Още го сънувам
Жена съм на 36, омъжена с дете. Преди да се омъжа имах приятел, живяхме заедно 5 години, много го обичах, той беше всичко за мен, исках да се оженим, той не, разделихме се. Впоследствие разбрах, че ми е изневерявал, много се разочаровах от него. Това беше преди 11 години, не съм го виждала оттогава, вече съм омъжена, а го сънувам. Не искам да мисля за него, не искам да го сънувам, а защо още го сънувам? Какво да направя?

Коментари

1.   Ккакво да направиш? Нищо. Живей си с мъжа си и детето си. То всеки е имал "големи" любови преди брака. В повечето случаи са и силно идеализирани, де. Сега от скука ти идват някакви тъпотии. Възобнови си връзката с мъжа си. Разнообразете секса, помислете за още деца ако трябва.

2.   Вероятно не си се разочаровала достатъчно, а и не казваш по чия инициатива се разделихте, може би в теб е останало чувството за вина, че не си изчакала докато той е готов за брак. Случват се такива неща, но няма нищо фатално. Ще го сънуваш, може би дори цял живот, няма как, колкото и да е в миналото, той е част от живота ти, само не допускай грешката отново да си с него за да си докажеш, че вече ти е безразличен.
Сънищата са хубаво нещо, хем си изживяваш тръпката, хем на никого не вредиш, просто не си забранявай да го сънуваш и той сам ще се изпари от съзнанието ти.

3.   Офф, после пак ще има тема със това как си зарязала любимия си заради бившия ти дето уж много си обичала... Сънувала си го защото ти се е натрапил в главата, не е кой знае какво, слез на Земята...

4.   От авторката: аз реших да се разделим, той не искаше брак, дете въпреки че беше на 35, не се чувствах обичана. Изнесох се, преместих се в друг град, поддържахме контакт известно време, той ми пишеше за рождения ден, кани ме при него за нова година. Тогава му казах, че 5 години бях там и ако отида пак при него, не искам никога повече да си тръгвам, той нищо не каза.
Не живеем в един град и не искам връзка с него. Благодаря на номер 1 и 2

5.   Авторке, няма за какво да ми благодариш - номер 2 съм. Просто разкажи историята си, може пък други млади момичета да се поучат от горчивия ти опит. Тук имам много теми, в които 18-20 годишни момичета питат дали 10-15 години разлика във възрастта оказват влияние на връзката. Моето лично мнение е, че оказват, особено когато момичето е на тази възраст. Младото момиче, което е с никакъв житейски опит е лесна плячка за "баткото", той е зрял (поне в нейните очи), успял (да не се повтарям за очите всеки път), интересен е от гледна точка на понатрупания опит, както се казва той е обигран ловец, на уплашени сърни. Вероятно "баткото" има вече горчив опит с някоя жена и е решил да отмъщава на всички останали, показвайки им, че освен за чукане не стават за нищо друго. Той затова и ти е изневерявал, изневерявал обаче не е точната дума, той просто никога не е бил с теб, не е бил и с никоя друга, а само е сънувал онази, която му е била шута. Говоря така уверено защото картинката ми е до болка позната и ако се позаинтересуваш малко, ще разбереш, че той все още е сам, нищо, че е "все така засмян и обкръжен от красиви дами". Дори и да се е задомил, той нито е щастлив, нито е направил някоя жена щастлива - радвай се на късмета си, че си се отървала от един... няма да го определям, той не заслужава внимание.
Последно - престани да виниш себе си, погледни детето си в очите и се радвай, че то е от сегашния ти съпруг, а не от онзи глупендер, който те е мотал в продължение на 5 години с ясното съзнание, че си му само за занимавка.