Споделена история от На работното място

Музиката на работното място ми пречи
Има два типа хора:
-хора, които обичат да слушат музика докато работят и когато няма музика им е тъпо и се чувстват като в кутия, но работят и не са разсеяни
-хора, на които музиката им пречи и ги разсейва, работят по-бавно и се изнервят
Аз съм от вторите и началниците го знаят, но пак напират за музика. Някакъв съвет?

Коментари

1.   Никакъв съвет не мога да ти дам, освен да си носиш тапи за уши.

2.   Тапи за уши или работа която не е в масов офис. Примерно магазин или шофьор.

3.   сменяй работата, щом началниците са толкова тъпи

4.   Балансиране

Няма как да стане на всички, за това ту така, ту така

5.   Хах, да не бачкаш в някоя чалготека?
Музиката е велико нещо! Стига да не е чалга...

6.   От автора: Благодаря за мненията

8.   Поради същата причина аз предпочитам да пазарувам в Лидъл. Там не се пуска музика. Немеца е велик и знае как да не отблъсква хората. Обясни на началниците си че това те разсейва и допускаш грешки, и ако не се съобразят беж да те няма. Това е въпрос на елементарно уважение, а човек не си струва да има каквито и да било взаимоотношения с хора които не проявяват елементарно уважение към него. Това е проблем доста над проблема с музиката на работното ти място.

9.   Номер 8 - какво го хвалиш Лидъл? През 2 минути отварят или затварят каси, сякаш са се преуморили. Като отварят някоя, чакаш 5 минути реално да заработи, но иначе "ах, колко сме загрижени".

10.   От автора: Мисля, че съм си прав. Защо не пускат музика в класните стаи в училищата докато се преподават уроци??

11.   От 8-ми до 9-ти. То ако не хвалим Лидъла и Кауфланд(които са към една верига) кого да хвалим в България? Освен, че не пускат музика там(освен към кратките рекламни включвания по говорителя които ги има само само в Кауфланд) са тотални професионалисти. Ама тотални. Супер хигиена, отстъпки до -50%, като им пратиш имейл веднага те набират по телефона и те обслужват като принц какво би искал да се продава там от какво си недоволен и така нататък, и скоро след това в повечето случаи пускат в продажба продукта от който се интересуваш, а след края на разговора получаваш имейл с бланка в която оценяваш как са те обслужили по телефона. И най-важното, страшно вежливи и не досаждат с музика на хората.

12.   До 11 - сигурно пишеш някаква ирония или работиш в Кауфланд. Що за глупави хвалби. Предпочитам да пуснат музика отколкото заспала лелка да ми говори "Само сега марули по 1. 60, карфиол по 2 лв. " и т. н. глупости за вкисналите им зеленчуци. Разни пенсионери от скука висят и грабят всичко намалено - не че им трябва, но важното, че е изгодно. А покрай "най-евтиното" те прекарват, ако не внимаваш. Прост пример - крушка за 6 лв, която абсолютно същата намирам за 2. 50 в друг магазин. Добре че забелязах цената на касата и я върнах веднага.

13.   От 11 до 12-ти. Исках само да кажа, че чрез Лидъл и Кауфланд става облагородяване на народа, който е доста повреден от дългите години на комунизъм. Ако не са те да покажат на българите как се работи с клиенти, и да създадат конкуренция на своята база, в България всички най-вероятно още щяха да са нацупени, с лоша хигиена на обслужване, устати и арогантни с клиентите, както беше по комунизма. И щяха да си надуват музика своеволно. А сега поне част от българските фирми се учат от тях и внимават, ако искат да оцелеят, защото на терена има професионалист който знае как се работи с клиенти. Монопола на простотията е прекратен. На Лидъл не случайно правят негови ментета в страните, където не е стъпил. Липсата на музика е голям плюс, а хората го разпознават по емблемата.