Красива жена - умен мъж??? Как функционира???
Работя в голяма международна компаня в София. Хубави условия, високо заплащане за страната, високо квалифициран персонал.
Понякога излизаче с половинките си и колеги на по питие вечер. Страшно ме изненадва, това че повечето ми колеги имат доста интересни партньорки. От онзи тип добре поддържани жени с различни подобрения, а всичсите са около 25 г., за мен лично и естествени все още са красиви, не им трябват коси, усти, татуси и подобни. Не е и външния вид чак такъв проблем, а че момичетата са меко казано глупавички. Никаква обща култура, не учили нагоре, интересуват се и говорят предимно за нокти, коси, фитнес, ваканции и какво искат и ще направят с живота си, но от този тип големи приказки. Често се изказват по някоя тема напълно не подготвени и не компетентно и някак си настава едно конфузно мълчание и ние се споглеждаме само.
Та въпроса ми е как един мъж, който е учил и е постигнал вече нещо в живота си се хваща с такава жена? Какво му носи това? Какво си говорят двамата, като реално има стъпала разлика в нивото? И просъществуват ли във времето подобни връзки, семейство, деца? Не го ли дразни примерно, че тя се изказва като супер веща по всеки въпрос, а ръси глупост след глупост и говори с накакви шаблони?

Коментари

1-50 от 58

1.   Това, че не са начетени не значи, че не са умни. Да си умен не значи да си чел квантова механика, а да знаеш какво и как да направиш в живота си, че да ти е добре. Очевидно, щом са се хванали с умни мъже с добри заплати и щом могат да ги задържат, значи знаят какво да правят. Проработила им е стратегията. Другото да се обсъжда е за парлама.

2.   Ти очевидно си жена и затова не разбираш, но спокойно, не падай духом аз ще ти обясня цялата ситуация. Има голяма разлика в това как мъжете и жените се привличат от другия пол. Един мъж е привлечен от тялото на жената и нейната сексапилност, за него в повечето случаи социалното и положение не го интересува изобщо. Мъжа възприема жената по инстинктивен, чист, естествен и природен начин - както е в дивата природа. Жената от друга страна като цяло е създание което се интересува най-вече от социалното поведение и позиция, как другите членове на малкия и социум възприемат нея и съответно мъжа на когото се е спряла. Затова обикновено жените се повлияват от мнението на околните в голяма степен. Те наблюдават и формират мнението си по реакцията на други жени например и повтарят и копират поведението им, защото искат да бъдат приети от социума. Това подсъзнателно вероятно идва от факта, че те са физически слаби и социалната група им дава закрила. Мъжете от друга страна са физически по-силни и уверени и по-склонни на самоинициатива и собствено мнение и действия без да отдават такова значение на социума, тях ги интересува отделното действие и човек и премерват неговата стойност по самия него без да отдават значение на социалното мнение. От тук следва и разликата в избора на партньори. Един мъж харесва красивото женско тяло и сексапил, защото подсъзнателно това са признаци за здраве и добро родословие, той се ръководи от естествените природни инстинкти които са заложени в него. Затова за него една красива и сексапилна жена е чудесен партньор независимо, че може да е необразована, проста и с ниско социално положение. Нещо повече - вероятно такава е по-добрия избор за него, защото колкото повече една жена се смята за нещо толкова повече общуването и взаимодействието с нея са по-трудни, неприятни и отблъскващи поради нарасналото и его и самомнение. Една жена пък която има мнение за себе си например, че е успешна, изкачила социалната стълбица или без значение по какъв повод възприема себе си с известна доза гордост и чувство за превъзходство иска за свой партньор мъж който е на по-висока стълбица в социално отношение или поне на нейното ниво, така тя има (измамното) чувство, че е случила на правилния партньор и не се е минала. Когато такава жена е сама а вижда мъже в нейната среда, на нейното социално положение които са с жени които тя смята за по-долу от себе си в социално положение тя изпада в недоумение от ситуацията. Нейния начин на мислене и казва, че колкото по-нагоре в социалната стълбица се качва до толкова по-добри мъже трябва да има достъп а става точно обратното - мъжете които искат да имат нещо общо с нея прогресивно намаляват и изчезват. Какво става? Нещо не наред. Става това, че мъжете и жените имат различно възприятие. Мъжете са по-близко до природата и до естествения ритъм на нещата а жените се интересуват повече от социалните връзки, позиции, среда и т.н. Съответно за един мъж социалното положение на една жена няма голямо значение и дори е негатив ако поради това тя има завишено самочувствие и очаквания, за него е важно първичното привличане. Какво се получава с жени които не разбират това и които имат социално положение? Ами става това, че в множеството от случаите те са самотни. Проблемът им е, че не разбират начина на възприятие при мъжете и че за интереса на един мъж те не трябва да се състезават с други жени по социално поведение а по първично привличане. Надявам се разбра ситуацията.

