Жените проучват ли мъжа преди да тръгнат с него
Обръщам се към жените, проучвате ли мъжете преди да тръгнете с тях? Имам предвид дали питате приятелки каква информация могат да намерят за него, от общи познати и т. н. Или просто излизате няколко пъти с мъжа и го преценяте от ваша гледна точка? И също ако на вас ви допадне но чуете лошо неща за него от приятели, ще останете ли с него или ще го зарежете?

Коментари

1.   Не проучвам мъжа преди да изляза с него. От мнението на други жени и негови приятели най-много да се объркаш или излъжеш за нещо. (Предното не важи само ако ти разкрият, че си има приятелка, жена и/или деца). Хората сме твърде различни и мненията и гледните ни точки доста често се разминават... Затова разчитай единствено на себе си. А и нали срещите са затова - да се опознаете.
Лчно аз винаги разчиитам само на себе си. Понякога мъжете не се разкриват пред никого. Затова едва ли някой може да ти даде наистина адекватна информация за нрава на въпросния мъж.

2.   Зависи. Бих се допитала до приятелки, да. То дори и да не се допитам, те самите биха споделили с мене какво мислят за него ;д.. Но това е само предварителна информация, на която не бих повярвала, но ще я имам предвид. В крайна сметка ще изляза с момчето и ще преценя сама за себе си.

3.   Той как се държи с жената до себе си е най-важно. Няма приятелки, приятели няма никой. Щом той се държи с жената добре и се доказва в добра насока, другото няма значение. Аз съм жена и мога да го кажа от личен опит.

4.   Думата е прецеНЯвам!
Естествено, че не!

5.   Не го правя, искам сама да го "разуча" и да го опозная, като излизам с него, но ако интуицията ми подсказва че ме лъже ще го направя.

6.   Да. Не разпитвам познати, защото може да се разчуе, но приятели и интернет - винаги. А в интернет можеш да намериш много информация за някого, стига да знаеш как да търсиш.
Естествено обаче истинското опознаване и проучване на човек става на живо. Това "проучване" преди да изляза с него цели да ме предпази от опасности (ако запознанството е по интернет) или просто да ми даде насока за общи интереси, приятели и т. н.
Не можеш да очакваш, че в днешно време, с наличието на Фейсбук и всякакви други социални мрежи няма да бъдеш обстойно проучен от който има желание.
По принцип ако чуя нещо лошо за човека, не вярвам, преди сама да съм се уверила. Но си имам едно наум. Когато са ми казвали за някого, че е женкар, винаги се е оказвало вярно, също и за наркотици, хазарт, психични разстройства. Такива неща рядко са само плод на нечие въображение, често има някаква истина в тях.

7.   Абе вие всички в някви малки села ли живеете, че познатите и чак близките ви приятели да познават мъже с които сега сте се запознали и чак информация за миналото му да ви дават?! Ебаси селската история...

8.   Не! Разчитам на собствената си интуиция.

9.   Не.
Никога не разпитвам за мъжете, с които излизам.
Независимо дали е приятелско излизане или романтична среща.
Никога не разпитвам странични хора.
Искам да разбера всичко от първоизточника, да опозная човека такъв, какъвто е наистина.
Немалко са говорили зад моя гръб, за да съдя за другите по приказките на околните.
Особено като се има предвид колко подмолни могат да бъдат хората днес.
Но, виж, случи ми се преди известно време мъж да ме зареже заради слухове и съвети на доброжелатели.
Нито суховете имаха връзка с реалността, нито съветите бяха с добра цел... но да му мисли той.
Та, знам за какво говориш.
Ако мацката си я бива, няма да те проверява и няма да вярва на хорските приказки.
Ако е някаква хистеричка, която търси нещо определено и на всяка цена иска да го получи - пари, власт или пък си търси точно определен тип човек, ще те провери и ще разпита всички до девето коляно...
Много зависи от жената.
Надявам се да попаднеш на свястна :)

10.   Аз сама си го проучавам. Може да споделя с приятели, ама тяхното мнение не ми влияе. Базирам се на моите усещания и интуиция. А дори и да разбера нещо не особено добре за него, ако много ми харесва, пак ще тръгна с него. Стига да не е алкохолик, убиец или нещо таково. Или пък да е обвързан. Иначе бих поела риска на своя глава.

11.   Да пробваме?

15.   Поздрав към редакторите, които два пъти вече ми отрязват коментара още преди да можете да го прочетете. Поздрав и за автора на коментар №7, на когото му позволиха да нарича селяни жените, които имат общи познати с мъжете, с които искат да излизат...
Изключително нечестен е подборът ви на коментари! Щом е допустимо мнението ми да бъде публично определено като "селска история", защо да е недопустимо да се защитя??