Откъде да си намеря приятел?
Здравейте,

Момиче на 26 години съм, така се случи, че съм сама, след училище в университета бяхме почти само момичета, сега и на работата, мълчалива съм, затворена в себе си. Не знам откъде мога да си намеря приятел след като извън работата нямам почти никакви контакти. Толкова ми е отчаяно и тъжно, че направо не знам какво да правя. Пробвах в сайтове за запознанство, но там са само някакви извратеняци или хора с проблеми. Според вас човек в моето положение какво трябва да направи?

Коментари

1.   Отпусни се, започни да излизаш сама (знам, че ти звучи трудно и дори странно), ако имаш време, спортувай на вън (не във фитнес). Наслаждавай се на природата, слушай музика. Тук не се позволяват контакти, но ако можеше, бих си поговорил с теб (почти на една възраст сме). Успех и не се отчайвай!

2.   Намери си хоби, нещо, което те вълнува, аз играех белот и от сайта с картите се запознах с много хора, ходехме на срещи за игра и т. н., другото, което помага за реални запознанства е да си намериш привтелка и да обикаляте кръчми и барове, там също стават запознанства :) Успех

3.   Запиши се на фитнес. Направи се че не знаеш как се използва дадения уред и питай някой. Ще те наказателното. После си избираш. То тва е проблема че не излизаш.... иначе гаранция ще те вземат.

4.   Здравей,
Можеш да пробваш да се запишеш на някакъв курс. Друг вариант, ако си от София, може да са т. нар. Бързи срещи, но не знам какви хора ходят там. А и имай предвид, че много често срещаме подходящия човек когато най-малко очакваме. И аз се чувствам по подобен начин, трудно ми е да си намеря приятелка. Жалко, че тук няма как да си разменим координати. Желая ти успех!

5.   И аз съм като теб, само че съм момче на 20. Съвета ми е да не се отчайваш, все някога ще си намериш, аз това си повтарям. Успех!

6.   Имам две новини за теб:
1. Мъжете обичаме секса. Ако това не ти харесва, мини на другия бряг, жените не са извратени.
2. Подминавайки хората с проблеми подминаваш шансовете си за връзка. Явно имаш някаква нереалистична представа за света, и ще си останеш сама, докато не я промениш.

7.   А покрай тези момичета нямало ли е самотни приятели, братя, братовчеди? Излизай повече.

8.   6, не пиши глупости на момичето. Искаш да свърши като тази в темата "Мъжът ми ме мачка и манипулира", или най - вероятно още по-зле, а?
Авторке, излизай активно събота и неделя, например ходи по разни разходки из планините, виж във фесбук се организират разни такива групи.

9.   Запиши се на танци. Аз ходя на суинг танци, преди време бях ходил и на латино. Въобще, избор има.

10.   Здравей. Ако живееш в малко населено място ще е по трудно да намериш подходящ. Просто изборът ще е доста ограничен. Градовете предлагат повече възможности. Има повече млади хора, повече места на които се събират. Фитнеси, клубове, дискотеки, различни кръжоци. Просто е някакси по вероятно да се запознаеш с мъж, който да ти допадне, а и ти на него. Точно както теб, аз също се завърнах в родното село след университета и вече прехвърлям 30 години без особенно значими постижения в личен план. Някак постепенно ме загреба ежедневието и животът ми стана адски скучен. Леко полеко приятелският ми кръг се разпадна и от голямата компания която бяхме преди десетина години, в момента поддържам връзка с най-добрия ми приятел от училище, който е от съседно село, също като мене остана ерген. Имали сме връзки с момичета излизали сме по кафета и кръчми правехме купони весели хора сме, забавни. Не сме били аутсайдери или затворени зубъри. Всички които ще кажат ами излизай често срещай се с хора, мога да кажа че не е толкова лесно, защото просто системата в един момент те изхвърля и не се вписваш никъде. Така че единственото на което мога да се надявам вече е да стане някакво чудо :)

11.   В тези сайтове има 98 % извратеняци, загубеняци, старчоци и женени. Не си струва в купа сено да търсиш игла. Ще си изгубиш времето и ще се депресираш. Излизай, запиши се на курс, вземи си куче, трябват ти повече социални контакти. Може някоя позната или приятелка да има подходящ брат, роднина, колега и т.н. Не се затваряй у вас!