3.   Носи му самочувствие, гали му егото и може би изпълнява секс фантазии и фетиши. Имат мацката, която не всеки може да има.

5.   Това са от така наречените трофейни съпруги, които служат само за да красят егото на мъжа който ги притебава / купува с пари, екскурзий и прочие благини. Нищо повече. От тях се иска само да са красиви и ако може да не си отварят много устата, защото от там ще излезнат само тъпотии. Лошото идва когата станат на 30 и най ценния им актив запопва да губи стойност и съответно бива заменен за по нов модел Барби. На мъжа също му е спукана работата ако изгуби функциите си на банкомат.

6.   Ми, хора всякакви, а принципно в големите компании има доста промити мозъци, които подражават на герои тип "вълкът от Уолстрийт". Аз лично, подобни жени не понасям и никога не съм понасял. Не ми харесва дори да съм на една маса с тях. Иначе, и аз работя в международна компания, печеля много добре и съм на висока позиция, но просто това не е моята среда. Предпочитам да пия една биричка в гаража на някой приятел, отколкото да си губя времето с разни изкуствени хора и тъпи събирания.

7.   Той преди да я е*е не я изпитва по история. Тези жени са едни от скъпите предмети, с които разполагат тези господа. И тях ги сменят като поостареят малко с по-нов модел.

9.   А, това е обичайна гледка.
Много мъже избират да имат до себе си трофеи, а не истински жени.
Искат да имат какво да покажат като излязат на заведение, искат да си имат нещо хубаво в леглото и така...
Но, повярвай, ако си намериш свястна жена, ще получиш много повече от тях.
Те просто не искат повече.
Имат пари, избрали са да ги дават по жени и си им е хубаво.
Но за разлика от нормалната жена, един трофей няма да ги търпи безпарични и без престиж :)

10.   И аз съм се питала много. И накрая стигнах до извода на номер 3. В крайна сметка, имат нещо повече или по-различно от "умните" щом са спечелили такъв мъж. Може да не си непременно най-умната, но с нещо ако си единствена и неповторима за един мъж...

11.   Номер 4 съм. Сетих се и друго. То ми се струва по-голяма загадка. Виждала съм с очите си невзрачна, дори грозновата жена и в никакъв случай умна, но с умен и проспериращ мъж. Е те това някои на мен да ми каже как функционира? !

12.   Оффф извинете обърках и номерациите и всичко ...стигнах до извода на номер 1 исках да кажа .

13.   Това все едно "приятеля ми",го е пиаал:))).

14.   Номер 1 моля те, от Марс ли падаш, че не знаеш за какво говори авторът? Не си ли гледал Златките, които не знаят столицата на Великобритания. Какво искаш да кажеш, че умен човек ще изръси подобна глупост. Умен няма как да си ако нямаш знания. Обща култура нямаш ли, не се брой за умен. Глупави жени си има масово, както и глупави мъже. Дори повечето хора масово са глупави. Просто някои от глупавите са и красиви. Дали с подобрения или без мъжете ги харесват. Умен мъж, който е с глупава жена очевидно не си говори с нея на високо интелектуални теми. Той се радва на красотата й, тя му прави свирки и човека е щастлив. Умната жена много често създава проблеми. Не можеш да я лъжеш лесно. А тя има и самоуважение, за разлика от глупавата, която би търпяла и бой, както масово се случва.
Много мъже обичат глупави жени, защото се чувстват умни, манипулират я и нямат нищо против да седи тя по цял ден по салоните. Достатъчно е тя да е вярна и ще й направят и дете. Тя ще седи да го гледа, ще си затъпяв още повече и ще погрознява, защото няма да има вече време да си прави прически и гримове, а мъжът ще си намери друга глупава с която да прави секс.
Хората обичат и малки домашнк кученца, красиви и пухкави, с които живеят години наред, грижат се за тях, въпреки че с кученцата не можеш да си говориш. Същото е и с жените. Домаашен любимец за гушкане.

15.   Мисля, че разликата в интелектуалното ниво на двама партньори, ако е сериозна, рано или късно се отразява на връзката.

