Приятелят ми е боклук
Здравейте!
Започнах да обяснявам историята си, но се сетих за една статия и копирах част от нея, по-добре преминете надолу и прочетете тези въпроси и как съм отговорила, ще добиете добра представа. Въпросите са с отговор "Да", само последните два са с "Не".
Във връзка съм от 3 години, първата ми любов. Отначало всичко беше супер, поне така ми се е струвало. Той ми каза как няма нужда от други, как иска да е с мен завинаги, всякакви празни обещания. Беше адски обсебващ-снимки, видеообаждания, обяснения. А пък аз тогава мислех доста по-зряло, въпреки че той е по-голям. Исках една здравословна и зряла връзка. Но бях по-малка и може би исках да му се харесам, малко по-късно се влюбих и се промених много, изгубих себе си. Нямам приятели вече. Сега, години по-късно, той започна да се държи много фриволно. Казва, че е млад и иска да си изживее младостта. Държи доста флиртаджийски отношения с други жени. Много се отдалечи от мен. Дори когато му разказвам нещо, той или изобщо не ме слуша, или ме гледа и слуша с пренебрежение и досада, отговаря с половин дума. И после обвинява мен, че съм скучна и не си говорим. Непрекъснато критикува и характера ми и външния ми вид. Казва ми как други жени изглеждат или се държат добре, но никога не казва нито една добра моя черта. Казва, че не съм женствена, не съм перяла, готвила, чистила-ние дори не живеем заедно. Той у нас НИКОГА не е свършил нито една работа, а аз у тях.. толкова много. Какво-да отида до тях да му свърша работата ли? Интересува се само от себе си. Буквално ако аз умирам, а той може да ме спаси, давайки 20 лева, няма да го направи, защото това е в негов минус.
Сега ми казва, че той си излиза с приятелите, да излизам и аз с моите, но аз нямам. Казва, че той не е виновен, че съзнателно ме е манипулирал в началото, а аз съм виновна, че съм го позволила.

Кредит: e-vestnik. bg
ДА:
1. Казва ли жестоки неща по ваш адрес, последвани от думите: „Просто се пошегувах“?
2. Подиграва ли ви се, когато ви се случи нещо лошо или сте разстроена?
3. Прави ли ви саркастични забележки?
4. Изпитва ли удоволствие, когато ви казва неща, които ви смущават или объркват?
5. Шегува ли се за ваша сметка?
6. Прави ли му удоволствие да ви подценява или да унижава хората около себе си?
1. Обръща ли нещата така, че да търси вината у вас?
2. Лишава ли ви от ласки или секс, ако не направите това, което той иска, или като форма на наказание?
6. Често ли си противоречи?
8. Държи ли се предизвикателно, като по този начин още повече влошава нещата?
9. Манипулира ли вас и другите хора около себе си с плановете си или с великите си идеи?
1. Хващали ли сте го в лъжа?
2. Често ли изопачава истината?
3. Има ли навика да укрива или да изопачава важна информация?
6. Прибира ли се късно и отсъства ли, без да дава обяснения, което би могло да означава, че води таен живот?
7. Изневерявал ли ви е повече от веднъж? /Хващала съм го да си пише с други, да си пращат снимки, беше излязал с една веднъж/
3. Случва ли се да не е до вас или да намира оправдание за отсъствието си, когато наистина се нуждаете от него?
4. Непрекъснато ли говори за себе си, без да обръща особено внимание на вашите проблеми?
5. Изпитва ли необходимост винаги да бъде първи?
7. Рядко ли харчи пари за вас, включително и за подаръци?
1. Често ли ви отбягва, когато е разстроен?
2. Трудно ли е да го накарате да говори откровено с вас?
3. Държи ли се резервирано, хладно, надменно или безучастно, като по този начин прикрива чувствата си?
5. Избягва ли да дава обяснения, свързани с работата му?
6. Отказва ли да отговаря на въпросите ви, когато се опитвате да получите някаква информация от него?
1. Унижава ли приятелите и/или членовете на семейството си?
2. Критикува ли ви постоянно заради външния ви вид, възрастта, теглото или поведението ви?
3. Винаги ли ви прави забележки, когато допускате грешки?
4. Говори ли неодобрително за бившата си съпруга или по принцип за жените в живота си?
6. Проявява ли склонност да пренебрегва или да се противопоставя на повечето неща, които казвате?
7. Прави ли му удоволствие да поставя хората намясто?
1. Съществуват ли неразрешени проблеми между него и майка му или роднините му от женски пол?
2. Проявява ли жестокост или подлост?
3. Държи ли се така, сякаш някой непрекъснато му е виновен за нещо?
4. Често ли разговаря с вас с враждебен, нападателен тон?
5. Често ли разговаря с вас по начин, който показва, че поведението ви го дразни?
6. Често ли се отнася надменно с вас?
7. Често ли ви крещи и ви ругае?
8. Отправя ли ви неоснователни обвинения?
9. Държи ли непременно да постигне своето и проявява ли враждебност към вас, когато не успее?
10. Избухва ли безпричинно?

