Връзка с бандит?
Чаках и чаках.. човек, който да ми пасне, на когото да се отдам истински. Случайни свалки, кратки връзки - забавлявах се, чакайки, но никога не съм подлъглава партньор. Пито - платено. Но дали всички са така точни в отношенията си с хората?

Срещам Човека. Лошо момче, много мъжествен, силен, мъжкар. Пасваме си във всяко отношение. И съвсем по български си казвам " Много хубаво, не е на хубаво".
Имам постоянни притеснения, че съм поредната. Той е минал 30те и животът му е бил изключително интензивен. Повечето му приятели имат по-сериозна колекция от снимки в "уикенд", от колкото в домевете си. Остава ми надеждата, че се е насилитил на пистолети, запивания и безразборен секс.. но за бивш "курвар" не съм чувала. Не мога да бъда търпелива с него, влюбвам се ужасно силно и не искам да бъда наранена. А с такъв типаж - неизбежно.

Дали да се дистанцирам, за да видя как ще реагира? Докато още мога да го сторя.. защото скоро няма да мога да се отлепя от него, ставам зависима, искам да е до мен всеки момент да знам какво прави и с кого - трябва ми близост с него..

Как да проверя дали изпитва нещо към мен? Много е лесно да се заблудя на тази възраст, 20 годишна съм. Не искам да страдам.. та кой иска?

Коментари

1.   Сега ми кажи, че кара и хубава кола, а ти си от провинцията :D

2.   Виж и аз харесвам такъв тип мъже.
Не се дистанцирай. Изживей тази любов. Не го прави от страх, че ще бъдеш наранена. Нима няма да ти е гадно още сега да се дистанцираш и да страдаш?
Не виждам нищо лошо в тази ситуация. Но се контролирай малко. Давай му свобода, за да не го изгубиш. Защото това:

"защото скоро няма да мога да се отлепя от него, ставам зависима, искам да е до мен всеки момент да знам какво прави и с кого - трябва ми близост с него.. "

звучи доста задушаващо.

3.   Щом ти идва отвътре да си с подобен човек или по-точно"мутра" - бъди. Но надали ще си единствената в живота му. Човек, който живее до голяма степен рисково, който обича парите и се движи сред привлекателни жени едва ли ще промени привичките си. А това с пистолетите направо не го разбирам. Да не искаш в някакъв момент да станеш участник в екшън-сцена, а може и някой от бившите му партньори или конкуренти просто да го гръмне. И така все в този ред. Мисля, че си млада и вероятно влюбена, но да не същаляваш горчиво след време.

4.   не слушай хората, само ти си знаеш - време е да направиш самостоятелен избор в живота си... и да си носиш последствията - който го е страх от мечки, не ходи в гората, ама ти вече си вътре.
Изживей любовта си, бих казала, като те нарани - ще те нарани - ти никога и с никого не може да си сигурна... мутрите отдавна си легализираха бизнеса, не вярвам да го видиш и в затвора. По-добре е от доста уж честни момченца, който си търсят само белята...

5.   Общо взето поне си казваш и разбирам какво харесваш в него.
Вероятно може и в затвора да влезне, затова имай едно на ум. Една позната така беше хлътнала по затворник. Разговори по телефона, обещания, сладки приказки и тн. И накрая тоя се оказа "прекалено лошо момче" и един ден я избъзика брутално и се скараха :)))
Ти си знаеш де..

*Syndrome

6.   Бягай с 100 км в час от такива хора...

7.   Отдалечи се от него... Гарантирам ти, че такъв тип мъже не са само с една. Ако искаш да си поредната -добре. Ако ли не.... просто бъди първата, която му е била шута. После може и сам да те потърси ако имаш значение за него. Ако нямаш поне ще ти е ясно, че нищо не си изгубила.
Ясно ми е как 20 годишни момичета се захласват по такива мъже, интересно е, забавно е-да, но да си прекатвате просто времето заедно за кратко... Той търси друго, твоята гледна точка за света е различна от неговата. Не мисли, че ти ще си жената на живота му, която ще го промени....

