Паника от старо влюбване...
Здравейте!
Много ви моля да публикувате историята ми!!! Момиче съм, няма значение на колко и не мога да спра да мисля за един конкретен човек вече 3-4 години. В началото бях много влюбена, направо толкова много, че беше невероятно! После дойде и страданието, защото нямаше как да бъдем заедно, а се налагаше да го виждам доста често. Той нямаше чувства към мен, а и е по-голям. Изпаднах в наистина ужасна депресия за година и половина и ми трябваше почти още толкова, за да се възстановя. И малко преди Коледа 2017, се запознах с паник атаките. ТОВА ЗА МЕН е най-отвратителното нещо, което съм изпитвала! Все едно умирам бавно и не мога да се измъкна.

Смешното е, че пролетта почти спрях да мисля за въпросния човек, когато преди месец паниката ми се върна с пълна сила. Появява се при мисълта, че може да съм все още влюбена в този наистина неприятен човек(държеше се ужасно с мен). Имах случай, в който от напрежение ми стана толкова зле, че се наложи да взема от наистина силните хапчета за сърце...
Искам да уточня, че смятам, че вече не съм влюбена, но явно имам сексуално желание към него. Мозъкът ми се паникьосва от мисълта, а същевременно съм привлечена физически, без вече да има влюбване(надявам се! ). Не ми се говори с него затова, понеже нищо няма да каже и НЯМА чувства. Сънувам кошмари и плача постоянно, не мога да уча и да върша повечето неща, а на моменти ми се иска да не съм жива от паника. Моля ви, кажете ми какво да направя!

Коментари

2.   Мъж на 40
В много лошо положение си! Бил съм там, когато бях на 22. Две-три години не знаех къде се намирам. Аз дори отидох да се обяснявам в любов... Голяма грешка! Но времето лекува, разстоянието и липсата на комуникация също... поне в моя случай така стана. Дори и сега се сещам от време на време за нея, но съм я преодолял напълно.
Това с паник атаките не е никак добре. Всичко идва от това, че не си изживяла докрай емоция, която си искала да изживееш с цялата си душа. Вероятно друг проблем е, че все още не си намерила, мъж, който да ти даде по-силна емоция от тази, за която копнееш. Ако понякога се виждате с този човек също утежнява положението, защото така пак се сещаш за него и чувствата се връщат.
Никой не може да ти помогне, освен времето и преднамереното прекъсването на всякакъв контакт с него. В началото ще ти е трудно и ще му преравяш социалните мрежи, за да видиш какво прави, но съвета ми е да си наложиш съзнателно да не го правиш.
Друг съвет не мога да ти дам. Ако отидеш да му се обясняваш... може да стане нещо, но по-вероятно е да стане по-зле. Но има шанс, защото за единия секс мъжете сме винаги навити... но за чувства, едва ли. А се съмнявам, че ти търсиш точно това.
Поне опитай с прекъсването на контакт, защото иначе ще разрушиш здравето си.