Той ме отврати, но имаме дете и не знам какво да правя
Моля за съвет, ужасно съм нещастна, но ме е страх да направя крачка и да променя живота си. С половинката ми сме заедно от 10 години и имаме брак от 4 години и дете на година и половина. В началото той много се стараеше да ме спечели, но постепенно се променяше, а черешката на тортата беше когато детето се роди. Постоянно казваше, че няма връщане назад, че вече се е родило, но не съжалявал за него. То плаче понякога и той не може да го търпи, понякога казва "кво искаш бе, с майка ти ще ни подлудиш, всичко правим за теб и пак ревеш, на, реви ся" и го подминава, а детето се садира още по - силно като го подмине. Аз готвя, чистя, пера, гледам детето като го храня, топля храни, мия, обличам, мажа, един памперс не е сменил, категорично отказва. Не че държа да го прави, но просто отбелязвам. Цяла седмица сме затворени вкъщи, по обяд отиваме до парка, но когато времето е лошо и там не ходим. Майка ми иска да помага и се бяхме разбрали да оставя детето да го гледа, досега само веднъж е оставяно за 2 часа, за да ни помогне да излезем малко, понеже 24/7 съм с него, а нощем само плаче заради зъбите и аз почти не спя, та имам нужда от разведрение. Мъжа ми казва, добре няма проблем, а като дойде деня Х почва да увърта, намира начин да се скараме и да останем у дома. Той е на 31 години, иска само да си лежи и да си рови в телефона по цял ден и нощ, нищо друго не го интересува. А, и вечер да пие бира. Не говори много с мен, няма инициатива да отидем никъде. Няма приятели, отблъсна всички, ограничи и мен, аз също нямам приятели вече. Опитва да ме настрои против родителите ми за да не ходим вече и там. Понякога ме хапе и като срещне отпор ми казва, че не ми утиват рокли, че няма кой друг да ме погледне, а преди да бъда с него бях доста харесвана и имах много кандидати, не че съм някоя страшна красавица, просто не съм била невзрачна, но той ме потъпква като все казва "и кой ще те вземе, вече имаш дете... стой сина гъза и готви чушка". Помолих го да ме заведе на кино, каза че има бацили и вместо да излезем на разходка аз в киното съм искала да се завирам, но вън има мъгла и е студено... нямало смисъл да оставяме детето на майка ми така без повод, казах че аз не съм се делила от него вече година и половина и имам нужда малко от разнообразие, а той каза "аз разнообразие имам, цяла седмица съм на работа и се виждам с хора". Та така...
Толкова ме е погнусил с отношението си, че не мога да го погледна вече като мъж, не искам да стоя в една стая с него. Страдам много. Като помисля за него се сещам за мазен плужек, който иска да ме мачка като пластелин както на него му е изгодно.
Като види, че се дърпам и ще си събера багажа, веднага омеква и почва да говори за неща, които ме интересуват с цел да ме омилостиви, но като ми мине лека полека става стария той и разбирам че това е манипулация да не си тръгна, защото аз му пера, чистя, готвя, у дома още от трети ден след изписването на бебето има сготвена храна и винаги е пускана прахосмукачка и чаршафите се сменят на 5 дни, дрехите му винаги са изпрани... единствено боклука хвърля, понякога мие чинии, но аз рядко оставям в мивката. Откакто детето се роди по цял ден съм с него и между 4 стени, живеем и в адски малко жилище, няма къде да се обърнем общо взето. Не общува вече с мен, седи си и си чете руски форуми как си оправят колите, как си мислят някакви хитринки и нищо друго не го вълнува... снощи играх с детето, а той си гледа предаване за коли. Аз освен бебешка телевизия друго не мога да гледам. Дори в тоалетната ходя с детето, иначе полудявам.
Той изобщо не беше такъв... нещо му стана и показа ужасни черти... след като се появи детето, явно реши че съм му в кърпа вързана...

Коментари

1.   Лошо, лошо положение
Сега искам да ти кажа, че твоя мъж си е бил винаги точно такъв, просто си въобразява, че няма да можеш да напуснеш примката. Осъзнай се и се махай
Този се пробва да ти смачка самочувствието да си му подвластна. Като гледам дереджето на обкръжението около мен и чета толкова изповеди на изстрадали жени, благодаря на природата, че толкова бързо ги надушвам такива, че нямат никакъв шанс да ми оплетат паяжинка
Това че е баща на детето ти също нищо не значи-поговорката "майка една, бащи много" нали я знаеш? Ако искаш да не страдаш не давай обяснения и си тръгни

2.   Типичният насилник, ако не се махнеш, вероятно ще започне и да те бие.

3.   Бяга сега ,веднага .Дали ще те вземе друг в тоя случай не е важно.От него се спаси , спаси и детето си.

4.   Отивай си при майка ти, намери си адвокат и пускай молба за развод. На детето ти не му трябва такъв баща. Повече не му се връзвай на приказките, независимо какво ти говори.

5.   Здравей, аз съм момиче на 23 години и баща ми е същият като мъжа ти. Много го обичам и като пораснах много се разбираме, но мама беше нещастна и все още е. Отгледана съм като мъж, гледам футбол, интересувам се от коли, но заради това, че баща ми никога не си е показвал емоциите, бил е грубоват и се е държал сякаш не ме обича, имам проблем с изразяване на чувства. Ако изпитвам съчувствие, не мога да го покажа, не мога да плача, трудно се влюбва и т. н. Никога не ни е удрял, държа да отбележа и скандали не е имало, но се е държал винаги с мама като със слугиня и никога никъде не ни е водил, на нищо не ме е научил, дори колело не мога да карам, мога само да псувам като него. Ако не искаш детето ти да отрасне така, по-добре го напусни, няма да е щастливо.

6.   Заради проблеми в детството (лош пример в семейството или разведени родители) не са мало хората, които имат черти на психопат: не уважават интересите на партньора си, направо му ги забраняват, нямат съчувствие към него и не обсъждат, нито го подкрепят при проблеми, не го защитават и особено личи по това, че изобщо не се занимават с детето си, все едно не чувстват никакви задължения към него. Такъв човек, ако и да се е крил и маскирал известно време (което е най-коварното, защото тогава е неразпознаваем) в определен момент вече не може да се удържа и проявява истинските си качества и то в степен, в която партньора му позволява. Колкото повече позволявате на такъв човек да проявява истинските си грозни черти на характера, толкова той по-откровено ще го прави. Ако се възпротивите, ще укрива някои от тях, особено изневери, лични тайни, с лъжи и манипулации, за да се чувствате вие виновни. Такъв тип хора се възползват от човека за да задоволява техните интереси и нищо повече от тях не може да се очаква. За съжаление тези безчувствени и манипулативни хора (те могат да са едновременно с това много страстни тоест похотливи, но без човешки топли приятелски чувства, които имитират) стават все повече.