Много сбърках
Здравейте, преди 2 дена разбрах, че съм бременна! Студентка съм 1 година, а приятелят ми е женен и си има дете! Когато разбрах, много се разстроих... но дните минават, аз усещам бебето си и не искам да правя аборт... знам, че нямам друг вариант, но не искам да го махна... башата на детето ми, не го иска, не го желае, не се интересува от нас.. иска само да даде пари за аборт.. но аз не мога да го махна, наистина

Коментари

1.   Ами щом си решила нека го родиш, но от мен да знаеш, много ще ти е трудно и изобщо не говоря само за гледането, а факта че няма да има мъжка фигура в живота си. Но в крайна сметка, няма нищо по-хубаво от рожбата.

2.   Недей да правиш глупости.
Махни детето и продължавай напред.
Като дете на самотен родител ти казвам, че без баща няма да е добре.
Той никога няма да те погледне повече, няма да обикне детето ти, издръжка няма да ти плаща (както и да го извъртиш).
Изобщо... обричаш и себе си и детето си на гибел.
Нямаш си на идея аз през какво минах в живота си заради липсата на баща ми.
А семейството му колко тормоз ни лепна с майка ми... не е истина просто.
Давай, докато не е станало твърде късно и не се е оформило.
Ще имаш занапред други шансове за бебе.

3.   махни 'бащата' и задръж бебето - толкова е просто. Вярвам, че ще се справиш като сама - майка, пък може и да си намериш мъж, който да обича и двете ви, познавам такива мъже, с жени, с деца от други мъже, признали ги за свои.

4.   Не го махай, щом така ти диктува сърцето трябва да го послушаш. Ще се справиш повярвай ми, по-добре да родиш, защото когато човек иска нещо намира и начин.

5.   Това е много трудно. Знам, че всеки ще ти даде различен съвет. Но моят съвет е колкото и да не ти се иска да го направиш - го направи. Щом той не го иска, ще бъдеш принудена да го гледаш сама. И след всеки изминал ден ще ти става все по-тежко и по-тежко. Ще имаш нужда от подкрепа, от мъж и няма да я получиш. Не мисли само за себе си, а помисли и за детето в бъдещ период. Бъди размуна. И аз съм бях в сходна ситуация. Помисли за детето! Дано да намериш правилното решение, но се замисли колко хора ще пострадат от това твое решени - включително и родителите ти, как биха го приели.

6.   Ами честито!

7.   Използвайте презервативи бе хора

8.   Естествено че няма да го махаш, това да не е дреха че да го махаш, ма и ти си една.... знаеш че има семейство и все пак не се пазиш, не мога да ви разбера, чувство за съхранение нещо? Човек на каквото си постеле на такова ще легне са казали старите хора.

9.   Не мога да си представя да направя аборт, особено пък от мъж, когото обичам. В много кофти ситуация си. Ако го махнеш, сигурно никога няма да можеш да си го простиш, а може да има и усложнения. А ако го оставиш, вероятно ще си го гледаш сама и ще ти е много трудно. Единственото, което бих те посъвервала е, не позволявай друг да вземе решение вместо теб. То трябва да е изцяло твое, защото ти цял живот ще живееш с последствията от него.

10.   Надяваше се, че като забременееш, той ще остави "лошата" и "омразна" съпруга, и ще се ожени за теб, нали? Е, изненада, няма да я напусне! Кога ще поумнеете, и ще разберете, че ви използват само за забавление! Но поне ще си имаш детенце. Трудно ще ти е сама, а на детето ще е още по-трудно. Другите деца ще говорят за бащите си, а твоето ще мълчи виновно, защото мама е имала глупостта да запълва свободното време на женения мъж.

11.   №9, ти не можеш да си представиш да се направи аборт от мъж, когото обичаш. И според теб това мъж ли е, този индивид от който е забременяла авторката? Женен, с дете, изневерява и прави друго дете. Ама и авторката не е стока-трябвало е да помисли преди да си събуе гащите. Моето мнение е, че такива не заслужават и грам съжаление.

12.   Иронията е, че един път правихме секс без презерватив.. пийнахме си, аз не вярвах нищо да се случи и ето го резултата.. моля Ви не ме съдете.. умна съм, мисля за последиците, но хора.. има жени които всяка нощ лягат до мъж и не могат да имат дете с месеци... какво съм виновна, че при мен стана от 1-вият път? А и той много добре знаеше, какво прави.. не е толкова невинен...