12.   Потърси извън зоната на конфорт ;)

13.   12, с клишета не си полезен. И вземи поне да се образоваш, като имаш желание да остроумничиш ;)

Пише се комфорт, идва от английското comfort, то бива човек да е прост, но чак пък толкова очебийно..

14.   Мъже се намират изключително лесно, но на тази възраст или са обвързани или търсят само секс, от което ти бягаш. Не е необходимо да си хубавица, но ако се държиш свито това ще ти помогне да намериш само някой дърт ерген, хващаш поредния влак или някой извратен алфа, който си търси жертва.

16.   При мен се случи абсолютно същото, както при номер 10. След университета се върнах в родният си град, който не е толкова малък, един от областните центрове е. Въпреки това обаче нещата не се развиха, както си ги представях. Вече съм почти на 36, а средата ми е направо нулева. Имам всичко на всичко 2-ма приятели, с които обаче също не се виждам много често, защото единият работи извън града и се прибира само събота и неделя и не винаги е свободен, а другият живее в съседно градче и работи на смени. В началото ( първите 2-3 години ) всичко беше добре. Имаше доста хора около мен, дори се появиха и нови, макар че и тогава знаех, че те ще са от ден до пладне. Не предполагах обаче, че уж най-добрият ми приятел просто ще ми обърне гръб без никаква причина. Последните 8 години така и не мога да завържа нови контакти. Често ходя да бягам в парка, но много рядко срещам млади хора, а и повечето от тях са двойки. Преди около 3 години започнах да се засичам доста често с едно момиче на улицата. Успях да разбера коя е, но се оказа омъжена. Общо-взето, нещата са доста трудни. Едва ли има точна рецепта за излизане от ситуацията.

17.   Смени си работата. Като цяло след 30 и особено след 35 нещата стават много по-различни от на 25. Вече не си интересен/интересна за 20-24 годишните, които са основните активно кръжащи насам натам.

18.   Замисли се, дали не си прекалено претенциозна и дали не си вдигнала летвата твърде високо. Принцове не съществуват, както и принцеси, дай шанс на някой мъж да те доближи, защото без да се усетиш, ще си в моето положение - на почти 40г и сама.

19.   Фокусирай се повече върху това да се разчупиш и да станеш по отворен и приятен човек. Запознавай се с нови хора, създавай си повече запознанства. Бъди по социална. Грижи се за външният си вид и така. Аз нямам приятелка от много време, но това е защото не обичам да ми седят на главата постоянно... Това е и проблема на повечето връзки.

20.   Хора, стига с това адски малоумно клише: 'дали не си вдигнал(а) летвата твърде високо'? Двама души или си пасват, или не!
Не е нормално, още по - малко пък здравословно в дългосрочен план, някой да бъде насила с някого, та само и само да не е сам. Това е отровен живот. И точно, защото често хората се събират ей така от няма и как, просто да не са сами, та даже и деца правят, с времето свършват с изневери, раздели, драми разни всякакви, страдат, често единия от двамата дори се поболява, а децата са с белязана психика до живот.

21.   Като за начало приеми, че и ти си човек с проблем, а именно особнячка, а може и темеруд.. Така че бъди малко по отворена, към хората и не ги съди по този, нелеп начин. Абе, явно още си дете, там е проблема. Желая ти успех и дано си хванеш някой.

22.   Почни да ходиш на мачове - футбол, волейнбол, баскетбол - дето има "бол" мъже ... бол. Другото зависи от теб - къса пола, малко грим (МАЛКО) , усмивка и да не се дърпаш повече от 2-3 дни. После каквото сабя покаже.

Успех !