Втори шанс за първо впечатление няма?
Здравейте историята ми може да е малко по дълга затова които няма време може да подминава, просто искам да споделя и чуя вашите мнения!!! Мъж съм на 30г. от София, като последните няколко години бяха кошмарни за мен в личен план като смърт най-близкият ми човек(роднина), след това се разделих се с жената която толкова обичах защото ме предаде, а за капак изминалата зима лежах в болница извън страната и без малко да ритна камбаната като все още се възстановявам вече 10 месеца от тогава. След раздялата си с бившата си жена имах множество авантюри и т. н., но вътрешно бях наранен и смазан на тая тема, че подминавах нещата за нещо по-сериозно, а и жените с които имах авантюри с едно или друго ме притискаха и бързо всичко приключваше най-вече от моя страна. След зимата на 2017 и това че едва оцелях, реших тази година да дам на пауза всичко. Не работя, но спортувам, ходя на почивки от време на време, просто лекарите ме посъветваха да гледам себе си поне година! Последния месец обаче се случи нещо непредвидено за мен, тъй като не работя и запълвам деня си с други неща та доста често съм и онлайн във фб до момент в които от коментиране на снимки на общи приятели се запознах с една мацка на 29г., познавахме едни и същи хора но ние лично не се познавахме, дори самата тя ми прати покана за приятелство. Другото е ясно от дума на дума стана разговор и така около няколко седмици си пишехме нон стоп, като тя самата предложи да се видим. Доста се почудих дали да се срещна с нея, но въпреки всичко си казах може да е за добро човек никога не знае. Уговорихме се и я чаках на уреченото място като си мислих едва ли ще ми хареса визуално на живо ще си пия кафето и чао. Да ама не, мацката дойде и аз се изциклих беше уникално симпатична и чаровна, седнахме на кафе беше около 9 часа вечерта като това кафе продължи до 1 и след това разходка. Видимо през цялото време тя флиртуваше с мен, погледи, закачки и т. н.. Всичко мина и на следващия ден ми спукваше месинджъра или директно ми звънеше. В един момент колкото и да се бунтувах (вътрешно в себе си) след разговорите и всичко взех че клъвнах а това не ми се беше случвало от 2013г. когато се запознах с бившата си жена. На следващия ден момичето предложи отново да се видим вечерта и се видяхме като седнахме на ресторант, говорихме за всичко както и за връзки и т. н. Тя самата ми сподели че преди няколко месеца е прекъснала дългогодишна връзка и че се е видяла с по бившия си в момент на слабост през това време, абе общо взето всеки си каза през какво е минал и т. н. В края на вечерта се разходихме и поседнахме в един парк близо до тях като продължихме да си говорим и в един момент за секунди настана мълчание и аз понечих да я целуна, като тя ме избута за рамото и каза о, не, не и докато беше о не, не ме издърпа и ми скочи тя! Целунахме се няколко пъти след което ми каза не ми е сега до връзки и т. н. като и аз и отговорих окей няма проблем от моя страна, стана доста късно и ми каза че трябва да тръгва понеже е рано на работа, предложих да я изпратя отказа ми. Прибрах се и писах не отговори, а ми се обади директно и ми пожела лека нощ. На следващата сутрин заваляха извиненения от сорта " Извинявай ако съм реагирала остро и т. н. " и ако желаеш можем да се чуваме, виждаме и т. н. но незнам дали случката от снощи ще се повтори, казах и добре няма проблем, макар, че и беше ясно, че това много не ме устройва. Продължихме да си комуникираме, след няколко дни тя имаше рожден ден и реших да и изпратя цветя на работата, след което получих обаждане с благодарности и си личеше че е щастлива по гласа. Всичко до тук добре, но след това обаждане всичко секна няма обаждания, няма писане нищо. Опитах в рамките на няколко седмици да разбера защо се държи така като и писах два пъти и се чухме 1 път за 3 минути и всичко беше изпросено казано с по две три думи като ме отбягваше умишлено. Е добре така да бъде, ядосах се защото отношението и беше обидно все пак можеше да каже и щях да разбера каквато и да е причината да ме отбягва, все пак сме вече зрели хора! Минаха няколко седмици като аз си спрях чата и следването и в фб, че като я видех на линия се сещах и се дразнех, до момента в които преди два дни имах имен ден, а тя от нищото ми писа ей тъй като ме поздрави ме най-учтиво а аз само благодарих и това беше, нито дума повече от нея, но и аз не писах нищо повече. Доста се ядосах защото скоро не ми бяха въртяли подобен детски номер, сякаш сме на 18г. По лошото е, че найстина много я харесах а това се случва изключително рядко. След около 10 дни имам и Р. Д., та се чудя дали да не изтрия нацяло, защото изобщо не искам да се сещам за нея а определено тогава тя отново ще ми напомни за себе си, незнайно защо. Просто поведението и ми направи супер лошо впечатление а мисля че втори шанс за първо впечатление няма, дори и нещо да се промени от към нейна страна което ме съмнява. След толкова гадости напоследък помислих че може би се задава нещо хубаво и ново на хоризонта, но уви!

