За какво им е на жените мъж
По аналог на предната подобна тема. За чий ѝ е на жената мъж? Какво толкова ще стане, ако е сама? Аз обаче ще задам и втори въпрос - защо смятате, че вие сте необходими на мъжа? И ще се радвам на втория въпрос да ми отговорят и жените търсещи богати мъже. Някои искат непременно богат мъж, оплакват се, че им връзват само бедняци като в онази тема, но защо в крайна сметка смятате, че богат мъж би избрал точно вас, за какво сте му нужни, че да избере вас?

Коментари

1.   Жените избират до 30 ... след това НИЕ избираме , приеми го :)

2.   На мен мъж не ми е нужен. Но предпочитам мъжката компания пред женската. Искам мъж, който да е уверен в себе си. Не е нужно да е богат, важното е да не е комплексар дето само завижда на разни други мъже, говори как са наредени, мутри и най - различни такива негативи, обвинява правителството и държавата за неуспехите си и изобщо само пръска негативизъм за какво ли не още.
Също искам и мъжа който е с мен да е с мен, защото иска да е с мен, а не защото съм му нужна.
Досега не намирам такъв, и ако в крайна сметка не намеря такъв, какъвто искам ще си стоя 'стара мома' или както там го наричате, не ми е проблем. Всеки има право да влага енергията си както, за каквото и за когото желае.

3.   Никога не съм си търсила мъж, нито съм имала претенции за имотното му състояние. Като се случи да се влюбя, цялото ми същество копнее за въпросния, та затова ми е той. Смятам, че ако някой мъж е с мен, аз правя живота му по-цветен, давам му любов и съм интересен събеседник.

Alpha, ж. 29 г.

4.   Мнението ми е лично, нищо не обобщавам с него. На мен мъжът ми трябва, за да го прегърна, целуна и обичам; да бъде моят най-добър приятел, да споделяме и доброто, и лошото; да зная, че каквото и да се случи през деня, у дома ме чака любов и силна ръка, която ще ме подкрепи. Трябва ми, също така, заради моментите, когато погледът му говори: ти си единствената за мен, а моите очи отвръщат: прекрасен си, любими! Надявам се аз да съм му необходима за същото. Останалото е организация на социалния, професионалния и битовия живот.

5.   Зависи от това как една жена възприема това, че е сама. Но въпросът е че много от жените трудно приемат самотата за разлика от мъжете и особено след определена възраст, да не говорим и за биологичния часовник… Нйяои мъже също не приемат добре това, че са необвързани.
Би било хубаво за една жена да има мъж, който да я обича, да я защитава, да я подкрепя, да я прегърне в трудните моменти или дори да няма такива, просто да я гушне. Не казвам, че една жена не може тези неща сама, просто е друго, когато до себе си има мъж. Друго е да се чувстваш жена до мъж. Колкото и да се говори за равенство между половете, силата на една жена е в нейната слабост. Някои жени могат да ме нападнат, но това е моето мнение. За мъжете би било хубаво да имат жена, поради подобни причини - да знаеш, че тази жена те обича, че е зад гърба ти в трудните моменти, че се грижи за теб. Може би имам прекалено романтични виждания за нещата…

Black Sabbath

6.   Да кажем, че никой на никого не е нужен, ама си е друго да искаш и имаш един определен човек.
Признателна съм на мъжете. Вярвам, че двата пола са различни, за да се допълват на всяко ниво. Към мъжете има куп стереотипни капризи- да е джентълмен, да изкарва много пари, да може сам да гледа семейство, да е силен, да е умен, да е работлив, да е емоционално издръжлив... и т.н. Глупаво е. Обаче много ми харесва, че приятеля ми носи тежките торби. Не ми е нужен като товарно магаре, ако трябва и сама си ги нося, ама си е друго да ти помогнат. Той стига продуктите на високите рафтове и не ми се налага да се катеря по столове. Той убива хлебарки, защото ме е гнус от тях. Той ме търпи. Ядосва ме, да, понякога ми се иска да го замеря с нещо тежко, ама кой ще ме ядосва, ако не той? Приятеля ми ми трябва, за да не живея твърде спокоен живот. Винаги мога да си направя инвитро и да родя дете, обаче, ако нямаше мъже на този свят, нямаше да съществуваме на този етап. Трябва ми мъж, за да имам дете. Трябва ми мъж, за да ме балансира, да ме държи на земята и да ме разсмива в крайно емоционални моменти по време на филм. Трябва ми мъж, за да правя секс. Трябва ми мъж, за да не бъда самотна старица един ден. Мъжете са по-силни физически, те са забавни, те са 50% от създаването на нов живот, те са част от гените, които ще носят децата ни. За нищо не ми е твърде нужен мъжа. Аз не съм нужна на мъжете. Всички сме заменими и е време да си го признаем. Нямам представа защо моят приятел е избрал точно мен, всяка може да му готви, с всяка може да си легне, всяка може да ме замени чисто физически в ежедневието. Аз го избрах защото ме кара да се чувствам добре. Друго си е някой да иска точно теб, да се допълвате и да се чувствате добре заедно.
Човек, който обича би ли задал подобен въпрос?

