Вече не съм сигурна във връзката ни
Здравейте!
С приятеля ми сме заедно от 3 години. Преди него също имах дългогодишна връзка, от която излязох с разбито сърце след няколко изневери.
Когато се срещнахме не вярвах, че е възможно да съществува толкова прекрасен човек. Той е от онези хора, които винаги са усмихнати, щастливи, обичани от всеки... душата на компанията. Още от самото начало виждах, че това е човекът за мен. Прекарвахме часове наред в разговори, в смях, той постоянно ми правеше малки изненади от рода на това сам да измайстори нещо, да ме заведе някъде тайно, да дойде до нас без да ми каже и т. н. Стана най-важния човек за мен, най-близкия ми приятел. С течение на времето нещата улегнаха, няма вече домашни бисквитки, с които да се появи у нас, няма вече разговори до ранните часове, няма вече импулсивност и романтика между нас. Продължаваме да прекарваме много време заедно, но вече просто не е същото. Вече не чувствам интерес от негова страна, освен чисто физически. В другото време можем да си лежим и да си мълчим, той да си играе на телефона и до там. Когато повдигана темата за това, че между нас вече няма романтика обикновено отговорът е да си намеря някой по-романтичен щом не съм доволна. Общо взето стана мързелив по отношение на мен, но не е това, което най-много ме мъчи. По принцип той никога не е знаел как да се справя с моите чувства. Когато се разстроя за нещо винаги просто е гледал от страни, без дори да опита да ме успокои, но напоследък нещата станаха такива, че започна да ми крещи когато се разстроя, да ме оставя сама и да ми обръща гръб. Вече когато му споделя, че нещо ме мъчи, не се опитва да ме изслуша и да поговорим, а просто ми казва да не ми пука. Въпросът е, че на мен най-голямата ми мъка са отношенията ми със семейството ми. Израснала съм само с един родител и никога не съм получила обич, родителска милувка, никога не съм чула "Обичам те" или "Гордея се с теб". Обикновено за мен дори празниците са били винаги натякване, че трябва да се харчат пари за подарък за мен, а аз никога не съм искала нищо, само обич. Когато се натъжа за тези неща обикновено той казва да спра да говоря със семейството си, да ги зарежа и други крайности, а в действителност аз се опитвам да слепя отношенията ни и дори да не виждам обич, да давам такава. Днес имахме огромен спор относно това. Исках да си ида да видя майка ми, а той трябваше да ме закара, но се бавехме и си погледнаха часовника да видя с колко точно закъсняваме. Той започна да ми се кара как само бързам, което не е точно така, просто мразя да закъснявам. Качихме се в колата където се опитах се да му обясня, че сме се разбрали за час за вечеря и за това съм искала да тръгнем на време, но се почна с глупостите от негова страна и това, което много ме нарани беше, че каза нещо от рода на това, че не мога да я накарам да ме обича и по-добре да не опитвам. Сринах се, разстроих се толкова много, защото той знае колко ме боли от липсата на родителска любов и вместо да насърчава опитите ми да постигна такава, макар и след години, той ми казва да не се опитвам. Разплаках се, а той ми се разкрещя да не плача, вече бяхме пред нас и просто ми каза "Ето, вече си тук, нали това ти беше целта", остави ме пред блока и си тръгна. Не разбирам как е възможно някой толкова да се промени. От човек, който всичко даваше за мен, стана толкова безразличен. Най-вече ми тежи колко е груб с мен когато съм разстроена вместо да ме успокои и подкрепи. Вече не го чувствам като моя опора, като моят най-добър приятел. Вече се чувствам като пречка и в неговия живот. Чувствам се толкова напрегната постоянно да внимавам какво казвам, правя и т. н., за да не го ядосам. Не че става агресивен като се ядоса, точно обратното, млъква и си тръгва и ме оставя сама в неведение с какво толкова съм сгрешила. После се връща и чака да му се извиня за неговите грешки. И аз го правя, защото не искам да го изгубя, но осъзнавам, че аз живея с идеята, че той ще стане както преди. Предполагам, че и сега няма да ме потърси, той никога не ме търси и не се извинява след като сме се скарали. Опитвала съм когато нещата се успокоят да говоря нормално, но той винаги си знае неговото и не може да си промени мнението, а от там и държанието. Просто чака аз да кажа, че съм сгрешила, и нещата стават по старо му. Уморих се, не искам да го изгубя, но дори вече не знам как да говоря нормално с него. Какво да правя? Ще се радвам на съвет.

