзнателно още търсят заместител на майката.

9.   Не знам, хора... На 28г. съм, но наистина не ми дават пълнолетие дори, всичко ми е едно - такова във външността и все ме 'нападат' около, и над 40 годишни мъже или млади момчета, а аз - честно казано, не искам да се занимавам с никого, не искам връзка, не искам интимни отношения, не искам, поне не и от приетите за 'нормални връзки', но това е друга тема.

10.   Ами явно аз съм по-различен. Естествено, че няма да откажа и на 25 годишна, но много повече ме привличат поддържани мацки на по 35-40 г. да кажем. Аз съм на 45 г. Т. е. по-малки от мен с около 5-10 г.

11.   След време ще се сещащ с умиление за времето когато си изглеждала на 15 ;)

12.   Аз като 24 годишен трудно си намирам момичета около моята възраст. Или са на 30 или са под 20. Последното момиче с което бях се доближаваше до моята възраст но имаше твоя проблем познат като "baby face" изглеждаше доста по-малка от колкото е но имаше проблем с комуникацията. Мога да ти кажа че дори и на тези години все още съм на вълна пуберско поведение. Привличат ме по-зрели жени просто поради факта че има какво да ти кажат, а не се води монолог. Почти не познавам връстничка която да е достатъчно еманципирана и културно богата така че темите ни да са разнообразни. Това явление е и при жените също харесват по-възрастни мъже, освен до болка изтърканата теза "за пари" също и заради нивото на комуникация. Нали той може да й каже много за разлика от връстниците й.

13.   И на колко години си в крайна сметка? На 20 или на 45?

14.   По-скоро закономерността е че мъже на твоята възраст те отбягват... Както хората ти казаха, всички мъже харесват младолики жени. Аз като мъж на подобна възраст, не се занимавам с жени, и повечето ми познати също... Така че не ме учудва сушата. Въпреки че не това е главната причина, аз също изглеждам като тийнейджър, така че принципно жените на всяка възраст ме пренебрегват, защото нали все търсим "зрели мъже"... А съм прекалено честен да се занимавам с прекалено млади момичета и да крия на колко години наистина съм... Това работи в моя полза де - никой не ме занимава... За теб решението е да си намериш някакъв приятел с който да се размотаваш (и поне представяш като интимен) или да спре да ти пука...

15.   Хора, аз съм номер 9 и Авторката, за тези, които питаха на колко години съм, в коментара си съм написала.
Номер 14, не ме отбягват на моите години, но аз не ги различавам като по-големи или по-малки, нещо средно, визуално не мога да ги преценя, но много по-възрастните и много по-младите са лесно различими. Също, не те разбрах - защо ми е да представям някого за мой приятел?

16.   Към авторката...в последното изречение казваш, че разликата в годините за теб е проблем и, че би изброила по какви причини, стана ми любопитно, ако може да ми кажеш...моят партньор е доооста по-голям от мен, може би за това ме интересува темата :)

17.   Аз съм мъж под 40 г. и ми харесват жени между 25-42 г., стига да са сериозни, верни, разумни, с добра обща култура, грамотни и да има взаимно привличане помежду ни. Ако ще е някоя несериозна мързелани, ако ще и 20-годишен фотомодел да е, няма място до мен. Иначе и аз си началото/средата на 30-те си години изглеждах носили и понякога в автобуса са ми искали ученическа карта, мислейки ме за доста по-малък.

18.   Има такъв момент, че мъжете на около 25 масово осъзнават, че нямат шанс пред връстничките си, защото те вече не са тийнейджърки и искат по-стабилен, зрял и успял мъж, а това са неща, които 25 годишните рядко могат да предложат. Затова се хвърлят или на тийнеджърки, които си умират за батковци, или на по-зрели обикновено разведени жени, които напоследък е модерно да искат млади мъже, понеже са по-емоционални и темпераментни и искат д аживеят за момента, понеже са уморени от развод, семейство и сериозни отношения.

Тийновете пък често искат кака да ги отрака, а по-старите мъже са ясни, те си искат младо и свежо, защото им е писнало от застаряващите и вечно мрънкащите им жени.

На кратко - кой каквото няма, това иска. После като му писне, оценява и другото.

19.   Имам приятелка, която като я погледнеш се питаш - тази ли година завършва училище или другата, а всъщност е на 34 и има 4 деца.

20.   Ами ако си дребничка или се обличаш по детински, просто си младолика и т.н. е нормално да мислят, че си на 15.
Сегашните 15 г. повечето са много отракани, а мъжете харесват секси, млади девойки. Все пак какво да харесат в една 40г жена? На външен вид говоря, на акъл нормално да са по предпочитани, но като домакини - просто вече не са секси.
Какво се чудиш малките искат каки, големите младичко и сочно ;) . край.

21.   Дават ти пълнолетие, просто на по - възрастни попадаш.
Всяка жена е минала през такъв период.
Аз съм много по - малка от теб, но когато бях на 14 - 15 все някакви дъртаци ми налитат, може би и аз съм съм искала да общувам само с такива.
Вече имам пълнолетие, сега пък по - малки ми се лепят, но и дъртаци, тях ги игнорирам, защото не са ми интересни.
Аз също също с едно 4 - 5 години изглеждам по -малка, но в обкръжението ми са на нормална възраст, а не чичаци и дядовци.
То е до обкръжението, и това с какви искаш да общуваш.