8.   На 21 съм. За забавление, споделени моменти. Такива неща.

10.   Не ми е нужен мъж.

Евентуално, за чисто човешко общуване.

11.   Какво очаква аз от моя мъж? Като глава на семейството да бъде финансово стабилен и отговорен, да не ме приема за даденост (малките неща като комплименти, едно цвете без повод, една вечеря навън или просто разходка), тоест да не забравя с какво ме е спечелил. Много мъже спират да го правят след определен период от време. Със всичко изброено дотук ще даде чудесен пример на децата ни, да знаят как трябва да се държи един мъж. В замяна този човек ще получи насреща си жена, която го чака със сготвена вечеря, жена която дава цялата си любов, не го държи на сухо и го подкрепя в трудните моменти. Говоря за себе си, разбира се, няма как да се очаква всички жени да отвръщат по същия начин.

12.   Много са ми интересни тези феминистки. Гордо пишат че са независими и самостоятелни, но виж ти Омъжени от 15 години и никога не живели само със своята заплата.
А тези които мъж не им бил необходим за да са щастливи, след е питиета им щарят очичките и си лягат с който е навит

Така... по темата-Природно ни е заложено да се събираме по двойки. И ние хората, и животните с изключение на охлъовите.
Ако те се чифтосаме-няма поколение, следователно след 100 години човешкият вид ще изчезне. С това приключвам теорията защо на практика се събираме и сме си нужни.

Ако задаваш този въпрос ти липсва дефиницията на термина СЕМЕЙСТВО.
Или си израстнала в разбито такова, или ти самата си разочаровяна от мъж и не си проумяла смисъла.
Ще ти отговоря моята гледна точка. Семейството е мястото, където се прибираш всеки ден. Грижиш се за всяка еденица от него и то ти дава опора и усмивки които те зареждат с енергия и смисъл да дойде утре.
Ако си сам-къде намираш смисъл? Не си ли пълен егоист? Не беше ли саможивост лоша думичка а хората поставени след нея заклеймени че са с лош нрав?

Защо съм му на моят мъж?
Защото когато се прибира уморен знае че. някой то чака, мисли за него и... съм му наготвила нещо вкусно
И предстани си той на мен ако се прибере по-рано. Взаимно полезни сме си за да направим ежедневието по-леко и ведро като се шегуваме. А нервите след работа изчезват след бурен секс с човека който обичаш.
Задълженията и сметките се делят на две. Не е ли яко да не плащаш всичко сам? Да си прибираш в студена тъмна празна къща? Или недай си боже на 30 при вашите?

И една много нашумала тема-Ако си имаш мъж -няма нужда да крадеш чуждите както се случва често и то именно от тези които пишат постове и разправят че не им трябвал такъв...

13.   Жените сме по-силни и може да се оправяме и без мъже, но колко по-хубаво ще е ако имаш и една мъжка опора до теб, която да те подкрепя .. Мога да дам на мъжа до себе си цялата си любов, въпросът е там, че вече ,,мъже,, рядко ..

14.   Ами аз отказах мъжете. Повече минуси, отколкото плюсове, като теглих чертата - все съм в дефицит. Не, мерси. Имам си деца, работа, приятели. Още едно дете, още перални и мръсни чинии - ноу. Имам си кой да ми вдига кръвното. За цуни-гуни лесно се намира, но вече и това не ми е интересно.
Ж45

15.   Имаше доста красиви коментари. Ама на думи. Дали на практика е така и дали авторките на тези коментари наистина живеят и практикуват тези неща за които говорят? Или в реалният живот нещата са малко по различни... А дали пък техните половинки ( доколкото такива са налице към момента) биха казали същото за това което получават реално?

Просто си мисля, не очаквам отговори, особено пък честни.

