За един миг животът ми рухна
Здравейте, пиша тук не толкова заради съвети, защото вече доста такива получих, а просто за да споделя, защото имам нужда да говоря!
Моята история е доста дълга, все пак ще се опитам да напиша най-важното и ще съм благодарна, ако го прочетете докрай!
Момиче на 23 години съм, от Пазарджик. Заминах да уча в София и записах нещо, което нямах представа какво е, за което и до ден днешен съжалявам. В курса имаше пет момчета, едно от които имаше симпатии към мен и лека полека почнахме да си пишем. Той имаше връзка просто ей така, аз пък се чудих как да кажа на момчето с което бях, че вече нямам чувства. Той беше и първото ми гадже в живота, но с него не сме били интимни. Та започнахме да си говорим за тази тема и аз в началото не го харесвах, но си викам тка и тка съм сама, а в курса са пет момчета, ще опитам. И две години и половина бяхме заедно нон стоп. Лошото е, че той е от Видин и страшно привързан към техните, докато аз с моите съм в постоянни конфликти. И през тези години аз почти постоянно плачех и се чудих дори как ме търпи, но той казваше, че мн ме обича, че иска дете, сем с мен... Мина време той завърши, аз още влача изпитите. Сега ще записва магистратура и се бяхме разбрали да живеем в София, а аз някак си усещах, че това няма да стане, може би защото винаги съм негативна или нз защо, но усещах. И преди един месец той започва да пише само за лека нощ и добро утро и аз исках да го изпитам и казах, че това повече не може да продължава и май ще трябва да си дадем време... нещо, което не мислех, но исках да го изплаша.. той първо викаше да се видим и да поговорим, но после изведнъж сервира, че от известно време нз кво изпитва и затва се държи така и за момента искал само да учи... питам какво иска от мен той казва, че нз.... викам как след толкова думи ми казваш, че нз... той каза дай ми малко време и аз ще те потърся... След което аз 6 дена се обяснявам, пиша романи както винаги, той дори не го прочете... и на 7 ден, деня, в който правехме 2 год и един месец ми казва, че повече не иска връзка, той бил такъв просто днеска едно му идвало, утре друго... и след няколко дни гледам едно отбелязване с друга, блокирах го и до ден днешен не смея да го отблокирам, а мн искам да знам какво се случва... той винаги е мълчал, когато сме се карали и аз все пиша романи и този път вика край дотук бях, но пък и не вярвам да е изневервал, защото всяко лято аз съм си тук в Пз, а той във Видин и чак дотук не се е стигало, а в София сме били нон стоп заедно и той дори не е имал време да има друга, а и казваше, че ако има нещо по-добре да кажеш на човека...
Още много имам да кажа, от този един месец не съм на себе си, ходих на психолог, пия хапчета, не ми се живее вече, искам сао да върна времето, защото все пак си мисля, че аз съм по-виновна за нашата раздяла, но все пак това ми е първа връзка и изобщо нз как да се държа....
То се очакваше, че това огромно разстояние ще ни раздели, дори да имахме деца те вечно щяха да са разделени от едните си баба и дядо, в случая моите.. донякъде си мисля, че е за добро, но не мога да се примиря и нз дали някога ще мога...
Съжалявам за грешките, които съм допуснала, но плача докато пиша и дори не искам да се връщам да чета отново, за да редактирам...
Ще съм много благодарна, ако прочетете докрай и ако отговорите какво мислите или имате въпроси да уточня и много моля без обиди, достатъчно страдам...
Благодаря Ви!!!

Коментари

1.   Аз едно не мога да проумея от цялата история (надявайки се, че можеш да търпиш критика) как момиче на 23-годишна възраст може да пише по този начин, при положение, че най-вероятно има семестриално завършено висше образование? ! Вие сте неграмотни, а искате да се множите? Това не го проумявам кой себеуважаващ се човек би допуснал да се случи...
Колкото до въпроса ти, мога да ти кажа, че това са детски истории - връзката ти отдавна е отлетяла и изветряла, а момчето пред очите ти си е продължило живота си. Какъвто ти е стила на изказа, толкова си и неграмотна емоционално. Бих те съветвала да се укротиш малко и да хванеш юздите на живота много сериозно, защото съм сигурна, че не желаеш да свършиш като някоя изтривалка независимо на кого :) Животът не те е чукал достатъчно, защото си личи, че си и доста разлигавена. Постави си цели в живота and GET YOUR SHIT TOGETHER.

2.   Преодолей го нямаш друг избор.

3.   Гаджето ти е скъсал с теб, и???
Не разбирам къде е голямата драма, че чак живота ти е рухнал? Ако ти се случи нещо от което наистина живота рухва сигурно ще се самоубиеш.
Стегни се малко, на 23 си, не на 13.