Коментари

1.   Според мен си енергиен вампир. Защо трябва някой друг да е постоянно ангажиран с твойте чувства. Не че не трябва изобщо да се интересува, но по тоя начин ти винаги се изкарваш жертва и го натоварваш и него. Нормално е след 3 години нещата са не са като в началото. Никой не е длъжен да ти създава щастие щом ти самата не можеш

2.   Защо изобщо го занимаваш със семейните си проблеми? ! Оставам с впечатление, че все си разстроена и чакаш успокоение. Той няма вина и не ти е длъжен с нищо. И е прав- майка ти няма да се промени. Ти колко пъти му направи бисквитки, колко пъти го накара да се засмее? Мисля, че приятелят ти е много търпелив даже, щом още не си е тръгнал. Изхвърли емоционалния си багаж и най-после бъдете само двамата, ако не можеш- остави го да си намери точния човек. Успех!

3.   Мило момиче, имаш връзка с нарцистичен, егоистичен тип. Прочети по нета има доста статии. Няма да се промени, по-зле ще става. Дори в момента бъди сигурна, яе си търси друго дамско предизвикателство. Просто направи нещо и се раздели с него. Това поведение не се оправя за съжаление. Казвам го като човек с дългогодишен житейски опит и подобен тип контакт. Дори ако му кажеш, че искаш раздяла, ще се опита да те задържи... подобни хора като теб са им удобни. /докато си намери нещо ново/

5.   Сама го каза, че няма да стане като преди, и сама знаеш отговора - зарежи го! В началото е било маска, а сега си показва същността и те срива. Няма подкрепа, няма любов, не те кара, да се чувстваш по добре или обичана, а те срива допълнително. За какво ти е такъв човек, той те мачка. Постави ти условие или влиза, в пътя, те подкрепя, разбира и обича, спира с това си отношение или край. Което е най подходящото понеже явно си е такъв. Има достатъчно свестни, не си губи времето с такъв човек. Нямала си обич, наранена си и ти трябва опора, любов, а не такъв идиот! Стегни се и го остави, ще намериш правилния човек, за теб :)
Той те командва, дресира те и не ти носи щастие, ами зарежи го, излишен ти е.

6.   бла, бла, "моите нужди", бла бла, "моите чувства", бла бла, "не ми отделя достатъчно внимание", "той не направи еди кво си, еди как си, както аз исках и очаквах".

"Аз като се разстроя, той не ме успокоява". Интересно, ако се "разстроиш" някъде далеч от него, кво праим? Изпадаме в криза щото нема кой да ни успокои? Да ти зачислим един психолог да ти ходи по д-то по цел ден?

"АЗ АЗ АЗ"

Едно, ама едничко изречение не видех което да е на тема "какво аз му давам". "Или какво аз правя за него".

И ти е чудно защо му е писнало от тебе. Толкова си се концетрирала върху себе си, че даже не осъзнаваш, че имаш комплекса на принцеса а той има нужда от равноправен партньор и е разбрал, че връзката ви е едностранна а ти си само консуматор.

Ще ти кажа какво ще се случи - на него вече му е писнало от теб и твоята меркантилност. В момента в който срещне зряла, самостоятелна жена, която умее да се справя и сама, той ще я уважава заради това. ще види в нейно лице партньор на който и той ще може да разчита. Жена, която знае как да запали огъня на семейното огнище вместо да очаква винаги топла, димяща вана със свещи и бутилка вино, вече приготвени щото тя имала "кофти ден". И принцът, застанал в поза мирно до ваната с хавлия в ръка, та да не изстине принцесата когато благоволи да стане от ваната.