16.   Жената гледа пачката а мъжа играчката.

17.   Може би не схващаш, че повечето са в положение да треперят да не изтърват красивата жена. Оная говори глупости, а тоя се чуди как да се подмаже и включи с коментар, който глупачката да одобри. Изобщо няма време да мисли колко е тъпа - той само тръпне дали утре ще успее да я убеди пак да излезе с него или ще е "заета", защото пробва някой по-интересен. А ти ги мислиш за много успели. Спаднат ли им доходите, тия ги зарязват на другия ден.

18.   Относително. Има такива мадами, като описаните от теб, които като хора са много добри, дори наивни и искат да бъдат примерни съпруги и майки. Не всички, но има и такива. Дори познавам една, тя самата се притеснява от факта, че не е учила достатъчно като ученичка. Наскоро започна да чете различни статии и книги с цел да си подобри общата култура, но няма желание за университет. А за други жени стимулът в живота е да са красиви. Има мъже и мъже. Някои искат красива жена, други умна, а трети добра. Обикновено това са три различни жени, защото никой не е съвършен. Причините за подобна връзка могат да бъдат много. Нека не пропускаме и това, че човек може да е умен по много начини, някои ся умни в училище, а други са отличници в житейските решения. Аз не съдя хората, които имат пропуски по математика, съдя тези, които се държат грубо. Остави си колегите да си взимат решенията в любовен план. Те явно си имат някакви причини, най-малкото, че една красива жена умее да гали мъжкото его.

19.   Явно почти всички мъже обичат кукли-играчки, а не жени. То затова и на повечето не им пука дали ще е изцяло силиконова или частично силиконова, важното е да се похвалят, че имат пари да си я купят.

Може би защото за да имат пари, така и така са все във фирмата денонощно и на практика се прибират у дома само за да се разтоварят в куклата и да се изкъпят.

Болезнено, но факт.

А куклите "успешно се реализират" - тъне в простотия на златния рафт, очаквайки да я вземат за следващата употреба, но нали има лъскави вещи покрай тях на същия рафт :).
Голям успех! Но смърди! Както "престижните" Парижки публични домове от началото на миналия век, заместили приказните дворци на благородниците.

Просто Човечеството е в упадък и Цивилизацията ускорено върви към помийната яма.

P.S. Твърде много разсъждения, отгоре на всичко правдиви, нали модераторе? Това ми гарантира да не публикувате отговора, за съжаление :(

20.   До 1 - Много дълбоко. Фейсбук мъдрости са на мода днес.

21.   Извинявай, н. 7, но някои умни жени също стават за ебане.

23.   Нека изкажа мнение като подобен мъж. И понеже има отношение към коментара, уточнявам, че не съм милионер, нито бизнесмен, а просто работещ, само че на малко по-висока позиция и на доста прилична за страната ни заплата - това, на което на запад му казват средна класа, макар че в България все още почти няма такава.

Ако трябва да съм честен в дългосрочен план искам жена, която да е хем доста красива, хем и умна. Но понеже такава не се намира толкова бързо и лесно (аз съм я намерил, но говоря по принцип), а и все пак уточних, че съм само средна класа, не милионер, докато намериш нещо, което наистина да ти пасва дългосрочно, предпочиташ нещо временно. Но след като така и така ще е временно, поне да си заслужава и да е секси. Умна жена ще имаш цял живот до себе си и тя е по-подходяща дългосрочно, а умна и красива я намериш, я не.

Така че поне докато се обвържеш сериозно, защо да не си направиш кефа някой и друг месец с празноглава, но адски красива жена. Дори красива по онзи глупавия начин - с татусите, с корекциите, с всякакви глупости. Да, глупаво и повърхностно е, но пък това си е нещо различно, което искаш да опиташ. Хората по начало сме си и глупави, така че защо да не се насалдим на глупостта, докато имаме възможност.

Евтино красивата жена привлича по различен начин. Някак първично, диво, необуздано. Красиво красивата жена с класа и ум привлича респектиращо. Забавната жена привлича по игрив и лек начин. Нежната и женствената жена привлича по начин, по който да те накара да я закриляш и да и бъдеш опора преди всичко.

Та това са коренно различни опитности и всяка със своята неповторима енергия.

И не на последно място нека не забравяме, че ние сме средна класа, не сме креативни и интересни личности като преприемачите. Много от нас са били зубъри в даскалото, докато станат добре платена средна класа и да започнат да преставляват интерес за по-красивите макар и евтини жени.

