Веднъж изневерил/а, пак ще изневери!
Здравейте! Какво е вашето мнение относно "Веднъж изневерил/а, пак ще изневери." Не искам съвети - просто какво мислите...

Коментари

1.   Хората имат склонност към имитиране на поведение. Ако в обществото, изневярата е нещо обичайно и се оправдава, то - много хора ще изневеряват, разбирайки, че другите го правят. Единици ще са тези, които няма да го правят. Това е...
На въпроса ти - хората, съзнателно, повтарят действия, които им носят удоволствие.
Няма формула за междуличностните отношения, има осъзнаване на поведението, на отсрещния, на начина му, на мислене, какво задвижва поривите му... А ти и всеки друг, имате свободна воля, включително и, за да изберете с кого да споделяте времето, и енергията си.

2.   Точно така е.

3.   Житейският ми опит показва, че е факт.

4.   Не съм съгласна с 1, че изневеряват, защото разбират, че другите го правят.
(тази логика се отнася за покупките на смартфони например, сексуалните работи са съвсем друг филм)

Тези, които изневеряват, си изневеряват, независимо какво е обществото.

от2

5.   Според мен, няма универсални правила. Човек може да направи грешка, да я осъзнае и да не я повтори втори път. Има и глупаци, които повтарят едно и също погрешно действие многократно, като всеки път очакват различен резултат. Някои хора са по природа моногамни, те обичат да са с един партньор и, ако той ги удовлетворява, през ум няма да им мине да му изневерят, самата мисъл за това би ги отблъснала. Други пък, дори при перфектна връзка, не пропускат възможност да изживеят някоя и друга авантюра. Хората от втората порода, според мен, страдат от занижено самочувствие и имат нужда от себедоказване. Дори да изглеждат нахакани, отракани и отворени, вътре в себе си те се съмняват в своята привлекателност и търсят доказателства за нея. Увереният в себе си човек няма нужда от това.

6.   Това се случва, когато единият или двамата от партньорите не си вземат поука от изневярата.
Тя е урок и за двамата.
За единия , да бъде по-добър дотколкова, че на другия да не му се налага да изневерява, а за другия - да оценява повече това, което има и самия себе си дотолкова, че да не изневерява и да унижава връзката си.
Разбира се, уроците могат и да са други.
Но едно е сигурно - уроци има и за двете страни.
Ако уроците не се научат, то всичко ще се повтори в даден момент.
Но пак, по вина и на двамата, не само на изневеряващия партньор.
Поне така ги виждам аз нещата.

7.   В една връзка трябва да сте приятели любовници и ПРИЯТЕЛИ да не ги търсите после по оделно, и понеже последното е табу за всички и никой не си прави труда да споделя от там идва всичко

8.   Хората сме си слабохарактерни. Според мен има хора, които не биха повторили грешката си, но те са прекалено малко и това е просто... жалко