Кого да избера
Здравейте, за първи път пиша и се извинявам предварително ако съм малко непоследователна.

Аз съм жената на 21 години от малък град. Преди 7 години се запознах с моя приятел, а по стечение на обстоятелствата настоящ годеник.
През годините ми е изневерявал, нагрубявял ме е и ми е всявал респект.
За да го търпя толкова време, сигурно го обичам и държа на него. И аз не съм много сигурна какво ме задържа. Дали е обич или навика дава превес над здравия ми разум? !
Преди години баща ми му подари своята кола, наскоро той я продаде и си изхарчи спечеленото сам.
Толкова, че изтеглих кредит и му купих автомобил, който се води на негово име.
Той не ходи на работа, а си докарва от вкъщи някакви крайно недостатъчни доходи. А каквото изкара, той го харчи по колата.
Роднините ни се познават. Преди живеехме при техните, но от около година сме у дома, защото не се разбирах с баща му.
Преди около шест месеца друг мъж ми обърна специално внимание. Почувствах се ухажвана и желана.
Но това приключи, защото въпросният мъж бе непостоянен - днес ме искаше, утре не. Аз се отказах.
Днес се появи моя стара любов, към която чувствата не са изстинали. Но не знам дали всички думи няма да излязат само добре прикрита фасада.

Нуждая се от съвет... Кого да избера? Ако кажете че трябва да избера втория, дайте ми съвет как да се отърва от първия. Защото повярвайте ми, опитвала съм по всякакъв начин. Обикаля, плаче... Казва, че ще се промени, ако не проработи, пък щял да се самоубие...

Моля да публикувате моята история! Спешно се нуждаят от съвет и подкрепа! Благодаря!

Коментари

1.   Не избирай никого, защото не си избрала СЕБЕ СИ на първо място! Бъди сама и поработи върху себе си и тогава вече ще можеш да намериш човек, с който да имаш здравословна връзка!

2.   За мъжа ти е ясно, че си с него само защото си свикнала иначе до старата любов - следвай си интуицията и внимавай да не вземаш пребързани решения.

3.   Значи сега а 21 и си 7 години с него. Била си на 14 тогава, да пробвам да позная. Стара любов е когато си била на 8, не на 4, а май поверояона 3? Не мога, да позная.

4.   От написаното не виждам някой покрай теб да става за мъж. Няма от какво да избираш ;)

5.   От осми клас с този човек, споделила си целия си живот досега с него и мислиш само за пари. Ужас!

6.   Годеникът ти е женчо. Само жените примамват мъжете с лъжата, че ще се самоубият. Аз не бих останала с такъв, дори и да нямах друга опция.

7.   Ако иска да се самоубива му подай нож или въже, като е толкова силен-вилен! Жалък манипулатор.

9.   От Авторката,
Благодаря на коментиралите!
Все още съв в сегашната ситуация. Нищо не се е променило, освен държанието на първия към мен.
Сега ме следи, грижи се за мен и гледа нищо да не ми липсва.
Как смятате - дали не е усетил, че се случва нещо?

10.   От Авторката към 5,
Наистина съм споделила живота си с него, но не мисля само за пари. Просто те са основният ни проблем. По простата причина, че само аз работя и докарвам що годе някакви прилични доходи. А той дава, когато моята заплата свърши. Това е. Не смятам, че съм материалистка. Не се глезя, не чакам на готово и нищо не си позволявам да си купувам, за да има за сметките и за храна.