Какво означава когато един мъж каже ‘не съм ревнив’?
В случая това беше любовникът ми, който е необвързан. Аз съм, и то от години. Той ми каза, че не бил ревнив, а в същото време се дразни, когато отивам към мъжа ми и нямаме време да се видим. Как да го приема? Държи се с мен прекрасно, докато не стане на въпрос, че отивам при мъжа ми, а в същото време ‘аз не съм ревнив’. Не разбирам какво чувства.
Склонна съм да оставя мъжа ми (който се държи много много зле с мен), заради любовника ми, към когото изпитвам чувства. Но как да разбера той какво чувства? И как така не си ревнив, но ревнуваш? Искам да разбера как се чувства той, когато аз отивам и си лягам до мъжа ми всяка вечер. Когато знае, че заслужавам повече от това, на което съм в момента.
Той ми дава това, което търся. Той е всичко, което някога съм искала от един мъж. Просто се срещнахме в неподходящ (за мен) момент от живота.
Как да го подтикна да ми каже дали има нещо повече към мен..

Коментари

1.   Ммм... попитай го?

2.   Казва ти го, защото е наясно, че не си от моногамните жени. Както той ти е любовник сега, след като се хване с теб, ще се превърне в рогоносец. Човека е наясно, просто започва да се подготвя психически, за връзка с жена като теб. Сто процента е ревнив.

3.   Много просто - попитай него, не нас.
Не е невъзможно да е започнал да изпитва нещо повече, а да ти казва, че не е ревнив, за да не сваля гарда или от несигурност дали ти би му отвърнала. Но не пренебрегвай и факта, че може да проявява чист егоизъм и да иска да прекарва времето си с теб, когато и колкото той пожелае. Та, в тази връзка да не му е приятно като трябва да се прибираш или да не можете да се видите.

4.   Защо не опиташ оня луд метод да попиташ директно човека?

5.   Никога не съм казвал, че не съм ревнив. А сега съм и болезнено ревнив, след предателство.

Ако любовникът не е много готов - оставаш с мъжа си, въпреки че "заслужаваш повече"?

А мъжът ти, дали е ревнив или глупаво доверчив?

Ще отречеш ли за: жените, маймуните и клона?

Използвай "непогрешимата женска интуиция", вероятно работи толкова добре колкото и при предишния избор!

6.   Очевидно не си си научила урока на мъжете да им гледаш само и единствено действията, всичко друго е един гол панаир, какво ти е казал или не е без значение
Отделно че ти пък така си си послала, че чак човек да ти "завиди"
Ж41

9.   Ще се хвана за думите "срещнахме се в неподходящ момент", обаче той е всичко, което съм търсила. Когато откриеш "всичко, което някога съм искала от един мъж", такова нещо като неподходящи моменти няма. Говоря от личен опит. С втори брак съм. През какво ли не минах - хляб и сол съм яла, живях под наем в една дупка, защото не можех да си позволя друго, а родната ми майка не ме пускаше в къщи, понеже се развеждам с богат мъж; работила съм на три места, същата зима се разболях тежко и не можех да стана, идваха приятели да ми носят лекарства; бившият ми съпруг си присвои всичките ни спестявания, а бъдещият ми все още беше женен; сама съм сменяла контакти и душове; оставала съм без ток, нямах кухня и си правех кафето на пода в единствената стая, с която разполагах; имах две чинии, две вилици и две чаши, още си ги пазя за спомен. Така беше, докато човекът до мен също не осъзна, че няма "неподходящи моменти". Днес сме добре. Заедно сме, продължаваме вече пет години да сме лудо влюбени един в друг, живеем прилично, имаме си собствен дом, имаме си и вила, и кола, и всичко, не може да се отървем от приятели, дъщеря му ме приема като близък човек. Така че, авторке, когато обичаш някого скачаш с главата надолу и това е. Любовта е специален подарък от вселената и не се дава всекиму. Да откажеш такъв подарък е признак на страх. А мен ако питаш - и на глупост. Но най-вече на неспособност да поемеш отговорност за собствения си живот.

10.   Задаваш прост въпрос: Ако се разведа, ще бъдеш ли с мен завинаги или поне както така се казва.

11.   Означава същото, когато и жена каже, че не е ревнива. Какво ти пука да ли е ревнив, като имаш двама мъже, които да използваш? И без това нвмаш морални ценности.

12.   Мда, само че понякога като скочиш с главата надолу, си разбиваш главата в някой подводен камък.
Много е готина историята на номер 9, /ако е вярна/, ама можеше и да няма Хепи Енд, ако любимият не беше осъзнал че "няма неподходящ момент" и не се беше развел. Можеше да продължава да си прави кафе на пода в единствената стая , с която разполага, до края на живота си /защото очевидно настоящото й благосъстотяние е е в пряка зависимост от собствените й доходи/. Има един лаф, много е верен: Не прави на другите това, което не искаш да ти правят на теб.