Мили жени, не ви разбирам ! Остави ме заради друг, а сега иска да е с мен, макар и вече да съм инвалид
Здравейте,
Казвам се Георги, живея близо до гр. Пловдив. Искам и аз да споделя нещо от моя живот и ако може да получа съвет или напътствие.
В момента съм на 35 г. Ожених се по любов на 25 г., мисля че и жена ми ме обичаше. Родини се детенце, прекрасно момченце и уж всичко вървеше добре, правих Преди три години и половина тя ме изостави заради друг мъж, влюбена била и знаете ги тези клишета - "на сърцето не можеш да заповядаш; тя любовта не пита и те върхлита; никой не е длъжен да остарява с този, който живее; ако не последваш сърцето си ще съжаляваш цял живот и т. н. ". Честа беше пред мен и пожела да се разделим, като цивилизовани хора. Последва развод, тогава детенцето ми беше на 5 години. Аз много съм привързан към него, плащам издръжка, взимам го в определените дни и т. н. След развода жена ми отиде да живее с дето при любовника си. Ние не сме има ли какво да делим, живеех ме в апартамента на мойте родители в Пловдив, те пък се преместиха в родното село на татко близо до града.
Преди две години катострофирах. Не бях виновен аз, другия мина на кръстовището непозволено. Удариха ме странично, от към вратата на шофьора, но оцелях. Имах счупвания и малко повече от година бях по болници. За жалост получих степен на инвалидизиране. Не мога да разтварям и сгъвам докрай лявата си ръка, левият ми крак е леко скъсен и като вървя куцам, получих и частична загуба на слуха на лявото ухо, имам проблем с речта, тъй като от ляво челюста ми беше счупена. Баща ми почина от инфаркт, след тоя случай. Уплаших се много и най - вече се притесних за детето, защото няма да мога да му помагам. Получих инвалидна пенсия, няма 200 лв. и живота придоби други измерения. От катастрофата не взех един лев обезщетение, защото виновникът беше безработен и нямаше никакво имущество в собственост. И да в бъдеще няма и да взема. След като се развиха така нещата аз със съгласието на майка ми прехвърлихме собствеността на апартамента на детето. Тогава казах на жена ми: "аз вече за нищо не ставам, ще ти помагам доколкото мога с пари, но искам детето да има нещо свое, сигурно, защото не съм сигурен дали ще мога да му помагам за в бъдеще и до кога. Ако искаш апартамеа го отдавай под наем, ти си законен представител, ако искаш недей, но знай, че имате пристан. Апартаментът и го оставих в идеално състояние и се изнесох. Тя се разплака, но нищо не каза. Аз отидох да живея при майка ми. Преди месец и половина мама почина и тя и детето бяха на погребението. Преди седмица ми каза, че е напуснала приятелят си и с детето живея в апартамента и поиска да поговорим. Помоли ме да се съберем и да опитаме отново. Попитах я защо? Тя ми отговори, пак с клише, само истински баща може да се грижи за детето си и ме помоли да не я разпитвам и настоявам повече, защото с предишния са се разделили окончателно. Аз и казах, че млада и може да си намери друг, но този път умната, да гледа да е свестен. Казах и да не ме съжалява, всеки си носи съдбата, че съм взел - дал, бита карта съм и т. н. Тя настоява с мен да живее и твърди, че не е от съжаление, не си била изгубила чувствата си към мен, не я интересувало това, че съм инвалид, доказал съм и, че съм бил стойностен човек. При мен не опира, въпрокът до чувства, а до това, че аз се притеснявам, че няма да мога да ги издържам. В момента с пенсията докарвам максимум 700 лв. Тя получава 870 чисти. Аз въпреки проблемите с ръката и крака шофирам, зареждам разни обекти със стоки и ми плащат на ръка, никъде не мога да започна на договор при моето положение. При промяна на времето направо има неописуеми болки от ляво, цялата лява страна ми изтръпва и да не коментирам други работи. На нея и ги обясних тези неща, не съм правил секс от две и повече години, нямам представа как съм като мъж, въпреки че нямам проблеми с половите органи от катастрофата и това и го казах. Знам, че ще е по - добре за всички ни да бъдем заедно, но аз не искам да бъда в тежест на никой още по - малко на жена си и детето си. Не бих могъл и да понеса още едно извъртане от нейна страна.
Как така тя изведнъж се обърна на 360 градуса? Трябва ли да си задавам купища въпроси или просто да опитам пък, ако не излезе нищо или аз не се справя да се отдръпна? Макар, че през годините много ми липсваха и жена ми, и детето. Съдбата ми ги поднася много, но самият аз съм неуверен в себе си заради физическото ми състояние.
Благодаря ви

Коментари

1.   Оставяй я, с такива жалки твари не се занимавай. Все пак няма ли как да вземеш детето и да не плащаш издръжка, какво е това? Аз ако съм, тази издръжка през живота си няма да види.

