Мъжете си падали по кучки???
Здравейте аз съм момиче на 27 години намирам се във връзка, която каквото и да направя не върви и не върви. Човекът до мен е добре понеже той получава повечето от нещата които иска. Готвя му пера му, чистя, ходя на работа даже мога да кажа, че печеля повече от него. Той винаги намира за какво да си изхарчи парите, но не и за мен, не и за нас. Не искам да навлизам в подробности относно нашите отношения. Преживях много неща с него, простих много неща. Сега някой ще каже там ти е грешката... Напоследък спря и в секса да се старае, вярно е че напоследък много работи и е супер изморен, но това не го оправдава. Не знам вече как да се държа и какво да правя. Преди години четох книгата Мъжете си падат по кучки. Там пише всичко онова изписано в нета. Трябвало да сме недостъпни, да не сме му под ръка да имаме личен живот. Да сме самостоятелни, да му покажем, че можем и без него, да го караме той да тичал след нас. Да не му готвим перем и чистим. Ок добре няма, ама той и в този случай ще си намери друга като не получава тези неща от нас, ще ги търси при друга. Аз не живея в България в чужбина сме, живеем заедно и нямам много приятели даже почи си нямам никого, само работим и вкъщи. Нямам време за игрички. Искат хем да си кучка хем маика на децата им и домакиня??? Просто искам да кажа, че аз тотално съм объркана и не знам кой е правилният модел на поведение. Знам, че ако го зарежа и се хвана с друг ще започнат същите проблеми или подобни такива. Това според мен не е любов. Защо трябва да съм кучка и да демонстрирам лошо поведение, да бъда безразлична? Това ли е начинът да съм щастлива да се преструвам на това което не съм за да не остана сама. Трябва ли да следвам модел на поведение за да не страдам. Ами явно трябва да, да играем игри и да се преструваме за да не сме губещата страна. Вие как мислите???

Коментари

1.   Такива малоумни и жалки книжки ги пропускай.

Всеки случай е индивидуален. Изясни си какво искаш от мъжа, каква ти е идеята за съвместното съжителство. Искаш да поставиш началото на семейство? Искаш просто да си с някого, за да не си сама? Искаш да го използваш за пари? Изясни си какво искаш от връзката и опипай почвата да видиш дали партньорът има същите идеи като теб.

Във всички случаи, нека имаш и хобита и с нещо да си запълваш част от свободното време, доколкото го имаш. Просто нека ежедневието ти да не се превръща в едно ходене на работа и после у дома. Ако мъжът до теб иска - ходете на кино, ресторанти, изложби, клубове, планина, пикник и тн. Ако не иска - намери си някаква компания за тази цел. Все с някого трябва да можеш да отидеш на кино и пикник в парка.

2.   И аз мисля точно като тебе, само че даже не съм успяла да си хвана някой да живеем заедно. Но това е проблемът. Иска да изглеждаш като Адриана Лима, да си перфектната съпруга, накрая му омръзнало. Самите те не си правят труда за нищо. Аз наскоро си я търсих тая книга пак да я прочета, все забравям за тея съвети, но са чисто верни. На всеки етап от отношенията с мъжа са верни. Просто има някакъв баланс и той се нарушава. Мъжът дърпа ли се, дърпам се и аз. Всичко трябва да е равностойно. Не си му прислужница. Ти изпитваш страх, да не си сама, да не се разделите....Трябва да го преодолееш. Това е много много трудно, защото имаме реални основания да се страхуваме. При едно такова поведение от негова страна и аз ще се страхувам. Но трябва да се борим с тоя страх. Защото това се усеща подсъзнателно от мъжа и той бяга. Съветите в книгата са напълно верни, мъжете действително се влюбват само в такива жени, даже и мухльовците. Изпитала съм го десетки пъти. Аз се държа много добре с мъжете и затова те бягат от мен. Ако бях лошото момиче без да съм груба, разбира се, щяха да ме носят на ръце. Сега им е скучно и не мога да им задържа интереса, защото съм пряма и откровена, а това значи предвидима.

3.   Хората са го казали - Дама в обществото и мръсница в леглото.

4.   И аз мисля като теб и съм си задавала същите въпроси. Определено това не е любов. Жалко е да се започнат игричките и преструвките в името на някаква измислена връзка. Пълно е с такива книги със съвети как да поддържаме страстта и тн. А всъщност истинската човешка любов и измислената романтична глупост са две противоположности. Любовта няма много общо с това което ни е набито в главата от романтичните филми и културата като цяло. И на теб е по-вероятно да се случи, защото вече имаш правилното мислене. А иначе какво ще направиш със сегашния си приятел май няма голямо значение, но ако наистина се обичате определено не би усещала нуждата да се правиш на това, което не си..

5.   Само да те светна че има и други, доста по добри мъже от твоя, коити чистят готвят перат и не се оплакват. Твоя за нищо не става, даже не те и уважава. Биеш му шута и толкоз. Ти сама да останеш ще си сто пъти по добре отколкото да живееш с тоя плужек.

6.   Миличка ти книгата си я чела, ама нищо не си разбрала.
Жената, която описваш не е кучката, за която се говори там и владетелката на мъжете. Тази е живо мрънкало.
Помисли какво искаш от живота, какво иска той и какво имате.

7.   Няма правилен модел, добре е вкъщи нещата да се вършат от двамата. Ако не се чувстваш добре или че това е човекът прекрати връзката. Трудно е да с жена - все още се очаква че домакинството е за жените, но се очаква и разходите да са споделени.

8.   Правелния модел е твоя които си правила досега, Проблема е че е с грешния човек!!!!

9.   Аз прочетох същата тази книга, извода е, че каквото и да четеш и на каквото и да се учиш на теория, сърцето си иска своето, неслучаен е израза “послушай сърцето си”. Щастието си изграждаме сами и това, което трябва да направиш е това, което чувстваш.

10.   Аз пък искам да попитам тези хора, които ти обясниха колко е глупава книгата и как не трябва да играеш игри с мъжете- вие имали ли сте дълги връзки изобщо? С тия съвети, които давате на момичето- не играй игри, послушай сърцето си- съвсем ще я вкарате в грешната посока.
Ако не се грижиш за него, все едно е на 5 години- т. е. ако не му готвиш переш и чистиш, няма да избяга моментално при друга. Напротив- ще започне повече да се старае, защото ще разбере какво е загубил.
Книгата е превъзходно четиво, аз си е препрочитам от време на време, дори и само заради хумористичната част.

11.   Вчера в едно предаване Давай поженимся по руската мъжът избра жената, който беше донесла много неща за ядене... Няма какво да се лъжем, много мъже са ми казвали абе 70 % от любовта на мъжа минава през стомаха... Което не попречи на последния, който гледах като писано яйце да ме зареже и да забегне някъде из чужбините... Така че кучки, не кучки - жени всякакави, но и мъжете са различни. Книгата съм я чела, готина е, но е малко клиширана... на хартия изглежда ок на на практика е трудно... факт. Обаче едно е истина, трябва да им се опънеш на мъжете, не може все тяхното да става... Да покажеш характер, но не и да прекалиш. Абе сложно е и явно затова си стоя сама. Но пък и не търся мъж и се чувствам чудесно.