Разлика в годините
Здравейте, искам да споделя с Вас моята история.
Аз съм момиче на 17г. Преди няколко месеца се запознах с едно момче на 30г. Бяхме на кафе с наши общи познати, след време започнахме да си пишем и да се виждаме, разбирахме се прекрасно бяхме 24/7 заедно. Не е имало никакви спорове, спречквания или караници... Всичко беше повече от перфектно и докато се усетя той стана много важен за мен. Влюбих се в него, никой не се беше отнасял така с мен. Но след време той се отдръпна от мен.. спяхме да се виждаме дори спря и да ме търси. Разбира се, веднага исках обяснение за неговото поведение, и отговорът му беше "Много си малка за мен ". Разбира се не повярвах че това е причината, защото още от самото начало той знаеше за разликата в годините и нямаше проблем с това. Бих искала да ви попитам какво мнение имате вие и моля за съвет. Благодаря!

Коментари

1.   Бил съм на мястото на този ти приятел(случка преди седмица), той не е момче, той е вече мъж. Разликата в годините наистина ви е голяма, както беше и при мен(долу горе като при теб, но съм малко по-малък). Човека може да иска семейство примерно, а ти сега започваш своят живот, университет, след време ще искаш да "посмениш" малко мъжете.

Бях на мястото на приятеля ти, и аз така спрях каквото и да е било между мен и това момиче.

2.   Ако беше на 24 примерно, а той на 37 по се връзват нещата, но в този случай, да малка си и непълнолетна дори. Иначе самата разлика не е фрапантна

3.   Ако не греша, съм доста сигурен, че 30 годишен мъж да има любовна връзка с непълнолетна е незаконно. Не знам дали се отнася само за сексуални взаимоотношения или като цяло. Може би наистина те харесва, но се притеснява, че това, което прави, е грешно. Все пак, ти можеш да го съдиш за педофилия, а това може сериозно да навреди на репутацията му, възможностите му за намиране на работа и живота му като цяло.

4.   На 30 год. хората са мъже и жени, а не момчета и момичета. Поне погледнато от перспективата на човек на твоята възраст. (примерно от перспективата на 50 и повече годишните ще Са момчета и момичета) Той явно е разумен човек и правилно е преценил, защото в следващите 10 години мисленето ти и вкусовете ти ще се сменят поне 10 пъти и следователно вероятността да бъде наранен от теб е много голяма.
А в самото начало просто се е борил между разума и емоциите си.

5.   Не, момиче на 24 и мъж на 37 КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ОКЕЙ за връзка. Нищо, че е мечта на не малко батенца..

6.   Така е прави сте, но той сам каза че не иска все още семейство и деца, вчера отново ме потърси и не знам какво да мисля и какво да правя... говори едно прави съвсем друго... объркана съм от всякъде, но пък съм сигурна в това че държа на него и дори да сме заедно няма да сме нито първите нито пък последните с тази възрастова разлика. п. с. след около 3 месеца ставам на 18 и не ме притеснява че съм непълнолетна в момента

7.   N5 Всеки си има лично мнение и различна гледна точка :)

8.   Остави, че си непълнолетна, остави и разликата не е толкова огромна. Въпроса е, че той още малко и трябва, да има семейство - после вече е късно!
Той сега е на 30, ако сега има дете чак на 48/9 като стане то ще е пълнолетно, а на 40 ако има вече е късно, защото до 60 не се знае дали ще е жив, че да го изгледа, а ти си малка.
Ти сега си на 18 не ти е времето, за деца нито си голяма, че да шеташ, да готвиш и т.н., да ще кажеш, че можеш, но не е там въпроса. Ти ще искаш, да излизаш, да учиш, малка си това е проблема. Ако си на 24 а той на 37 някак си е доста по нормално и реално възможно, за всичко, но ти си малка - утре ще се влюбиш, ще искаш, да опиташ, ще осъзнаеш че той е голям. Когато той е на 42 ти ще си на 28 още ще си млада, просто малка си, за нещо сериозно с него, и ако опиташ един ден ще го разбереш, за теб ще е ок, ти ще си млада, но той не.
Прав е може, да има чувства, но има и акъл човека, да осъзнае нещата реално.