Коментари

1.   Еми тъпа работа, факт. Кому е нужно цялото размотаване и разиграване, не сте на по 16 наистина. Освен ако не излезе с много приемливо обяснение, зачеркни я.

2.   Брат, имай достойнство, една жена не е само външност, обедил си се лично, не се занимавай, режи и късай сенджира

3.   Ами според мен си избързал доста да се "радваш", още по-малко да си правиш някакви равносметки и т. н. Нормално е човек да го прави, защото иска всичко да му е ясно и да е подредено, но с тия работи не действа точно по този начин. Чудя се ако те беше скъсала от секс, после какво щеше да мислиш :D
Така, както вие на нас мъжете, така и ние на вас жените :) Шегата настрана, в позицията си си да не позволяваш да те въртят на шиш, голям мъж си, смятам че можеш да си преценяваш битките и да не драматизираш излишно :)

4.   Ако знаеш само колко 'зрели мъже' изчезват и се появяват от нищото в живота на една жена, известно като 'ghosting', зарязват децата, които са направили, казват, че обичат, а изневеряват... Та, драги, дори да не си от тези 'зрели мъже' - защо се чудиш, че има и такива жени, след като отношението на вашия пол към нас е покъртително, пък и всички сме ореди всичко хора, един вид, така че? !
Някои са такива поради лошо възпитание и лоши семейни примери, а други, защото са били наранявани от емоционално сакати хора, и им е писнало да се държат човешки, а да получават само гавра насреща си, и започват да се държат като хората, от които са били наранени. Има и трети тип хора - такива като мен, които не се занимават с никого, защото съм се нагледала на декаденти.
Няма какво да се чудиш, мисли логично, нали мъжете го могат? !

5.   Не се занимавай, не си трови живота с излишни мисли и вълнения. Не е подходящата, щом нещата от самото начало са толкова сбъркани. Сложи хикс и продължи напред. На 30 си, не на 60. Желая ти щастие и успех!

6.   Няма втори шанс за първо впечатление, но има шанс за второ впечатление - опознаването на човек не става от няколко срещи. А и не весеки може да преценя хората обективно. Например, аз не мога да ти дам адекватно мнение, без повече подробности от личния ти живот и без да те видя що за чивек си в дългосрочен план.

7.   Жените могат да са мега дебелоглави и прости същества, и най-вече - тривиално, но - определено не се знаят какво искат, което според мен е мн примитивно поведение. Понякога дори и да имат нещо хубаво в ръцете си, и сами да го създават - могат да го прегазят заради съвсем странични съображения - не е и нужно да е друг мъж. Или се въздържа заради някакви глупости, или пък чисто и просто те разиграва защото още таи към бившия си, или има трети човек. И аз станах жертва на подобно тийнейджърско "хем-боли-хем-сърби" поведение от страна на 30г. жена (аз съм на 35), с което си разказах играта и все още ще има да ми разминава. Подобхни нелепи "вясвания" в живота са наистина доста коварни кофти номерца, които наподобяват някаква гавра едва ли не. Просто при първи сигнали за това - човек трябва да се дистанцира от вредната друга страна, за да не хаби време и нерви. Но разбира се, когато сме хора и имаме чувства, винаги ще опитаме няколко пъти през което време ще се нараняваме и ще страдаме. Изолацията е инстинктивна и очаквана реакция, но човек трябва да се пази и от нея, защото същата може да се окаже и капан за повтаряне на ситуацията - стоейки на страна след време просто се хвърляш на отношения, които могат да приличат на онова необходимото, но да нямаш късмета да се окаже това - и обратно в мрака. Може би просто човек трябва да приема тия неща и да износва болката докато стигне до онова истинското... Но на такива детински tricky гевезалъци и подигравичици - тегли им майната човече, това е смях, и не смях за теб, а за съществото което демонстрира подобно отношение спрямо теб.