8.   Не се занимавай с бандити. Може да ти се случи нещо подобно на мойта съученичка. Тя свърши трагично като любовница на бандит. Неговата конкуренция ги уби жестоко, като ги хвърли в река Камчия преди няколко години, увързани с тежести. Бяха намерени обезобразени. После арестуват екзекуторите, но тя не е между живите вече. Помисли, заслужава ли си цената. Тя се оказала в неподходящото време и място. Но тя си беше луда глава и правеше всичко за пари и по-висок стандарт.

9.   Първо нека отбележа в чест на номер 1 - не съм пробивна провинциалистка, която е видяла скъпа кола и лъскави дрешки и съм се впечатлила. Семейството ми има достатъчно възможности, за да търся сигурнос в партньора си. И каква сигурност с такъв индивид?
Това, че тук споделям силното си увлечение и невъзможността да се отделя от него, не значи, че имам обсебващо поведение спрямо него. С всички сили се боря със себе си и се старая да се държа на ниво. Никога не съм си позволявала, да му се обаждам, да го контролирам, да настоявам за срещи - сам проявява интерес.
Не живея с идеята, че ще го промена - не желая това. Приела съм го такъв... и съм преценила, че мога да живея с изневерите му и с непристойното му на моменти поведение.
Въпреки всички рискове, и съвсем ясната идея, че след година може да съм с дете на ръце и съвсем сама - искам той да е баща на децата ми! Обожавам го! Знам, че след известно време, първоначалната еуфория ще отмине и може би ще съжалявам горчиво... но няма нищо жалко в създаването на деца!

10.   Щом искаш децата ти да израснат без баща - бъди с него. Според изживейте си авантюрата до край, ако е писано ще бъдете заедно, но за сега не мешай деца в тази каша. :)

11.   Мутри по улиците, мутри в парламента, мутри в медиите и младите момичета им се изяде главата. Облъчиха ли ви, какво ви стана? Това ли искаш да е бащата на децата ти? тук не говорим за спонсор, а за човек който да се грижи за детето ти и да го възпитава. В какви ценности ще го възпитате " не работи маме, с пистолет и мръсни сделки ще си изкараш парите"

12.   Любовта е сладка, но те прави ПАТКА...

13.   Имала съм връзка с подобен човек, пред другите беше мъжкар, но в душата си беше много добър. Животът му се беше стекъл по много неприятен начин и той се беше подал на по-лесния начин за оцеляване, но и по-опасния. В началото мислех, че съм влюбена в него, но после се оказа, че просто го обичам като приятел. И после какво стана, станахме най-добри приятели, които споделяха, говориха и правеха секс от време на време, без обвързване, без обещания, но винаги ни е много хубаво заедно. Всичко продължава и до днес, неговият живот е пак толкова опасен и нечестен, аз живея в друг град, но като се видим сме си онези стари приятели, които винаги се разбират чудесно и си говорят за всичко, а сексът е винаги толкова хубав, колкото е бил винаги. Но няма любов, просто приятелска обич. Моят съвет е ако можеш да направиш нещо такова, би било най-добре за теб. Защото никога няма да имаш сигурен и щастлив живот с такива хора, можеш да им бъдеш приятел, но не и жена и майка на децата им. Ако не можеш, по-добре се отдалечи и намери някой друг, който води нормален живот.

14.   13, много благодаря!
Ще се опитам.. ще опитам всичко по силите си.
Как си успяла да превърнеш увлечението си в приятелство? Ако имаш желание, да ме посъветваш нещо в това отношение, ще съм изключително благодарна! Много ми е трудно..

15.   Мацка... недей се забърква в тая каша... това е моят съвет!