НЕ:
2. Показва ли ви, че за него вие сте най-важният човек, или по-скоро подобни жестове идват със закъснение?
4. Успявате ли лесно да се свържете с него или да разберете къде се намира в даден момент?

Мисля, че той е психопат.
След 3 години още съм влюбена. Емоционална зависима съм от него, дано на никой не се случва да е такъв. Ужасно емоционално лабилна съм. Притеснявам се да съм без него, най-вече за психическото си състояние.
Дали да започна да ходя на психолог и след това да се разделя с него? Дали има шанс той да израсне това, тъй като наистина от 20 до към 25 не са най-адекватните години?
Наистина не желая да пропилявам тази любов. Не знам за него, но аз го обичам чисто, като по детски, и да се разделим винаги ще се сещам за него понякога.
Благодаря на всички.

Коментари

1.   Ако има развалено яйце в хладилника и си гладна, ще отидеш да си купиш яйца, а няма да ядеш разваленото, нали? Естествено, глада ще иска от теб да хапнеш на момента, сигурно няма да ти се пазарува. Но все пак, след изяждането на развалено яйце, ще се чувстваш много по-зле, отколкото ако си останала гладна още 15 минути. Това е и в любовната ти връзка. Честито, имаш развалено яйце, а си гладна... Ако искаш ходи на психолог, но аз лично мисля, че имаш нужда само да използваш мозъка и волята си. Не познавам твоя човек, не знам колко е свестен, не мога да преценя и от историята ти, защото съм склонна да вярвам, че винаги има две гледни точки, но едно е ясно като бял ден- ти не уважаваш този човек и си имаш причините, за себе си си права. Последното изречение е много важно, ти си права за себе си. Всеки е прав за себе си и е длъжен сам да направи нужното, за да подобри положението си и да не се чувства като емоционална развалина. Явно, че този мъж ти влияе зле на психиката. Обичаш го? Добре, но ти обичаш образът, който си си изградила за него, това, което той е бил преди 3 години, а не това, което е сега. На този етап можеш да се мъчиш още няколко години, ей така, да си страдаш за спорта, да си провериш издръжливостта, но си е меко казано безсмислено, защото рано или късно ще поискаш сериозно отношение, съвместно съжителство, малко лудост, много страст, много преживявания и накрая да създадеш семейство. Е, приятелят ти не е добра партия за тези неща и ти го е доказал с времето. А защо си с него? Вярно, обичаш го... сърцето не пита, разбирам те, всички сме били влюбени, всички сме обичали, но тази твоя любов бавно те обезличава, осакатява и накрая ще си пълна развалина. Съжалявам, че съм толкова директна, със сигурност това не е приятно за четене, но ми се струваш сравнително нормален човек и мисля, че е по-добре да те ударя с мокър парцал, за да се задействаш и да си оправиш кашата. Намери си приятели, а до тогава приеми, че аз съм ти приятелка в момента, защото всичко написано, повярвай ми, пиша го за твое добро, това бих казала и на приятелите си.