4.   Оффф леле, така си и знаех, че веднага ще започнете... Исках да напиша възможно повече неща и знаеш ли в момента колко ме инт кое как е написано, аз за себе си знам, че съм умна и няма да се доказвам пред никого.... Исках да споделя болката си просто, но явно сгреших... и да мислила съм за самоубийство, защото представете си, че има и такива хора и само аз си знам какво ми е било на мен и близките ми

5.   Това е стандартно изхабяване на връзката от страна на жената, класически сценарий. Ето го и него: основното е, че тя се мисли за специална и, че всичко трябва да се върти около нея и да се задоволяват капризите и. Тя натоварва партньора си с проблемите си и постоянно иска внимание, смята, че тя е специална и той трябва да се погрижи на нуждите и. Тя самата не влага толкова колкото взема от връзката. Връзката подобно на растение започва да изсъхва, липсват живителни сокове, жената е твърде егоистична и изчерпва любовта и от нея остава само празна обвивка. Тя знае дълбоко в себе си, че вината е нейна, но се жалва във форуми и други жени я успокояват, че вината не е нейна а той е използвач и негодник и цикъла продължава.

7.   Не се обръщай назад. С тази връзка нямаш хубаво настояще, та камо ли някакво бъдеще. Забрави и върви напред. Трудно е, но с времето ще избледнее и ще си намериш подходящия човек. Късмет!

8.   Не е заради теб, просто връзката ви се е изчерпала, променили сте се като хора, случва се много често. Знам че те боли, но трябва да се погрижиш за себе си. За какво ти е мъж който постоянно си променя мнението и не знае какво иска. Обърни внимание на себе си, след време ще си намериш по-подходящ

9.   Идеално те разбирам защото и аз съм такава много трудно преживявам раздяла с любим за мен човек, но трябва да го направиш млада си още и бъдещето е пред теб. Намери си друг клин, клин избива това е най ефикасно.

10.   Нз кво да ти кажа, вероятно разст от Пз до Вн е мн голямо, вероятно твърде мн плачеш, вероятно нз кво искаш, може и той да нз.
Оффф, уморих се да пиша на твоя език, ще карам на моя си, а ти ако ме разбереш добре, ако не ме разбереш-пак добре. В случая сама си се нацакала предлагайки му да си дадете време, очевидно си очаквала да ти паднат на колене и да ти целуват краката, ама не си отчела, че "мокрите" са пичове и на тях не им минават плоски номера. За гарнитура на всичко това той се готви за Магистратура, а ти все още влачиш изпитите си, което е много сериозен сигнал, че си дезорганизирана, а никой не иска да влачи чужд хомот. Приказките ти за родителите ти говорят и за нещо друго, освен ако не се окаже, че се самоиздържаш - в противен случай си неблагодарник, а никой не иска да изпада в ситуацията "Храни куче, да те лае". От вторият ти пост проличава и нещо друго - много лесно се докачаш за неща, които в същност са самата истина. Мислиш ли си, че той също не е забелязал (в многобройните ти романи), че си неграмотна и не можеш да си подредиш мислите? И за капак "но пък и не вярвам да е изневервал, защото всяко лято аз съм си тук в Пз, а той във Видин и чак дотук не се е стигало, а в София сме били нон стоп заедно и той дори не е имал време да има друга, а и казваше, че ако има нещо по-добре да кажеш на човека... " - какви изневери, какви 5 лева те патят, вероятно и за тези си фантасмагории си му писла, а никой не обича да го винят за нещо, за което дори и не е помислял.
И последно, за рухналия живот и суицидните мисли - ами хайде, направи го, мислиш ли, че някой ще бъде впечатлен? Ще те впишат в графата на поредния луд и след месец ще те забравят - мислиш си, че на някой каскетът му ще се накриви, дори и да се накриви, ти няма как да го видиш и да изпиташ поредното мазохистично удоволствие от рязането на клона, на който стоиш.
Сори, ама сама си си забъркала л.. ната, в които седиш, единственият ти шанс е сама да се измъкнеш от тях, а това става само по един начин - сядаш си на трибуквието, завършваш си образованието, показваш на околните, че си човек, на когото може да се разчита, хващаш си кормилото на живота и преставаш да хленчиш, че другите те били ощетили, недооценили, измамили и т. н.
Когато и ако прочетеш това, което написах, сълзите ти ще пресъхнат, ще те обладае бяс и ще ти се иска да ме разкъсаш на парчета - използвай тази енергия и разкъсай учебниците, покажи, че си по-добрата или поне не си по-лоша от останалите, завърши вече започнатото и си постави нова цел!
Не на последно място - оправи си взаимоотношенията с родителите, с тях връзката е кръвна, а не спермена!

11.   От админа:
Що за хора сте? Сърца имате ли? Познавате ли ме, че да ме обиждате? Изрично казах, че пиша така, защото съм емоционална, както и в момента!!!!!!!!! Това ли е най-важното как съм го написала в момент на болка???? Вие за кои се взехте???? Съжалявам изобщо, че споделих историята си. Исках просто да споделя болката си и все се надявах, че има още останали хора като мен, които да ме разберат.Пишете каквото искате вече, няма да ви чета обидите.А на хората, които просто изказаха мнение им благодаря от сърце и го оценявам!!!!

12.   "Админ"?!?!?!

13.   Някои не правт разлика между админ и автор