Проблем с момичетата
Здравейте, на 18 г. съм и нося слухов апарат. През годините отнасях доста подигравки относно това, но вече намаляха и даже пре спокойно мога да си кажа, че нямам такива дертове. Проблемът е друг, през живота си съм имал една връзка, и тя беше 4 м. но не се получиха нещата. Започнах да излизам с компания напред-назад, дискотеки, барове и тн. Запознавах се с доста момичета и на срещи съм излизал, но до там... Та апарата който нося, ми отваря доста проблеми, отблъсквам момичетата и нищо не се получава. Дори са ми казвали, че съм бил симпатичен, хубав, но с тоя апарат нямало да стане. Добре, и аз съм виждал млади хора с апарати (рядко) и ми става някво тегаво, неприятно и ги разбирам хората като цяло. Започнах да пия почти през вечер, точно заради тоя тоя апарат и че не ми се получава.. Дайте ми някакъв съвет относно това, как да подстъпя, какво да направя. Живеем в такъв свят, че парите, колата и къщата са важни, а след това може би и характера
.. Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Здравей! Сигурно си добра душа, опитай да не си го слагаш на сърце - това, че момичетата са такива, е неприятно. Аз самата не харесвам днешните момичета нито като поведение, нито като начин на мислене. Пробвай да смениш местата, които посещаваш. Отиди на кино, ама не в мола, на някоя изложба в галерия, разгледай книги в някоя книжарница, ходи на театър. Все пак местата, които посещаваме, имат значение и шансът на нови и различни места да срещнеш нови и различни хора, е по-голям. Опитай! Ти не си твоят слухов апарат. Убедена съм, че имаш много качества, които едно свястно момиче би оценило в теб. Клишето е заразно, но... бъди себе си, дръж се естествено, както ти идва отвътре и някое момиче, което се чувства като теб по една или друга причина, ще те усети. Успех! :)
Alqska5

2.   Днес гледах по телевизията за една жена със само по един пръст на ръцете. Изглеждаше напълно нормално, само ръцете ѝ не бяха нормални. Това обаче не ѝ беше попречило да си намери мъж и да има 3 деца. Твоето положение, поне от гледна точка на външния вид, е в пъти по-добро. Сигурен съм, че един ден и ти ще успееш да си намериш правилния човек за себе си.

3.   Като човек също с дефект (мързеливо око) те разбирам колко е трудно. Аз едва на 24 си хванах първата приятелка. Не можеш ли да прикриеш апарата някак си? С дълга коса например? Аз най-голям успех имам като съм със слънчеви очила...

4.   Вероятно не апаратът е проблема, а излъчването и характера.
Ако възприемаш апарата като проблем и мислиш, че всички те оценяват според него, той ще се превърне в такъв. Ако носенето на апарат те прави несигурен, мекушав и притеснен, жените ще го почувстват и няма да те харесат заради това, а не заради апарата.
За жените няма значение дали си с апарат, очила, брекети или си с крив нос. Важното е да имаш излъчване на мъжкар, и да не ти пука от нищо и никой. Постарай се да изградиш вътрешна увереност, че си красив, стойностен мъж, чието самочувствие никога и при никакви обстоятелства не може да зависи от нещо външно като слухов апарат, дрехи, кола или дали някоя жена не е имала благоразумието да те оцени като стойностен човек. Приеми, че загубата е тяхна и продължи напред без да съжаляваш за нищо. Ако го направиш, ще видиш как ще станеш в пъти по-привлекателен за жените.