8.   Не прави нищо.. абсолютно нищо.. живей си живото все едно я няма... сама ще се появи след време и тогава ще я мислиш..

9.   Номер7, намери си по - възрастна от теб жена и няма да имаш такива проблеми :)

10.   Няма дума НАцяло!

11.   до 10

https://rechnik.chitanka.info/w/НАЦЯЛО

12.   Аз съм момиче и съм в подобно положение е „мъж” на 25. Много незряло и тъпо отношение, не знам защо го правят. Винаги съм харесвала точно и ясни отнишения без недомлъвки, камо ли поодбно с неписане и спиране на всякакви контакти. Не сме на по 18 както каза, че да го правим. В крайна сметка след месец опити от мен по веднъж седмично спрях да се занимавам с него. Направи и ти същото.

13.   От автора:

Благодаря за всички коментари оставени от вас. Именно понеже и аз харесвам и държа на точни и директни хора съответно много мразя недомлъвки и недоизказани неща. И не нямам намерение да се занивамавам със съответната жена повече, определено изобщо не си заслужава! Принципно такива хора както някои в кометарите бе споменал рано или късно се сещат за нас за едно или друго! Когато останат сами, разочаровани от трети човек или им е скучно тогава се сещат за нас, но вече е като след "Дъжд качулка". При мен тогава обаче всички симпатии които съм изпитвал към този човек са отдавна изчезнали, и ще се сетя за него само с огорчение! Мисля, че тази жена след като се оставила с бившия си и се е видяла в момент на слабост с по-бившия си и после се среща с мен, тя самата дори незнае какво иска и най вероятно пасува! Но дори нямаше смелостта да ми каже в очите всъщност каква е реалната причина дори и да не е тази! След като не е писала от доста време а ме честита за именния ми ден и пак изчезна и не ме трие/блокира, мисля че ме държи за резерва за каквото и да е. Но това няма никакво значение защото в крайна сметка постъпката и е адски обидна! Все още се чудя дали да я изтрия окончателно или да я оставя така че след време ако се появи да и натиря носа, за да види колко е яко чувството след това! Не съм такъв човек, но найстина не понасям такива хора!

До Коментар 1 - Да тъпа работа е, и не си заслужава дори вниманието!

До Коментар 2 - Благодаря брат! Имам си достойнството въпроса е, че те го нямат което е жалко!

До Коментар 3 - Не съм се "радвал" предварително, а просто подходих човешки! Не драматизирам а споделям!

До Коментар 4 - Много хейтърско казано! Е сама виждаш драга... както има такива мъже има и такива жени, полът няма значение а по скоро какъв човек си!

До Коментар 5 - Благодаря, така е да! Още не е започнало нищо и простотиите са на лице, представям си ако бяха станали нещата колко сбъркано щеше да е всичко!

До Коментар 6 - Определено опознаването не става за няколко срещи, но съм изумен как може да се изложи само за цели две и да се представя в моите очи за точно това което не е!

До коментар 7 - Благодаря ти приятелю, прав си за всичко. Твоят коментар няма какво да го коментирам, в него ти си изказал всичко точно и на място и е супер обективен!

До коментар 8 - Съгласен съм и с теб, и аз мисля че е въпрос на време! И когато доиде това време може би ще и разясня някои неща ако имам желанието изобщо де!

До коментар 12 - Това пък момче да го прави и то на 25г. което си е всъщност вече мъж, е направо недопустимо! Само представи си за вбъдеще какъв мъж ще е това т. е. никакъв! Браво на теб, че си го разкарала още от рано!