Това е някак отмъщението ни към миналото, когато жените не са ни бръснели за слива. Да, тук егото си и комплексите си казват думата, но отмъщението винаги е сладко. Така си казваш "аз може едно време да съм бил мухльо, но сега мога да забърша това-онова". Нека не забравяме, че хората по природа са си комплексирани егоисти вкл. и аз, дори и най-успешните въпреки цялата еволюция и духовен напредък. Въпроса е в кой момент тази ни природа ще се прояви и в кой ще остане в латентно състояние.

24.   Мъжете обичат да им е лесно и опитът ми показва, че да си трофейна жена те прави по-успешна сред мъжете. Аз самата съм красива, но за съжаление и умна, което явно е проблем. Работила съм като модел в Милано, тъй като ми се налагаше да се подпомагам за вноските за университета и това много привлича мъжете, но когато разберат, че говоря свободно 4 езика, че съм завършила Bocconi и ръководя голяма италианска компания се плашат, така че бързо се научих да говоря за коси, нокти и процедури и да не демонстрирам пълния си капацитет. Колкото и тъжно да звучи- живея много по-лесно, но не и щастливо. Жалко е колко объркани са съвременните ценности. Колкото до дългосрочното съжителство с такава дама след еуфорията настъпва момент на сериозен дефицит в комуникацията. Няколко мои приятели вече успешно играят ролята на бащи майки, тъй като дамите се прехвърлиха на по-успешни господа.

25.   Неоспорима истина е, че почти всеки мъж мечтае за красива жена. А по възможност да е не просто хубавка, а спираща дъха красавица.
Разбира се, прекрасно би било да е освен красива и умна.

Но ако не успее да намери интелигентна и ерудирана жена, която да е и достатъчно красива, куха красавица винаги е за предпочитане пред умна и леко хубавичка (или никак).

Та нали ако такъв мъж изпита желание да разговаря с интелигентна жена, винаги би могъл да го напорави с някоя колежка или приятелка, без да трябва да я взима за жена?

27.   24, не това, че си умна и красива, ги плаши мъжете, а че говориш за това. Някак не е много забавно разговора да се състои в това кой колко езика говори и какви компании ръководи. Става малко сухарско и прекалено сериозно и натоварващо. Започва да прилича повече на работна среща, отколкото на романтична и се губи емоцията и заряда.

Това е все едно зубър да ти говори колко олимпиади е спечелил. Не, че не е хубаво да ги печели, но не и целия му живот и разговори да се върти само около това.

Така че пак си бъди умна и красива, няма по-хубаво от това, но не изпитвай нужда всички да разбират колко езика говориш. Надявам се да съм бил разбран правилно и да няма засегнати.

28.   до 14 от 1: Е чак за "Златки" ли говорим? Не мисля, че говорим за чак такива създания, а по-скоро за средностатистически жени - глупави, с обработена външност и високо самочувствие без покритие.

Иначе доколкото разбирам от изложеното от теб, то умната жена ще манипулира мъжа си, няма да му дава секс и няма да иска дете? Тогава за какво му е на един мъж "умна " жена?

29.   Мисля, че тук става въпрос за онзи тип мъже и жени, за които любовта е повърхностно изживяване, допълнение към пакета "успешен живот". Успешният, умен мъж, който си хваща красива, но не-дотам-умна жена, е пресметлив, има в живота си достатъчно хора, с които да задоволи интелектуалните си потребности и жената не му трябва да изпълнява ролята на приятел и събеседник. В същото време тя му задоволява други нужди - привлича го първично, кара околните да му завиждат, с нея общува с лекота и му е приятно. Ако е добра и го слуша, но все пак от време на време го предизвиква с женските си изблици за разнообразие, още по-добре. И не е като той да не я обича... значи всичко е наред.
По-нагоре казаха, че високото самочувствие на жената отблъсква мъжа. Не съм съгласна. Отблъсква го увереността и в интелектуалните и възможности. Мъжът иска той да е по-умният и по-успешният. Жената може да е със свръх високо самочувствие, но това се приема, само ако то е на основа външния и вид.
Но това наистина е само един тип хора и не важи за останалите. Познавам двойки, в който мъжът е умен, успешен и красив, жената също е хубавка, но не е красавица, умна е, но пък в професионално отношение е много зле и той я издържа. Хора всякакви.

30.   Секс, секс и пак секс. Ако секса е на ниво дреме ни дали е умна или не може да върже два лафа на кръст.

