Помощ влюбих се!!
Здравейте! Пише ви момиче на 14(8 клас). От миналата година харесвам едно момче което е 2 години по голямо от мен. През лятото му писах но той само го виждаше и не ми отговаряше. Това до някъде го разбирам защото е много срамежлив. Сега когато почнахме училище започна да ме забелязва и все по-често да се заглеждаме. Последния път когато се погледнахме той ми се усмихна. Не знам какво да правя той е много срамежлив и не знам дали ще направи първата крачка. Но пък не искам аз да я правя пък и не мога да бъда сигурна че изпитва нещо, макар че мн мои приятелки казват че са го забелязвали да ме гледа и да се усмихва като ме види. Не знам ако имате някакви съвети много ще се радвам да ги чуя. И благодаря предварително!!

Коментари

1.   Завързвай разговори с него на общи тема, за първо време. Примерно виждал ли еди си коя учителка, че ти трябва и я търсиш и така нататък. Щом е срамежлив надали ще направи първа крачка, но пък ти не бъди натрапчива, за да не го отблъснеш. Малки сте и дори, да завържете връзка в крайна сметка ще е кратка, но започни, да наблягаш на уроците - те ще са ти важни и полезни, за цял живот. Всички сме се влюбвали, ще има и втори, и трети път - нормално, но учи също така, защото освен точки в изреченията трябва, да присъстват запетайки! Образованието е важно, а с момчето пробвай щом искаш, но няма, да е последния в, който ще се влюбваш, но тук няма, да се меся понеже всички сме били като теб. Няма, да е вечно, но всички сме имали такива гаджета все пак.