След 30 годишна връзка съм вече уморен.
Здравейте читатели на форума. Пише ви мъж на 47 години. Това което ме мъчи е че със жена ми все повече се отдаллечаваме. Имаме връзка от тинейджъри, а сме женени от 18 г.. дъщеря ни е на 17. И двамата имаме собствени бизнеси и финансово нещата са добре. Имаме си собствен голям апартамент, и общо взето не ни липсва нищо, но от известно време жена ми е обзета от някаква апатия. Охладня към мен, когато правим секс ( 3 -4 пъти в месеца ) имам чувството че я насилвам. От 10 г. спя сам в друга стая, а тя спи с дъщеря ни в спалнята, под предлог че аз съм хъркал. Не знам дали това че спим отделно е причината, но вече сме като съквартиранти, а аз си я обичам и желая както преди. Когато я прегърна и се опитам да я целуна ме отблъсква и все я боли я главата, я ще и идва и я боли корема, я детето ще види. Е то се търпи, търпи ама вече ми писна. Взех да се замислям за нещо чуждо (до сега не съм изневерявал) женско внимание не ми липсва. Имам си едно мое апартаментче, и смятам да се изнеса, като поставя въпр о са ултимативно :или ще имаме пълноценен брак, или всеки по пътя си. От друга страна си мисля дали жена ми (46 г. ) не е в това състояние заради възраста, климактериума и последвалите го проблеми с хормоните. Не искам да зарежа това семейство което сме градили заедно толкова време. Някой имал ли е такъв проблем и намерил ли е решение? Благодаря на всички отделили време да прочитът моя проблем.

Коментари

1.   Най-вероятно си има авантюра с друг. Не е задължително да е секс, но флирт със сигурност. Най-простото обяснение е, че вече не си привлекателен в нейните очи. Взели сте си и сте си дали всичко. Ако започнеш да се грижиш за външния си вид и тя разбере, че друга се опитва да се домогне до теб е възможно пак да я привлечеш. Най-добре е откровено да и кажеш как се чувстваш и да решите какво за правите.

2.   Първо се успокой с една извънбрачна и после ако още те притеснява тогава се питай какво и е. ;)

3.   Аз имах този проблем. Не намерих решение, нито разбиране
Има порно колкото иска човек. Сега съм един чекиджия. От годините.

5.   Пич, я се опомни! Има друг, не се ли усещаш? Ако те обича, ще те иск и хъркащ, и с един крал дори! Много жалко, но всяко нещо си има край :(

6.   Много бързо си готов да си развалиш семейството, изчакай малко. Вероятно влиза в критическа, може да си има друг или да не иска секс с теб. Може и тя да се е уморила от връзката ви

7.   Дай й да прочете това!!! Не подценявай този съвет!!! Най - малкото картите ще бъдат свалени, и тя без да иска или не - ще свали нейните.

8.   Ако няма някакво сериозно заболяване, си има друг, гарантирано! Всички правят секс, независимо от възрастта и имат нужда от внимание!

9.   Преживях абсолютно същото преди 7 г. Проблема се оказа тривиален - любовник. Понастоящем секса пак си е мираж, даже тия 3-4 пъти месечно скапан секс, който споменаваш, са си направо супер. Нищо не можеш да направиш, дори и да елиминираш любовника. Имаш три варианта:
- Хващаш си любовница.
- Развод.
- Порно и чекии.
Аз съм на последния, защото децата ми са малки.

10.   Често казано не ми пука за връзката ви, но се притесних за дъщеря ви. Човек на 17 години изобщо не е окей да спи със свой родител.

11.   и аз бях така 5 г. от връзка 15г и дете. Имаше любовник мойта чаках 2-3 години и се разделихме. Сега имам друга/

12.   Жената най-вероятно има любовник, но дъщеря ти на 17 да спи при нея!? ! Ще я изкривите заради глупавата ти жена! Погрижи се за детето си, развеждай се и задължително да спи отделно. Как ти звучи “Вероника, 17г., спя с мама, а тате спи на дивана”. На мен ми звучи като за специалист.

13.   Мен пък ми стана някак си гадно от историята и коментарите. Някак си банално. Не искам да обидя автора, даже напротив. Неговата история е толкова често срещана, и с толкова реални проблеми, че в никакъв случай не заслужава снизходително отношение. По скоро ми се догади от начина по който уж сериозни, интересни хора някак си се оказват актьори в една изключително тъп и безвкусен сериал. Епизодите от който играят ден след ден, затворени в този банален и безсмислен цикъл от който като че ли няма верен изход. Защото всичките "изходи" които вече са препоръчани, ми се струват просто предпоставка за нови проблеми, или най малкото... ами посредствени. Във всеки случай съм сигурен, че няма да са решение на проблема, по скоро отдушник.