14.   Да, това са дразнещи, нерешителни жени които им липсва интегритет. Режи я тая кучка, очевидно е, че играе тъпи игри и нещо не и е наред, не и се връзвай, не и давай внимание.

15.   Ключът от бараката в този случай е, че дамата определено е очаквала неангажиращ секс от теб. След като само си я целунал и не си довел нещата до секс още същата вечер, на другия ден тя е съжалила за "лекото" си поведение и рязко е дала на заден. Вероятно има друг мъж, с когото е в сериозни отношения или възнамерява да е в такива, но когото явно не желае достатъчно, щом се държи така.
Съществува и някаква малка вероятност ти да си я отблъснал с нещо, но тук мога само да гадая.
Коментиращите преди мен ти дадоха доста точен съвет как да излезеш от ситуацията - спри всякаква комуникация с нея по какъвто и да е повод. Ако ти честити рождения ден, мини само с едно "благодаря". Номерът не е тинейджърски, а е нормален за много жени, които търсят "еднократни забежки" и после съжаляват. Приеми го за нормално и продължи напред без да мислиш много много за това.... в никакъв случай недей да се фиксираш и да търсиш обяснения от нея, това съвсем ще те закопае.

17.   Незряло поведение! Това говори много. Не се занимавай!!

18.   И аз наскоро имах подобен случай, просто изобщо не си заслужава времето и нервите за подобен човек!

19.   От Автора:

Искам да завърша поста си, като кажа и какво се случи със съответната "жена". На самия ми рожден ден тя нито ми писа на стената в фб нито на лично съобщение! Изумлението ми дойде когато директно ми се обади по телефона и ми честити като каза че държала да го направи лично а не с писаници! Съответно Рожденния ми ден мина аз и писах веднъж след това и пак последваха два три изпросени отговора, едва ли не отговори, а накрая дори и отговор нямаше! Спрях да пиша изобщо а то всъщност аз да бях писал като цяло 5 думи на кръст. И ето мина седмица и тя отново потъна ни вест ни кост!
Това страшно много ме подразни отново и защо го направи! След въпросните срещи още тогава се покри и ме игнорира, след което спрях да я търся. Включи ми се в фб за именния ден и ме честити и изчезна до Рожденния ми ден тогава ми се обади честити ме и пак изчезна, опитам ли се да я потърся е измъчена работа и няма никакъв смисъл, сякаш се закопавам.
Просто немога да го разбера това поведение и то от възрастен 30г. човек, винаги съм търсил логика в нещата но тук не намирам никаква!? Е както и да е или ще я изтрия от всякъде или просто ще я оставя "висяща" нямам си идея все още, най жалкото е че найстина я харесах и то доста от което съответно си изпатих!

До номер 14 - Много яко казано като абсолютно съм съгласен с теб! Определено играе някакви тъпи игри! Не си струва знам го просто аз се захласнах но и това ще мине. Колкото до внимание, до тук бях!

До Номер 15 - Предположих го това още след срещата която мина в ресторанта. Самият ресторант бе близо до апартамента ми като след това в парка, преди и след целувката и намекнах че живея сам и наблизо с цел да разбера накъде клони. Е не беше и за секс. Вероятността за мен е просто да е искала някои да и чеше женското его, получи го и се покри! Не мисля че съм я отблъснал аз с нещо след като ми обади за РД.

До Номера 17-18 - Абсолютно не мисля да се занимавам повече, приключих с тази "интелигентна" жена!

20.   Оф, жертво, мъж ли си или какво? Мъжете се държите по абсолютно същия начин когато искате само неангажиращ секс с някоя. Правите се на шутове, супер заинтересовани, лицемерничите, лъжете, само за единия секс, ако стане. След това я търсите само когато на вас ви скимне, проверявате как е, дали има интерес към вас, за да я минете, ако видите, че не става, проверявате още няколко пъти, все по поводи или си измисляте някакви поводи, докато осъзнаете, че няма да я изчукате и изчезвате в небитието.
Нека ви е, с вашите игри, всичко се връща!