Правилно ли постъпих
Елеонора 18 години от Русе. Въпросното момче е на 25. Когато го видях за първи път той дойде в моята работа, работех като сервитьорка. Имах връзка през това време, която ме караше да страдам. Момчето, което дойде беше заинтересовано от мен, идваше доста често и умело показваше интереса си към мен, повтаряше колко съм красива, как потъва в сините ми очи и т. н, знаех, че е много добро момче, от добро семейство. оставих другия и реших да му дам шанс, от миналите му връзки знам, че много се е грижел за приятелките си, бил много мил и учтив, реших да му дам шанс, защоото от това имах нужда, някой който да ме обича. Всичко беше наред първия един месец, бешеe грижовен. Веднага заживях в тях. Не държеше да правим секс, стигаше му това да се гушнем и да заспим заедно. Но с времето той почнаa да показва тъмната си страна за която не подозирах. Аз вече бях влюбена в него, показвах му го по всякакъв начин, а той всеки ден почваше малко по малко да ме взима за негова собственост. Имаше дни в които се държеше добре с мен, дни в които ме караше да се прибирам със сълзи от тях без основателна причина, когато той имаше проблеми всичко се изсипваше върху мен. Една сутрин се събудихме заедно, трябваше да се прибера вкъщи той ме изпрати с целувка, прегръдка и ми каза, че ще се видим вечерта, той ще ми се обади. Не се обади, не се обади, не се обади и вторият ден така минаха 2 месеца без и следа от него, пишех не отговаряше, прочиташе го, звънях не дигаше, просто изчезна. През този период не знаех къде съм, плачех и се питах с какво сбърках. Тъкмо болката ми утихна и след два месеца неизвестност той се обади, искаше да поговорим, отидох. Каза, че не ме търсил, защото когато не сме се виждали аз съм му писала дълги текстове, които го вбесявяли и съм била просто едно дете. може би аз не съм била права, но исках той да знае, че много ме заболя от постъпката му. Нещата се наредиха така или иначе и бяхме много щастливи през този период. След време той ми съобщи, че заминава за Америка, за 3 месеца, защото така трябвало, съобщи ми го 2 дена преди да замине. Спях до него и плачех, казвах му, че го обичам и че ще го чакам дори да замине за 20 години. Той каза, че това е най-добрия вариант да разберем дали наистина сме един за друг. Той замина и от там всичко се промени, той отново стана студен към мен. Отначало ми звънеше, говорихме си, но с времето спря да се обажда, звънях му защото бях адски притеснена за него, той ми говореше едно троснато, пишех му той дори не отговаряше. Когато му се обадех правеше така, че разговорът ни да не е повече от някакви секунди. интересувах се как е минал денят му той не питаше как е минал моя. Постоянно му казвах колко много ми липсва, че искам да идвам и да си го прибирам вече, той не отговаряше по същия начин, седеше и се смееше. Реших да му напиша нещо мило, обясних му, че много го харесвам, че той е най-хубавото нещо в живота ми, че миналите ми връзки всички са се възползвали от добрината ми и са ме мачкали и унижавали и, че му благодаря, че на моменти е толкова загрижен за мен, дори не го прочете, не отговори. Всяка вечер когато му се обадя той ми казва, че трябва да свърши една работа и ще се обади, не спя, седя и чакам той така и не се обажда. Не можех да търпя, питах го има ли нещо, защо така се държи, той казва, че е изморен, че работи и след работа направо си ляга.. разбирам го, но наистина, ако един даден човек му пука за теб няма ли да намери поне една минута да те чуе.. след разговора ни той пак каза да не лягам, че ще се обади пак не се обади. Не можех, написах му дълъг текст в който му обясних, че много го уважавам така и така, че усещам, че може да не съм му безразлична, но той не изпитва чувствата, които аз изпитвам към него, обясних му, че имам нужда от минимално внимание, но не мога да го изисквам на сила, че изпитвам страх, че може да изчезне като преди, без причина и, че ме е страх пак да не ме нарани, исках всичко да му го кажа, но той щеше да каже, че съм детски акъл и, че се филмирам, за това му го написах.. той го прочете, нито се обади, нито отговори. Правилно ли постъпих, казах му, че го чакам, но го оставих. Искрено обичам и уважавам този човек, но той дори малко не си помръдна пръста да ме накара да се чувствам желана. Работила съм много и съм била скапана от работа въпреки това съм намирала време да съм с него и да давам всичко от себе си за нас, не мисля че това е оправдание да не можеш поне 5 минутки да отделиш на човека, който обичаш.

Коментари

1.   Права си. Един човек, ако наистина те обича, ще те търси. За мен този човек е непредсказуем и не може да му се има доверие. Тръгвай си и не поглеждай назад иначе само нерви! 4 години съм си имала работа с нещо подобно и не е приятно.

2.   Мило момиче, разбирам те. Млада си и си влюбена в един мираж. Този мъж нито е добър, нито е искрен с теб, нито ти е вереб. Оставя те дълбока резерва като си идва, затова не ти отговаря и затова не приключва с теб. Сега трябва да решиш-дали ще се занимаваш с огромните на една уж връзка, или ще търсиш добро момче, с което да бъдеш. Разбери, че момчето те използва и не му пука за твоите чувства. Гледай напред и го остави. Като спреш да ги търсиш и изведнъж стават много напористи. Ако те потърси и оправи нещата ок, но ако не, то гледай напред. Не се оставяй да те използват! След години ще съжаляваш, че си се поддавала на манипулацията на подобни индивиди от мъжки пол. Успех!

3.   А дали взима наркотици? Те имат подобно поведение.