Рутината ме убива!
Здравейте имам приятел от 8м. В началото всичко беше наред.. избързахме според мен, но.. факт. Премести се да живее при мен тъй като аз живея сама в квартирата си. Помага ми в домакинството, обичаме се, но има един голям проблем.
Аз съм човек, който обича живота.. обожавам да пътувам, да се забавлявам с приятели, да посещавам нови места и общо взето да съм постоянно на някъде по света и у нас, когато имам свободно време. Студентка съм и работя. Имам възможности а и родителите ми също, докъто той не. Това не ми пречеше до скоро. Не съм от типа момичета, които искат скъпи ресторанти и подаръци.. не пречи, НО. Той си седи само вкъщи и гледа телевизия в свободното си време или се събира с приятели и играят някакви тъпи игри на компютъра все едно е на 12 а той е на 24 забога. Един път не е дошъл с мен когато ни канят на събиране или нещо друго двамата, един път не е предложил да отидем някъде и оправданието му е средствата(аз плащам квартирата и сметките, храната си я делим). Заплатата му е около 1000лв и не знам къде ги харчи и все няма пари. Другият проблем е, че е само на думи, но никакви действия. Примерно захване се с нещо извън работата си за допълнителни доходи и се отказва бързо, започва второ нещо и пак се отказва поради негови си причини. Има амбиций уж за нещо а седи и цъка на компютъра с глупавите си приятели, които нищо не правят по цял ден а само пушат трева и нищо друго.
Говорила съм безброй пъти с него по тази тема, но резултат няма и това си е. Всеки път се стига до скандали и караници. Той просто си знае неговото. В същото време ми се сърди защо навсякъде ходя сама, с приятелите ми или родителите ми по пътувания и излизания. Сърди се едва ли не, че предпочитам тях пред него. Не мога да му обясня, че ми писва с него да седим вкъщи и да гледаме филми.
Трудно ми е да свикна с неговия начин рутинен на живот! Млади хора сме все пак. Като стана на 60-70 ще си седя вкъщи няма проблеми.
Имах връзка преди него с друго момче, с което обикаляхме, изненади, пътувания и т. н(не ми ги е плащал той)и това някак си ми липсва и не мога да свикна да седя по цял ден в нас и да гледам филми.
Постоянно ми казва, че на него му било достатъчно просто да седи с мен, прегърнати и да си прекарваме времето заедно. Разбирам го, да и на мен, но рутината на нвговия начин на живот ме убива. Обичам го, трудно ми е да кажа край и не знам какво да правя вече. Извинявам се ако имам правописни грешки, но го написах набързо.

Коментари

1.   На това му се вика несъвместимост в характерите. Не мисля, че има оправия, сори.

2.   Не е несъвместимост на характерите, а различия в ценностните системи.

3.   Не сте един за друг, то е ясно.

4.   Ами приятелят ти е геймър, и аз съм такъв с разликата, че обичам да пътувам и да посещавам обекти (и съм човек с много интересни като цяло), но не го съди за това, че харесва игри и не е детинско само защото на вас жените ви се струва. Така както вие обичате да стойте пред огледалото по 1 час ( образно и примерно го казвам, ), което намираме за глупаво така и ние си имаме интереси който не са споделяни от женската аудитория основно. Относно темата, мисля, че сте 2 различни типажа хора с различни интересни и не знам как сте издържали 8 месеца така. Аз също не бих желал приятелят ми да стои по цял ден пред компютъра и като цяло стоенето в къщи по цял ден и в крайна сметка нямате никакво разнообразие и започва да става скучно след определен период, да не говорим ако това е редовно ежедневие в продължение на години. Решението е твое, но лично аз виждам несъвместимости и отлагане на неизбежното, което ще се случи по едно или друго време.

М 25г.

5.   Разлика в интересите. Разлика в доходите - ако са в полза на момчето не е фатално, но в твоя случай, ако си мислиш, че е проблем сега за бъдещето ще има проблем. Мой приятел през времето когато издържаше жена си докато е студентка и я водеше по екскурзии нямаше никакви проблеми. И когато стана високоплатена, а и неговите доходи спаднаха. Все по-често се поставя въпросът: защо тя да му плаща?

Винаги е проблем когато жена изкарва повече пари.

6.   Момиче, губиш си времето, няма никакво бъдеще тази връзка, не сте един за друг, преживей го, раздели се с него и това е.
Само се тормозиш.

7.   Двамата гледате на живота по коренно различен начин. Дори ако някой от вас, той или ти, въпреки всичко, реши тотално да се промени, за да бъде връзката ви по-хомогенна и хармонична, ще се превърне в друг човек и нещата така или иначе ще се доунищожат.

Звучиш ми като някой, който вече е взел решение за себе си. Доведи го до край това решение и прекъсни отношенията, които те измъчват и тормозят повече, отколкото да са приятно предизвикателство и мотивация за успех.