Страхувам се да не забременея
Здравейте на всички! Пиша с молба,ако може статията да се публикува, защото съм много притеснена и имам нужда от съвет! С моят приятел преди 3 седмици правихме секс, когато бях в менструация, и той свършил в мен без мое знание. Правихме тест, на който показа, че е отрицателен. Снощи пак правихме 2 пъти секс, като отново съм в менстуация. Веднъж на леглото и 2рия път в банята. След това пих и Ескапеле. Днес съм на 3ти ден от цикъла, но ми върви сравнително малко, понеже ми върви по 7 дни. Страхувам се да не би да съм в цветна бременост или от снощи да е станало нещо. Помогнете, моля Ви! Кокво да правя?

Коментари

1.   Прави секс с презерватив, като за начало. Доколкото знам шансът да забременееш по време на менструация е много малък, но изобщо не е нещо, с което трябва да се рискува. На този етап няма какво да направиш, чакаш да дойде време, в което тест от аптеката може да отчете вярно, а ако все пак си притеснена след теста, отиди на лекар. Ако приятеля ти мрънка, че не иска да слага презерватив, то нека ти предпишат противозачатъчни хапчета.

2.   Хем си била в цикъл, хем си пила Ескапел, а се страхуваш. Няма за какво. А да знаеш Гледай да не прекаляваш с Ескапел, не трябва да се взима повече от веднъж на месец. А щом толкова се страхуваш да не забременееш или използвайте презерватив или взимай противозачатъчни.

3.   Защо правиш изобщо секс след като нямаш представа кога и къде свършва мъжа? Едва ли си бременна, но вземи се образовай малко. Или си подбирай по-добре партньорите. Ескапел е кофти лекарство, от личен опит ти казвам. Недей да го използваш като метод, а като краен случай.

6.   Абе ти на 15 ли си!!!! Ограмоти се първо. По време на цикъл може да забременееш. Той не може да си свършва ей така просто в теб. Как така не ти е казал. Ако теста е отрицателен, не си бременна. Те са много точни.

7.   Ограмоти се за секса, защото е въпрос на време да забременееш. Прави секс само с презерватив. И не прави секс с момчета, които не искат да си слагат кондом. Няма да се пазариш с тях за презерватива. Не искат ли да слагат край. Защото той ще си направи кефа, а после ти ще се мъчиш да правиш аборт. Което може да доведе до усложнения. За това презерватив и си живееш спокойно. Това ти го казва жена с дете и солиден опит. Забременява се по време на менструация, както и ако той не свърши в теб пак се забременява. Моето дете и много други деца точно така са се появили. Секса е отговорност.

8.   Дори и по време на цикъл има някакъв риск от забременяване, защото понякога яйцеклетките от двата яйчника се отделят по различно време. Затова ползвайте презерватив, а като натрупате опит да свършва навън...

9.   страх, вяра и глупост се лекуват само със знания.

разбирай го както искаш!

10.   На колко години си? Задаваш неадекватни въпроси и ако с този начин на водене на полов живот до сега не си забременяла, то много скоро ще си!
Естествено, че можеш да забременееш по време на менструация. Да не говорим за огромния риск от инфекции, които може да си докараш по този начин (независимо с или без презерватив). Хапчетата за спешна контрацепция, каквото е Ескапеле, са такава коварна хормонална бомба, че не просто ще ти повлияе на кръвотечението, ами другия месец може въобще да липсва. Ок, един път свършил в теб без да ти каже, а последните 2 пъти в леглото и банята (което не знам защо си сметнала за необходимо да напишеш) явно си знаела и си се навила, пък к'во толкова, нали има хапчета...
И последно - ако снощи е станало нещо, ще разбереш най-рано след 10-тина дни, не на следващия ден!
Образовайте се малко, ей така, от обща култура, че да не ревете после!

11.   Защо не пиеш противозачатъчни, защо не използвате презервативи? ВСЕКИ ПЪТ без предпазни мерки може да доведе до бременност. Ако не си готова за бременност, предпазвай се. Не можеш всеки път да пиеш ескапел, това са високо дозирани хормони за спешни случаи, не тик-так. Ще си объркаш цялата хормонална система, ако разчиташ само на това.