Мъжете, които избират да си тръгнат
Здравейте.
Понастоящем масово хората се разделят. Поради една или друга причина. Говорила съм си с мъже за това. На въпроса ми кое провокира мъжа да се откаже от една жена най общо и най често ми казаха, че:
Не ценят жената
Изневяра
Жената се мъчи да ги промени
Просто подход в междублоковите отношения.
Е, заслужава ли си човек да дава мило и драго да запази общ живот, който е в помуразруха от самото начало на връзката. Защо толкова време, ами защото за някои е важно те да определят краят.

Коментари

1.   "подход в междублоковите отношения"

Това някакъв нов slang ли е? Междублоковите отношения по мое време не бяха чак толкова интимни :)...

Като някой ти бие шута и те замени с нещо, поне според него, по-добро, не мисля че има такова нещо като "общ живот", че да го пазиш... Така че проблемът ти е лесен - не си заслужава. Вече ако реалният ти проблем е, че не можеш толкова лесно да сменяш зъбните предавки, валовете, осите, сещаш ли се, нещата са по-сложни. Аз написах цяло есе в otkrovenia защо модерните взаимоотношения не могат да работят градивно и ще дегенерират до най-нисшите човешки качества, тъй като се базират единствено на егоизъм, и в тях единствено по-големият егоист печели. Но на повечето не им пука, щото искат да са "свободни". Ма бъдете, мен ми е все тая. Но ето ти как работи, ти сама го пишеш. Ако не искаш теб да те зарежат - зарежи другия първи! Когато ти напускаш връзката, правиш го по твоите правила. Това е АБВ-то на модерните... междублоковите отношения :)... И за мъже, и за жени.

2.   Страх, че няма да са достойни партньори. Примерно нямат нужната заплата и нямат самочувствието да създадат семейство и бягат. Не могат да се доверят и причините са много. Живее им се и още един куп причини

3.   Мъж на 30г. След 3 годишна връзка и годеж се наложи да разруша всичко и да си тръгна и то при положение че умирах за жената до себе си, бях правил всичко за нея което естествено е по възможностите ми. Но тя така и не спря да се опитва да ме промени във всичко! Изкара всичките ми приятели с които бях от 20г. т. е. от хлапета, хора които милион пъти са ми се доказали в използвачи и манипулатори. После с времето парите все не стигаха и тя все искаше да търся по платена работа! Накрая ме замъкна в Германия като аз бях няколко пъти там и знам че нещата не са както тя ги виждаше в главата си, хем веднъж и тя бе опитвала с пълен неуспех! Въпреки това с хиляди убеждения ме завлече! Там тръгнахме зле и към дългове, тъй като аз си скрих личните спестявания защото искаше и тях за разноски и какво ли още не без дори аз да съм искал да бъда там! Тоест опитваше се да ме промени по всячески начин и когато не успя думите и бяха "мисля че аз не съм жената за теб щом не успях да те променя". Е няма как да стане и тая черта я ненавиждам защото аз я взех такава каквато беше и не съм се опитвал да и налагам или променям нищо! Накрая си събрах багажа и се прибрах и я оставих да си намери глупак които да променя и е склонен да изкриви целия си живот досега за да угоди на една патка! Поздрави

4.   Жената е сътворена да е помощник на мъжа, не негов господар, не да го критикува, изисква, да му мрънка, да го преценява, да иска от него доходи, професия, материални придобивки, внимание и т.н. Всяко отклонение от първоначалния замисъл води до крах, особено в настоящия либерален модел на алчност, използвачество и егоизъм. Значи от жената се очаква истинска любов, смирение, вярност и безусловна подкрепа. Това са качествата които могат да задържат един мъж. В момента една жена с промит от феминистки идеологии ум вижда мъжа само като източник на блага. Напълно естествено е при такива условия всичко рано или късно да се разпада.

5.   Към номер 3: да, отлично добре те разбирам. При мен въпросът с промяната също е изключително съществен. Аз си бях поставила една от целите да не ги променям, защото дори беше важно за мен да запазим и двамата такъв какъвто бе нравът му от начало. Спрямо мен имаше критики, които в началото имаха основание например свързани. с по-груб речник или други. Полека с времето обаче се получи вмешателство в цялата ми житейска философия, в начина, по който се получават нещата ми и по който някак постигах поставени цели. Постепенно индивидуалността ми, различното в мен стана враг номер едно във времето живота. Десетки неща променихме но все се намираха нови и нови. За съжаление, от един момент насетне, някак желанието му да се променя започна да се изразява по гръб и обиден начин. Манипулация заплахи и притискане до резултат. Опитах да говорим, че когато ми каже и го обседим кое да променим как и защо има на 100% съдействие по въпроса. Но уви комуникацията потъна незнайно в кой момент и сякаш съм казала безброй важни неща в дупка в парка и съм я закрила обратно.
Благодаря за коментарите. Помогнаха ми мноооого да си дам сметка, че колкото и да обичаме някого, щом в ДНК то или възпитанието му е програмирано да не приема хората каквито и да се, няма начин по който да се преодолее това и да се съхрани връзката.

6.   Не знам какво си заслужава, но ще ти кажа мен какво би ме карало да се махна.
1. Добре са се насочили по-горе в коментарите, това постоянно да се опитва да ти промени някакви неща, защото според нея така е правилно. Окей, пробвай с нещо и ако не стане, млъкни и продължи напред!
2. Да ти държи сметка, да не ти уважава личното пространство. "Къде беше, с кого беше" и така нататък. Да ти рови по телефон/лаптоп. Ако толкова имаш някакви проблеми, следи ме, но без да те разбера никога, че иначе лошо.
3. Да не ти обръща внимание и да не ти уважава мнението и казаното.
4. Да ходи наляво - надясно по чуждо.
Сигурно има и още, но главно тези неща са при мен.

7.   Като избират да си тръгват, прав им път. Не мисля че живота на една жена трябва да се върти около един мъж. Една жена е трябва да има собствен живот, кариера и прилична банкова сметка. Прекалено много се надценяват някои мъже и това им играе лоша шега.

8.   Номер 4 - много вярно!

Номер 6: "4. Да ходи наляво - надясно по чуждо. "
Оставам с впечатлението, че един път а седмица-две е поносимо. Надявам се доста по-рядко да е неприемливо.

9.   Моето скромно мнение е, че понастоящем масово хората се разделят защото изобщо не са се събирали. Понастоящем, и момчетата, и момичетата не търсят връзка, а забавление. Съвсем примерно - момиче, което е започнало полов живот на 14-15 годишна възраст, няма като как да търси връзка, същото важи и за момчетата. Започвайки полов живот от най-ранна възраст, няма как да не се натрупа опит в разочарованията, а от там нататък "пада пердето", раздялата с всеки следващ полов партньор е все по-лесна, а когато дойде времето за наистина сериозната връзка, човек е вече емоционално изтощен и не му се полагат усилия, предпочита да смени партньора, да изконсумира новата тръпка и така до безкрай. Напускали са ме, напускал съм и винаги е било различно, но в дъното на всяка една раздяла е стояло нежеланието на една от двете страни да се положат усилия за надграждане на връзката. Ще си позволя една аналогия с училище, когато не си си научил урока имаш две опции, бягаш от час или рискуваш да ти пишат двойка, а на поправката ще трябва да си научил и този урок, и всички останали. Болшинството хора предпочитат бягството и се оказват с ненаучени уроци, а животът не прощава, пише двойки дори когато си избягал от час.