Не се очертава да се върне скоро
Здравейте на всички. Преди почти 4 месеца пуснах история тук на тема "Налага се той да замине". Накратко ще кажа, че приятелят ми замина да работи в чужбина с идеята да се върне в края на другия месец, но нещата не потръгнаха. Вече почти 3 месеца усилено си търси работа и не успява да си намери. Чуваме се всеки ден по 1-4 часа, пишем си, нещата между нас не са се променили, дори се сближаваме повече. Там той е при родителите си. Всеки ден обикаля и ходи от фирма на фирма, но явно хората са резервирани спрямо чужденци. Започна една работа на полето и накрая го излъгаха. Трябва да покрие кредит и да се върне тук. Ще трябва да спести поне 6-7хил лв. Което е поне още 4-5 месеца работа там. Тук няма как да ги изкара, понеже му влезе запор от друг кредит и се забатачи. Много си липсваме, но не си представям да сме разделени още толкова месеци. Аз не мога да замина при него, защото съм студентка. Чувствам се ужасно вече. Той е съсипан от нерви... Не знаем как да се справим с проблемите си. Не искаме да се разделяме. Много е тежко да сме толкова далеч един от друг. Самотно ми е. Няма да сме заедно на рождения ми ден, на Коледа, на Нова година... Каза ми да отида за няколко дни да се видим, като ми поеме пътя, но имаме две котки, за които се грижа, а и имам изпити и т. н.. Много са зле нещата и двамата се чувстваме отвратително. Гледам да му давам кураж, че все нещо ще искочи и че го чакам. Изчистихме проблема със споделянето на чувствата, който имахме. Копнеем да сме заедно, но обстоятелствата ни разделят. Става дума за Севиля. Тези, които сте работили в чужбина... Как си намирате работа, какво работите... Изяждам се от мъка.

Коментари

1.   Приянелят ти е много упорит да стои сума ти месеци без работа на гърба на родителите си.
Испания като цяло е зле с намирането на работа и заплащането не е много. Защо родителите му не го вземат където те работят.
Мила май те послъгва твоя хубавец. Какво точно прави по цял ден?
За тези месеци щеше да ги изкара тези пари в БГ...
Моя брат така уж замина да работи, но нямало работа и се върна обзаведен с бременна нова приятелка.
Кажи на твоя да се ориентира към Англия. Там плащат по добре и няма толкова горещи страстни нощи

2.   Еми като не си представяш помогни му ти с кредита.
Моя приятелка е в Испания от години, не че искам да те отчайвам, ама добре, че майка и живее там. Успя да намери работа за кратко, но нищо сериозно. Живее в Испания 5 години.

3.   Отиди да го видиш. Ако котка и изпит те спира, просто не го обичаш...