2.   Има шанс да е була влюбена от пръв поглед в любовника. Тива се дължи на химична реакция тъй като са били много съвместими да създадат здраво поколение. Това отминава за три години и след това лъсва и дали сте съвместими като хора. Те явно не са, а и не знаеш как се е държал с нея и детето този господин.
Поразпитай я, за да разбереш защо не се е получило между тях. Нека ти обясни. Може да е горното, а може той да я е изритал и тя да се хваща като удавник за сламка. Във втория случай не бих я прибрала защото само ще изчака някой друг и ще скочи в неговото легло. Такива да не обсъждате и повдигате темата да си ги нямате. Имаш право да знаеш.
Относно инвалидизирането ти, на мен не ми звучи толкова зле - хубаво куцаш и имаш леки проблеми, но все пак не си в инвалидна количка, не ти липсват крайници и т н, работиш, до сега сам си се оправял, което означава, че няма да тежиш на никого.
Успех и ни пиши какво е станало :).

3.   Номер 1, всеки греши. Разбирам автора да е забогатял или нещо такова, а то е станало точно обратното. Мисля, че жената заслужава прошка.
Авторе, не мисля, че може да е от съжаление, явно те обича, но, както казах - всеки може да сгреши.

4.   Жалко,че хората не са искрени...! :(
Съжалявам за преживяванията,господине,но жена ви ще е с ваа от съжаление.
Тя ви е напуснала заради друг мъж,а сте бил здрав,прав и курав,защо да не ви извърти номер отново?
Никога не се доверявайте на човек,който е предал доверието ви!!
Дори и сега да има някакъв срок за "любовта ви",то тя ще бъде разбита.
Продължете напред,без да се обръщате назад!

5.   На "любовта на живота и" или както там беше му е писнало от нея или си е намерил друга и сега вече ти си най-добрия мъж в смисъл без теб не може.

Това е - женското лицемерие няма граници.

7.   Здравей, не мога да ти дам съвет относно ситуацията с жена ти, но като човек, който се е занимавал със застрахователно дело мога да те посъветвам да се свържеш с адвокат и да се опиташ да получиш обещетение от застраховката Гражданска отговорност на виновния водач. Последно време променяха закона относно този вид застраховка и пътни инциденти, но по памет мисля, че все още имаш шанс да заведеш иск за обещетение от Застрахователя на виновния, намери добър адвокат и разучи!

8.   Пич, имай малко достойнство. Съжалявам за това, което си преживял, но моля те не се превръщай в чехъл, че даже изтривалка.

Първо, тъпо е да даваш апартамента на жена си, която те е напуснала заради друг мъж. Защо например ти не си живял там и да даваш 1 стая под наем? Или да живееш където и сега и пак да го даваш под наем? Ще си докараш допълнителен доход, ще ти е по-лесно преживяването. Ще можеш да купуваш повече неща за сина си и да го водиш на разни места.

Второ, защо не опиташ да вземеш попечителство над сина си? Разводът е станал заради изневяра на жена ти, т. е. съдебно решение би трябвало да е в твоя полза.

9.   И как можа с такава идиотка да се хванеш, че и 2 деца да ѝ направиш? Хич ли не си личеше отпреди това каква мърла и марда е? Или си си викал "ще го израсне/преодолее"?
Много хора си хващат партньор с много компромиси, като си мислят че с времето ще го променят... Истината обаче е, че никой не може да промени един човек, освен самия той. А за да го направи, самият той трябва първо да вижда проблемите си, и второ - да има мотивацията и желанието да ги преодолее.
Иначе - на сила хубост не става!

10.   Подкрепям 7. за иск по Гражданска отговорност. Относно другото няма начин да не са намесени пари. Просто не и стигат кинтите. Не вярвай на сълзи и разкаяния. Също и обясни, че има право да живее там само докато детето ви стане на 18.

11.   Просто е оценила качествата ти като съпруг - грижовен, обичлив, благороден, явно и технически способен. Разбрала е, че има мног опо-важни неща от секса и пеперудите в стомаха, и че последните са временно явление. Възможно е като любовник нещо да не си и допадал, защо не поговорите открито за това. Човек не се влюбва току така. Първо трябва да откриете причината за станалото - лисва физическо привличане между вас? сексът не ок? нямате общи интереси и скуката е убила семейството ви? Не знам, търсете отговорите. Възможно ли е да има фетиш към хора с физически недостатъци? Любовникът и как изглеждаше? Според мен трябва да говорите мноого сериозно и открито за случилото се. Ти вече си и казал за финансовите си и физическите си проблеми. Тя явно е наясно. Във всички случаи не се хвърляйте да живеете заедно в началото. Трябва да преминете през преоткриването задължително. Нещата трябва да се случат постепенно. А възможно ли е да е заради жилището? Защото все пак след има няма 10-тина години, синът ти ще стане законен наследник и майка му няма да има никакви права и съответно дом за живеене, а така поне ще сте в къщата на родителите ти.

