Има ли бъдеще такава връзка?
Здравейте четатели на spodeli
От около две седмици излизам с едно момиче, доста си допаднахме, имаме общи интереси, възгледи, мечти дори.
Всичко до тук добре, но има едно НО, тя е на 21, а аз на 33г. Отначало като си разбрахме годините се стъписахме, но от тогава нито е ставало на въпрос, нито си личи по държанието и че е по-малка, мисли много трезво, умно момиче е с разнородни интереси.
Тя започва да се влюбва, но усещам, че и аз го изпитвам.
Притеснява ме разликата в годините, има ли хора тук от вас, които са в подобни връзки и по-голямата разлика била ли ви е проблем?
До сега съм бил във връзки с най-много 4г разлика, но това както се видя не е гаранция за стабилност в отношенията занапред.
Живи и здрави!

Коментари

1.   Нищо няма да загубиш ако пробваш. Годините не са проблем ако си допаднете. Но трябва да имаш предвид нейната възраст, не очаквай от нея да е като теб.
Успех!

2.   Има двойки, чиято разлика във възрастта е повече от 20 години, но партньорите мислят и чувстват по начин, който ги сближава. Има и двойки с пренебрежима разлика в годините (няколко месеца от рождения ден на единия до този на другия), чиито отношения не оцеляват дори година.

Ако нещо ви попречи на връзката, това няма да са цифрите, а разликата в жизнения ви опит, във вижданията и нуждите, и най-вече егоизмът и нежеланието да градите заедно. Ако двама души се стремят да се разбират един друг, наистина да си влизат в положение и да си помагат, няма нищо невъзможно за тях. Нито годините, нито месеците, нито каквото и да било друго ще бъде пречка за любовта им. Успех!

3.   Съгласен съм с 1. Аз като бях на 28 се запознах с едно момиче, което супер много ми допадна, но беше на 18. Изглеждаше по-зряла. Прекратих връзката заради възрастта, но сега като се замисля не е трябвало да го правя. Пробвай, няма какво да загубите.

4.   Годините нямат значение, когато хората са достатъчно адекватни и зрели и си допадат :)

5.   Винаги си мисля, че толкова младо момиче все някога ще кривне от правия път, дали след 5, 10, 15г, но вероятността това да се случи е голяма, все пак тя като е на 28(млада, а и ако е красива) ти ще си на 40, млад чичка и тя ще почне да гледа по-млади, около 30-35г и ще си бие камшика. Такава разлика крие рискове, да не е гаранция, ноооо...

6.   Баба и дядо имаха 12 години разлика. Живяха заедно 48 години...
След еднаопределена възраст не разликата в годините, а светогледът е важен. Щом имате еднакви виждания за живота, не мисля че годините са проблем. Е, щом и двамата сте пълнолетни, де. Защото тук имаше тема от 14 годишно момиче влюбени в учител на 25. Това е различно, но щом и ти и тя сте над 18, мисля че няма от какво да се притесняваш.