Как да говоря с псисохоложката?
Здравейте, това може да ви се стори странно, но ми трябва съвет, а и тъй като тук е анонимно. 8 клас съм в гимназия. Когато дойдох не познавах никого, но сега си намерих, може би, една-две приятелки от класа ми. По често сме на "Здравей", "Ка си? " и до там. Често те си ходят някъде двете, а на мен никой не ми говори. Нямам общи интереси с никого, нямаме какво да си кажем. Там е работата, че ми е много скучно и самотно в училище и имам нужда да поговоря с някого. Та реших с психоложката ни в училище. Но проблема е, че не искам никой да забележи това. Тъй като аз не съм от приказливите и не се вписвам в класа, кой знае какво ще си помислят като видят, че отивам при психолог. Пък и от другите класове...
Та... Как да се свържа с психоложката, ако може да ми дадете съвети?

Коментари

1.   Намери ѝ мейла в интернет, или най - добре направо тел. номер и ѝ се обади, кажи ѝ, че си ученичка в училището, в което работи и че искаш да говориш с нея, но да е някъде извън училище.

2.   Може да отидеш при нея след часовете. Така няма да пропускаш и повечето хора ще са си тръгнали. Ако се притесняваш много може да изчакаш малко докато започне следващия час и коридорите се изпразнят. Но това което си казах аз откакто ходя при психоложката в училище е че не е срамно да кажа, че ходя при нея ако някой пита (ходя от скоро). Все пак не съм длъжна да казвам защо отивам. Оговорихме се да отивам в часа на класа в който и без това никой не влиза, така че засега всичко върви наред.
А относно проблема ти мога да ти кажа от опит че в 8 клас и особено в началото всичко се променя много бързо, групите от хора и приятелите, така че това най-вероятно не е положението в което ще останеш. Пробвай да опознаеш повече и други хора от класа ти, може да излезеш с някого в междучасието или да седнеш до някой друг за малко. А и не е задължително да са от твоя клас, може да се запознаеш с някого от другите класове.