12.   Аз много се впечатлих от постъпката с апартамента. Вярвам, че жена ти е оценила, че си много стойностен човек и иска ти да су примера за детето ви. Съберете се! Човек греши понякога, но щом в това ти полижение те иска, значи е осъзнала, кои са истински важните неща в живота. Вярвам, че можете да бъдете щастливи и да имаш до себе си човек, с когото да остарееш!
Много ти се е стоварило на главата, от твоята прошка зависи да продължиш един пълноценен живот със семейството си!
Моля те, пиши какво си направил. Трогна ме много!

14.   Абе като ти дават, вземай пък каквото стане.

За наемането на работа предполагам проблемът е, че като си инвалид ги е страх, че не могат те уволни като започнеш веднъж. Може да им предложиш сам вариант за да са спокойни - подписваш им 2-3 броя молби за напускане по взаимно съгласие без дата и ако искат могат да допишат дата и да те уволнят когато решат. Така са спокойни, че няма да им увиснеш като вечен служител, а ти ще имаш нормална работа.

15.   Вярно, че е доста странно защо не си получил обезщетение? Има гражданска отговорност, която трябва да ти плати за нараняванията. Ако виновникът няма ГО, тогава плаща Гаранционният фонд. И в двата случая получаваш пари. Нещо ми мирише, че застрахователите са се ослушали. Знам само, че трябва да водиш дело за да каже съдът колко пари трябва да получиш. Това, че виновникът няма пари не е никакво оправдание - нали точно затова се правят застраховки ГО, за да няма потърпевши без обезщетение - не всеки виновник е платежоспособен. Провери всичко, би трябвало да има някакъв 3 годишен давностен срок. Опасявам се, че са ти пробутали да подпишеш някакъв отказ от претенции, но сигурно и той може да се обжалва. Не оставяй нещата - нагли измамници са всякакви ЗК и подобни. А виновният дори да няма никаква собственост, пак може да го осъдиш - може след 10-15г да получи наследство и веднага си вземаш дължимото. Не се поддавай на баламосвания от заинтересовани от противниковата страна.

16.   "На сърцето не можеш да заповядаш; тя любовта не пита и те върхлита; никой не е длъжен да остарява с този, който живее; ако не последваш сърцето си ще съжаляваш цял живот"...
Това го споменаваш във всичките ти измислени истории за благородния мъж, дарил и давал всичко за семейството си, и шавливата изневеряваща жена, която накрая винаги изоставя любовника или той нея, и се завръща при съпруга. Прозрачен си, колкото и да украсяваш с катастрофи и други подобни. По изказа те познаваме вече, и по омразата към жените.

18.   Здравей, и аз пиша, за да ти кажа същото като номер седем. Виновният трябва да е имал застраховка гражданска отговорност, никакво значение няма дали работи или не, защото при това положение делото е срещу застрахователя му. Свържи се за консултация с добър адвокат. Успех!

19.   18, дори и да е нямал ГО, гаранционния фонд е създаден точно за тази цел. Е там нещата май са доста по-трудни, но все пак има начин.

20.   19< гаранционния фонд първо НЕ е за такива случаи, а за други като например фалит на застраховател. И второ този фонд в България е мижи да те лажем. Те при фалит на застраховател не обезщетиха хората, камо ли сега.

21.   Номер 20 - хем не знаеш, хем се изказваш компетентно. ГФ може да е за случаи на фалит, но е и за всички случаи на произшествие с виновник без ГО. Ако това не знаеш, не знам знаеш ли коя година сме. Друг въпрос е, че от ГФ трудно ще получи това, което може нормално да му изплати застраховател, но пак предполагам зависи от случая. Със сигурност трябва първо да води дело срещу виновника и съдът да определи сумата за обезщетение. Без да съм специалист предполагам едни 20-30 хиляди ще отсъдят, а може и повече. Има сайт guaranteefund -точка- org с раздел обезщетения където пише разни неща. Дано само не е изтърван срока за задвижване на нещата. Авторът да не си намира оправдания от типа "не ми се занимава", а да действа.

22.   За една жена говориш, а не можеш да разбереш "милите жени"?

Ами няма нужда мен да ме разбираш- разбери нея!

24.   Пич, съжалявам за теб. Дано си добре. Радвай се, че поне ти обръща внимание. Имай контакти с нея, дори и в името на детето. Не се затваряй в себе си. Човек т голямо Ч си. Бъди здрав.