Кой обича истински?
Здравейте. Аз по принцип не обичам да слагам мъжете или жените под общ знаменател, но понеже мои приятели са ми разказвали за техните връзки и също така съм прочел безброй истории тук в сайта, в мен възникват въпроси - кой обича истински? Чия любов е по-силна и по-трайна - мъжката или женската? Защо като че ли историите за жени, напуснали мъжете си дали заради разстояние, нова тръпка, изстинали чувства и т.н. са много повече? Мъжете ли обичат с цялото си сърце, а жените временно? Как е възможно след дългогодишна връзка една жена просто да ти каже "Край, не те обичам, повече не искам да имам нищо общо с теб"? Тръпката от появата на нов човек влия повече на жените или на мъжете? Не правя по никакъв начин генерални изводи, не искам да обиждам никой. Искам да прочета мнения по тази тема :)

Коментари

1.   Без значение пола всеки си е различен, но като цяло ми прави впечатление, че мъжете по-трудно обикват, но и по-трудно разлюбват. А жените лесно обикват и лесно разлюбват.

2.   Личи ти че търсиш само външни фактори една жена да напусне мъжа си
От всичко, което си изписал си личи, че през ум не ти е минало, че една жена може да напусне мъжа си, защото той просто е леке и е прекалил с номерата

3.   Така както обичах до лудост и себеотрицание, борих се за връзката си с цената на гордостта, на жената в мен и на женското ми излъчване, и когато се оказа че няма смисъл т от всичко това. Точно броени дни след това, още живеех сьс спомена от докосването, та точно след дни се впуснах в сексуална авантюра, която преобърна целя ми свят. С всеки следващ ден се изумявах от нови измерения на удоволствието и да си кажа, май мъжете са по-всеотдайни. Бившият ми, завинаги остана отдаден на една единствена жена от миналото, е и настоящето му.
За всеки влак има пътници...

4.   Не знам дали това е въпросът ти и дали ще разбереш какво пише в статията, но заповядай!
http://webstage.bg/filosofiya-i-psihologiya/4417-kakvo-e-bezuslovna-lyubov-i-zashto-tolkova-otchayano-se-nuzhdaem-ot-neya.html

5.   Тук като чета как " обичат " мъжете... заклевам се не искам никои вече да ме обича. Моите наблюдения са, че мъжете обичат докъто не видят чужда фуста. Тоест обичта когато я има има кратък срок на годност. Жените... повечето де, обичаме и правим секс само с един. Когато този един обаче ни приеме за даденост или започне да си разиграва коня... еми ето така си тръгваме от дълга връзка. И повярвай никога не е просто така защото на хоризонта се появил друг. За протокола и в името на обективноста ще кажа, че познавам и жени обичащи като мъжете. Обичат един но не им пречи да спят и с още няколко.

6.   Мъжете. По-рядко се влюбват, но случи ли се е трагедия. Жените са създадени да са много по-адаптивни.

7.   Кой обича истински ли? Майка ти. Всичко друго е пълен смях.

8.   Прав е №7, само майката обича до гроб, всичко друго е мижай да те лъжа!

9.   Според мен е до човек, макар че съм чела мнения от тук, че един мъж може да обича една жена до края на живота си и всяка друга да е след нея. Може би има и такива жени. Аз засега не съм срещала мъж, когото да обичам до края на дните си, но като знам каква трагедия съм, когато се влюбя…
Различните хора обичат различно. Някои са по- егоистични, други дават всичко от себе си, трети рядко го показват, четвърти не могат да обичат и пр.

Black Sabbath

10.   Все още нямам собствени убеждения по въпроса, но ще споделя нещо, което ми каза една жена на 96 години с брак, който аз намирам за прекрасен пример... Без изневери, без раздели. Каза ми, че ако в една връзка мъжът обича истински, връзката има бъдеще. Ако ли не, колкото и силно да обича жената- не би потръгнало. Надявам се някой ден да осмисля това :)

11.   7 го каза най-точно. Иначе сам си отговори като се замислиш поезията от жени или мъже се пише. Битките в чест на любовта от жени или мъже се водят. Аз съм виждал мъже да се поболяват от мъка по жена, а жените реват от наранено его, че не са избрани, но бързо им минава. Тяхната любов е резервирана за децата.

12.   Аз съм жена и ако сложа край на връзката ще е поради тези причини: 1. Изневерява 2.Не ми показва че ме обича/ не ми дава достатъчно внимание (и нямам в предвид че искам по цял ден внимание) 3. Ако е комплексиран и само ме обижда

13.   Обича истински този, който не прави "тънки сметки" от типа - ако той/тя еди какво си.... тогава аз еди що си... ;)

14.   Жена съм, според мен мъжете обичат по дълго и силно, като че ли се влюбват с разума си. И да се появи друга, по добра в всяко отношение от избраницата им, дори да исъзнаят, че са се влюбили в нея, просто няма да си признаят даже и пред себе си. Умеят да слагат граница, да стопират чувства си. А ние жените обичаме само с сърце без разум. Вярваме в приказки и в вечната любов, мъжете живеят в реалността не в облаците като нас.
Ледената