И като почнете за тия страшни умни жени от които мъжете се страхувалиии... направо не знам дали можете да се видите колко смешно звучи това от гледната точка на мъж.
Умната жена знае как да свали и задържи един мъж. Ако мъжът избяга с пписъци /въпреки, че жената смята себе си за умна/ значи, че за пореден път мадамата се е надценила ;)

33.   До номер 11

В този случай, жената е или богата наследница или има добър бизнес, или и двамата имат общ бизнес, който ще пострада ако се разделят, или имат интересна сексуална връзка от типа на БДСМ, лично аз познавам мъже, които са с грозновати жени, само, защото изпълняват фетишите им.
Разбира се, има и искрени връзки, основаващи се на чувствата, където двамата, отстрани може да изглеждат несъвместими, но това няма никакво значение за тях, а се забелязва само от хора без работа.

34.   Нещата са прости. Великите ти колеги с големите заплати искат да се изхвърлят, но нито са достатъчно богати нито достатъчно красиви за да хванат хубави и умни жени. Те държат на показност и затова избират хубостта, но при положението им се налага да е комбинирано с посредственост и глупост. Както се казва - за толкова пари, толкова. Така че не се възмущавай за какви глупости говорят красивите млади жени, а виж нивото на колегите си - напъват се да са нещо повече отколкото са. Ако им орежат заплатите 2-3 пъти, ще останат без жени (за показване).

35.   Да е красива или умна, това ли е изборът? Всяка жена е красива, дори е най-красивата за някой мъж, но ако той мисли, че не я заслужава, избира друга. Чии критерии за красота ще приемем - своите или чуждите? Затова въпросът е леко безмислен - питаме някой друг какво да харесваме и желаем.
м34

36.   Защо в тази тема 'красива' означава 'глупава'?
Само, номер 23 обрисува типажите жени, всички останали, някак по инерция, смятате, че красива жена е равностойно на глупава.

37.   И понеже не са оставили хубаво впечатление у теб, решаваш че са тъпи. Не съм на същото мнение, едва ли твоите колеги са толкова преуспели и едва ли жените им са толкова тъпи. А що се отнася до въпроса ти, може би се допълват по някакъв начин с такава интелектуална разлика.
Ж27

39.   Тук съм, само за да се посмея на коментарите. Не се чудете, че има повърхностни и леки жени, след като има толкова много мъже, които се стремят да ги впечатляват само със професии, заплати и материални неща. Драги ми комлексарчета, представете си, че парите от банковите ви сметки изченат, какво правим?

40.   Номер 2 до 11 - В този случай всъщност жената е много умна, понеже тя не се стреми да си хване "успешен" мъж както повечето а се събира с някой, който прояви желание и без да хитрува и да е пресметлива създава семейство. После човека като вижда колко е лоялна се стреми да се развива заради семейството и си е доволен с нея. Този просперитет идва понеже двамата се подкрепят и са тръгнали от дъното. Това няма как да стане ако тя просто иска да се присламчи към него след като той е "успял".

41.   Какво значи красива жена? Красива в лицето или трябва да има и красиво тяло. Ако жената е изцяло красива-от петите до върха на главата, много рядко такава жена да бъде и много интелигентна. Но да речем, че срещнем такава и се увлечеме по нея и установим някакви приятелски отношения, не след дълго време ще установим, че тя е много капризна, има изключително високо самомнение за себе си, което е без покритие и се опитва да контролира във взаимоотношенията. Не само това, ами тя не иска да се вслушва и в разумно мнение, защото тя "знае" по-добре какво е вземане на правилно решение. С такава "многознаеща" красавица трудно се живее, затова умния мъж ще се задоволи с една привлекателна жена, която е стъпила с двата си крака здраво на земята. С такава жена се създава и добро семейство.

42.   Темата е стара, но не мога да се въздържа.

Интересно е колко уверено разграничават и дават определения някои от коментиращите.
Едните били "жени-кукли", а другите - "истински жени".
Дали сте се замисляли, че за тези кукли "умните" и работещи наравно с мъжете им жени са далеч от понятието "истинска жена"? Или пък дали мъжът, който може да си позволи да издържа семейство и няма комплекси, действително би предпочел "умната" си колежка пред една красива и нежна партньорка, която може да му предложи нещо повече?

Към авторката - вероятно тези твои колеги просто не възприемат жени като теб (успели, амбициозни, работещи) като евентуални любовници или съпруги, а по-скоро като колеги, партньори или приятели.