9.   Голяма е разликата 24 - 37, защото тя като е жена на 30, той ще е чичко на 43 и вече няма да има енергия както преди. Докато тя ще е жена в разцвета си ;)

10.   Според мен се е уплашил и се е дръпнал.

Особено и ако не е бил наистина хлътнал а просто те е харесвал - то е твърде възможно да не иска да прави нещата сериозни.
Или просто да е усетил, че няма да стане.

Когато хората са на различна възраст - често са и на различен акъл. Така че перфектното пасване става доста по-трудно (в никой случай не е невъзможно обаче).

За мен лично, ако има емоционална и да го кажем "умствена" съвместимост, възрастовата разлика не е табу, но това съм аз.

Истината е, че в повечето случаи - просто не се получава, а и обществото често слага стигма върху подобни връзки - още един мотив за него да се дръпне.

Остави го - на сила хубост не става - като не ще, не ще.

Ако наистина толкова държиш на него - може да го изчакаш известно време, да видиш дали няма да преосмисли, но генерално - започни да се замисляш, че може би няма да стане и трябва да си потърсиш щастието другаде.

Късмет!

11.   До 9
Сега съм на 44, съпругата ми е на 37 и често се случва да правим секс по 2-3 пъти дневно, кото доста често си ходя и надървен и постоянно търся още секс!

13.   Здравей, моята ситуация е аналогична. Аз съм на 20, а моят приятел - на 30 години. Знам, че възрастовата разлика между нас е голяма, но въпреки това го обичам много. Моето семейство и приятели ми казват, че още съм малка и не знам какво искам от живота, че има вероятност да срещна друго момче и т. н. Той ми казва, че ще ме чака да завърша висшето си образование и след това ще бъдем семейство. Аз много го обичам и искам да бъда с него, но не знам какво ще стане, само времето ще покаже. Моят съвет към теб е, ако искаш да бъдеш с него, окей. Това е твоят живот, живей го както на теб ти харесва. Ако се обичате, бъдете щастливи заедно и умната!

14.   За любовта няма граници. Нито есн разлика не е голяма, стига да се обичате!

15.   Малка си авторке и той много добре го знае. Не допускаш ли, че "но той сам каза че не иска все още семейство и деца" може да е своеобразен тест на твоите нагласи, ами ако той търси точно обратното, ако е прецеил, че вече му е време за съпруга и деца. Проверил те е, разбрал е, че на теб ти се иска да си поживееш, сега ще се позабавляваш с него, после с някой друг, а когато вече си си начесала крастата за него ще е късно да търси друга. Отделен е въпроса, че аз не се заигравам с много по-малки от мен по ред причини, едно е да помиришеш една разцъфнала роза, друго е да чакаш пъпката да се отвори, че тогава да усетиш аромата и.
На номер 11 ще му кажа да не се връзва на 9, всички сме били млади и 40 годишните са ни изглеждали чичаци, когато станем на 40, 60 годишните ни се струват папардаци, аз съм с 10 гдини по-голям от теб и знам за какво говориш, а на номер 9 няма как да му обясня, че "там където старият вол оре, младото теле само петлае краката" - надявам се сам да го разбере и то безболезнено.

16.   Към номер 9.
Един 20 годинишен лигльо неможе да задоволи една жена така както 40 годишен. Пробвала съм. Разликата от земята до небето.

17.   Хей моят случай да кажа на момичето, недей млада си и аз подраних със сериозните връзки млада като теб, но останах после сама с дете на 27 години, тогава е много трудно повярвай ми, но имах късмета и срещнах друг с 12 години по голям от мен и на 28 му родих дете, той прие моето и заживяхме цели 15 години вече всичко е ок, но разликата във възрастта винаги ама винаги се усеща и колкото и да се обичаме той вече е на 52 и да все още правим секс, но се усеща, че не е същото той вече не може като преди а аз все още мога и стана така че в момента имам любовник и съм ужасно объркана