16.   13.
Бих ти помогнала с каквото мога ;) Честно да ти кажа не знам как точно стана. В един момент взехме да си разказваме кой с колко е бил, къде е ходил, какво е правил. Избих си от главата мислите да му говоря мили думи и да чакам неизпълними обещания и взех да говоря с него все едно съм най-добрия му приятел, да си говорим мръсотии все едно съм някоя само за вечерта и така в продължение на няколко месеца. Един ден дойде момента, в който осъзнах, че всъщност ми харесва да говоря с него и да правим секс, но не го искам за постоянно. Разбрах, че мога да го имам винаги когато искам, както и той мен, каза ми "Ей това е, приказки, секс, нангажиращо, винаги и по всяко време и навсякъде" и аз се замислих над думите му и реших, че е време да си намеря стабилна връзка, а той да продължи както си му харесва. Спряхме да се виждаме и установих, че не ми липсва толкова много. След тъова започнахме да се виждаме по няколко пъти месечно, взима ме, пием, хапваме, секс и се прибирам. Тогава стигнах до извода, че той друг живот не може да води и вече 6 години е така. :) Ако искаш намери ме в скайп lavazzagirl1 :),

17.   не травматизирайте - „тези хора“ отдавна са десетки хиляди в страната ни *над 100 000 бивши военни и полицаи, спортисти работят за групировките като охрана да кажем, а повечето са безобидни „бизнесмени“. Аз имам приятелка, която ходи с такъв - много добър човек. Единственото му мутренско е, че получава разни общински поръчки, но пък дава хляб на стотици хора и плаща добре, което не мога да кажа за доста други хора. За съжаление, това е реалността в страната ни.
Ако става дума за такова момче - ок, но все пак - ако става дума за крадец, убиец, трафикант на оръжие и дроги - момичета, вие можете ли да целувате ръцете, които са убивали?

Не вярвам да става дума обаче за такъв човек, или?

Аз лично мисля, че ако е охрана някаква, момче за всичко на някой бос и т.н., ОК, ако е подкупвач, ако е перач на пари - пак ОК, ама ако е убиец и грабител, занимава се с оръжие и дроги - далеч

18.   значи стига човек да не убива и да не се занимава с наркотици - всичко е наред?

19.   И какво тези, които убиват и се занимават с наркотици не заслужават ли да бъдат обичани и да обичат. Не говоря за някакви психопати убийци, които убиват за удоволствие. Въпреки, че и тях оправдавам, защото незнаят какво вършат. А за тези, които изпълняват мокри поръчки например. Те просто си вършат работата. Или тези, които го правят с мотив. Например аз лично познавам едно момиче, което уби баща си, заради системен тормоз сексуален и физически. И какво като е убийца. Тя не е убийца, това е бил нейния шанс са самосъхранение. Или убийството при самозащита? Когато, трябва да избираш между собствения си живот и този на насилника. Ами какво, ако е наркопласьор-доставя си стоката, като има купувачи-купува се. Ако нямаше купувачи, нямаше да има наркопласьори. Ами ако е наркоман-какво? Наркоманите не са "боклуци", каквото е всеобщото схващане. Наркоманията е болест. Трудно се лекува, но не и невъзможно. Именно Любовта тази велика сила може да излекува тази болест...
Всички сме хора и всички имаме чувства. Не се спирай, заради такива неща. Ти ако си човек на място, сигурна в себе си, няма да допуснеш да те забърка в неприятности.

20.   19, спокойно - набърка манджа с грозде - вкара в една тенджера и изпълнителя на мокри поръчки, и наркопласъора, и жертвата... чакай малко!

Първо, не случайно Христос е казал, че трябва да се прощава. И аз вярвам в доброто у всеки човек, затова и съм против смъртното наказание и затова гледам да не съдя хората. Разбира се, че и последният убиец заслужава любов, но ако се е покаял и ако не се занимава вече с това, изтърпял си е присъдата и т. н.
По принцип аз обаче не мога да обичам ръцете, които знам, че утре нарочно ще убият някой за пари - сори.

Убилите в ситуация на самозащита НЕ СА УБИЙЦИ, това и законът го казва, защо ги обсъждаме изобщо?

Аз имам много добър познат - бивш наркопласьор, който обичам и уважавам като приятел, но с него сме си говорили за това - той има съвест и се разкайва, изтърпял си е и наказанието за това И ВЕЧЕ НЕ Е НАРКОПЛАСЬОР. Защо да не залсужава любов?
Но, честно - ако знаеш, че мъжът ти излиза всяка вечер, за да продава отрова на улицата, от която днес ще умре поне един човек, ти би ли яла от тези пари? ти как ще го целунеш като се върне от „работа“?