43.   За мен и "умните" и глупавите са еднакво глупави. Всеки един себеуважаващ себе си мъж го знае. Има мъже до към 30ина год. Не го разбират това и се подхлъзват по интелектуалки.

Това което вие наричате тук "умна" жена е всъщност някоя зубрачка, дето е наизустила два вагона книги, вкарала се във веганизъм, опазване на океаните, магнезий в организма и други такива концепции и си мисли, че другите са примитивни създания, като нейната мисия в живота е да направи света по-добър. Бил съм с такива жени. След месец ясно вече се усеща липсата на common sense, и готините ви интелектуални разговори се превръщат в безсмислени спорове, за неща от които тя продължава да си няма понятие. Просто продължава да спори, защото съответното знание се е превърнало в индентичност за нея. "Ти на мене ли ще ми кажеш дали е така, аз го правя вече 4години".
Накрая ти изсират едно аку и предават доверие градено с години, щото и те са същите комплексарки, просто на различни и по-дълбоки нива.

Предпочитам онези, които не крият, че са прости като галоши. Те поне са искрени и знам точно колко им е интелектуалния потенциал. Знам какво да очаквам и точно колко струват.

Цял живот съм бил с първия тип. Тук наскоро се хванах с такава - супер хубавица и проста като градинска лейка. Беше най хубавата връзка в живота ми.
При тях лошото е, че са комплексирани, като попаднат в интелектуална, социална среда и стават хапливи (има опасност да се изолирате социално, поради "интелектуална ревност") Но все пак в къщи не се държат така, както автора е забелязал, че го правят на събития. По-скоро са емоционално интелигентни и умеят да съчувстват доста повече от онези умници. А на мъжа това и му трябва, за другото има бира и приятели-мъже.

Айде сипвайте ми сега единичките

44.   Ами разбира се, че на един мъж му трябва повърхностна, доволна от живота си жена (бонус красива, сексапилна мадама, с хубави ц*ц*), послушна и лесна за манипулиране ( срещу купуване на ботушки, палтенце) вместо някоя интелектуалка, която го напряга въпреки Ентелегентните разговори между тях.

46.   хаха, 43, виж аз единичка няма да ти сложа, щото ме хвана жал колко много си се изпенил да пишеш тоя коментар.
Виж, можеше просто да напишеш, че искаш жена, която да те слушка, за всичко да се съгласява с теб, и да те смята за бог - сиреч да си кажеш направо какво искаш без да се обясняваш така дълго... като.. нас жените ;)

И спорд мен също, тези така наречени от теб интелектуалки, изобщо не са били реално интелигентни хора, а просто най-обикновени зубрачки (тук правилно си ги определил). Една наистина интелигентна жена просто няма да се хаби изобщо да спори ;) Ако толкова иска да е с теб ще се съгласи привидно с мнението ти, а ако не - просто ще ти бие шута.

Освен това мисля, че ти си от мъжете, които нямат достатъчно увереност в своя собствен интелект. И, и двата типа жени, за които си ни писал, и за които сам казваш, че са на практика с единтичен интелект, си привличал, защото те са огледало на това, че ти нямаш увереност в своя интелект.
Аз например зубрачка не съм била, но някакъв такъв като тебе да ми дава тон на мисленето ми и живота ми не бих изтраяла и ден :)

Ето ти малко храна за размисъл от мен:
- всеки човек умее да съчувства, просто не винаги ЖЕЛАЕ да го прави.
- ако една жена НАИСТИНА ИСКА да е ТОЧНО С ТЕБЕ, ще се съгласява с всякакви тови мнения и решения. (както и един мъж, ако иска да е с точно определена жена ще се съгласява за всичко с нея) Т. е. ако 2ма души наистина се искат те ще се надпреварват взаимно да се правят доволни един-друг във всяко отношение.
Истината е, че повечето хора, било то жени, или мъже, се събират с някого просто колкото да не са сами, а не защото действително искат/харесват чааак толкова конкретния човек, с който са се събрали. Най-тъжното е, че доста хора това не го осъзнават, или по-скоро не желаят да си го признаят дори на самите себе си, за това и страдат доста във времето..

Сложи ми лошо или добро гласуване, или никакво гласуване.

А темата няма да я коментирам, защото е поставена по доста глупав начин. Всеки човек има свое лично виждане за красота. А умен човек също е много широко и разтегливо понятие.

47.   Аз съм 43, до 46

"Една наистина интелигентна жена просто няма да се хаби изобщо да спори ;) "

Ама ти се върза и почна спора, нали? Видя ли се точно колкото ти е умността? Да беше си мълчала, нали съм комплексар, опа.... май ти човръкнах егото...