7.   Може да прозвучи глупаво, но ми се струва, че този мъж е зодия лъв - горделив и винаги прав. Но само авторката може да каже дали това е така. Трябва да се опитваш да говориш с него и колкото и криво да ти става на моменти, да не го показваш толкова явно пред него. Защото както ти искаш подкрепа, така вероятно и той я иска, а като при всяка караница ти се разплачеш пред него, сякаш той не говори с приятелката си като зрял човек, а по-скоро с дъщеря си, на която трябва да обясни ситуацията. Не знам на каква възраст сте и двамата, но той може вече да мисли за семейство и деца и връзката ви да го натоварва. Изглежда, че той е по-силният характер и щом вече 3 години сте заедно, а връзката ви не е толкова силна, вероятно е по-добре да си дадете почивка един от друг.

8.   Когато мъжа е в началото на връзката и обича, той е склонен да се раздава и да дава любов. Жената трябва да е наясно, че не може просто да взима докато изчерпи всичко и, че за да получава това отношение и за в бъдеще тя трябва да се раздава алтруистично за него и към него както и той към нея, това значи да забрави всякакъв егоизъм, да спре да е фиксирана само върху себе си а да постави него и неговите проблеми на първо място. Тогава и двамата ще получават нужната обич и внимание от тази връзка. ВНИМАНИЕ! Жени - вие не сте специални в една връзка! Връзката е специална и ако не се грижите и не я подхранвате, ако взимате и очаквате а не се грижите и не давате - тя се изхабява. Не, че вашия човек е грешния а вие не сте се грижили за отношенията и сте ги оставили да се изчерпат. Един мъж дава, дава, дава емоционална подкрепа и като види, че не получава същото му писва и розовата пелена изчезва и става груб, защото жената до него е егоист и не му отвръща със същото. С егоизма си и прекаленото вторачване в себе си и своите проблеми и неглижиране на човека до себе си, една жена може да развали и най-прекрасните отношения. Тя или трябва да дава внимание и обич, колкото и получава или и двамата да имат обща цел към която да се стремят и това да ги сближава. Една жена не бива да иска прекалено внимание за себе си ако не дава също такова, защото това е много обсебващо и нереалистично в дългосрочен план. Един мъж не може постоянно да и държи ръката и да и гука и да бди над нея и нейните емоционални състояния, защото това значи, че той играе ролята на постоянна нейна гувернантка и не може да се съсредоточи върху нищо друго. Единствения вариант в който жената може да получава такова внимание е самата тя да го дава на 100%, по-този начин двамата подхранват любовта си и се подкрепят и повдигат.

9.   Поредният лицемер и безчувствен робот... Махай се от него, но не се надявай на много по-добър от мнозинството, масово са такива и жени, и мъже.
Може да намериш по-стойностен човек, но не в масовката, не в ежедневието си, в града, където прииждат разни материалисти и безпринципни егоисти.
Ходи на места с милосърдни хора, с ценности, доброволчески групи за различни каузи 'Timeheroes', групи за взаимопомощ, предполагам, че както има за зависими, така има и за справяне с емоционални травми, Бялото Братство и т. н. това са места където има по-малко неосъзнати, нисши човеци и има повече светли души.

10.   1, 2, 6, 7 - Вие, май не сте прочели темата изобщо! Тя има проблеми, той не я изслушва, не я разбира, не я подкрепя! А вие, нападнахте нея, че тя си е виновна, материални, емоционални вампири?? Ехо тук, не говорим, за общо съжителство, а връзка, споделен живот! Споделено щастие и нещастие, подкрепа, разбирателство! Ужас! Вие сте същите вечно изискващи, мрънкащи и т. н., не ви пука, за другите! Колкото и проблеми, да има той трябва, да е до нея! Той е с нея - а не съседа им! Ако не той, кой папата ли, да я подрепя?
Тя не иска кола, не иска къща. Помолен е, да идат, за вечеря - чакат ги, а той се мота и мрънка? В случая тя е виновна, ама да то е нормално, да се държиш неуважително в 21век., и да се подкрепя такова малоумно отношение! Браво не сте по различни и добре, че не ви познавам! Напълни се с хора, който нямат акъл, а го раздават в критики!