Пак омесваш - НАРКОМАНИТЕ СА ЖЕРТВИ, те не са „бандити“, а авторката пише за такъв.

Хората я съветват да не ходи с него, и с право. Покрай такъв човек можеш много да си изпатиш. Разбира се, че такъв човек също заслужава любов, но готов ли е да се промени, да се разкае и да спре с бандитството в името на тази любов?

Четете Достоевски, дори неговата мрачна душа вярва в любовта. Христос взима със себе си убиецът на съседния кръст, защото СЕ ПОКАЙВА и вярва в Бога, но какво да правим с хората, които от убеждение и нарочно са бандити, убиват за пари, продават отрова за пари - тях какво да ги правим?

Да, заслужават любов въпреки това, но дано да не си човекът, който ще им я даде. На този свят има много повече от парите.
Според мен дори и изпълнителят на „мокри поръчки“ заслужава прошка и любов, но ако има съвест, ако страда от направенето и ако спре да го прави. Има разлика голяма, дали не ти дреме кого и колко ще убиеш и дали страдаш - имаме и двете категории.
Дири чудовище като Хитлер е било обичано, защо не - но аз не бих искала да потъна и да умра заради делата на такова чудовище...

жижу *аз съм и 17

21.   20, здравей
19 съм
Като начало искам да те уведомя, че написаното от мен ти се вижда като манджа с грозде, защото не е предназначено за авторката, а към коментара преди мен. В мен е вината, че не съм уточнила-ок.
Радвам се, че си по-широко скроена.
Абсолютно честно и откровено, кълна се в най-милото си-не ми пречи да обичам наркопласьор, или убиец. Ни най-малко. Обичала съм сводник, наркоман, мъж, който се занимава с трафик на хора... Излишно е да споменавам, че в момента живея с наркопласьор.
Мен не ме интересува дори дали се разкайва и дали продължава да го прави. Абсолютно е без значение за мен.
Хитлер съм го признала отдавна.
Защо трябва да умираш, да потъваш-ти сама се филмираш.
Ако си достатъчно силна и отстояваш позиция, ако си показала характер, никой няма да те притеснява и нищо.
Няма да мога да прочета отговорът ти, защото утре заминавам. Така че всичко хубаво:)

22.   ... Божееее, Боже!!! ... Как може да се оправдае човек, чиято работа е да отнеме живот!!! Просто ми звучи повече от нелепо. Не може "Това ми е работата! " да е оправдание на "Убих! " Някак... двете понятия се самоизключват...

23.   бъди с него щом го харесваш и имаш чуства, ама като започне да те бие и да не ти дава да излезеш от къщи моля не се оплаквай

24.   Чакайте малко. Кой може да е съдник и да хвърли камъка пръв?
Не е нужно да си убиец, за да си пълен боклик. Качеството на човек не се определя от професията му, но това което вършим е това, което сме. По делата ще ги познаете!
Всеки заслужава обич, но трябва ли младо невинно момиче да разпилява потенциала си на престъпници и бандити? Пък тук намесиха деца. Ако след време детето ти пострада заради работата на баща си?
Достоевски как намесихте, не разбрах. Но дори разкаял се убиец пак е убиец. И нека го обича, който има силата да го направи. А силните хора, обикновено обичат и себе си. Никоя майка не би желала детето и да е застрашено, заради лошата професия на баща си.

Има една притча, която много обичам.
Едно дете било ужасно непослушно и дядо му решил да забива по пирон в една дъска при всяка лоша постъпка на детето. След време на дъската нямало място за пирони и детето решило да се поправи. Ден след ден дядото вдил по пирон за всяка добра постъпка, докато накрая нямало нито един забит.
В този ден детето казало "Дядо, виж няма нито един пирон в дъската ми. Вече съм се поправил"
А дядото отвърнал "Дупките все още са там"

Не може да заличим действията си в миналото! С никакво разкаяние!