И сега пак съм сигурен, че и по този коментар ще искаш да поспориш.

Едно да ти кажа. Жени философи НЯМА. И никога няма да има. Ти ако искаш се обиждай, наричай себе си умна, твърди си че можеш да спориш, наричай ме комплексар, контрол-фрийк... както искаш ме обиждай. Повярвай ми, тези разговори не ги разбираш. Ако някой те слуша в захлас, той или наистина е с по-ниско IQ от твойто или просто иска да те изчука, но най вероятно комбинция от двете. После зад гърба ти сигурно приказва ква си проста п*** и се хвали на приятелите си как те е прекарал.
Аз пък бих могъл да те търпя с години. И съм го правил с ей такива умници. Онези хубавиците/тъпите пък, поне един живот мога да ги търпя. Ти си сигурно си тази, която се чувства самотна, неразбрана и объркана. Ами как не, като най-вероятно си пропуснала да бъдеш преди всичко жена.
Колкото до моя интелект, вие жените сте тези които постоянно влизате в състезание кой по умен, кой по красив, коя по гоолеми гърди имала, чие дете в кое училище учило. Ако може даже и с цифрички да измерите всичко най-добре. Пари, оценки, лайкове, IQ тестове, ръст, килограми... преебахте света с вашата несигурност. Двама МЪЖЕ като седнат на една маса да спорят не си мерят чу**те - ето затова не става философи от вас, и затова мъжете ви мислят за тъпи като влезете в спор. Много често принизявате дадена ситуация(или човек! ), за да изпъкне друга без да се опирате на логически доводи, без да можете да търпите критика.
Веднага ти давам пример: опита се ми вмениш колко несигурен съм в собствения си интелект, за да може манипулаторски да изпъкне твоя. Ама нееее, ти не си спорила.... то товаа е под достойнството ти. Още не пропусна да отбележиш какви мъже харесваш и търпиш... ау, колко женско, сякаш на някой му дреме изобщо коя си и какви препочитания имаш. След това изака едно клише, че всички можели да съчувстват, ама не искали, щото имали ПМС.

Защо въобще си загубих времето да го напиша всичкото това....

48.   Номер 47 написа нещата изключително вярно. Действително при много жени е точно така! Поздрави и благодарности за изразеното откровено мнение!

50.   Номер 47, на такъв като теб и аз не бих съчувствала.

51.   Всяка себеуважаваща се кифла знае, че трябва да си отваря устата и краката само в необходимата за това ситуация. След навършване на пенсионната възраст от 25 години се заменя с нов модел. Не звучи добре, но такова ни е мутренското общество.

52.   43 - спорят с теб, защото не си важен. Всеки има нужда да изпусне парата и форуми като този са идеален отдушник.

Дори няма да коментирам постовете ти. Хора, които генерализират на базата на 10-20 жени, с които да имали връзка през живота си, имат съмнителен интелектуален капацитет.

53.   Интелектът може да бъде относително понятие. Ако например за теб въпросните дами изглеждат глупави, аз пък мога да сметна теб за не особено умна. Някой друг пък би могъл да реши, че аз съм на по-ниско интелектуално ниво спрямо него.
Едно само мога да ти кажа със сигурност - любовта е много повече от съпоставяне на интелект и познания.
Щом въпросните господа са решили да са с тези жени, а не с теб, явно има защо. Не гледай в чуждата паничка.

54.   Имам братовчед, който заема доста висока позиция в международна фирма и има магистърска степен от Харвард. Така и не го видях с жена, с която можеш да си кажеш нещо по различно от битови теми.
Мен би ме било срам да ме видят с такива момичета. Още повече той се движи в интелигентни среди.
Общо взето отговорът на въпроса ти е, че мъжете в днешно време са страхливи и с ниско самочувствие. Ако заговори жена на неговото ниво и получи отказ, ще се депресира и втори път няма да посмее да си нарани егото. Затова предпочитат да имат връзка с непретенциозни момичета, които ще са благодарни, че не ги пребива за щяло и нещяло (както правят мъжете от тяхната черга) и ще му осигуряват домашен комфорт.
Имам теория, че подобни мъже са психологически зависими от майките си и в бъдещата си половинка търсят неин заместител. В случая с братовчед ми също е валидно. С майка си се чуват минимум един път на ден, няма значение, че той вече е на 40. Това е много често срещано в нашите георграфски ширини.