За съжаление и аз нямам отговор. Не и такъв който би ти харесал, с мирогледа който имаш сега. Не мисля, че има и "универсален верен отговор", не и за всички. За себе си съм решил, че не искам да участвам в тази тъпа пиеса. Не искам да се правя на такъв какъвто не съм, само защото обстоятелствата го налагат. Но да, прав си, човек трябва да реагира по някакъв начин защото се задушава. Правилно ли подбирам думичките? :) Пак казвам - не съм толкова арогантен, за да ти дам съвет. Освен може би клишето - помогни си сам, за да ти помогне и господ. Не, че съм вярващ, но ако ти не се погрижиш за себе си, не очаквай някой друг да го направи. Егоизмът няма нищо общо. Това е война за нашето оцеляване, за нашите души. Рано или късно ще осъзнаеш, че именно това е истинския проблем, единствената война.

14.   До 10:

Защо?

15.   Нали се сещаш че ти също имаш принос за това жена ти да спи в другата стая? Затова не ти прави чест да хвърляш цялата вина върху нея и да си търсиш повод да кръшнеш.

16.   Аз съм на 45 и драстично ми спадна либидото последните 2 години. И не, нямам любовник. И да, влизам в критическата. Много рядко го правим с мъжа ми. Той мрънка понякога, разбира се. Разликата с теб е, че аз почти никога не му отказвам. Да, спи ми се, не ми се прави.. но гледам да не му отказвам, защото знам че е важно за него. А и той знае на мен какво ми е. Почнах да се уморявам повече, да се потя, да не спя добре и го вижда.
С 14 год брак сме, втори и за двамата. При нас обаче всичко в секса е наред-макар и рядък, се желаем още.
При автора ми се струва, че жена му просто не го обича и желае вече... Но и критическата и се отразява без съмнение.

17.   Авторе, не искам да бъда краен, но според мен тази жена не може да те понася и то доста отдавна. Самият факт, че от 10 години спите отделно е напълно показателен. За мен жена ти си има любовник/ци от години.

18.   От автора:Благодаря на всички за съветите които давате. Мисля че жена ми не ми изневерява (до сега не ми е давала повод за това )но внимание и проверка не е излишна. Най-простото решение е да я хвана в изневяря. Тогава всичко ще приключи бързо, но тя твърди че ме обича и аз съм бил единствения за нея - ха сега де. Доста писано има във форума по тази тема, и явно моя случай не е единствения. ще помисля върху съветите ви. Ако има някакво развитие в отношенията ни, ще пиша.

19.   Авторе, то е ясно, че ще твърди, че си единствения и че те обича. Нали не очакваш да ти каже, че си има любовник. Гледай делата, а не думите.

20.   Ми баце, как няма си уморен, 30 години, братлеее... тва не е една казарма да я изкараш

21.   Бе какъв любовник, знаете ли как жена на 46 години хваща любовник :) Колко от вас си хващат над 35-годишна? Има някакъв проблем във връзката, те дори не сядат да поговорят, ами обменят реплики. Може би връзката се е изчерпала. Все пак може и на нея да ѝ е писнало толкова години той да си иска все по един и същи начин. Ами поухажвай я тази жена, покажи ѝ, че си готов да се бориш за нея, че още я бива. Тя е пред критическа и това не леко. Дай нещо цветя, билети за концерт, нещо от младите ви години да съживиш, което сте обичали да правите заедно. Пък разходи я с балон или нещо друго екзотично. Дай си зор. Тя ще го оцени според мен.

22.   До 21. Изпадала ли си в такава ситуация и приложила ли си съветите, които даваш?
Проблема е очевиден при Автора и е съвсем тривиален, колкото и да не го осъзнава.
Когато рогясъх веднага започнаха признаците: я боли я главата, я ще и идва, я боли корема, я детето ще види....
Никакви цветя, шампанско, балони, СПА, екскурзии, разговори и пр. няма да помогнат, докато не елиминира любовника. Даже и след това не е сигурно, защото се появяват други проблеми - с доверието!
От опит!

23.   До 22
Нито твоят, нито моят единичен опит е меродавен, затова и хората тук събират РАЗЛИЧНИ опити и мнения. Не всички са като теб (или мен).

24.   Абе, сещам се за бая жени над 35, че и над 45, които от години си въртят не по един, а по няколко любовника, че и нови се появяват. Тръгнеш ли веднъж по тоя път, връщането е много трудно. Обикновено нещата приключват като грохнеш.

25.   Авторе, вместо да си губиш времето в четене тук, отговорът е прост - наеми детектив да й е опашка за 2-3 седмици и въпросът с любовника ще го изчистиш.
10 години защо спиш в друга стая за мен остава мистерия - като хъркаш, може да се оперираш или да си купиш нещо и да решиш този въпрос.
Както няколко човека казаха - 17 годишна и спи с майка си WTF?

Мнението ми е, че яко кръшка. Аз 10 години в това положение с жена ми НЯМА да изкарам. Или сядаме, говорим и решаваме проблемите или ауфвидерзен. Това не е пълноценно семейство и живот.