4.   Момиче, зарязвай го! Реви каквото искаш, но го зарежи!
Той никога няма да се промени! Той не те обича, не те уважава, не те харесва! Аз бях в такава връзка, 4г лъжи все ще спре, но на мен ми казваше поне, че съм най красивата, ще друга като мен няма, да намери, че е глупак, че адски много съжелява, защото съм най хубавото в живота му. Но, никога не спря!
С по грозни, но го правеше винаги след всяко обещание, бях влюбена давах шансове, започна, да посяга, исках, да скъсаме, защото избирах вече себе си пред него. Виждах, че няма любов, но се надявах. Докато един ден не се осъзнах, че избирам себе си пред него! Той не ме обича, лъже, посяга все повече и реших, че избирам себе си, щастието си! Колко мъже гледат жените си като писани яйца, а аз означаваше, да умра, защото боя беше все повече! Той пише, аз видя - реша, да си събера нещата и бой! Обичаше ме, ревеше! Но аз се осъзнах, осъзнах, че след над 4г. той никога няма, да спре няма, да се промени, аз не обичах този човек в, който се превърна, но бях влюбена в началния му образ, бях емоционално привързана, беше част от ежедневието ми, но той не се промени, така беше свикнал!
А твоя човек, дори ти казва, че не си женствена, излиза с други, критикува те - този пък изобщо не те обича и ти го доказва във всеки един момент! Осъзнай се! Дори не си прави труда, да те лъже, защото си му безразлична, не си женствена, мързелива си и т. н. той не пропуска момент, да ти каже, че за него си нищо!
Осъзнай се! Моя бивш, поне ревеше подире ми осъзнаваше какво прави, но такъв си беше винаги във всяка връзка и се обедих, че никога няма да се промени колкото и да иска!
Заминах в чужбина, за малко, за да се отърва, понеже иначе вечни разкаяния, рев и наистина му дремеше, но си беше такъв, нещо което не можех, да търпя повече понеже ме сриваше всеки чат всичко! А твоя хубавец те обижда! Казва ти в очите, че други са по хубави и т. н. и ти говориш, за любов? Няма любов, ти го обичаш, но той не те обича, нито те харесва, нито те иска, нито му пука. Безразлична си му, търси други, а на теб ти казва, че си нищо! Отвори си очите! Не се занимавай с такива боклуци! Сама казваш, че е боклук ама проумей го, на не му пука за теб, подиграва се с теб! Зарязвай го момиче, не си съсипвай повече живота и психиката заради него! Един ден сам ще те натири, сам ти казва буквално, че за него си грозна, не те иска по никакъв начин, държи се ужасно, и не няма да му дойде акъла! Не е до акъл, а до характер, нрав просто си е такъв, проумей го, приеми го. Разделете се, заслужаваш любов, а не боклук, който не те иска и те мачка, срива те! Не си струваю няма какво, да чакаш повече стига с това привързване, ще има и други и ще те обичат! Ще разбереш какво е, да си щастлива, обичана, желана, единствена! Зарежи го, ставам банална, но съм преживяла почти същото и няма смисъл, а този дори се държи зле, казва ти буквално, че си едно нищо, за него само критики към теб, а с други жени? Каква любов той е малоумник, остави го да си блъска главата сам, друга като теб няма да има в жалкия си живот! Не се съсипвай, поне да те лъжеше бе момиче, а той ти казва, че няма нищо женствено в теб! Що за връзка? Само те съсипва, а можеш, да бъдеш щастлива! Сложи край, за да си добре всичко ковто чувстваш е заради него, а можеш да си щастлива, дай си шанс, да си щастлива! Едни жени ги обсипват от внимание, ласки, любов, дребни жестове, щастие, а ти какво искаш, да те мачка докато напълно те срине ли? Струва ли си? Моля те, осъзнай се! :)
За жените ако беше само, ок - греши се, но това отношение показва, че не му пука, безразлична си му, дори по зле! Стегни се, той не е нищо повече от боклук, няма нищо мъжко. Ако не те обича, щеше да ти го каже, а не да те обижда като нищожество, като лична, непотребна вещ!
Отърви се! Нищо няма, да се промени докато е в живота ти този мухльо!

5.   Милата! Хубавото в твоя случай е, че са минали само 3 години. Видяла си раелната ситуация. Това, че далеч не е розова, не е основание да си затваряш очите за реалността и да чакаш годините да станат9. Както аз направих, защото повече ще те боли.С психолог, да, важно е да имаш подкрепа. Аз се боря да се отскубна сама. Дори съм почти на финала. Няма да го излекуваш. Аз опитах, други са опитвали.Нима не можем да обичаме, но и да съхраним себе си. Хубаво еч че нв живееш с него.Още повече би те болло. Ами възможността е една, и тя е колкото по-навреме, по малко проблемно ще отшуми.Стискам палци и пиши ка се развиват нещата.

6.   Обвързването с някой, който има такива личностови отклонения, може да се случи на всеки., за това не се обвинявай. Психопатите обикновено не са серийни убийци. Те са хора, които съсипват връзките си, защото не изпитват никакво съчувствие и не зачитат другите, не изпитват вина, нямат почти никаква съвести не се притесняват от последствията. Отлагане на неизбежното утежнява нещатс. По- добре 3 отколкото 10 години както аз. А и живях в тях. Много трудно е да се отскубнеш. Успех и пиши.

7.   Познавам една двойка, 16 години в такава връзка! Момичето се осъзнал на 32, замина за чужбина, така се отърва. Но психиката и беше разбита и чак сега на 41, за живя с мъж, но за деца... Едва ли! Един изгубен живот за какво?

8.   От авторката:
Ако все още чакате развръзка:
Той лятото беше заминал да работи на морето и месец-два след като се прибра, разбрах, че там се запознал с някаква, правили са с*кс, продължили са го като връзка и така 2 месеца, докато не го хванах. О, Боже, не знаех на кой свят съм, щом разбрах. А той дори ме бъзикаше, казвайки, че е изневерил/и казва името й/. Покрай майтапа да си кажем истината, нали така?
Той каза, че не е осъзнавал колко съм стойностна, че всичко съм правила както трябва, но е мислил нещата по грешен начин, както и да е. Сега бавно събирам парчетата от себе си и се оправям. Благодаря ви!