Спокойствие , съвет и някой , който би ме разбрал :)
В последно време съм доста нервна, пасивно - агресивна, стресирана и просто имам нужда да си го изкарам по някакъв начин. В изминалата 1 година доста неща ми се стовариха на раменете и просто не знам как да се отърва от този излишен ''товар ''. Дразня се от всичко и от всички и никъде не се чувствам спокойна - нито вкъщи, нито на училище, нито във връзката ми и отношенията с майка ми не са от най - хубавите. Не знам просто какво да правя, винаги съм криела в себе си, потискала съм емоциите си в повечето ситуации и просто няма на кой да си споделя и да искам съвет. Какво да правя?

Коментари

1.   Пий малко магнезий, той е естествен антидепресант, отпуска нервите. За всеки случай и ако имаш възможност, си провери и хормоните - на щитовидната жлеза, пролактин, естроген. При хормонален дисбаланс е напълно възможно да изпитваш нервност и раздразнителност за дълъг период от време. Не е само стресът. Случвало ми се е.

2.   Мога да ти предложа 2 варианта. Единият е да говориш с най-близкия за теб човек, а другият колкото и странно да звучи да се запишеш на някакъв спорт. Дали ще е бойно изкуство, танци или дори да ходиш на фитнес. Бягането също помага. Но препоръчвам разговорите с приятел. Би ли казала годините си ако не е проблем?
:)

3.   Шзбери си спорт чрез който да изразходваш излишната енергия.
Моята тайта за спокойтвие и непукизъв е 20 км. бързо колоездене.
Прибирам се с последни сили потна и някак преродена. И нищо не може да ме изразни

4.   Намери си занимание, ако трябва прекрати връзки, които те товарят. Само недей да посягаш към алкохол и наркотици, защото аз така загазих, когато бях в същото положение като теб и сега няма измъкване...

5.   Спорт, природа, марихуана.

6.   Ето моята рецепта:
Йогичка (напиши в youtube stress relief yoga), чайче от жълт кантарион, арома лампа с някакво успокояващо масло, (мирта, лавандула) аз много харесвам едно готово "мир и любов" има го в аптеките. Преподреди, проветри хубаво стаята си. Разчисти от излишните неща, създай малко простор около себе си. Опитай да спиш и ядеш в едни и същи часове. Когато организма си знае кога получава енергия, умът е много по-спокоен.

7.   Някаква форма за личностно развитие, спорт, език, приложни изкуства, тренинги, психоанализа. Промени ли се нагласата, ще се промени и начинът, по който човек отреагира на случващото се в света му.

8.   Тичай в парка. :)
Ще се оправиш. Всеки изтрещява в някакъв момент.
Занимавай се с.пеене или рисуване, разходки.
Знам,че ти е трудно и те мързи, но не правенето на нищо ,води до апатия и депресии. Гледай комедии и се смей :)

Не се лишавай от здрав сън. Спи повечко и насочвай мислите към нещо весело и приятно. От самосебе си, няма да ти мине.
Просто положи някакви минимални усилия.
Също много е важно, да общуваш с близки хора, да споделяш, какво те мъчи и притеснява.Те ще те окуражават и подкрепят.

Успех. :)