Зависим на Зелена Рецепта! Транквилантите: Ривотрил, Ксанакс, Диазепам, Клонарекс, Лексотан и др.!
Здравейте пиша просто за да споделя историята си и може би да дам светлина на лутащи и страдащи души без информация както бях някога аз. Всичко започна 2009 година когато получих главоболие, нещо като мигрена като две години по късно разбрах че е захапан шиен нерв и след като го освободиха и глабоволието изчезна. Но през тези две години обиколих хиляди доктори не само в бг но и в няколко други страни. Из между лутането ми бяха изписвани много лекарства сред тях Xanax, Rivotril, Diazepam, Lexotan, Clonareks и други като Антидепресанти. Дори не помня кога и как но съм станал зависим за по малко от месец максимум два защото след като съм ги спирал за кратко получавах много странни кризи и симптоми които не бях имал никога и не знаех какво се случва с мен! Продължих отново с лекарите за жалост като им описвах състоянието си и търсих помощ понеже постоянно ми беше зле, но всички вдигаха ръце и казваха това е Паническо разстройство, Генерализирана тревожност и каквото се сетите още и пак ме връщаха на Ривотрила и Бензодиазепините и естествено аз се чувствах що годе добре а като не ги взимах ставах много по зле дори след време съм развил и толерантност и дозата не ми е стигала въпреки че ги пиех пак си бях зле. Така минаха 6 години в лутане и страдания нагоре надолу без да знам какво ми има, беше ми внушено че съм болен и трябва да си ги пия тях и Антидепресанти до края на живота си. Докато миналата година видях след рутинно изследване че чернодробните ензими /естествено от цялата тази химия/ ми са се завишили като това ме изплаши много и реших да спра всичко. Реших да се разровя из нета като общо взето знаех че има някаква зависимост към тях, но никога не предполагах че буквално може да се сравняват с дрогата от улицата, мислех си че щом са под Лекарски Контрол не иде реч за Хероин примерно, пълна заблуда от моя страна! Като в Бг няма никаква информация.... абсолютно нищо относно тяхната зависимост, само някакви бегли постове на хора които са ги взимали и дотам. Тъй като знам англииски започнах да се ровя в чуждестранни сайтове и там намерих цяла общост от хора страдащи като мен, седмици наред не можех да повярвам че съм станал буквално Наркоман и зависим! А аз взимах най малката им доза от 0, 5 три пъти на ден като с времето ги разредих до едно на ден. Най накрая ги спрях и тогава изживях адът на земята! Абстиненция включваща треска, мускулни крампи, често уриниране, диария, зверско главоболие, треперене и тресене, паник атаки една след друга вътрешно исках да се разкъсам, 11 дни не бях спал нито ден нито нощ, изпотявания, размазано виждане, болка в зъбите, проблеми с дишането, нон стоп мисли прескачаха в главата ми, постоянно нещо ми говореше че трябва да се самоубия защото болката бе неописуема и още мн други. Като този кошмар продължи 2 месеца, на третия и четвъртия месец някои неща изчезнаха но страданието продължаваше всеки ден. Сега 6 месеца по късно все още имам симптоми като ежедневно слабо главоболие със замаглено виждане, изтръпване на зъбите и най вече ужасна чувствителност към всичко. Една настинка, лека травма или стрес ми връщат всичко старо защото нервната ми система е разбита, много често защипвам нерви по тялото и всичко това от бензодиазепините отново. В световния форум в които членувам Benzobuddies. org кореспонирам с хора които също са били незнайно подложени на всичко това и оставени сами да се спасяват, . Всички там говорят че има цялостно възстановяване до 2 или 3 години, като дори малко късметлии още след първата година, но къде съм аз с 6 месеца все още а страданията продължават. Да минах адът, но не се знае докога и колко ще продължи всичко. Колкото в личен план когато ги пиех що годе живеех някак си, но последната година се наложи да се върна в родния си град които граничи със село! Изгубих хиляди възможности за работа и развитие, изгубих си приятелите, а преди 2 години развалих годеж защото все не ми беше добре а жената до мен беше на други вълни. Немога да започна нищо за момента защото в голяма част от деня ми ми е зле. Превърнах се в пълен саможивец нашите ми помагат иначе няма как да оцелея финансово. Мечтите ми плановете ми живота ми всичко отиде по дяволите. Понякога ми е толкова самотно особено като гледам как хората си живеят животите, работят, гледат семейство и деца, а аз страдам и стоя отстрани оцелявайки! Всичко това ми се случи защото просто търсих помощ за главоболието си, защото се доверих на лекарите а те едва не ме вкараха в лудницата или гроба! Там е работата че тази практика до ден днешен я има в целия свят и масово хората в бг си нямат на идея за какво иде реч изписват се бензодиазепини като валериан, като сега заместител на Ривотрила е Клонарекс а всички от тази група на /Бензодиазепините/ са еднакви и причиняват същите жестоки вреди. Това което изживях и изживявам не го пожелавам на никого! Имайте навпредвид че някои хора го взимат и трудно се пристрастяват други като мен супер бързо, някои се откъсват леко а други са като мен и доста по зле от мен! Но рано или късно при употреба и вие ще сте на хорото. Всичко това започна когато бях момче на 24г. сега съм вече на 30г. като за момента пия единствено витамини и чакам тялото и нервната ми система да се излекуват самостоятелно във времето, като всеки ден се моля това да е утре. Просто исках да споделя тук историята си и как едно хапче изписвано ми от докторите ми съсипа живота и най хубавите години.

Коментари

1.   Всички лекарства, за които пишеш се отпускат само със зелена рецепта, точно защото се пият под контрол и във всяка листовка подробно са описани нежеланите ефекти. Вместо да публикуваш тема след тема, да беше чел какво пиеш.

3.   Вземал съм диазепам няколко пъти, при сериозна тревожност, и още от първия път разбрах защо човек може да пристрасти към бензотата... Важното е, че си се усетил и, че в крайна сметка си се спрял. И да- спират се лека-полека по схема, за да може мозъкът да започне естествено производство на GABA.

После се занимавах с phenibut - което може да си го купиш легално от магазин за хранителни добавки, пак влияе на GABA и има много сериозен потенциал за пристрастяване, но се усетих навреме.

Общо-взето не се занимавай с неща, които променят невротрансмитерите. Най-добре малко или дори никакъв алкохол, цигари, кафе и тн. Аз пия алкохол много рядко, а кафе не пия от години. Ако жадуваш нещо да промени състоянието на съзнанието ти, виж binaural beats, isochronic tones и тн. неща, които настройват честотата на полукълбата на мозъка. Аз много се отпускам от тях, действат ми почти като бензота, но без страничните ефекти и за по-кратко.