16.   До номер 1
Този глупав постулат где си го чувал?Действителността няма нищо общо с него ха ха ха

17.   Е как за какво ?
За да се хвалят на другите жени какъв мъж имат и те да им завиждат и да се изяждат от яд ;)

19.   И какво излезе? Нито на мъжете им трябва жена, нито на жените мъж. Да се чуди човек, как светът е станал седем милиарда души.

Подпис: някакъв си там средностатистически мъж

20.   Жените искат всичко да е така, както те искат!
Проблемът е в това, че не знаят какво искат!

21.   Номер 4, 5 и 6,

Много ми харесаха вашите мнения.
Толкова чисти и искрени ... Прекрасни сте :)
Номер 13, не се отчайвайте ... намерат се тук-там ... ;)

22.   До номер 16

Пак ще си говорим.

23.   2, тоест не ти трябва сериозен с мнение. ок

24.   Автора

Общо взето отговорите се въртят около нужда от това да бъде обичана, подкрепяна, защитавана.

Странно, но аз от повечето теми, които съм чел тук, оставам с впечатлението, че основното е пари и секс.

Или тук са писали друг тип жени, или нещо ми убягва.

25.   Нито мъжете, нито жените имат "нужда" от другия пол, в смисъла на оцеляване. Но всичко е много, много по-лесно и приятно, когато има с кого да го споделиш. А интимността, сексът, семейството, те не стават без друг. И от тази гледна точка, и двата пола имаме голяма нужда един от друг.

Какво бих могла да предложа на един богат мъж? На един богат мъж не бих предложила нищо, първо защото не държа да е богат, второ защото не мисля, че тези големите богаташи търсят наистина важните неща.

Но на един мъж бих предложила красота, внимание, уют. Подкрепа. Топлота и грижа. Страст и секс. Интелигентни разговори и чувство за хумор. Дом. Семейство и деца. И много други.

Една жена може много да предложи. Но на човек, който не иска и не цени тези неща, нищо не мога да предложа.

26.   Защо ми е нужен мъжът ми:

- за да си го гушкам
- защото знае какво да прави като светне лампичката с гаечния на колата
- долива масло и разни течности в двигателя, зарежда ми колата с бензин, води я навреме да и сменят гумите
- вози ме и ме взима, когато трябва да отида някъде по-надалече (аз шофирам само на кратки разстояния и познати маршрути)
- идва с мен на лекар, когато се страхувам
- идва с мен за обувки или на пазар, когато не ми се ходи сама и ми помага да избирам неща, въпреки че му е досадно и мрънка
- ходим заедно на почивки (сама би ми било безумно скучно, а и не е забавно, ако няма с кой да споделяш)
- приготвя ми вечеря, когато аз съм уморена
- като съм болна излиза до аптеката и ми купува лекарства
- отива да ми купи шоколад, когато ми се яде, а ме мързи да отида сама
- развива капачките на бурканите
- носи тубите с вода
- гушка ме и ме успокоява, когато види че ми е мъчно или че не се чувствам добре
- мести мебелите и сглобява неща
- оправя ми компютъра, чисти вирусите и ми инсталира неща
- сам забелязва, когато ми е остарял лаптопа или телефона и се погрижва да ми подбере нов с хубави параметри (а и защото знае, че аз избирам техника по цветa... )
- сменя крушките
- приготвя най-вкусното месо на скара
- помни датите за полетите и пътуванията и пази резервациите
- като паркирам зле и не мога да се отпаркирам или пък се загубя някъде идва и спасява положението
- изслушва ме и забелязва като види че съм крива и нещо ми се е насъбрало и не ме оставя без да му разкажа, какво е станало
- готов е да се лиши от нещо за себе си, за да е сигурен че има за мен
- добър е
- разсмива ме и ме извежда, когато ми е тъжно или правя драми
- за да правим неща заедно
- за да ми носи раницата като се уморя в планината
- да ми дава якето си като не съм взела горна дреха
- да ме подсеща да се обадя на роднините си
- да ме балансира, когато на моменти съм прекалено асоциална или затворена
- да ме окуражава и да вярва в мен, когато нямам смелост
- да се сеща да ми донесе одеало или чорапи, когато види че седя недооблечена на дивана и кихам

И просто защото си го обичам и си е моят мъж и не искам друг.

За какво съм му нужна аз на него?
И аз това се чудя и даже го питам.
Не съм особено красива, не съм добра домакиня и не изкарвам много пари. Мрънкам и често правя драми, нямам слънчев и приятен характер, злопаметна съм и изобщо ако бях мъж не съм сигурна, че бих живяла с някой като мен си. Та нямам логично обяснение, но на него явно си му харесва.