55.   Темата е безкрайно интересна, защото засяга фундаментални въпроси за женската и мъжката природа.
Отправям истински искрен поздрав към номер 2. Това е може би най-добрият анализ по тези въпроси, който съм чел. Необходимо е само да се огледаме, за да видим колко е вярно казаното. От личен опит мога да потвърдя, всеки мъж ще го потвърди. Мнението му може да изглежда обидно за жените, но в един много дълбок смисъл, изобщо не е. Човекът просто е обяснил корена на проблемите на т. н "умни" и успели жени и защо те често остават сами и неразбрани в живота.
Подкрепям и номер 43, 46, въпреки, че обобщава твърде на едро и дразни женския пол, тъй като никоя жена и човек като цяло не би искал да бъде възприеман и да мисли за себе си като за глупав.
Жени, разберете, че мъжете не отдават почти никакво значение на ума ви, на социалния ви статус и на материалното ви положение. Понеже вие отдавате голямо значение на тези неща, автоматично си мислите, че и мъжете го правят. Единственото, което има значение за един мъж е физическата привлекателност на една жена. Може да ви звучи грубо и опростенчески, но е самата чиста истина.
Разбира се, ние мъжете правим същите грешки с женската психология. Пример за това е заблудата на много мъже, че ако висят денонощно във фитнеса и имат "перфектна визия", без никакви други социални и личностни достойнства, жените автоматично ще започнат да им се "лепят". Де да беше толкова лесно.
За нас мъжете една "умна жена с перфектна кариера и много претенции" е еквивалента на "нисък плешив общ работник (с основно образование) на строеж" за жените.... освен ако жената не е привлекателна физически ;) Тогава ще я изтърпим донякъде и с ума.

56.   47 братле, ти май не живееш в София. А явно имаш късмета да живееш в някаква посткомунистическа утопия. Ела тука и ще видиш какво голямо състезаване и мерене пада точно при нас мъжете. Много ясно, че като си в някое градче, където всички работите в месния цех и всички ще сте приятелчета.

57.   55 - съгласна съм, че доста мъже мислят по този начин, но пак не можеш да генерализираш. Отношенията мъж-жена имат различни параметри в различните държави и култури.

Не можеш да твърдиш, че понеже ти и колегата ти №43 имате едни и същи разбирания (което е разбираемо, тъй като и двамата сте българи), всички мъже от всички краища на планетата мислят като вас. Това е много ограничено, разберете. Не съдете за всички според собствените си възприятия.

58.   Аз съм 43/47

54, само като чуя как говориш за "нива" и веднага ми става ясно, че си жена или женско производно. Тази дума "out of my league"/"не ми е на нивото", дойде от меркантилните Щати. Точно тези, които оттравят света с малоумния си пирамидален, приматски модел. Аз работя с един циганин, който има много повече човешки достойнства от много българи. Срещал съм и милиардери, които са арогантни и самонадеяни парвенюта. Харвард абсолютно нищо не значи, просто една гилдия от богати аутисти с връзки и контакти. А и 5 езика да говориш, пак може да си прост като галош и да си мислиш, че Будпеща е в България. Всичко е БЕЗКРАЙНО относително, точно колкото е и числото 3. 14 и това плаши жените. Просто разликата беше, че навремето жената се доверяваше на мъжа си, защото й беше ЕДИНСТВЕН... толкова курвалък никога не е имало и ето, всички сме свидетели че леките жени масово започват да имат ментални увреждания

55, ще се учудиш ако ти кажа, че повечето днешни жени точно на това лапат. Ти направи тяло, пък глей как кифлите сами ще се лепят.

56. живял съм в София 18 години, в момента живея в един от многомилионните градове, брутално капиталистически. Все пак знам за какво говориш. Но тези момци са комплексирани, точно защото са възпитавани от жени и съответно са се превърнали в женски производни. При жените няма морал, има цифри и несигурност, протеиново-монетно състезание. Уви, на женския социум му беше дадена власт и сега взема връх.

До всички останали, за които моя имидж продължава да има значение ще кажа, че професията ми е супер успешна в чужбина и иронично печеля на гърба на жените и тяхната несигурност. И колата ми е кола и заплатата-заплата и жилището и всичко ми е достатъчно прилично, за да не се срамувам пред която и да е с вирнат нос и изисквания до небесата.

Поздрави на единствените останали нормални жени - хипарките!!!!

59.   39, правим това, че и за проститутка не можем да си платим :)
И от голямата работа ставаме самотни и комплексирани чикиджии...

1-50 от 58