13.   Внимавай с него в близко бъдеще. Да не вземе от мания да се отърве от бъдещ проблем да реши да се разправи с теб. Луди всякакви.

14.   Почти всички жени, които познавам правили аборт в младостта си в последствие са морални и духовни развалини. Такова нещо трудно се надживява и тука те надъхват някакви глупаци, но нормален човек, какъвто си личи, че си ти не надживява лесно мисълта за извършено УБИЙСТВО! А това е абортът - убийство от егоизъм, страх и малодушие. Чакай малко, когато се зачева дете биологично се зачева от сперматозоид и яйцеклекта и в този миг Бог му вдъхва и душа. Ти НЕ МОЖЕШ да се месиш в Божиите дела без санкция, която ще те сполети брутално рано или късно и ще е жестоко наказанието. Бог може да има свой план за това дете, което е негово дете, както и ти, и аз и всички сме негови. Като не искаш да го гледаш - дай го за осиновяване, но не го УБИВАЙ! Тук някакъв идиот над мен написал - не го обричай, абортирай! Абе тъпанар, не го обричай - затова го убий! Дебил! Такива "съветници" докараха света до това му състояние на морална кочина, където всеки да мисли за задника си, за това само как да се наяде САМ, да се изсере с извинение и да се наспи. Щом инстинкта и ъсрцето ти казват да го родиш - това е вътрешния глас, единственият, моралният, на съвестта. Казвам ти, погазиш ли законите на морала и природата - бял ден няма да видиш в живота си, на всяка крачка ще те мачка Божието отмъщение, и миг няма да имаш спокойствие от мисълта за убийството.

15.   Авторката ще изпадне в депресия след като роди детето, защото ще й се стовари цялата тежест на нея. За съжаление по-добър вариант е да направиш аборт.

16.   Не убивай! Роди го и го дай за осиновяване, ако сърцето ти даде!

17.   Авторке, нямаш ли родители, които да ти дадат подкрепа. Аз също съм на мнение да задържиш детето. Млада си, здрава си, няма за какво да се притесняваш.

18.   От #9

#11, Това той дали е мъж и дали тя заслужава съжаление, в момента не е важно. Важното е, че е дадено начало на един живот и вече няма как да се върне предишното положение.

19.   Всъщност според много ясновидци и дори според учените вече, слизането на душата или т. н. информационно поле, представляващо душата, се случва между 4-тия и 5-ия месец от зачеването. Друг е въпросът, че обичаш таткото и вече имаш и силни майчински инстинкти. Ако можеш да го гледаш сама, го остави, ако ли не - махни плода. Все още е само плът, която се оформя, дори няма много органи, а само зачатъци. След 3-ти месец се оформя с органи и към края на 4-тия или през 5-ия слиза душата.

20.   Към 14

Говориш за Бог, но нищо не знаеш за него. Неправилно е да се говори за Божие отмъщение или наказание. Бог обича всички хора, той ги е сътворил с Божията любов и мъдрост. Няма отмъщение или наказание, има уроци, които са за доброто на човека.

21.   Авторке, с коментар номер 12 показа, че нито си умна, нито мислиш, и тоя пример с жените, дето си лягали всяка вечер с някой, пък при теб от първия път е станало, е просто абсурден. Наистина не мога да повярвам, че в 21 век, при толкова много методи но контрацепция, е възможно все още да има хора, които да разчитат на сляп шанс.
И приятел можеш да наречеш човек, който е само с теб. Не с жена и деца.
А бе голям смях е цялата ситуация, или е фалшива тема.

22.   Заченато дете не се маха, абортът е равнозначен на убийство. Запази и роди детето, защото грешката ти е голяма, че си направила това с мъж, който има жена. Запазвайки живота на детето ще избегнеш следващия по-голям грях, да отнемеш човешки живот. Трудности ще имаш явно доста в тази ситуация, но едно дете е голяма радост и утеха за жената!

23.   Остави бебето и си го гледай. Ще видиш, че него ще обичаш най-много от всичко и няма да съжаляваш, че си го родила! Остави го, ако го махнеш никога няма да си простиш. Винаги ще си мислиш какво човече е щяло да бъде, какъв живот сте щели да имате. Детето е твоето второ Аз. То е твоето продължение на живота, когато вече те няма. То е кръвната река на твоят живот и докато го има и има свои деца, ти ще си жива за този свят. Не го оставяй да умре. Любовта към никой човек не е по-силна от тази към детето ти. Всичко друго може да се нареди, само неговата липса от света не може да се поправи.