27.   От повечето коментари разбирам, че все някой търси нещо да му се даде, да получи. Аз пък не искам момиче, което да чака нещо от мен. Нито пари, нито дори любов. Вие знаете ли какво е любов? Или обичате да сте зависими от нещо, да желаете него/нея, за да сте с удовлетворени чувства, емоции, желания? Каква любов е това? Не, това нещо е зависимост и притежание на едно или друго. Да, много характеристики на даден човек са важни, но докато традиционно хората подбират по всякакви и всевъзможни критерии човека за себе си, то винаги ще има недоволство, имитация и страдание от неуспех. И за двата пола. Иначе също изпитват пристрастия и чувства, не превъзмогвам лесно и не мисля, че съм силен като психика. Тоест отпадам от тефтера. : )

28.   Аз доста дълго време търсих подходящ партньор и дори тогава си мислех, ок ако не се получи към 34 тодини ще намеря някой който ми харесва и ще имам дете от него, без разбира се да го въвличам или да го информирам за това.
Срещнах мъжа ми преди около 6 години. Чувстам се по-сигурна, спокойна, знам че той е зад гърба ми. Харсва ми общуването по между ни.

Аз съм много против това схващане, че мъжът трябва да плаща всичко и не виждам нищо лошо в това сметките да се делят.

29.   По принцип не ми е нужен мъж. Не съм обвързана и съм щастлива, водя пълноценен живот. Обаче любовта е нещо като десерт за мен, най-хубавото от живота. Може да си щастлив без любов, но с любов чувството на щастие е различно. Та мъжа не ми е нужен нито за пари, нито за да ми прави деца, нито за да ми разрешава битови проблеми. Дори не очаквам да ме обича както аз него, нито да ми прави предложения за брак, още по-малко очаквам да ми подарява разни неща. Просто другар който да ми вдъхва желание за живот. Човек с който да споделяме ценности, мечти и цели. Да го гушкам от време на време, да го целувам за лека нощ. Да го хвана за ръка и да усетя че не ми е нужно нищо повече, щом той е до мен. Много е важно той да е щастлив с мен.
Общо взето, сродна душа която да ме разбира и която аз също да разбирам.

30.   По тази логика за какво са ти родители? Или пък деца? ! Що не си стоите сами наистина ако си задавате подобни въпроси, явно сте си самодостатъчни.

31.   До 23, тя има симпатии по тия дето той ще хули. И на мен една ми разправяше, че не харесвала надути баровци и мъжете сами трябвало да си постигат всичко, пък се хвана с такъв дето е постигнал успехите си с любезното съдействие на татко си. Та, ето защо не ги кефи да им говориш против тарикатите и схемите. Важна е парата, не как е добита. Истината боли. После натоварваш ме, мрънкаш.. нз си какво. То и мисленето е полезно, мадам.

32.   Номер 26 ти имаш рая. Ако не го опазиш ще те намеря и ще ти скъсам ушите. Грижиш се и ти за него надявам се!

33.   До 26

Къде има такива роби, че да си взема 2-3 парчета?
Продаваш ли го?

34.   От 23 до 31, и аз съм го чувал това. Едно казва, друго прави и трето мисли. Сигурно на пет съм попаднал такива. Все едно ги е раждала една майка. Кефят се и се подмокрят от теб, после ти казват: Ти просто не ми допадаш и не си за мен. как тогава си успял да я възбудиш, ако не си за нея? Нелогизми брат, нелогизми. После ще хареса някой смотльо и ще си каже "Аа, той е точно за мен" а дори не е привлечена и възбудена от него. Тоя филм знаеш ли колко съм го гледал. Най-забавното е, че единственият им аргумент срещу това са минусите отгоре.. друг нямат.

35.   Нужен ми е, за топлина и обич, за моментите, в които се забавляваме и лигавим, за приятел, за любов, за семейство, за сродна душа..
Не ми е нужен за пари, защото имам собствена кариера.
Нито за единия секс, защото сексът в днешно време можеш да получиш от всеки.
Нужен ми е, защото той ме допълва, както и аз него.

36.   Номер 8

Притготви се да бъдеш използвана тъй като си плитка и проста като чинийка за чашка

37.   "Разликата между мечката и жената е че мечката те изяжда на момента, а жената те яде цял живот."

Стара руска поговорка.