Очите ми шарят
Привет,
Забелязвам все по-натрапчиво, че когато изляза с мъж, първа-втора среща, като се замисля дори и с гадже, очите ми винаги шарят. Оглеждам тълпите от хора, главно се вглеждам в други мъже, никога в този, с когото съм. Не съм сигурна, че го обясних добре, но идеята ми е, че сякаш това пред мен никога не ми е достатъчно и постоянно търся с поглед нещо повече. Как го приемате това? Дали е, защото съм излязла с неподходящ, и смятате ли, че ще отшуми в някакъв момент.
Бившият ми не веднъж ми е казвал, че сякаш не ме удовлетворява, че едва ли не се срамувам да съм с него, защото не правехме нищо публично. Реално погледнато, когато излезехме някъде сред повече хора аз наистина доста се оглеждах, което го довеждаше до ревност, след която той прекаляваше с алкохола и следваше някой скандал. Не това беше причината да се разделим все пак, но вкарваше много напрежение.
Та така, мъже - как бихте реагирали, ако излезете на среща с някоя и тя постоянно се оглежда наоколо, но почти не се вглежда във вас? Ще ѝ лепнете ли някакъв етикет, ще сметне те ли, че просто не си е паднала по вас, или направо ще я попитате какво точно търси в тълпата?
И, дами - възможно ли е да отшуми, когато срещна някого, в когото съм адски влюбена, сещате се, да виждам навсякъде само един, или има нещо сбъркано в мен самата?

Коментари

1.   Да, ако излезеш с някой, който наистина ти харесва няма да те интересуват другите хора.
Сега явно излизаш с такива, които не те кефят действително - съзнателно или несъзнателно просто "даваш шансове", което е много тъпо според мен, макар че маса хора повтарят на други хора - дай шанс на този, дай шанс на онзи, дай шанс на момчето, дай шанс на това, дай шанс на онова и.т.н.
Човек не трябва да да се занимава с нещо или някой без наистина да му харесва.

2.   Не ги харесваш грам тея, с които излизаш. Даже са ти противни. Щом се отглеждаш. Аз пък не харесвам хората, които ме свалят. Начални досадници са. Кои грозни, кои плешив, кои красиви, но скучни хора. Държат се сякаш сме женени, преди да сме се видели още. Мъжете нямат много опит в свалките. Само те така си мислят. Те ако харесват жена, се държат като досадници и непрекъснато й показват колко я харесват. Ако не я харесват, я игнорират, както и ти правиш с мъжете.

4.   Няма да отшуми. Ти не си жена за един мъж.

5.   Момиче на 16 съм оле същата съмм даже да не харесвам някого не знам и остава с впечатление, че съм огнено момиче и че го искам

6.   Здравей, не бих и лепнал етикет, защото повече няма да ми се наложи да излизам с нея :)

7.   И аз съм същата като теб и това ми пречи в отношенията ми с мъжете. Иазляза ли с някой на бар, дискотека или ресторант и не спирам да гледам хората около мен, предимно мъжете. Аз също съм заглеждана от мъжете и доста се набивам на очи и това винаги води до скандал. Почти винаги ми се случва с някакви редки изключения, когато наистина много харесвам мъжа до себе си и се гордея с него. Може би причината е точно в това и щом очите шарят значи не си с правилния човек.

8.   Ако съм някъде с теб, примерно на заведение и започнеш да ми се оглеждаш, ще стана и ще си изляза най-спокойно.
Това ще се случи. Даже няма да си направя труда да ти обясня някога, защо така. Ти ще си знаеш прекрасно.
Такива жени, като теб, са ничии, или по-точно казано - потенциално на всеки.

Лошата новина е, че не се променяте. За какво ви е да го правите? !
Добрата новина е, че като поостареете и поувяхнете, все ще се намери някой глуповато-наивен добряк, да ви приюти. Хем той да не е сам, хем ще има кой да се пигрижи за вас.
Както се казва - Русо гладно, няма.
Все ще се оправите в края на краищата, така че бъди спокойна.

Забавлявай се. Върти очичките докато можеш.... ;)

9.   Някога да си се сещала, че и от другата страна може да е същото! Не се засягяй но ти трябва мръсен секс!

10.   Номер 1 е абсолютно прав. Винаги, когато съм давала шанс на мъже, които не харесвам като мъже, сексуално, но въпреки това съм излизала с тях, защото съм ги харесвала като хора за общуване, винаги са злоупотребявали с мен, самозабравят се, защото мислят, че тия излизания са с цел да правят секс или да имат връзка с мен, а аз нямам такива планове. Не е като да не го казвам в началото, но явно, че надеждата им умира последна, заради това са ме наричали - студенокръвна, сбъркана, защо съм ги карала да си мислят... , че аз, как мога да накарам някой да мисли някак? Абсурд. Жертвички. Вместо да си бъдем приятели, те си имат техни планове и задни мисли. Дразнещо е. Затова, не харесвам ли мъж - сексуално, няма да общувам с него, егати ограниченото мислене, но дотам стигам, защото е явно, че няма мъже - приятели с жени, защото и на мен са ми казвали, мъже, че ако не харесват някоя жена, нямат интерес да са приятели, и да общуват... Тъпичко.

Колкото до авторката - ти не си жена! И изобщо, днешните жени, с малки изключения (като мен) са станали курви.

11.   Нито си била влюбена, нито си намерила правилният мъж. Ако си истински влюбена в някого няма да имаш очи за нищо и никого освен за него! Щом непрекъснато зяпаш другите, явно просто губиш времето на човека и няма смисъл да си с него. Защо да излизаш с някого, като няма да му отделиш и 5 минути, а през цялото време ще се оглеждаш наоколо за други мъже? ! Е, обидно е! Теб няма ли да ти е обидно да излезеш със страхотен мъж, а той през цялото време да гледа другите, но не и теб? Лично аз ще се почувствам отвратително и ще гледам да си тръгна при първа възможност и гарантирано няма да има следваща среща!

13.   Струва ми се, че темата е провокация, но все пак ще отговоря сериозно.
Вярвам, че няма човек (мъж или жена), който никога да не е забелязвал и оценявал околните по един или друг критерий (външност, поведение, облекло, интелект и т. н. ), НО е въпрос на възпитание и уважение към човека, с когото си излязъл да не оглеждаш демонстративно в негово присъствие. Намирам го за неуместно, меко казано.
Ж30